Kompleksy przez brak wiedzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-15, 06:06   #1
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497

Kompleksy przez brak wiedzy


Zdałam sobie sprawę że w towarzystwie innych osób mam kompleksy odnośnie tego że "nie jestem oczytana" i nie jestem w stanie odpowiedzieć innym niczego super ciekawego i odkrywczego. Myślę że to bierze się z tego że zbyt mało interesuje się tym co dzieje się na świecie, polityka itp oraz tym że nie mam żadnego ciekawego hobby.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat sytuacji politycznej w Iraku, Stanach, a nawet w Polsce. Wiem że w Polsce rządzi PiS, jakie ma mniej więcej założenia. Nie śledzę dat kolejnych wyborów więc jak ktoś spyta mnie wyrywkowo kiedy wybory i jakie to nie wiem (akurat o tych w maju wiem bo to już niedługo ale nie wiedziałabym gdyby pytanie padło na długo przed wyborami) i czuję się wtedy naprawdę głupio. Nie wiem na kogo głosować w wyborach na prezydenta i jak to uargumentować. Nie pamiętam kiedy Polska weszła do unii i nie mam na ten temat zdania (jedyne co przychodzi mi do głowy to pozytywne skutki w postaci różnych dotacji dzięki którym powstały np drogi). Próbowałam to zmienić, oglądać wiadomości czy czytać jakieś portale internetowe ale w ten sposób więcej dowiaduje się o tym gdzie jaka tragedia się wydarzyła niż o tych istotnych tematach. Możecie polecić jakieś fajne strony z informacjami ze świata?

Moja pasja jest joga, ćwiczę od 3 lat, kocham to całym sercem i powoli robię postępy. Zdarza mi się mówić o tym w towarzystwie ale raczej są ta rozmowy typu "jak Ty tam nie zasypiasz, ja to wolę się zmęczyć", rzadko zdarza się ktoś kto wie że po jodze można mieć gorsze zakwasy niż po siłowni a Ci co nie wiedzą, nie dowierzają moim tłumaczeniom. Koniec końców mam wrażenie że nikogo to nie interesuje, chociaż może też za mało o tym mówię bo część osób w ogóle nie wie że ćwiczę.

Oprócz tego interesuje się też zdrowym odżywianiem i holistycznym podejściem do zdrowia. Mam trochę wiedzy na ten temat, ale uważam że to jest taki troche niepoprawnie polityczny temat, bo wiele osób podchodzi do tego dość emocjonalnie lub np zdrowe odżywianie nie jest dla nich priorytetem a rozmowa na ten temat jest jak zaglądanie im do talerza.

Dodatkowo mój problem pogłębia fakt że mam bardzo krótka pamięć. Nawet jak wkręcę się w jakiś ciekawy temat, obejrzę super interesujący dokument czy film, szukam później dodatkowych informacji i ogólnie siedzę w temacie przez jakiś czas i zdobywam wiedzę, to jeśli to zostawię i zajmę się czymś innym to za miesiąc pamiętam tylko sama ideę i nie jestem w stanie o tym opowiedzieć ze szczegółami.

Porównuje siebie ciągle do jednej z bliskich osób która jest właśnie bardzo oczytana i posiada dużą wiedzę na tematy ogólne takie jak sytuacja polityczna w kraju i zagranicą, nowe technologie. Dodatkowo jej pasją jest tematyka odnawialnych źródeł energii i gdy o tym mówi to jest to ciekawe dla innych i jest to tzw neutralny i bezpieczny temat więc można go rozpocząć z każdym i w każdej sytuacji.

