Listopadówki 2021! Część III ;) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-20, 09:18   #211
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Dzień dobry, dziś z okazji moich urodzin moje dzieci zrobiły mi super prezent, spaliśmy do 7:15. Mąż cicho zszedł na dół i dal nam spać. Bajka
A ja myślałam że to ja mam słabo z alergia na żółtko, czekoladę i sery pleśniowe mojego dziecka. I czymś jeszcze ale dojść nie mogę co to. Ale widzę że nie jestem sama. Żyje nadzieja że z wiekiem złagodnieje i jakoś zaczniemy się normalnie odżywiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 11:14   #212
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Aga wszystkiego najlepszego 🥰🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 19:35   #213
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Dzień dobry, dziś z okazji moich urodzin moje dzieci zrobiły mi super prezent, spaliśmy do 7:15. Mąż cicho zszedł na dół i dal nam spać. Bajka
A ja myślałam że to ja mam słabo z alergia na żółtko, czekoladę i sery pleśniowe mojego dziecka. I czymś jeszcze ale dojść nie mogę co to. Ale widzę że nie jestem sama. Żyje nadzieja że z wiekiem złagodnieje i jakoś zaczniemy się normalnie odżywiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo, Wszystkiego Najlepszego

Do dupy z tym bboxem - picia nie ogarnia w ogóle, za to rzut o podłogę opanowany do perfekcji. Dobrze, że doidy załapała. Tylko wciąż jest zdziwiona jak jej woda wleci do paszczy
I kolejny gadżet, na który zmarnowałam kasę - łyżeczki Spuni. O wiele lepsze są te łopaty z Rossmanna

Ależ mnie przeczołgała przez te dwa dni ostatnie poszła spać, wyciągnęliśmy planszówkę, mąż mi nalał wina i w końcu jakiś czil, bo już mi uszy odpadały od tego jej jojczenia i piszczenia bez przerwy.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 19:50   #214
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Jakbyś leciała te 8 godzin sama (wyjazd z pracy i akurat trafiło mi się takie durne miejsce z obcymi ludźmi), siedząc przy oknie w trzyosobowym rzędzie, a obok ciebie parka, która chyba leciała w podróż poślubną, bo byli ze sobą tak sklejeni ustami jak palce po użyciu SuperGlue bez rękawiczek, to też byś się zmęczyła, nawet w Dreamlinerze musiałam się zastanawiać jak tu im dyskretnie dać do zrozumienia, że naprawdę muszę do toalety
Najgorzej
Kiedyś leciałam do Marsa Alam i obok mnie usiadła pani słusznych rozmiarów. Wiadomo jakie siedzenia mają czartery... Nie mieściła się na siedzeniu, więc jej tyłek i uda wchodziły na moja część. Z uwagi na nocny lot mialan nadzieję na sen, ale gdzieżby. Ona non stop jadła. Cały czas zamawiała dania z serwisu i narzekala jakie niedobre blogoslawilam moment, kiedy nasza podróż się zakończyła
Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Jeny ja chyba sobie na razie daruje jednak te kawałki do jedzenia Podałam dziś Małemu po południu drugi raz batata i tym razem posmakował bardziej. Ładnie jadł z łyżeczki to dałam mu później kawałek. I "odgryzł" tymi swoimi wargami taki dość potężny kawał i ja już oczyma wyobraźni widziałam jak go połyka bo przecież nie będzie wiedział co z tym zrobić. Serio, aż mi się gorąco zrobiło. Po chwili płacz taki, że nie dało się go opanować. Wiem, że zadławienie jest "ciche" ale widzę, że coś jest nie tak. Na szczęście wyjątkowo TŻ był dziś wczesniej w domu, wyciągnął go szybko z krzesełka i w tym płaczu i krzyku zobaczyłam , że mu się ten cały kawałek rozciapciany przykleił do górnego podniebienia Dopiero jak wyzbierałam to palcem to się uspokoił. Jadę jutro po słoiki bo to chwilowo nie na moje nerwy


