Zespół czy DJ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-13, 17:51   #1
zdrapka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 16
Question

Zespół czy DJ?


Witam po raz kolejny
Tym razem chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat. Co wybrać DJ'a czy zespół? Z góry dziękuję za opinie
zdrapka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 18:02   #2
niezlegalizowana
Zakorzenienie
 
Avatar niezlegalizowana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 144
Dot.: Zespół czy DJ?

Jak dla mnie to stanowczo zespół Byłam na takich i i takich imprezach, weselach i stanowczo wybieram zespół ! I z tego co się orientuje, przynjamniej w moim otoczeniu, jeśli chodzi o wesele to ludzie wolą zespół !;-)
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach,
które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy.
Piękno kobiety musi być widoczne w oczach,
ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
Audrey Hepburn
niezlegalizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 19:44   #3
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Zespół czy DJ?

był już taki wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380686
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 08:31   #4
kampasiula
Zadomowienie
 
Avatar kampasiula
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 166
GG do kampasiula
Dot.: Zespół czy DJ?

Ja mam na weselu zespół a na poprawinach DJ.
Mieliśmy mieć Dj na weselu,bo nie mogliśmy znależc dobrego zespołu (póżno zaczeliśmy szukać).Wczoraj znależliśmy kapelę.
__________________
w miłości i w marzeniach wszystko jest możliwe




kampasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 09:51   #5
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Zespół czy DJ?

Zdecydowanie DJ! Trudno znaleźć dobrą nie fałszująca kapelę a schody zaczynają się jak przychodzi zaśpiewac piosenke po angielsku. Jeśli lubisz muzykę biesiadną nie przeszkadza Ci 'hangielski' to śmiało bierz kapele
Na naszym weselu będzie dużo muzyki angielskich wykonawców i nie wyobrażam sobie by zespół weselny zaśpiewał Tutti Frutti jak Elvis a o Bee Gees nie wspomnę.
Takich wątków była cała masa, znajdziesz wiele zwolenniczek i tego i tego. Decyzja jest Twoja i zależy (moim zdaniem) przede wszystkim od muzyki jaką chcesz mieć.

PS. Zatrudnienie 'sprawdzonego' zespołu nie zawsze daje 100% pewność. W zeszłym roku bylam na weselu koleżanki. Wynajęła zespół który grał na kilku weselach na jakich była i świetnie się bawiła. Byli rewelacyjni. Niestety na jej weselu okazali się bardzo marni, grali mało energicznie nie zachęcali ludzi, mało kto tańczył i ogólnie wesele było nudne.
Organizując coś na taką skalę za TAKIE pieniądze chcę dobrą muzykę nawet jeśli to jest zły dzień dla kogoś-tam. Od oprawy muzycznej zalezy czy wesele będzie udane dlatego nie ryzykuje i wole DJ'a
To jest moje zdanie i każdy ma prawo do swojego.

Edytowane przez takaya
Czas edycji: 2010-05-14 o 15:21
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:34   #6
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Zespół czy DJ?