Podsumowując czuję się nieodczytana żeby nie powiedzieć głupia i będę wdzięczna za wszelkie rady jak to zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 11:09   #2
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Zdałam sobie sprawę że w towarzystwie innych osób mam kompleksy odnośnie tego że "nie jestem oczytana" i nie jestem w stanie odpowiedzieć innym niczego super ciekawego i odkrywczego. Myślę że to bierze się z tego że zbyt mało interesuje się tym co dzieje się na świecie, polityka itp oraz tym że nie mam żadnego ciekawego hobby.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat sytuacji politycznej w Iraku, Stanach, a nawet w Polsce. Wiem że w Polsce rządzi PiS, jakie ma mniej więcej założenia. Nie śledzę dat kolejnych wyborów więc jak ktoś spyta mnie wyrywkowo kiedy wybory i jakie to nie wiem (akurat o tych w maju wiem bo to już niedługo ale nie wiedziałabym gdyby pytanie padło na długo przed wyborami) i czuję się wtedy naprawdę głupio. Nie wiem na kogo głosować w wyborach na prezydenta i jak to uargumentować. Nie pamiętam kiedy Polska weszła do unii i nie mam na ten temat zdania (jedyne co przychodzi mi do głowy to pozytywne skutki w postaci różnych dotacji dzięki którym powstały np drogi). Próbowałam to zmienić, oglądać wiadomości czy czytać jakieś portale internetowe ale w ten sposób więcej dowiaduje się o tym gdzie jaka tragedia się wydarzyła niż o tych istotnych tematach. Możecie polecić jakieś fajne strony z informacjami ze świata?

Moja pasja jest joga, ćwiczę od 3 lat, kocham to całym sercem i powoli robię postępy. Zdarza mi się mówić o tym w towarzystwie ale raczej są ta rozmowy typu "jak Ty tam nie zasypiasz, ja to wolę się zmęczyć", rzadko zdarza się ktoś kto wie że po jodze można mieć gorsze zakwasy niż po siłowni a Ci co nie wiedzą, nie dowierzają moim tłumaczeniom. Koniec końców mam wrażenie że nikogo to nie interesuje, chociaż może też za mało o tym mówię bo część osób w ogóle nie wie że ćwiczę.

Oprócz tego interesuje się też zdrowym odżywianiem i holistycznym podejściem do zdrowia. Mam trochę wiedzy na ten temat, ale uważam że to jest taki troche niepoprawnie polityczny temat, bo wiele osób podchodzi do tego dość emocjonalnie lub np zdrowe odżywianie nie jest dla nich priorytetem a rozmowa na ten temat jest jak zaglądanie im do talerza.

Dodatkowo mój problem pogłębia fakt że mam bardzo krótka pamięć. Nawet jak wkręcę się w jakiś ciekawy temat, obejrzę super interesujący dokument czy film, szukam później dodatkowych informacji i ogólnie siedzę w temacie przez jakiś czas i zdobywam wiedzę, to jeśli to zostawię i zajmę się czymś innym to za miesiąc pamiętam tylko sama ideę i nie jestem w stanie o tym opowiedzieć ze szczegółami.

Porównuje siebie ciągle do jednej z bliskich osób która jest właśnie bardzo oczytana i posiada dużą wiedzę na tematy ogólne takie jak sytuacja polityczna w kraju i zagranicą, nowe technologie. Dodatkowo jej pasją jest tematyka odnawialnych źródeł energii i gdy o tym mówi to jest to ciekawe dla innych i jest to tzw neutralny i bezpieczny temat więc można go rozpocząć z każdym i w każdej sytuacji.

Podsumowując czuję się nieodczytana żeby nie powiedzieć głupia i będę wdzięczna za wszelkie rady jak to zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zacząć czytać i utrwalać wiedzę. Inaczej pozostaniesz...mądra inaczej.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 11:18   #3
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Ty nie masz problemu z brakiem wiedzy tylko z brakiem pewności siebie. Nie daj ludziom wchodzić sobie na głowę. Polityka nie jest w niczym lepsza od zdrowego odżywiania i jogi, po prostu dałaś sobie to wmówić. Uważam, że powinnaś pójść na terapię, aby zbudować pewność siebie i przestać się martwić o to, aby jakimś losowym ludziom cokolwiek udowadniać. Nic nie musisz. Głupia z pewnością nie jesteś, a najgorsze co możesz zrobić to teraz na siłę czytać i edukować się, byle ktoś cię nie uznał za taką czy siaką.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 11:23   #4
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Nie wiem jakie wiadomości oglądasz, ale te które u mnie lecą pokazują dużo więcej niż katastrofy i wypadki. Do tego zazwyczaj przekazywane są w przystępny sposób tak, żeby ludzie na różnych poziomach zrozumieli. Dobry sposób na start.