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Ależ się musiałas wystraszyć! Współczuję!
Cytat:
Napisane przez Olga_1988 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj małemu dałam jabłko i marchewką gotowaną na parze w kawałkach. I też mi się zakrztusił, nie powiem też się przestraszyłam. Ale coś tam nawet z tego połknął bo dzisiaj było w kupie
Resztę co mi zostało to mu zblendowałam i na dzisiaj miał papkę taką, nawet ładnie wcinał. Ale najbardziej chyba podoba mu się picie wody nawet ogarnął już trochę połykanie.

Ja też jestem na diecie bo mały ma zmiany atopowe, ale ostatnio coraz więcej już jadłam i nic się nie działo. Od kilku dni ma zaognione, takie czerwone policzki i rączki w zgięciu. Ale kurcze to akurat w tych miejscach gdzie najbardziej ma w ślinie wyciapane jak leży na macie. Nie wiem czy aż tak mu ta ślina podrażnia te miejsca... Na razie znowu ograniczyłam nabiał.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój jak pije to mruczy "mhmm" i tak śmiesznie ciumka
Co do uczulenia to na fb mam na diecie eliminacyjnej jakaś dziewczyna wrzucila podobne pytanie. Podobno u niektórych enzymy w ślinie tak działaja. Nie znam się, rzuciło mo się w oczy
Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Dreamliner to akurat tragiczny komfort Ja jestem na szczęście niska więc jestem w stanie zwinąć się w kulkę na fotelu, ale i tak nie wspominam z sympatią.

Trzeba było ich usadzić od okna, miałabyś chociaż opcje na wyciągnięcie nóg i swobodne wędrowanie po pokładzie chociaż to cmokanie by mnie chyba dobiło

Młody zrobił dzisiaj promocję i obudził się o 6 na karmienie. Teraz śpi, a ja wstaję na kawę.
Zaplanowałam dzisiaj dla niego puree z dyni (niesłoiczkowe).

Z TŻ się pożarłam wczoraj bo krzesełko nieskręcone, łóżeczko czeka w kolejce, zaraz przyjadą kolejne graty. On ma czas na wszystko tylko nie na to co naprawdę potrzeba

Też się zastanawiam co z Vivą, mam nadzieję, że wszystko u nich ok.
Tak samo Monian już dawno nie dawała znać co u nich i jak tam Czarek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oo to u nas ciekawosc zwyciężyła i TZ od razu skręcił krzesełko ale on jest mega obowiązkowy, co czasem mnie przeraża

Dziewczyny, wracajcie do nas i dajcie znak! Serio martwię się. Nie ma żadna namiaru na Vivę, nie? Przecież codziennie zaglądała...
Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
O kurcze to faktycznie nie jest to fajna sytuacja
Ja sobie dużo poczytałam o BLW i ogolnie o rd żeby przestać panikować i na końcu stwierdziłam, że działam intuicyjnie. I Intuicja podpowiada mi, że 6miesięczne dziecko jest za małe na kawałki a przynajmniej moje dziecko. Ona ledwo siedzi w krzesełku. Karmie ją teraz w związku z tym na kolanach więc gdzie mam jej te kawałki wyłożyć, no za bardzo nie mam jak. Stwierdziłam, że na kawałki przyjdzie czas może za 2 miesiące, może za 3 przede wszystkim jak będzie stabilnie siedzieć w krzesełku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo u nas. Niby stabilnie siedzi w krzesełku als kawałki go nie interesują. Nie ogarnia, że to się je. Nie chce próbować. No cóż, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie
Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Dzień dobry, dziś z okazji moich urodzin moje dzieci zrobiły mi super prezent, spaliśmy do 7:15. Mąż cicho zszedł na dół i dal nam spać. Bajka
A ja myślałam że to ja mam słabo z alergia na żółtko, czekoladę i sery pleśniowe mojego dziecka. I czymś jeszcze ale dojść nie mogę co to. Ale widzę że nie jestem sama. Żyje nadzieja że z wiekiem złagodnieje i jakoś zaczniemy się normalnie odżywiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sto lat! Codziennie takich poranków 🥳🥳🥳