Ja z kolei byłam na weselu, gdzie był DJ i prawdę mówiąc - nie wiem po co on w ogóle tam był - przez całe wesele jedyne słowa jakie padły z jego ust to było zaraz na początku " zaśpiewajmy sto lat dla pary młodej", potem tylko siedział i jadł, nie mruknął już ani słowa - zabawy musieli prowadzić świadkowie, a w połowie wesela utwory zaczęły się dwu-, a nawet trzykrotnie powtarzać(!) Mimo, iż panna młoda dała mu listę piosenek, które miały być, on puszczał jakieś badziewie, przy którym nie dało się ani tańczyć ani siedzieć. A już wisienką na torcie było to, że kazał sobie dopłacić więcej niż było ustalone pod groźbą, że się spakuje i nie będzie żadnej muzyki.
W ogóle to nie za bardzo rozumiem po co jest dj - płacić komuś 1000zł lub więcej żeby puszczał muzykę z komputera to dla mnie jakiś absurd!
Nie potrzeba do tego ani żadnej wiedzy, ani umiejętności, ani specjalnego wykształcenia - facet pare razy kliknie w ciągu nocy i ma za godzinę pracy stówkę lub więcej. Chore!!!
Gdybym miała mieć dja, to wolałabym sama nagrać i puścić muzykę.
Muzyka na żywo - to coś o 100% lepszego! (to tak jak słuchać koncertu z płyty lub w filharmonii - zupełnie inny jest odbiór). Pod warunkiem jednak... zespół musi być dobry, a takiego należy szukać znacznie wcześniej, no i cena raczej od 3500 w górę. Język angielski nie jest już czymś tak egzotycznym jak 30 lat temu i wiele zespołów potrafi naprawdę dobrze wykonać angielskie utwory.
A całkiem obiektywnie: jeśli masz do wyboru dobry zespół i dobrego DJa - wybrałabym zespół; jeśli jednak masz wybierać między dobrym DJem a słabym zespołem - wybrałabym DJa
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 12:15   #7
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Ja z kolei byłam na weselu, gdzie był DJ i prawdę mówiąc - nie wiem po co on w ogóle tam był - przez całe wesele jedyne słowa jakie padły z jego ust to było zaraz na początku " zaśpiewajmy sto lat dla pary młodej", potem tylko siedział i jadł, nie mruknął już ani słowa - zabawy musieli prowadzić świadkowie, a w połowie wesela utwory zaczęły się dwu-, a nawet trzykrotnie powtarzać(!) Mimo, iż panna młoda dała mu listę piosenek, które miały być, on puszczał jakieś badziewie, przy którym nie dało się ani tańczyć ani siedzieć. A już wisienką na torcie było to, że kazał sobie dopłacić więcej niż było ustalone pod groźbą, że się spakuje i nie będzie żadnej muzyki.
W ogóle to nie za bardzo rozumiem po co jest dj - płacić komuś 1000zł lub więcej żeby puszczał muzykę z komputera to dla mnie jakiś absurd!
Nie potrzeba do tego ani żadnej wiedzy, ani umiejętności, ani specjalnego wykształcenia - facet pare razy kliknie w ciągu nocy i ma za godzinę pracy stówkę lub więcej. Chore!!!
Gdybym miała mieć dja, to wolałabym sama nagrać i puścić muzykę.
Muzyka na żywo - to coś o 100% lepszego! (to tak jak słuchać koncertu z płyty lub w filharmonii - zupełnie inny jest odbiór). Pod warunkiem jednak... zespół musi być dobry, a takiego należy szukać znacznie wcześniej, no i cena raczej od 3500 w górę. Język angielski nie jest już czymś tak egzotycznym jak 30 lat temu i wiele zespołów potrafi naprawdę dobrze wykonać angielskie utwory.
A całkiem obiektywnie: jeśli masz do wyboru dobry zespół i dobrego DJa - wybrałabym zespół; jeśli jednak masz wybierać między dobrym DJem a słabym zespołem - wybrałabym DJa
no to powiem Ci, że kiepski ten Dj i nie można wyrażać opinii na podstawie 1 wieczoru z kolesiem, który puszcza muzyke z komputera

nie wiem kto zatrudnia na swoje wesele Dja-ściągacza mp3, prawdziwy Dj ma oryginalne płyty i sprzet do nich, a nie laptopa
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 13:42   #8
robazka
Raczkowanie
 
Avatar robazka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 149
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Zdecydowanie DJ! Trudno znaleźć dobrą nie fałszująca kapelę a schody zaczynają się jak przychodzi zaśpiewac piosenke po angielsku. Jeśli lubisz muzykę biesiadną nie przeszkadza Ci 'hangielski' to śmiało bież kapele
Na naszym weselu będzie dużo muzyki angielskich wykonawców i nie wyobrażam sobie by zespół weselny zaśpiewał Tutti Frutti jak Elvis a o Bee Gees nie wspomnę.
Takich wątków była cała masa, znajdziesz wiele zwolenniczek i tego i tego. Decyzja jest Twoja i zależy (moim zdaniem) przede wszystkim od muzyki jaką chcesz mieć.

