Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6. - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-28, 07:53   #2101
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Również idę na wesele w sierpniu i już zacieram ręce na imprezę, tak bardzo się cieszę, że jednak się odbędzie w tym roku, mam ochotę bawić się do białego rana mam motywację by zrzucić moje zapasowe 5 kg i zaczynam przeglądać kiecki i buty na te okoliczność

Cieszę się, że znoszą ograniczenia. Jeżeli ktoś się boi to może po prostu nie korzystać, nosić maseczkę wszędzie.
A w sklepie można zwrócić uwagę. Też nie cierpię jak ktoś mi podchodzi pod sam tyłek i dyszy na mnie. I wcale nie chodzi o koronawirusa tylko lubię jak obcy trzymają dystans. Nie znoszę też jak prawie obce osoby stoją blisko mnie, a niektórzy jeszcze dotykają. Taka jedna moja znajoma ma faceta, który zawsze jak że mną rozmawia to kładzie mi ręce na ramię, no wyciąga łapy. A za chłopem nie przepadam, nie koleguje się z nim, slabo znam, żadnej poufałosci. Już mu raz powiedziałam, że nie lubię tego i proszę nie rób tak. I co? Za kilka miesięcy znowu ta sama akcja. Nie widuje już typa, bo mogłabym go strzelić pp lapach przy kolejnej okazji.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 07:55   #2102
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mogłas poprosić kogoś żeby cię obciął, nie musiałaś iść koniecznie do fryzjera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wyszloby pewnie to zbyt ladnie :-D

Chodzi mi tylko o to ze mieli czekac na spadek zarazen a nie poczekali i na hura wszystko bez limitu. Jest roznica pomiedzy otwartymi uslugami ale z ograniczeniami dla bezpieczenstwa a otwarciem wszystkiego bez limitu jakby problemu juz nie bylo jakbysmy byli takim krajem ktory nie ma zarazen bo oni chwala sie jakby tak bylo. Ludzie chca normalnosci ale tak jak mowia wirusolodzy rzucenie sie tlumami moze zle sie skonczyc (chociaz caly czas mam nadzieje ze na razie nie bedzie takich tlumow jak kiedys byly w sklepach ze tak na razie jeszcze nie bedzie) i ze zarazen jest na tyle ze brak ostroznosci jest zly i ze sami powinnismy uwazac mimo ze wszystko otworza prawie bez limitu (no moze poza silowniami i kinami bo tam chyba beda limity w innych miejscach za bardzo nie). No ale oby sie mylili i oby bylo malo zarazen zeby sie poprawialo. Chcialabym zeby zarazen bylo coraz mniej i zeby to wracalo do normalnosci takze. Wtedy juz z mniejszym niepokojem bo faktycznie zagrozenie bedzie male. Teraz wielkie moze tez nie jest ale tez niemale. No ale moze nie bedzie zle lub nie bedzie tlumow zobaczymy albo bedzie sporo ludzi ale nie az tak bardzo duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-05-28 o 08:01
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 07:56   #2103
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, ludzie przestali być ostrożni, bo skoro minister znosi zakazy, to uważają, że wracamy do normy.
Na lubelszczyźnie był spokój, do czasu, znów mamy nowe ogniska i w sumie nie do końca wiadomo skąd...
W sklepie znowu doświadczyłam "pchania w tyłek" wózkiem.

Również jestem ostrożna i wolałabym,żeby część nakazów została.

O ile o siebie się nie martwię, w sensie ostrożności, to o moich domowników już tak - kompletnie olanie tematu - chodzenie do sklepów, ciuchlandów, na bazary, wszędzie, gdzie tłoczno, nawet jakieś grille i spotkania towarzyskie...

Z tym wirusem się nie rozstaniemy do końca roku,a tu po 3 ,miesiącach wszyscy uważają,że zagrożenie minęło.

Nie wszyscy ludzie przestali być ostrożni. Ja uważam, że jestem ostrożna i stosuję się do zakazów i nakazów, m.in. zawsze zakrywam nos i usta jak wychodzę, nie latam po mieście z maską zsuniętą na brodę. Dezynfekuję ręce, zachowuję odległość. Nie bagatelizuję zagrożenia. Jednak nie wyobrażam sobie dalszego siedzenia cały czas w domu. Popieram znoszenie obostrzeń. Kto chce to pójdzie do fryzjera, do restauracji, do kina, spotka się ze znajomymi. Kto uważa, że za wcześnie na takie wypady to zostanie w domu.