Dziewczyny, donoszę że w Rossie jest promka na kaszki Czary mamy. Z apka i korzystajac z rossman go paczka trochę ponad 9 zł. Kupiłam na razie owsiana

Jeju tak się dzisiaj znów spłakałam. Pokazałam TŻ książki, które kupiłam od nas na dzień dziecka. I skończyło się, że oboje mieliśmy kluchy w gardle 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 05:56   #215
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Mikoma z kolei Emilka totalnie z doidy nie chciała pić strasznie się przy tym wściekała, z bidon coś ciągnie ale nie mam pewności czy dolatuje jej to do buzi i czy połyka ale już załapała, że rurkę do buzi na wziąć 🤣🤣🤣
Ja chciałam podobne łyżeczki kupić jak te spuni, takie ala szpatułki ale stwierdziłam że ograniczam budżet i zostałam przy łyżeczkach z roska, przynajmniej mam ich 5 a co chwile któraś leci

Ja mam integracje ze starą pracą, oj będę tęsknić za tym maleństwem.
Teraz spi mi na rączkach i jest taka słodka jak nigdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 09:08   #216
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Dziękuję za życzenia 🥰
Moja nadal nie ma swojego krzesełka, starszy czasem dzieli się swoim ale moja ma jeszcze problemy żeby w nim swobodnie siedzieć.
Arbuzik, a co to za książeczki?
Moja ciągnie z bidonu ale bokiem jej wylatuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 09:22   #217
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Mikoma z kolei Emilka totalnie z doidy nie chciała pić strasznie się przy tym wściekała, z bidon coś ciągnie ale nie mam pewności czy dolatuje jej to do buzi i czy połyka ale już załapała, że rurkę do buzi na wziąć 🤣🤣🤣
Ja chciałam podobne łyżeczki kupić jak te spuni, takie ala szpatułki ale stwierdziłam że ograniczam budżet i zostałam przy łyżeczkach z roska, przynajmniej mam ich 5 a co chwile któraś leci

Ja mam integracje ze starą pracą, oj będę tęsknić za tym maleństwem.
Teraz spi mi na rączkach i jest taka słodka jak nigdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej,ja od poniedziałku już muszę dać mojego szkraba na ponad 3 godziny do żłobka i też mi go szkoda. Wczoraj juz z gorączką byliśmy u lekarza, trochę gardło ma czerwone, a gorączka niby do niedzieli ma ustąpić. Po nim tej gorączki to nie widać, dopiero jak się dotknie czoła i zmierzy. Nie nachodzi też zaraz po 4 godzinach od podania syropu,tylko po 8 albo 10 godzinach.
Zjadł już chrupka kukurydzianego, córka chciała aby kupić i z ciekawości sprawdzałam czy da radę i nie będzie mu się kleił albo nie zakrztusi się. Dał radę i wyciągał rękę po następne.
U nas się ochłodziło,tyle czasu ciepło i przyjemnie było a teraz trzeba się ubierać. Mam nadzieję że za tydzień będzie cieplej,bo chrzest będzie.
Przypomnieliscie mi o dniu dziecka, muszę pomyśleć, młodemu nie kupowaliśmy narazie zabawek za bardzo bo wszystko po siostrze ma. Niedługo mi pewnie ruszy do przodu bo już nogi podciąga tylko ręce jeszcze nie wie że trzeba przesuwać, dopiero się zacznie.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-23, 01:34   #218
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Inez, jak mały i jego gorączka? Przypomnij, mały idzie do żłobka bo wracasz do pracy?