PS. Zatrudnienie 'sprawdzonego' zespołu nie zawsze daje 100% pewność. W zeszłym roku bylam na weselu koleżanki. Wynajęła zespół który grał na kilku weselach na jakich była i świetnie się bawiła. Byli rewelacyjni. Niestety na jej weselu okazali się bardzo marni, grali mało energicznie nie zachęcali ludzi, mało kto tańczył i ogólnie wesele było nudne.
Organizując coś na taką skalę za TAKIE pieniądze chcę dobrą muzykę nawet jeśli to jest zły dzień dla kogoś-tam. Od oprawy muzycznej zalezy czy wesele będzie udane dlatego nie ryzykuje i wole DJ'a
To jest moje zdanie i każdy ma prawo do swojego.
Zgadzam się z każdym słowem.
__________________
"Wierność psa zależy niekiedy od wytrzymałości smyczy"
robazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 10:15   #9
Yoruichi
Przyczajenie
 
Avatar Yoruichi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: Zespół czy DJ?

Zdecydowanie profesjonalny DJ, i już nawet wiem kogo bym chciała ściągnę go nawet z drugiego końca Polski
__________________
ChwileUlotne
Yoruichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 16:42   #10
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez sweetieSS Pokaż wiadomość
no to powiem Ci, że kiepski ten Dj i nie można wyrażać opinii na podstawie 1 wieczoru z kolesiem, który puszcza muzyke z komputera

nie wiem kto zatrudnia na swoje wesele Dja-ściągacza mp3, prawdziwy Dj ma oryginalne płyty i sprzet do nich, a nie laptopa
dokładnie
DJ Djowi nierówny...ja cały czas byłam za zespołem,ale ceny mnie poraziły, a jakość często marna
DJ, którego mamy na oku ma swój sprzęt, nagłośnienie i oświetlenie, jest wodzirejem i ma dobry głos, jeśli już miałby śpiewać.
nie jest sprawdzony ani polecony tylko znaleziony przypadkiem i wcale nie myślę, że przez to będzie gorszy

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Zdecydowanie DJ! Trudno znaleźć dobrą nie fałszująca kapelę a schody zaczynają się jak przychodzi zaśpiewac piosenke po angielsku. Jeśli lubisz muzykę biesiadną nie przeszkadza Ci 'hangielski' to śmiało bierz kapele
Na naszym weselu będzie dużo muzyki angielskich wykonawców i nie wyobrażam sobie by zespół weselny zaśpiewał Tutti Frutti jak Elvis a o Bee Gees nie wspomnę.
Takich wątków była cała masa, znajdziesz wiele zwolenniczek i tego i tego. Decyzja jest Twoja i zależy (moim zdaniem) przede wszystkim od muzyki jaką chcesz mieć.