Zwróciłaś uwagę w sklepie tej osobie, która się na ciebie pchała? Ja zwracam uwagę jak ktoś stanie za blisko. Jak nie podziała to staję przed swoim wózkiem, żeby to wózek nas oddzielał. W ten sposób ja trzymam odległość od osoby przede mną, a od kogoś, kto włazi mi na plecy oddziela mnie wózek. Moim zdaniem to dobry sposób.


Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Strasznie panikujecie. Nikt wam nie każe wychodzić do knajp czy kin. Jeśli jesteście w grupie ryzyka przecież nadal możecie uważać i nosić maseczki. Ja całkowicie popieram znoszenie obostrzeń, które dobijają gospodarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Otóż to. Rozumiem, że niektórzy boją się, że wirus ich dopadnie jak inni ludzie pójdą do kina czy restauracji, zarażą się, a potem rozniosą wirusa dalej. No, ale nie wyobrażam sobie, żebyśmy trwali w zawieszeniu aż wirus wygaśnie albo wprowadzą szczepionkę. Nawet Włosi i Hiszpanie luzują zakazy, więc trudno, żebyśmy my wciąż byli zamknięci.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 07:59   #2104
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Dla mnie to w ogóle absurd goni absurd.
Wcześniej - mogłam iść z kimś do knajpy i siedzieć z nim przy stoliku bez maseczki ale jak szłam po mieście to musiałam ją mieć.
Teraz - znosimy obowiązek noszenia maseczek, wesela na 150 osób też bez maseczek ale jak idę chodnikiem i nie mam możliwości zachowania dystansu to zalecane jest noszenie maseczki.
Wtf. Serio??
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:01   #2105
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle absurd goni absurd.
Wcześniej - mogłam iść z kimś do knajpy i siedzieć z nim przy stoliku bez maseczki ale jak szłam po mieście to musiałam ją mieć.
Teraz - znosimy obowiązek noszenia maseczek, wesela na 150 osób też bez maseczek ale jak idę chodnikiem i nie mam możliwości zachowania dystansu to zalecane jest noszenie maseczki.
Wtf. Serio??
To jest głupie, ale wcale mnie nie dziwi, oni wymyślają takie pierdoły na kolanie, bez ładu i składu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:02   #2106
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle absurd goni absurd.
Wcześniej - mogłam iść z kimś do knajpy i siedzieć z nim przy stoliku bez maseczki ale jak szłam po mieście to musiałam ją mieć.
Teraz - znosimy obowiązek noszenia maseczek, wesela na 150 osób też bez maseczek ale jak idę chodnikiem i nie mam możliwości zachowania dystansu to zalecane jest noszenie maseczki.
Wtf. Serio??
Tak naprawdę zastanawiam się, jak oni to widzą. Że ludzie będą chodzić z maseczką na brodzie i nasuwać ją na twarz w razie czego? Że schowają ją do kieszeni? Zakładanie maseczki brudnymi rękami mija się zupełnie z celem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:05   #2107
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87886670]Również idę na wesele w sierpniu i już zacieram ręce na imprezę, tak bardzo się cieszę, że jednak się odbędzie w tym roku, mam ochotę bawić się do białego rana mam motywację by zrzucić moje zapasowe 5 kg i zaczynam przeglądać kiecki i buty na te okoliczność

Cieszę się, że znoszą ograniczenia. Jeżeli ktoś się boi to może po prostu nie korzystać, nosić maseczkę wszędzie.
A w sklepie można zwrócić uwagę. Też nie cierpię jak ktoś mi podchodzi pod sam tyłek i dyszy na mnie. I wcale nie chodzi o koronawirusa tylko lubię jak obcy trzymają dystans. Nie znoszę też jak prawie obce osoby stoją blisko mnie, a niektórzy jeszcze dotykają. Taka jedna moja znajoma ma faceta, który zawsze jak że mną rozmawia to kładzie mi ręce na ramię, no wyciąga łapy. A za chłopem nie przepadam, nie koleguje się z nim, slabo znam, żadnej poufałosci. Już mu raz powiedziałam, że nie lubię tego i proszę nie rób tak. I co? Za kilka miesięcy znowu ta sama akcja. Nie widuje już typa, bo mogłabym go strzelić pp lapach przy kolejnej okazji.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ok rozumiem. Tez nie lubie takich sytuacji i uwazam ze lepiej zwracac uwage.