Karmie dziecko i nie chce spać dalej, ej, a mi się spać chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 09:33   #219
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

O, chyba wszystkich porwał weekend

Aga, jak tam impreza nocna? Udało się szybko zasnąć?

Mikoma, u nas chyba Młody będzie spał w Shnuggle’u do 18-tki. Była próba spania w nowym łóżeczku. O 22:30 przebudził się i zrobił awanti. W koszu chwilę polamentował, tak dla zasady, po czym zasnął snem kamiennym.

Ogólnie podejrzewam, że mamy jakąś aktualizację oprogramowania bo gaworzy i nadaje jak kataryna i zaczął kręcić pivoty na brzuchu.
RD bez szału, dzisiaj przetestujemy brokuła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 09:38   #220
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Przypomnieliscie mi o dniu dziecka, muszę pomyśleć, młodemu nie kupowaliśmy narazie zabawek za bardzo bo wszystko po siostrze ma. Niedługo mi pewnie ruszy do przodu bo już nogi podciąga tylko ręce jeszcze nie wie że trzeba przesuwać, dopiero się zacznie.
Moja tez podciaga a potem jedna noge jeszcze prostuje i wypycha do gory tylek i... upada :p Ale widac, ze kombinuje, kombinuje, pewnie niedlugo ruszy. Albo i nie, moze troche poinkubuje te umiejetnosc

Na FR grupie fb widzialam wpis, ze dziecko "prawie juz siedzi posadzone" ale jeszcze sie nie obraca. LOL, dziecko sie nie obraca a ta zamiast go zostawic w spokoju i dac mu cwiczyc na podlodze to go sadza. Serio te mamuski sa dziwne.

Za to u nas rd na razie fiasko, dalam jej w sobote te marchewke, po dwoch lyzeczkach wyrzygala cale mleko, ale chya ja wkurzylo ze sie przykleja do podniebienia. Troche pociumka ale generalnie nie wspolpracuje. No nic, na spokojnie.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 10:38   #221
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Jakieś pół godziny. Ale wzięłam ja na ręce, pobujałam i padła. Inaczej kręciłaby się na łóżku pół nocy
U nas je nawet chętnie, ale zależy też co. Tylko mamy kupę co 3 dzień i tak śmierdzi że głową mała. A bąki jak śmierdzą. Zaczęło się.
Moja koleżanka sadzała syna w chodziku. Dziecko nauczyło się chodzić a usiąść z nie potrafiło. Miało rok! Raczkowal, chodził a siadał tylko jak ona mu pomogła.
Hortensja, u nas podobnie, szaleję na macie, dupka do góry, kręci się. Noce mamy różne, chyba też wchodzi jakieś nowe oprogramowanie. Raz udało jej się na łóżku wysoki podpór zrobić.
Czy wasze dzieci też kochają metki? Moja liże każda, zabawka jak ma metkę to jest główna atrakcją 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-23, 10:40   #222
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci też kochają metki? Moja liże każda, zabawka jak ma metkę to jest główna atrakcją 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiscie, najulubiensza to jest ta wielka szmaciana metka na dole babybjornowego bujaka, jak sie do niej doczolga to memla jak oszalala. Uwielbia tez wszelkie papiery, wiec takie papierowe metki tez potrafi opedzlowac, musze uwazac, zeby nie polknela.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 12:03   #223
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Inez, jak mały i jego gorączka? Przypomnij, mały idzie do żłobka bo wracasz do pracy?