PS. Zatrudnienie 'sprawdzonego' zespołu nie zawsze daje 100% pewność. W zeszłym roku bylam na weselu koleżanki. Wynajęła zespół który grał na kilku weselach na jakich była i świetnie się bawiła. Byli rewelacyjni. Niestety na jej weselu okazali się bardzo marni, grali mało energicznie nie zachęcali ludzi, mało kto tańczył i ogólnie wesele było nudne.
Organizując coś na taką skalę za TAKIE pieniądze chcę dobrą muzykę nawet jeśli to jest zły dzień dla kogoś-tam. Od oprawy muzycznej zalezy czy wesele będzie udane dlatego nie ryzykuje i wole DJ'a
To jest moje zdanie i każdy ma prawo do swojego.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 17:30   #11
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez sweetieSS Pokaż wiadomość
nie wiem kto zatrudnia na swoje wesele Dja-ściągacza mp3, prawdziwy Dj ma oryginalne płyty i sprzet do nich, a nie laptopa
Ależ tamten miał płyty! Tylko co z tego jak miał je trzy na krzyż...?
Dla mnie to z resztą bez znaczenia - czy będzie miał płyty czy ściągnie mp3 - to sprawa ZAIKS - dla mnie jako klienta brzmi tak samo. A Dj jest osobą, która za klikanie w kompa lub guziczki od innego sprzętu bierze grube pieniądze, co dla mnie jest wyrzuceniem tych pieniędzy w błoto - każdy z nas potrafi naciskać guziczki, więc po co zatrudniać do tego kolesia? Do puszczania utworów z mp3 czy płyty nie trzeba żadnych umiejętności, godzin prób, talentu ani wykształcenia - w przeciwieństwie do muzyków w dobrym zespole. Owszem, dobry zespół nie kosztuje 1500, ale przynajmniej wiadomo za co się płaci. Zupełnie inaczej odbiera się muzykę na żywo - jak np. saksofonista czy gitarzysta zagra fajnie jakąś solówkę, to aż miły dreszczyk przechodzi. Jest kontakt i interakcja muzycy-goście. Z płyt nigdy tego się nie uzyska.
Poza tym wydanie choćby 1000zł na DJa byłoby dla mnie wyrzuceniem tego tysiąca na śmietnik. Płacenie 100zł lub więcej za godzinę pracy, która polega głównie na klikaniu, czasem poprowadzeniu jakiejś zabawy (ale w końcu ile ich jest na przeciętnym weselu?), to dla mnie zwykła rozrzutność.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 18:01   #12
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Ależ tamten miał płyty! Tylko co z tego jak miał je trzy na krzyż...?
Dla mnie to z resztą bez znaczenia - czy będzie miał płyty czy ściągnie mp3 - to sprawa ZAIKS - dla mnie jako klienta brzmi tak samo. A Dj jest osobą, która za klikanie w kompa lub guziczki od innego sprzętu bierze grube pieniądze, co dla mnie jest wyrzuceniem tych pieniędzy w błoto - każdy z nas potrafi naciskać guziczki, więc po co zatrudniać do tego kolesia? Do puszczania utworów z mp3 czy płyty nie trzeba żadnych umiejętności, godzin prób, talentu ani wykształcenia - w przeciwieństwie do muzyków w dobrym zespole. Owszem, dobry zespół nie kosztuje 1500, ale przynajmniej wiadomo za co się płaci. Zupełnie inaczej odbiera się muzykę na żywo - jak np. saksofonista czy gitarzysta zagra fajnie jakąś solówkę, to aż miły dreszczyk przechodzi. Jest kontakt i interakcja muzycy-goście. Z płyt nigdy tego się nie uzyska.
Poza tym wydanie choćby 1000zł na DJa byłoby dla mnie wyrzuceniem tego tysiąca na śmietnik. Płacenie 100zł lub więcej za godzinę pracy, która polega głównie na klikaniu, czasem poprowadzeniu jakiejś zabawy (ale w końcu ile ich jest na przeciętnym weselu?), to dla mnie zwykła rozrzutność.
każdy ma swoje zdanie,ale zdarzają się przecież zespoły, które biorą 3 razy tyle,a są delikatnie mówiąc- beznadziejni <robią przerwy, fałszują albo harczą> i dla mnie to jest dopiero rozrzutność są i dobrzy DJe ( również "śpiewający" i prowadzący cała imprezę, a nie tylko zabawy) i dobre zespoły, więc nie generalizujmy
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 18:18   #13
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Ależ tamten miał płyty! Tylko co z tego jak miał je trzy na krzyż...?
Dla mnie to z resztą bez znaczenia - czy będzie miał płyty czy ściągnie mp3 - to sprawa ZAIKS - dla mnie jako klienta brzmi tak samo. A Dj jest osobą, która za klikanie w kompa lub guziczki od innego sprzętu bierze grube pieniądze, co dla mnie jest wyrzuceniem tych pieniędzy w błoto - każdy z nas potrafi naciskać guziczki, więc po co zatrudniać do tego kolesia? Do puszczania utworów z mp3 czy płyty nie trzeba żadnych umiejętności, godzin prób, talentu ani wykształcenia - w przeciwieństwie do muzyków w dobrym zespole. Owszem, dobry zespół nie kosztuje 1500, ale przynajmniej wiadomo za co się płaci. Zupełnie inaczej odbiera się muzykę na żywo - jak np. saksofonista czy gitarzysta zagra fajnie jakąś solówkę, to aż miły dreszczyk przechodzi. Jest kontakt i interakcja muzycy-goście. Z płyt nigdy tego się nie uzyska.
Poza tym wydanie choćby 1000zł na DJa byłoby dla mnie wyrzuceniem tego tysiąca na śmietnik. Płacenie 100zł lub więcej za godzinę pracy, która polega głównie na klikaniu, czasem poprowadzeniu jakiejś zabawy (ale w końcu ile ich jest na przeciętnym weselu?), to dla mnie zwykła rozrzutność.
to już nie moja wina, że miał aż 3 płyty, pewnie jeszcze z nagranymi z kompa piosenkami

dobry Dj nie ogranicza się tylko do guziczków i 3 zabaw oczepinowych, prowadzi całe wesele, ma kontakt z gośćmi, prowadzi biesiady, toasty..

ale nie przekonuję Cię, masz prawo nie tolerować dja na weselu, każdy robi jak chce
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 18:54   #14
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Zespół czy DJ?