W tej chwili świat to globalna wioska, wydarzenia z jednego kraju maja realny wpływ na inne, w tym Twój. Wypada orientować się co się dzieje na świecie. Taka ignorancja jest obciachowa i nie dziwie się, ze wpędza Cię w kompleksy. Nie trzeba od razu interesować się najnowszymi technologiami czy innym wąskim tematem, ale wydarzenia które kształtują rzeczywistość wokół Ciebie to takie minimum.

Inna sprawa, ze masz zainteresowania i jakiekolwiek by one nie były można mówić o nich w ciekawy sposób, tak żeby zainteresować rozmówców. Twoi znajomi mogą się dużo od Ciebie dowiedzieć, a ze wybierają inaczej to już nie wiem dlaczego. Może czas zweryfikować przyjaźnie, które Cię tłamszą?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 12:21   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Przepraszam, ale Twój problem jest z tyłka. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to się tego dowiedz, a jak tak naprawdę Cię to nie interesuje i jest Ci z tym dobrze, to się nie dowiaduj. A nie takie: w zasadzie mnie to nudzi i mam to w tyłku, ale mam tez kompleks i męczę bułę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 12:24   #6
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale Twój problem jest z tyłka. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to się tego dowiedz, a jak tak naprawdę Cię to nie interesuje i jest Ci z tym dobrze, to się nie dowiaduj. A nie takie: w zasadzie mnie to nudzi i mam to w tyłku, ale mam tez kompleks i męczę bułę.



Dokładnie.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 13:14   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Masz bardzo ciekawe zainteresowania ( w przeciwieństwie do polityki, która jest po prostu kara boża na ludzkość za jej grzechy) , więc problemem jest raczej umiejetność ciekawego i dopasowanego do rozmówcy i jego ewentualnych potrzeb sposobu opowiadania. A potrzeby ludziom należy stwarzać na poczekaniu- to podstawa międzyludzkich wymian wszelakich.Rozmowa to po prostu rodzaj wymiany. .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-15, 13:24   #8
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Też uważam, że Twoim problemem jest brak pewności siebie. Mnie polityka interesuje, ale nie mam problemu gdy ludzie rozmawiają na jakiś temat na którym się nie znam lub o filmie czy serialu, którego nie widziałam. Najważniejsze jest mieć zainteresowania to już masz problem ze znajomymi, że ich nudza Twoje opowieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 14:58   #9
kokillka
Raczkowanie
 
Avatar kokillka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 402
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Ja również nie interesuje się polityką i nie mam jakoś wysoce rozbudowanej wiedzy co się dzieje aktualne na świecie. Dosłownie wiem o rzeczach które są aktualnie na topie tylko dlatego, że gdzie nie wejdę to jest coś o tym napisane bo każde media o tym piszą

Tak , też uważam że tu jest brak pewności siebie. Ja gdy jestem w towarzystwie osoby, która opowiada o czymś o czym nie mam zielonego pojęcia to zadaje pytania, aby się więcej dowiedzieć. Lubię słuchać . Na podstawie tego co mówi wyrażam swoje zdanie czy mi się to podoba czy nie itd itp. A czasem po prostu milczę i nie czuję się z tego powodu gorsza , bo każdy ma prawo mieć różne zainteresowania, a ja akurat widzę u siebie duży plus tego, że nie śledzę każdej dramy w Polsce. Nie psuje sobie nerwów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kokillka
Czas edycji: 2020-02-15 o 14:59
kokillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 15:12   #10
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Pewnie nie jesteś w stanie zdobyć całej wiedzy świata. Jeśli masz jakieś wąskie hobby to się w tym realizuj. Jeśli ktoś nie będzie zainteresowany konwersacją z Tobą, to chociaż byś mu robiła wykład o fizyce kwantowej, to nie będzie chciał z Tobą dyskutować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 15:18   #11
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Zainteresowanie polityką nie jest obowiązkowe. W ogóle interesowanie się swiatem nie jest obowiązkowe. Nawet jesli będziesz miała nie wiadomo jaką wiedzę, to i tak znajdzie ktoś kto ci powie, ze nic nie wiesz, jestes nudna itp.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-15, 15:24   #12
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Ja też się nie interesuje polityką i naprawdę mam w dupie co kto o mnie sobie pomyśli czy jestem nudna czy nie. Wole pogadać już o tym co się dzieje np w rolniku. Nie zamierzam się zmieniać, jeśli kogoś to odpycha to jego problem. Nie chce na siłę czegoś poszerzać, jeśli mnie to nie interesi. Także radzę wrzucić na luz.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2020-02-15 o 15:27
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 15:28   #13
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Masz bardzo ciekawe zainteresowania, nie daj sobie wmówić, że jest inaczej! Raczej jesteś po prostu mało pewna siebie i łatwo dajesz się "przegadać" bardziej pewnej siebie i "wyszczekanej osobie". Ćwicz nieprzejmowanie się tym, co o Tobie mówią czy myślą inni, ważne, abyś Tys sama czuła się dobrze ze sobą.