Karmie dziecko i nie chce spać dalej, ej, a mi się spać chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak dziś miałam być już w pracy,ale byliśmy u lekarza i antybiotyk bo zapalenie ucha jeszcze wyszło, gorączka nie ustąpiła a zaczął być jeszcze bardziej marudny i płacz miał w nocy z bólu,bo on z takich co bez powodu nie płaczą.
Weekend mnie przeciągnął, córka w sobotę mówiła z rana że głowa boli,ale myślałam że może głodna bo ostatnio mało je. Później zasnęła razem z Oli jak go usypiałam. Wstała to już głowa bolała aż płakała, syropu pić mi nie chciała od bólu to już tylko ostry dyżur mi został. W szpitalu w poczekalni zrzuciła, później przy pielegniarzu jeszcze raz,on zaprowadził nas do pokoju gdzie mieliśmy czekać na lekarza. Jak czekaliśmy to zaczęła się rozkręcać i widać było że jej lepiej, zrobiłam w myślach przegląd co jadła i jak lekarz był to obejrzał ale gorączki nie było i lepiej się poczuła to wróciliśmy do domu.
Myślałam że jednorazowe zatrucie, jednak w nocy gorączka 39 i znów ból głowy, więc już miseczka przy łóżku i po wymiotach polepszyło się. Siostra co w żłobku pracuję, dzwoniła że grypę żołądka przechodziła w tygodniu więc coś jest w powietrzu albo w szkole złapała. W niedzielę już tylko z rana trochę glowa ją bolała ale było bez wymiotów. Dostali oboje po dawcę syropu i myślałam że już będzie ok, ale Oli w nocy płacz i gorączka.
W sobotę chrzciny, więc nie bardzo ale nie będę przekładać bo tu długi weekend i wszystkim najlepiej pasuje. Po antybiotyku powinno szybko się polepszyć.
Oli rwie się do siadania ale jeszcze mu to nie wychodzi to w wózku się za bok trzyma i tak potrafi się podciągnąć i siedzieć.
Dziś jak wychodziliśmy od lekarza to właśnie sobie usiadł i panią lekarz zagadywał i obserwował.
Mąż już się boi że jak nam ruszy z raczkowaniem to i z łóżka może spaść,z córką dość szybko poszła nauka schodzenia z łóżka tyłem i już nie było lęku że spadnie. W domu w Polsce to potrafiła z niskiego materaca sobie zejść i raczkujac przyjść do nas po drzemce, zawsze uchylone drzwi w pokoju były. Goście niekiedy byli zaskoczeni,jak tu nagle im dziecko wyraczkowywało ,bo budziła się bez płaczu i nie było jej słychać.

Edytowane przez Inez03
Czas edycji: 2022-05-23 o 12:41
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 19:22   #224
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
O, chyba wszystkich porwał weekend

Aga, jak tam impreza nocna? Udało się szybko zasnąć?

Mikoma, u nas chyba Młody będzie spał w Shnuggle’u do 18-tki. Była próba spania w nowym łóżeczku. O 22:30 przebudził się i zrobił awanti. W koszu chwilę polamentował, tak dla zasady, po czym zasnął snem kamiennym.

Ogólnie podejrzewam, że mamy jakąś aktualizację oprogramowania bo gaworzy i nadaje jak kataryna i zaczął kręcić pivoty na brzuchu.
RD bez szału, dzisiaj przetestujemy brokuła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Helcia w nocy normalnie śpi w Snuzie. Jeszcze się mieści. Ale w dzień to tylko w Sznaglu. Ja już mam zawał serca codziennie, jak ona w tym leży i nogi za głowę zarzuca. Moja mama już się dawno na mnie wydarła, żeby jej w tym już nie kłaść, ale no co poradzę chociaż widzę, że już mniej chętnie w tym spędza czas, bo jednak ciasno się zaczyna robić.

Martwię się, bo mimo ćwiczeń, ciągle obraca się na prawy bok, a na lewym od razu płacze, nie chce. Poza tym coś mi się nie podoba z tym wędzidełkiem, mam czasami wrażenie, że jej się zrosło pomimo podcięcia Także chyba się jeszcze raz przejdę z nią do neurologopedy. Ech, same zmartwienia. Plus taki, że chociaż chce jeść te papki, już polubiła dynię, marchewę, batata i kalafiora, tylko brokuł coś nie wchodzi.