Oczywiście że zespół heh tyle ile odpowiadających tyle będzie odpowiedzi..
Moje wesele było 1 maja , grał zespół (zresztą przyjaciele rodziny) Normalnie biorą 3500-4000 z poprawinami. Ode mnie wzięli 3000
Były 3 osoby, wodzirej, jego syn i wokalistka. Byli REWELACYJNI
Nie było fałszu, prócz organów, był saksofon , trąbka i gitara..
Gdy na poprawiny mój kuzyn przyszedł z akordeonem i zaczęliśmy w przerwie biesiadować, członkowie orkiestry podeszli i grali z moim kuzynem

Jak ktoś z Pomorze, chętnie polecę)
anagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 12:43   #15
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Zespół czy DJ?

My ściagamy DJ'a z Poznania do Warszawy płacimy nie mało bo 2tysie. Uważam, że robota DJ'a jest bardzo podobna do fotografa. Bo co on też tylko "popstryka guziczkiem" ale jeśli robi to profesjonalista jest to sztuka za która warto zapłacić. Chcę zapłacić i mieć super muzykę pięknie połączoną bez urywków między utworami. Po latach nie ważne jest ile dało się za DJ/ Zespół pamięta się to czy muzyka była fajna i jak ludzie się bawili. Jak już pisałam każdy powinien wybierać pod muzykę jaka lubi. My oboje nienawidzimy disco polo i muzyki biesiadnej, nie przepadamy za polskimi wykonawcami (jedynie Myslovic, Ira się obronią) dlatego dla mnie oczywiste było,ze bierzemy DJ'a mimo,że mamy kilka znajomych którzy fantastycznie graja i śpiewają we wlasnych zespołach. Co do muzyki na żywo zgodzę się, że jest o wiele lepsza niż z płyt, ale trzeba znaleźć prawdziwych wirtuozów którzy zaśpiewają jak w oryginale utwory tylu różnych wykonawców.

Edytowane przez takaya
Czas edycji: 2010-05-17 o 12:44
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:58   #16
zdrapka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 16
Talking Dot.: Zespół czy DJ?

No i wybraliśmy znaleźliśmy fajnego DJ'a. Widzieliśmy jak prowadzi wesela i jesteśmy zachwyceni
Dziękuję za wszystkie rady, bardzo się przydały
zdrapka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 12:32   #17
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez radiowiec_wawa Pokaż wiadomość
Ja natomiast o sobie mowie: prezenter muzyczny i konferansjer. Z wyksztalcenia jestem dziennikarzem, mam za soba 12 lat pracy w duzym radiu, jestem takze realizatorem dzwieku. Mam za soba kilka tysiecy dyskotek w klubach i kilkaset wesel i imprez firmowych.

trzeba miec: a) wiedze muzyczna b) wiedze zyciowa c) wyksztalcenie ktore pozwala prezentowac publicznie przyzwoity poziom d) sensowny glos + dobra dykcje ( po wielu latach pracy z logopeda) itd. itp. i wreszcie e) doswiadczenie imprezowe.
A co mnie jako klienta obchodzi, że masz wykształcenie dziennikarskie? Jeśli byłbyś stomatologiem, to też fajnie, ale jako DJ - wybacz - nie musiałeś kończyć studiów, czy jakiejkolwiek innej szkoły.
To, że masz za sobą kilka tysięcy dyskotek, to akurat może jedynie przerażać - wystarczy wejść do jakiejkolwiek dyskoteki i zobaczyć co się tam dzieje - na pewno nie chciałabym żeby tak wyglądało moje wesele...
Co do wiedzy muzycznej, to nie słyszałam, aby na jakiejkolwiek akademii muzycznej istniał wydział czy też kierunek "DJostwo", więc umówmy się, że z tą wiedzą to trochę przesadziłeś.
Prezentowanie publicznie przyzwoitego poziomu - sorry, tego się wymaga chyba od każdego z kim się współpracuje, a nawet zaprasza na wesele, przynajmniej w normalnych kręgach społecznych.
Tak więc wybacz, jestem źle nastawiona do DJów, bo dla mnie to płacenie za nic. No chyba, że jest naprawdę dobrym wodzirejem (co też nie znaczy, że gada bez przerwy), no i jest w przyzwoitej cenie (1000zł w życiu bym nie dała), albo jako alternatywa dla fałszującego zespołu - gdybym miała mieć taki, to oczywiście wybrałabym DJa.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 12:48   #18
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Zespół czy DJ?