A wydarzeniami światowymi i krajowymi warto się interesować na tyle, aby się orientować w róznych tematach. Nie po to, by błyszczeć w towarzystwie swobodnym operowaniem terminami politologicznymi, ale dla własnej wiedzy.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 15:42   #14
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Myślę, że polityką należy się interesować na tyle, na ile polityka interesuje się nami, bo chcemy czy nie, ale poczynania polityków mają bezpośredni wpływ na jakoś naszego życia poprzez wysokość podatków, wpływ na ceny, rynek pracy. Na pewno warto też się przejść na wybory, żeby mieć na to jakiś wpływ. Ale czy sam temat jest naprawdę taki pasjonujący? Na pewno nie bardziej pasjonujący od innych. Ludzie, którzy są zbyt wkręceni w politykę i zbyt emocjonalnie do tego podchodzą, wykłócają się, wchodzą na ten temat zbyt często (wszystko jest winą PiS-u albo PO), są wręcz męczący.

Tak na marginesie to temat zdrowego odżywiania jest akurat bardzo istotny, także społecznie. To może skrócić albo wydłużyć komuś życie nawet o kilkadziesiąt lat.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 15:46   #15
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Ja myślę, że spora część ludzi wcale nie ma jakiejś konkretnej wiedzy na różne tematy, tylko dobrze udaje. Nie wiem, ja tak robię chyba. Czasem jak się przyjrzysz to wychodzi, że ludzie którzy liznęli odrobinę temat umiejętnie wypowiadają się ogólnikami, inni ludzie odpowiadają im takimi samymi ogólnikami i tak się dyskusja toczy, chociaż żadna ze stron nie wie właściwie nic konkretnego na jej temat.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 15:48   #16
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87589962]Ja myślę, że spora część ludzi wcale nie ma jakiejś konkretnej wiedzy na różne tematy, tylko dobrze udaje. Nie wiem, ja tak robię chyba. Czasem jak się przyjrzysz to wychodzi, że ludzie którzy liznęli odrobinę temat umiejętnie wypowiadają się ogólnikami, inni ludzie odpowiadają im takimi samymi ogólnikami i tak się dyskusja toczy, chociaż żadna ze stron nie wie właściwie nic konkretnego na jej temat. [/QUOTE]


Cóż ja tak robię :P
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 16:26   #17
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Równie dobrze mozna by powiedziec, ze Twoi znajomi nie maja ciekawych zainteresowań, tylko nawijaja o polityce...

Odnawialne źródła energii to nie jest jakiś uniwersalny temat. Dla mnie byłby raczej nudny i irytujący.

Polecam wyjść poza krąg swoich stałych znajomosci, moze to Ci pozwoli zmienic perspektywę. Dla mnie dośc odświezający był wyjazd do kraju, gdzie o polityce prawie się nie dyskutuje, w newsach nie ma przepychanek między partiami na pierwszych stronach...

Edytowane przez ojejuniu1974
Czas edycji: 2020-02-15 o 16:29
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 18:29   #18
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 19:21   #19
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Jest wiedza podstawowa, którą każdy człowiek powinien znać. Podstawowa wiedza polityczna taka właśnie jest. Niestety, spotkałam się z dorosłymi ludźmi, którzy nie wiedzą kto jest prezydentem. Jednak, dzisiaj jesteśmy dosłownie bombardowani informacjami. NIE da się na wszystkim znać, o wszystkim coś powiedzieć.