Ja sie balam tez troche tego ze jak znosimy ograniczenia to w sklepach tez beda przychodzic bez masek ale nie pojedyncze osoby ale duzo i wtedy to ze my sie chronimy wiele da do tego duzo ludzi blisko nas i zadnej ochrony. No a niby zawsze moga powiedziec ze maja problemy zdrowotne. No ale chyba przesadzam jednak wiekszosc chyba w sklepie mimo wszystko nadal zaloza maseczke, sami beda moze bali sie ryzykowac pytan czy pouczen za to. Moze nikt zazwyczaj nic nie mowi ale moze nie beda chcieli ryzykowac i jednak tez beda widziec ze te maseczke w sklepie lepiej jeszcze miec zwlaszcza ze rozporzadzenie mowi zeby w takich miejscach miec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-05-28 o 08:09
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 08:09   #2108
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle absurd goni absurd.
Wcześniej - mogłam iść z kimś do knajpy i siedzieć z nim przy stoliku bez maseczki ale jak szłam po mieście to musiałam ją mieć.
Teraz - znosimy obowiązek noszenia maseczek, wesela na 150 osób też bez maseczek ale jak idę chodnikiem i nie mam możliwości zachowania dystansu to zalecane jest noszenie maseczki.
Wtf. Serio??

Dla mnie to taki zapis typu "pic na wodę fotomontaż". Żeby ludzie nie pomyśleli, że epidemia minęła to zostawili taką głupotę. Nie będę nosić maski na spacerze czy na ulicy, ale i tak będę miała ją ze sobą bo w pomieszczeniach trzeba nosić. Myślę, że to martwy przepis będzie.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:11   #2109
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