klarnetos ale Ty jestes uprzedzona po "jednym razie", że się tak wyraże
dla mnie płacenie za zespoł trzy razy więcej jest za to bez sensu, bo jakość bywa tak często marna, że pewnie żałowałabym później tej kasy.

ale autorak podjęła decyzję, więc nie ma co dyskutować
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 19:46   #19
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
klarnetos ale Ty jestes uprzedzona po "jednym razie", że się tak wyraże
dla mnie płacenie za zespoł trzy razy więcej jest za to bez sensu, bo jakość bywa tak często marna, że pewnie żałowałabym później tej kasy.

ale autorak podjęła decyzję, więc nie ma co dyskutować
Fakt, jestem uprzedzona Zapadł mi potwornie w pamięci ten partacz...
Ale nawet ja gdybym miała wybór między fałszującym zespołem a DJem, to wybrałabym DJa - ma jednak nieporównywalnie mniejszą szansę coś schrzanić. Zespół ma przewagę wyłącznie kiedy jest naprawdę dobry, a takiego rzeczywiście trzeba się trochę naszukać.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 21:47   #20
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Fakt, jestem uprzedzona Zapadł mi potwornie w pamięci ten partacz...
Ale nawet ja gdybym miała wybór między fałszującym zespołem a DJem, to wybrałabym DJa - ma jednak nieporównywalnie mniejszą szansę coś schrzanić. Zespół ma przewagę wyłącznie kiedy jest naprawdę dobry, a takiego rzeczywiście trzeba się trochę naszukać.

dokladnie...ja osobiscie z DJ nie mialam cstycznosci na weselu,ale z opowiesci wiem,ze czasem lepiej rozkręcą zabawę niż zespól.dlatego mam takie podejście.nie ukrywam,z eostatnio bylam na weselu gdzie gral drogi,ale daremny zespół i współczułam PM tych 3tyś. wydanych na "takie coś"

myślę, że gdybym miała do wyboru DOBRY DJ - DOBRY ZESPÓŁ <ale 3 razy droższy>to wybrałabym jednak DJa
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 22:41   #21
LadyBane
Rozeznanie
 
Avatar LadyBane
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: świdnik
Wiadomości: 611
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Ależ tamten miał płyty! Tylko co z tego jak miał je trzy na krzyż...?
Dla mnie to z resztą bez znaczenia - czy będzie miał płyty czy ściągnie mp3 - to sprawa ZAIKS - dla mnie jako klienta brzmi tak samo. A Dj jest osobą, która za klikanie w kompa lub guziczki od innego sprzętu bierze grube pieniądze, co dla mnie jest wyrzuceniem tych pieniędzy w błoto - każdy z nas potrafi naciskać guziczki, więc po co zatrudniać do tego kolesia? Do puszczania utworów z mp3 czy płyty nie trzeba żadnych umiejętności, godzin prób, talentu ani wykształcenia - w przeciwieństwie do muzyków w dobrym zespole. Owszem, dobry zespół nie kosztuje 1500, ale przynajmniej wiadomo za co się płaci. Zupełnie inaczej odbiera się muzykę na żywo - jak np. saksofonista czy gitarzysta zagra fajnie jakąś solówkę, to aż miły dreszczyk przechodzi. Jest kontakt i interakcja muzycy-goście. Z płyt nigdy tego się nie uzyska.
Poza tym wydanie choćby 1000zł na DJa byłoby dla mnie wyrzuceniem tego tysiąca na śmietnik. Płacenie 100zł lub więcej za godzinę pracy, która polega głównie na klikaniu, czasem poprowadzeniu jakiejś zabawy (ale w końcu ile ich jest na przeciętnym weselu?), to dla mnie zwykła rozrzutność.
czasy kiedy puszczało się muzykę z jamników dwukasetowych bezpowrotnie minęły, sprzęt dobrego dj jest wart duże pieniądze, często nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie.
co do puszczania gotowców, to nie wiem jak wiele osób zdaje sobie sprawę ze masę zespołów gra z gotowych podkładów, które czasem sobie podrasuje jakaś przygrywką a czasem nie, wokale tez się nagrywa i nie mówię tu o nagrywaniu drugiego głosu, czy jakiegoś efektu a o nagrywaniu całej piosenki ( jak ktoś często chodzi na wesela i ma dobry słuch to może wychwycić takie rzeczy)
100 za godzinę? jeśli o wesela chodzi to nie jest jakaś nadzwyczajna stawka, fryzura ślubna, czy make up tez w przeliczeniu wychodzą podobnie.
mój chłopak jest dj, kiedyś pojechałam z nim na imprezę ( taką w weselnym klimacie) myslałam ze sie fajnie pobawimy, no bo przeciez to tylko "puszczanie płyt" jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze przesiedziałam cały wieczór ( i noc) na krzesełku, bo mój chłopak był w pracy i po prostu skupiał się wyłącznie na tym żeby dobrze poprowadzić imprezę.
jeszcze sie odniosę do tych godzin prób, talentu itd. trzeba sie dobrze poznac z piosenkami zeby gładko wpadały słuchaczowi do ucha, trzeba umiec obserwowac ludzi zeby zauwazyc przy czym sie dobrze bawią i wiedziec co puscic zeby bawili się jeszcze lepiej i nie chcieli schodzić z parkietu. Oczywiscie jak najbardziej poządane jest zeby dj umiał cos ładnie powiedziec, zaśpiewać i zagrać. a człowiek pozbawiony jakiegokolwiek talentu nie zagra na akordeonie, gitarze czy na klawiszu.
__________________