Również, to jak przedstawiasz pasję ma znaczenie. Ja mam pozornie nudne zainteresowania, lecz opowiadając o tym, ludzie są zafascynowani.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 09:10   #20
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie wiadomości oglądasz, ale te które u mnie lecą pokazują dużo więcej niż katastrofy i wypadki. Do tego zazwyczaj przekazywane są w przystępny sposób tak, żeby ludzie na różnych poziomach zrozumieli. Dobry sposób na start.

W tej chwili świat to globalna wioska, wydarzenia z jednego kraju maja realny wpływ na inne, w tym Twój. Wypada orientować się co się dzieje na świecie. Taka ignorancja jest obciachowa i nie dziwie się, ze wpędza Cię w kompleksy. Nie trzeba od razu interesować się najnowszymi technologiami czy innym wąskim tematem, ale wydarzenia które kształtują rzeczywistość wokół Ciebie to takie minimum.

Inna sprawa, ze masz zainteresowania i jakiekolwiek by one nie były można mówić o nich w ciekawy sposób, tak żeby zainteresować rozmówców. Twoi znajomi mogą się dużo od Ciebie dowiedzieć, a ze wybierają inaczej to już nie wiem dlaczego. Może czas zweryfikować przyjaźnie, które Cię tłamszą?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam wrażenie że wiadomości w telewizji polskiej to w 60% tragedie i wypadki. Jestem dosyć wrażliwa i słuchanie o brutalnych zbrodniach czy tragediach ludzi źle na mnie wpływa.

Ten problem który opisałam oczywiście nie dotyczy najbliższych przyjaciół a osób, które znam mniej lub dopiero poznaję, współpracowników lub członków rodziny. Przyjaciele interesują się moimi pasjami i sami o nie pytają.

To moje przekonanie że trzeba interesować się polityką wzięło się stąd że ojciec mi tak powtarzał od dziecka, że jak nie będę się interesować to będę głupia i nie będę się miała o czym odezwać wśród ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Zdarzyło mi się też nie raz że ktoś mnie o coś zapytał (obcokrajowiec) nie wiedziałam i poczułam się strasznie głupio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87589962]Ja myślę, że spora część ludzi wcale nie ma jakiejś konkretnej wiedzy na różne tematy, tylko dobrze udaje. Nie wiem, ja tak robię chyba. Czasem jak się przyjrzysz to wychodzi, że ludzie którzy liznęli odrobinę temat umiejętnie wypowiadają się ogólnikami, inni ludzie odpowiadają im takimi samymi ogólnikami i tak się dyskusja toczy, chociaż żadna ze stron nie wie właściwie nic konkretnego na jej temat. [/QUOTE]Jak to się robi ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Macie rację że problem wynika też z braku pewności siebie, czasem nawet jak chce się wypowiedzieć na jakiś temat to zaczynam myśleć że pewnie nie mam racji, pewnie to będzie głupie co powiem itd.

Staram się pracować nad poczuciem własnej wartości i jest coraz lepiej ale myślałam że akurat ten brak wiedzy o polityce to realny problem a nie moje wymysły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Savasana
Czas edycji: 2020-02-16 o 08:02
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 19:53   #21
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Zacząć czytać i utrwalać wiedzę. Inaczej pozostaniesz...mądra inaczej.
Co?! Weź się...
Dziewczyna zwyczajnie ma inne zainteresowania i tyle. Niekoniecznie gorsze. Ze mną by mogła bardziej pogadać o jodze i zdrowym odżywianiu niż o PiS, wyborach i problemach Iraku.