W niedzielę byłyśmy same, więc pojechałyśmy do mojej mamy na kilka godzin. No i jak to u mamy - babcia ciągle nosiła, zabawiła, śpiewała, aż dziecko zapomniało, że ma matkę Serio, jak mnie zobaczyła po kilku godzinach, to wielce zdziwiona była
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 20:08   #225
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Tydzien wytrzymaliśmy bez chorób. Właśnie lekarz wyszedł bo starszak ma tak zawalone gardło ze nie może mówić. I antybiotyk. Kurna już 3 tygodnie orzekladam fryzjera. Mam DOŚĆ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 21:03   #226
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Helcia w nocy normalnie śpi w Snuzie. Jeszcze się mieści. Ale w dzień to tylko w Sznaglu. Ja już mam zawał serca codziennie, jak ona w tym leży i nogi za głowę zarzuca. Moja mama już się dawno na mnie wydarła, żeby jej w tym już nie kłaść, ale no co poradzę chociaż widzę, że już mniej chętnie w tym spędza czas, bo jednak ciasno się zaczyna robić.

Martwię się, bo mimo ćwiczeń, ciągle obraca się na prawy bok, a na lewym od razu płacze, nie chce. Poza tym coś mi się nie podoba z tym wędzidełkiem, mam czasami wrażenie, że jej się zrosło pomimo podcięcia Także chyba się jeszcze raz przejdę z nią do neurologopedy. Ech, same zmartwienia. Plus taki, że chociaż chce jeść te papki, już polubiła dynię, marchewę, batata i kalafiora, tylko brokuł coś nie wchodzi.

W niedzielę byłyśmy same, więc pojechałyśmy do mojej mamy na kilka godzin. No i jak to u mamy - babcia ciągle nosiła, zabawiła, śpiewała, aż dziecko zapomniało, że ma matkę Serio, jak mnie zobaczyła po kilku godzinach, to wielce zdziwiona była
A ty lubisz wszystko? Tak sobie mówię jak dziecko odmawia mi czegoś
Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Tak dziś miałam być już w pracy,ale byliśmy u lekarza i antybiotyk bo zapalenie ucha jeszcze wyszło, gorączka nie ustąpiła a zaczął być jeszcze bardziej marudny i płacz miał w nocy z bólu,bo on z takich co bez powodu nie płaczą.
Weekend mnie przeciągnął, córka w sobotę mówiła z rana że głowa boli,ale myślałam że może głodna bo ostatnio mało je. Później zasnęła razem z Oli jak go usypiałam. Wstała to już głowa bolała aż płakała, syropu pić mi nie chciała od bólu to już tylko ostry dyżur mi został. W szpitalu w poczekalni zrzuciła, później przy pielegniarzu jeszcze raz,on zaprowadził nas do pokoju gdzie mieliśmy czekać na lekarza. Jak czekaliśmy to zaczęła się rozkręcać i widać było że jej lepiej, zrobiłam w myślach przegląd co jadła i jak lekarz był to obejrzał ale gorączki nie było i lepiej się poczuła to wróciliśmy do domu.
Myślałam że jednorazowe zatrucie, jednak w nocy gorączka 39 i znów ból głowy, więc już miseczka przy łóżku i po wymiotach polepszyło się. Siostra co w żłobku pracuję, dzwoniła że grypę żołądka przechodziła w tygodniu więc coś jest w powietrzu albo w szkole złapała. W niedzielę już tylko z rana trochę glowa ją bolała ale było bez wymiotów. Dostali oboje po dawcę syropu i myślałam że już będzie ok, ale Oli w nocy płacz i gorączka.
W sobotę chrzciny, więc nie bardzo ale nie będę przekładać bo tu długi weekend i wszystkim najlepiej pasuje. Po antybiotyku powinno szybko się polepszyć.
Oli rwie się do siadania ale jeszcze mu to nie wychodzi to w wózku się za bok trzyma i tak potrafi się podciągnąć i siedzieć.
Dziś jak wychodziliśmy od lekarza to właśnie sobie usiadł i panią lekarz zagadywał i obserwował.
Mąż już się boi że jak nam ruszy z raczkowaniem to i z łóżka może spaść,z córką dość szybko poszła nauka schodzenia z łóżka tyłem i już nie było lęku że spadnie. W domu w Polsce to potrafiła z niskiego materaca sobie zejść i raczkujac przyjść do nas po drzemce, zawsze uchylone drzwi w pokoju były. Goście niekiedy byli zaskoczeni,jak tu nagle im dziecko wyraczkowywało ,bo budziła się bez płaczu i nie było jej słychać.
Zdrówka dla Was!
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Tydzien wytrzymaliśmy bez chorób. Właśnie lekarz wyszedł bo starszak ma tak zawalone gardło ze nie może mówić. I antybiotyk. Kurna już 3 tygodnie orzekladam fryzjera. Mam DOŚĆ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
I dla Was!
Niby ciepło się zrobiło a cały czas tyle chorób, wirusów.
Ja jutro mam kumulację, szczepie dwójkę na meingokoki. Może być ciężko że starszym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 21:05   #227
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
A ty lubisz wszystko? Tak sobie mówię jak dziecko odmawia mi czegoś Zdrówka dla Was!I dla Was!
Niby ciepło się zrobiło a cały czas tyle chorób, wirusów.
Ja jutro mam kumulację, szczepie dwójkę na meingokoki. Może być ciężko że starszym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale u nas jest właśnie ciepło!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 22:09   #228
mizerna_pani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 62
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Tydzien wytrzymaliśmy bez chorób. Właśnie lekarz wyszedł bo starszak ma tak zawalone gardło ze nie może mówić. I antybiotyk. Kurna już 3 tygodnie orzekladam fryzjera. Mam DOŚĆ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa przytulam mocno i współczuje. Domyslam się co przechodzisz. Do niedawna sama to miałam.... Chorowanie nic fajnego, ale na pewno kiedyś się skończy. Ważne że jesteście w domu.
mizerna_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 04:28   #229
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Inez, Opiumalfa zdrowia dla eas i wytrwałości, domyślam się że lekko nie jest
Oby to szybko minęło