www.serce-oliwki.pl




LadyBane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 16:10   #22
sloneczko_00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 124
Dot.: Zespół czy DJ?

to ja też się wypowiem
jestem za DJem i mam kilka powodów
po pierwsze - nie lubię nawet koncertowych wersji piosenek, a co dopiero gdy śpiewa je ktoś inny. Poza tym uważam że piosenka traci swój urok gdy w oryginale śpiewa ją kobieta a w orkiestrze jest facet - lub odwrotnie. Do tego żaden członek orkiestry nie ma głosu podobnego do wykonawców a często właśnie dzięki barwie głosu dana piosenka nam się podoba. Spotkałam się też z sytuacją gdy orkiestra śpiewała ang piosenkę po polsku... do połowy piosenki nie wiedziałam że to właśnie ta piosenka nie pamiętam już co to była za piosenka, ale jakaś taka nazwijmy ją - kultowa Nie lubię też piosenek w stylu "przeleć mnie w tej kukurydzy"
Na dodatek ileż człowiek może śpiewać? po kilku godzinach jest zmęczony i widać to czasem w jakości śpiewanych piosenek oraz po coraz dłuższych przerwach "na jednego"

oczywiście nie chce obrażać zespołów bo nie wszystkie moje argumenty dotyczą wszystkich zespołów. Nie jest dla mnie tragedią gdy na weselu jest orkiestra, ale ja po prostu wybrałam DJa
Starsza część rodziny jak się o tym dowiedziała, to się zastanawiali jak to będzie, i byli przekonani że będzie puszczał piosenki z dyskoteki ale przecież wcale tak nie będzie możemy wysłać do niego listę piosenek które chcemy na weselu.
sloneczko_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 17:59   #23
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Zespół czy DJ?