Nie uważam się przez to za mniej inteligentnego, oczytanego lub gorszego od ludzików, które podążają za informacjami o Grecie Thunberg, miliardach na TVP zamiast na leczenie raka lub nieudolnej próbie usunięcia prezydenta Trumpa ze stanowiska.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 20:08   #22
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Ja też nie uważam żeby znajomość polityki i świata była lepsza i ważniejsza niż Twoje zainteresowania. Wydaje mi się że problem może być w Twoim wycofaniu albo w gronie znajomych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 20:44   #23
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Ja się też jakoś bardzo nie interesuję polityką, bo szkoda mi nerwów na takie rzeczy. Wiem jakieś ogólne rzeczy, wiem co się dzieje u nas w kraju, bo w nim mieszkam i ma to wpływ na moje życie, ale to nie trzeba jakoś bardzo mocno śledzić wiadomości. Tu coś się usłyszy w radiu, tu w tv, tu coś się na necie wyświetli, tam ktoś coś powie. Poza tym jak na siłę będziesz chciała się tym zainteresować to raczej kiepsko Ci to będzie wychodziło i wyjdziesz na taką głupio mądrą. Inna sprawa jest taka,że jak ktoś gada tylko o polityce to też jest nudne i ile może nad tym dyskutować.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 06:11   #24
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Uważam, że możesz wyolbrzymiać, ja też potrafię pogadać z innymi na temat aktualnych wydarzeń, choć ich specjalnie nie śledzę - po prostu wyskoczy mi coś na Fejsie czy gdzieś. Zgadzam się z wizażanką gdzieś wyżej, że ludzie zazwyczaj gadają ogólnikami i tylko sprawiają wrażenie, że się orientują, serio Zresztą, większość osób jest przeciętna, poogląda coś na Netflixie, poczyta jakiś kryminał, rano do kawy fejsa albo pudelka i tyle.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 15:54   #25
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Autorko sciagnij sobie na telefon aplikacje z newsami : bbc news, gazeta.pl itp i czytac w drodze do szkoly / pracy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 09:21   #26
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Zgadzam się z pozostałymi, ale jakbyś sama dla siebie szukała jakichś info, to ja np. lubię portal onet (jest podział na kategorie i możesz szybko wyłapać co cię interesuje), a w zakresie inwestycji miejskich w moim regionie, mam polubione na fb portale miejskie i to jest też fajny temat do rozmów moim zdaniem (dobrze wiedzieć co dzieje się w twoim mieście). Nie ma co na siłę szukać, informacji jest aż nadto! Warto szukać tego co cie zaciekawi i zainteresuje. Jak widać większość wypowiadających się nie przepada za polityką... Do small talk jak najbardziej przydałyby się neutralne tematy, a nie tylko specyfika hobby autorki. Ja do takich tematów zaliczam np. inwestycje, wydarzenia kulturalne (np. koncerty), filmy, ciekawostki naukowe (tu warto poszukać kanałów naukowych np na yt).

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Jeszcze przypomniało mi się, że na bieżąco info są podawane np. w radiu tok fm i to również w róznych kategoriach
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 12:14   #27
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja się też jakoś bardzo nie interesuję polityką, bo szkoda mi nerwów na takie rzeczy. Wiem jakieś ogólne rzeczy, wiem co się dzieje u nas w kraju, bo w nim mieszkam i ma to wpływ na moje życie, ale to nie trzeba jakoś bardzo mocno śledzić wiadomości. Tu coś się usłyszy w radiu, tu w tv, tu coś się na necie wyświetli, tam ktoś coś powie. Poza tym jak na siłę będziesz chciała się tym zainteresować to raczej kiepsko Ci to będzie wychodziło i wyjdziesz na taką głupio mądrą. Inna sprawa jest taka,że jak ktoś gada tylko o polityce to też jest nudne i ile może nad tym dyskutować.

To staje się strasznie nudne.


Ja raz na tydzień wchodzę na stronkę tvn24 i słucham radia to mi wystarczy. Zresztą w kółko pierdzielą o tym samym.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 14:02   #28
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Co do newsów to polecam newsme. To taki newsletter, który dostaje się każdego dnia roboczego w godzinach porannych z wiadomościami z kraju i świata. Napisane w łatwy i przystępny sposób. Lubię sobie poczytać do porannej kawy.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 14:21   #29
Liszja
Raczkowanie
 
Avatar Liszja
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 182
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Jeżeli naprawde czujesz, ze twoj brak wiedzy to dla ciebie problem to najlepszym rozwiazaniem byloby ja chyba poszerzać. Niekoniecznie we wszystkim, niekoniecznie nawet w samej polityce. Chociaż posluchac albo poczytac wiadomosci co jakis czas moim zdaniem po prostu warto.
Liszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 15:09   #30
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Kompleksy przez brak wiedzy

Mam to samo. Nie interesuje się polityką ani troche, za to czytam dużo artykulow na tematy, które mnie interesują, a po miesiącu już nie pamiętam tego na tyle, żeby nawet mgliście o tym wspomnieć w rozmowie z kimś i też mnie to irytuje
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-21 17:10:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.