W sumie w Chinach i jeszcze gdzies tez zniesli potem maseczki na dworze a w sklepach trzeba bylo miec. Same pisalyscie ze to lepsza opcja bo na dworze jest mniejsze ryzyko. Nie myslicie juz tak? Na pewnonrece bedzie trzeba chociaz zdezynfekowac przed zalozeniem maseczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:12   #2110
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Dla mnie to taki zapis typu "pic na wodę fotomontaż". Żeby ludzie nie pomyśleli, że epidemia minęła to zostawili taką głupotę. Nie będę nosić maski na spacerze czy na ulicy, ale i tak będę miała ją ze sobą bo w pomieszczeniach trzeba nosić. Myślę, że to martwy przepis będzie.
Mnie nie chodzi o to czy martwy przepis czy nie tylko o logikę.
Tak wiem, próżno szukać logiki w działaniach naszego rządu. To coś jak w mojej pracy
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:21   #2111
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
W sumie w Chinach i jeszcze gdzies tez zniesli potem maseczki na dworze a w sklepach trzeba bylo miec. Same pisalyscie ze to lepsza opcja bo na dworze jest mniejsze ryzyko. Nie myslicie juz tak? Na pewnonrece bedzie trzeba chociaz zdezynfekowac przed zalozeniem maseczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
E ale przecież w sklepach nadal ma być obowiązek maseczek, tylko nie na zewnątrz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 08:22   #2112
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę zastanawiam się, jak oni to widzą. Że ludzie będą chodzić z maseczką na brodzie i nasuwać ją na twarz w razie czego? Że schowają ją do kieszeni? Zakładanie maseczki brudnymi rękami mija się zupełnie z celem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo jak robi się to w innych krajach, które nigdy nie zmuszały ludzi do noszenia masek na dworze. Co to za problem nosić w torbie czy plecaku jedną foliowa torebkę z czystymi maskami, druga na używane. Przed wejściem do sklepu czy komunikacji miejskiej zakładasz czystą, po wyjściu albo opuszczasz na szyję, jeśli za chwilę jeszcze gdzieś wchodzisz do zamkniętego pomieszczenia, a jeśli nie to wsadzasz do foliowki na używane maski. Co do brudnych rak, to rękami dotyka się głównie gumek, a i nie zaszkodzi mieć przy sobie płyn do dezynfekcji.
Czasem mam wrażenie, że co by nie zrobili, to będziecie narzekać. Ja tam bym się cieszyła, jakby u mnie był tak durny nakaz zakrywania twarzy na dworze i by go zniesiono.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:28   #2113
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak samo jak robi się to w innych krajach, które nigdy nie zmuszały ludzi do noszenia masek na dworze. Co to za problem nosić w torbie czy plecaku jedną foliowa torebkę z czystymi maskami, druga na używane. Przed wejściem do sklepu czy komunikacji miejskiej zakładasz czystą, po wyjściu albo opuszczasz na szyję, jeśli za chwilę jeszcze gdzieś wchodzisz do zamkniętego pomieszczenia, a jeśli nie to wsadzasz do foliowki na używane maski. Co do brudnych rak, to rękami dotyka się głównie gumek, a i nie zaszkodzi mieć przy sobie płyn do dezynfekcji.
Czasem mam wrażenie, że co by nie zrobili, to będziecie narzekać. Ja tam bym się cieszyła, jakby u mnie był tak durny nakaz zakrywania twarzy na dworze i by go zniesiono.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:28   #2114
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czasem mam wrażenie, że co by nie zrobili, to będziecie narzekać. Ja tam bym się cieszyła, jakby u mnie był tak durny nakaz zakrywania twarzy na dworze i by go zniesiono.
Polakowi nie dogodzisz.
Mogą być wesela na 150 osób? Czemu nie na 250???!!!
Moge chodzić po ulicy bez maski? Ale po co ten głupi dystans 2 m???!!! (Btw nie wiadomo czy to będzie tylko zalecenie, czy wymóg)
Koncerty na 150 osób? Czemu nie na 500?!!!
Czekam na narzekanie, że w sklepie muszą być maski.
Szczerze, do dzisiejszego dnia mi chodzenie w masce nie stwarzało żadnego problemu. Dziś już dość ciepło więc trudniej się oddycha. Fajnie że na ulicy to znoszą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:30   #2115
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Monia - ja Cię nie ogarniam trochę. Bo tu piszesz, że się boisz, że znoszą ograniczenia, że ludzie nie będą stosować się do przepisów, że limity mogłyby zostać itp, a z drugiej strony radośnie idziesz do fryzjera (ok, tego się nie czepiam, skoro czułaś taką potrzebę), ale tam radośnie sama łamiesz przepisy i zdejmujesz maseczkę, mimo, że zgodnie z przepisami powinnaś ją mieć. Co z tego, że fryzjerka powiedziała, że nie musisz:P nagle się nie boisz, że się zarazisz lub ją zarazisz?
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:32   #2116
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Ja się cieszę, że na zewnątrz nie musi być masek. Ale ktoś mi napisał, Pani Mada bodajże, że w knajpie tylkl domownicy razem. Co jest tak debilne biorąc pod uwagę te wesela na 150 oaob, że aż żal.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:33   #2117
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87886822]Ja się cieszę, że na zewnątrz nie musi być masek. Ale ktoś mi napisał, Pani Mada bodajże, że w knajpie tylkl domownicy razem. Co jest tak debilne biorąc pod uwagę te wesela na 150 oaob, że aż żal.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Mnie trochę dziwi to luzowanie biorąc pod uwagę jak mało testów się wykonuje. Przecież zaraz ludzie zaczną się zarażać na potęgę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:34   #2118
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87886822]Ja się cieszę, że na zewnątrz nie musi być masek. Ale ktoś mi napisał, Pani Mada bodajże, że w knajpie tylkl domownicy razem. Co jest tak debilne biorąc pod uwagę te wesela na 150 oaob, że aż żal.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Wesela i maseczki? Chyba to nie przejdzie znowu będą wybuchać ogniska epidemii, ale w restauracji trzeba odstęp zachować jedno wyklucza drugie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:35   #2119
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Laski, na weselach nie trzeba będzie nosić maseczek przecież

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 08:37   #2120
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Laski, na weselach nie trzeba będzie nosić maseczek przecież