Ja weekend bez dziecka, impreza integracyjna udana, wygrzałam się w jazzuzi i dostałam okres. Jezu pierwszy od momentu zajścia w ciąże, znalazłam w torebce jedynego tampona... w ogole nie bylam przygotowana, już noc była więc sklepy zamkniete. Na szczescie w recepcji hotelowej mieli takie rzeczy, a rano pobiegłam na stacje i też na szczęście wszystko było.
No dramat.

Rd idzie nam o tak ooo.... zje dwa kęsy i już koniec. Już bym tak chciała aby siedziała posadzina stabilnie to bym położyła miskę przed nią, ja sama bym jadła obok i może bardziej by się zainteresowała.
Za toadnie z bidon ciągnie wodę. Nawet jej się to podoba.

Jakie słoiczki kupujecie? Ja jej kupiłam gerbera dynia ze słodkim ziemniakiem, smakuje jak ryba gahhah w ogole smaku to nie ma hahhah

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-24, 07:22   #230
Ewelinatir
Zadomowienie
 
Avatar Ewelinatir
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 976
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Dziewczyny jak Ja Wam współczuje tych chorób. Trzymajcie się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:18 ----------

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Ja jutro mam kumulację, szczepie dwójkę na meingokoki. Może być ciężko że starszym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas pierwsze meningokoki w przyszłym tygodniu. Udało mi się dostać do jakiegoś programu dla mazowieckiego i bexsero mamy za darmo. Muszę tylko dopłacić na nimernix.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ewelinatir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 07:22   #231
Ewelinatir
Zadomowienie
 
Avatar Ewelinatir
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 976
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
Oczywiscie, najulubiensza to jest ta wielka szmaciana metka na dole babybjornowego bujaka, jak sie do niej doczolga to memla jak oszalala. Uwielbia tez wszelkie papiery, wiec takie papierowe metki tez potrafi opedzlowac, musze uwazac, zeby nie polknela.