A ja niestety kolejny raz miałam fatalne doświadczenie z DJem
Dokładnie tydzień temu w sobotę byłam na weselu w Gdańsku. DJ był ponoć najlepszy czy jeden z najlepszych w Trójmieście (pseudonim jakiś Buźka czy coś takiego). Młodzi dali za niego 2000 po znajomości(!), więc jak to usłyszałam (i dla kogo on to nie grywał), to myślałam, że tym razem naprawdę goście nie będą schodzili z parkietu i że wreszcie zmienię zdanie o DJach...
Jakież było moje zdziwienie, kiedy dzień przed ślubem (na którym mój narzeczony był świadkiem) DJ zadzwonił i powiedział, że spóźni się na wesele(!), bo gra dla jakiejś miejscowej szychy - no szczena mi opadła...
Pan młody nie przebierał w słowach, zadzwonił gdzie trzeba, no i DJ jednak zdążył, ale to co reprezentował na weselu to było straszne po prostu. Nie dość, że powitanie państwa młodych odbyło się jakby bez jego udziału - no nawet odezwać mu się nie chciało, to jeszcze zero wyczucia co do muzyki jaką i kiedy należy zagrać. Od razu zaczął z grubej rury jakąś biesiadę w bardzo wątpliwym wykonaniu puszczać - zrozumiałabym jeszcze gdzieś w środku czy pod koniec wesela, ale do obiadu jakieś okrutnie rozdarte akordeonowe walczyki z dwoma akordami na krzyż?
I tak już zostało to badziewie kolejne dwie godziny aż młodzi zwrócili mu uwagę, że nikt się nie bawi. Wówczas (chyba na złość, bo nie wierzę, że aż tak nieinteligentny) zaczął puszczać jakieś techno czy coś z pogranicza i znowu bawiła się jedna, max dwie pary Dopiero kiedy świadkowie wytłumaczyli mu kawę na ławę, że ludzie dobrze bawią się przy latach 60 i 70, to zaczął puszczać Abbę itp. i rzeczywiście wszyscy ruszyli do tańca. Dobra passa nie trwała jednak długo, bo DJ wpadł na pomysł, że popisze się swoim talentem do mixowania kawałków... COŚ OKROPNEGO! Mimo, że jestem studentką 4 roku akademii muzycznej, nie byłam w stanie nadążyć za zmianami tempa i metrum - pan zmieniał piosenki DOSŁOWNIE co dwa wersy i to nie trwało chwilę, tylko tak już mu zostało do końca wesela. Prawie żadnych utworów nie puszczał z oryginałów (poza wspomnianymi kawałkami Abby) - wszystko w jakichś diskomułowatych przeróbkach (nawet "Mimozami jesień się zaczyna" ) , także o głosie i wykonaniu faktycznych wykonawców można było pomarzyć, a gdzieś od godziny 1:00 - 2:00 piosenki-mixy zaczynały się powtarzać.
Wisienką na torcie było to, że młodzi ustalali z nim 3 konkursy, z których poprowadził jeden(!) i to po kilkukrotnych upomnieniach. Na oczepinach oczywiście nie darował sobie tekstów w stylu "i rozwódki" i schrzanił młodym podziękowania dla rodziców, bo umawiali się zupełnie inaczej.
Także do DJów szczęścia nie mam
O ile jestem w stanie rozpoznać dobry zespół po przesłuchaniu kilku-kilkunastu utworów na próbie, o tyle dobrego DJa to naprawdę nie wiem po czym poznać...
Ten u znajomych był niby sprawdzony i jeden z najlepszych w okolicy, a wesele im schrzanił i nie byli zadowoleni
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 16:43   #24
sloneczko_00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 124
Dot.: Zespół czy DJ?

klarnetos no to faktycznie mieli pecha. Widać DJ ma wysokie mniemanie o sobie... Ale tak myślę, że rozmyślanie czy lepsza jest orkiestra od DJa może mieć podobny przebieg do rozmyślań co było pierwsze: jajko czy kura. Kazdy ma inne oczekiwania, każdy ma inny gust, i nigdy wszystkim sie nie dogodzi. Nawet jak DJ czy orkiestra będzie NAJ, to i tak zawsze znajdzie się ktoś komu coś się nie będzie podobało, niestety...
sloneczko_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 17:25   #25
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Zespół czy DJ?

Cytat:
Napisane przez sloneczko_00 Pokaż wiadomość
klarnetos no to faktycznie mieli pecha. Widać DJ ma wysokie mniemanie o sobie... Ale tak myślę, że rozmyślanie czy lepsza jest orkiestra od DJa może mieć podobny przebieg do rozmyślań co było pierwsze: jajko czy kura. Kazdy ma inne oczekiwania, każdy ma inny gust, i nigdy wszystkim sie nie dogodzi. Nawet jak DJ czy orkiestra będzie NAJ, to i tak zawsze znajdzie się ktoś komu coś się nie będzie podobało, niestety...
Amen
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 16:42   #26
mastermargarita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół czy DJ?

Odradzam Wam Brygade S z Gdanska. Strasznie niesympatyczny pan Tomasz, nieprofesjonalne podejscie do sprawy. Szkoda slow...
mastermargarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.