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co jest jeszcze bardziej debilne w porównaniu np z tym, że jak wstajesz w knajpie od stolika i idziesz do toalety to musisz ją założyć. Brudnymi rękami
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:37   #2121
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87886822]Ja się cieszę, że na zewnątrz nie musi być masek. Ale ktoś mi napisał, Pani Mada bodajże, że w knajpie tylkl domownicy razem. Co jest tak debilne biorąc pod uwagę te wesela na 150 oaob, że aż żal.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Gdzieś czytałam, że to już nie obowiązuje.
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:38   #2122
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Wesela i maseczki? Chyba to nie przejdzie znowu będą wybuchać ogniska epidemii, ale w restauracji trzeba odstęp zachować jedno wyklucza drugie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie na weselach nie trzeba maseczek.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:39   #2123
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że to już nie obowiązuje.
I w zasadzie nie miało w ogóle racji bytu bo jak Ci ktoś sprawdzi czy przyszłaś z domownikiem czy nie. Kolejny chory przepis.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:40   #2124
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Co jest jeszcze bardziej debilne w porównaniu np z tym, że jak wstajesz w knajpie od stolika i idziesz do toalety to musisz ją założyć. Brudnymi rękami
Mozesz przeciez miec buteleczkę z płynem do dezynfekcji. Poza tym tymi rękami przecież przed chwilą jadłaś. Brudnymi?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:42   #2125
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
I w zasadzie nie miało w ogóle racji bytu bo jak Ci ktoś sprawdzi czy przyszłaś z domownikiem czy nie. Kolejny chory przepis.

No ja wiem. nawet jak ktoś zapyta czy sie mieszka razem, to co za problem powiedzieć, że tak. No chyba, że to jakieś większe spotkanie na 10 osób, to byloby gorzej:P
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:43   #2126
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mozesz przeciez miec buteleczkę z płynem do dezynfekcji. Poza tym tymi rękami przecież przed chwilą jadłaś. Brudnymi?
Palcami nie jadłam
Dobra, to pomijając kwestię tego czy ręce są czyste czy brudne. To na weselu na 150 osób mogę radośnie hasać bez maseczki ale idąc do toalety w knajpie muszę założyć maseczkę. Absurd.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:46   #2127
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Co jest jeszcze bardziej debilne w porównaniu np z tym, że jak wstajesz w knajpie od stolika i idziesz do toalety to musisz ją założyć. Brudnymi rękami
A czy tak będzie po wprowadzeniu nowych regulacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:47   #2128
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87886778]E ale przecież w sklepach nadal ma być obowiązek maseczek, tylko nie na zewnątrz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Wiem ale niektore z Was pisza ze bez sensu bo brudne rece i jak zalozyc maski ale wczesniej wiekszosc z Was pisala ze wlasnie lepiej zniesc na dworze a zostawic w pomieszczeniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:48   #2129
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Co jest jeszcze bardziej debilne w porównaniu np z tym, że jak wstajesz w knajpie od stolika i idziesz do toalety to musisz ją założyć. Brudnymi rękami



No to trzeba będzie zacząć używać sztućców przy jedzeniu.

Wtedy ręce są czyste.



Kolejny etap edukacji narodu, po nauczeniu mycia rąk, bo: zaraza.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:49   #2130
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Monia - ja Cię nie ogarniam trochę. Bo tu piszesz, że się boisz, że znoszą ograniczenia, że ludzie nie będą stosować się do przepisów, że limity mogłyby zostać itp, a z drugiej strony radośnie idziesz do fryzjera (ok, tego się nie czepiam, skoro czułaś taką potrzebę), ale tam radośnie sama łamiesz przepisy i zdejmujesz maseczkę, mimo, że zgodnie z przepisami powinnaś ją mieć. Co z tego, że fryzjerka powiedziała, że nie musisz:P nagle się nie boisz, że się zarazisz lub ją zarazisz?
Nie wiem. Faktycznie uleglam jej sugestii i zdjelam. Moglam nie zdejmowac dla ostroznosci to jest prawda. No ale nie zamierzam juz zdejmowac a jak bedzie ludzi bez limitu to tym bardziej Jakos poczulam sie u niej bezpieczniej i bylam mniej ostrozna choc nie powinno tak byc ale to jest zludne moze bylam sama ok ale ona obcina wielu ludzi i nigdy nie wiadomo. Takze faktycznie to nie jest lepsze tez za bardzo od tlumu ludzi w galerii.

Co do wesel to wiecie tez uwazam ze to ryzykowne i nie ma w tym logiki ale z drugiej strony oni nie maja za bardzo mozliwosci na weselu skontrolowac czy ludzie maja maseczki. Uwazaja pewnie ze i tak pewnie nikt by sie nie stosowal a ludzie chca sie wybawic i jest to ryzykowne ale juz odpuszczaja. W restauracji jest latwiej to skontrolowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-05-28 o 08:53
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-28 11:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.