Moja też uwielbia metki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ewelinatir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 07:51   #232
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Inez, Opiumalfa zdrowia dla eas i wytrwałości, domyślam się że lekko nie jest
Oby to szybko minęło


Ja weekend bez dziecka, impreza integracyjna udana, wygrzałam się w jazzuzi i dostałam okres. Jezu pierwszy od momentu zajścia w ciąże, znalazłam w torebce jedynego tampona... w ogole nie bylam przygotowana, już noc była więc sklepy zamkniete. Na szczescie w recepcji hotelowej mieli takie rzeczy, a rano pobiegłam na stacje i też na szczęście wszystko było.
No dramat.

Rd idzie nam o tak ooo.... zje dwa kęsy i już koniec. Już bym tak chciała aby siedziała posadzina stabilnie to bym położyła miskę przed nią, ja sama bym jadła obok i może bardziej by się zainteresowała.
Za toadnie z bidon ciągnie wodę. Nawet jej się to podoba.

Jakie słoiczki kupujecie? Ja jej kupiłam gerbera dynia ze słodkim ziemniakiem, smakuje jak ryba gahhah w ogole smaku to nie ma hahhah

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie patrzę na markę, tylko na składy. Na razie same jedno i dwuskładnikowe kupiłam, to z tych większość jest dobra w składzie. Mam Gerber,Bobovita, Humana. Moja mama kupiła jakieś obiadki na później z HiPP i też spoko są.

Fajnie, że mogłaś się wyrwać bez dziecka, nawet z okresem
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 07:56   #233
Ewelinatir
Zadomowienie
 
Avatar Ewelinatir
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 976
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ja nie patrzę na markę, tylko na składy. Na razie same jedno i dwuskładnikowe kupiłam, to z tych większość jest dobra w składzie. Mam Gerber,Bobovita, Humana. Moja mama kupiła jakieś obiadki na później z HiPP i też spoko są.

Fajnie, że mogłaś się wyrwać bez dziecka, nawet z okresem

Ja też patrze na składy. Jakiś czas temu znalazłam stronę z porównaniem słoiczków i w sumie na tym się wzoruje. Kupujemy bobovitę, bobovitę bio, gerber, gerber organic i hipp.


Ja wczoraj wyrwałam się na 4h do fryzjera. Jedno z pierwszych samotnych wyjść, ale przy antybutelkowcu jest bardzo ciężko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ewelinatir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 08:32   #234
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Czy tylko ja jestem taką madką gastronomiczną co się urabia samodzielnie przy papkach i przecierkach?

Dodajmy, że młody nie podchodzi do nich entuzjastycznie, a wczorajszego brokuła nawet nie tknął 🥲

Jedytka, wyspałaś się chociaż?
Super, że udało się zrelaksować i oderwać od domowych spraw.

Wszystkim chorym zdrowia i cierpliwości. U nas już wszyscy zdrowi, małego szczęśliwie ominęło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 08:45   #235
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Ja przecieram na razie, ale dopiero co zaczelam, wiec byla marchewa, a teraz brokul. Ale jak bedzie zjadac juz konkretne porcje to tez bede kupowac sloiki, szczegolnie, ze w dzien mloda jest z niania i wygodniej to przekazac, bedzie tez np mogla zabrac taki sloik do parku.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 09:27   #236
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Na meingokoki poszło dziś ponad 700 zł, masakra. A tak zachęcają do szczepienia.

Ja tez jeśli chodzi o sloiczki to patrzę na skład. Nie mogę zrozumieć po co do sloiczkow dają mąkę i inne badziewie.

Moja wczoraj zrobiła pierwsza dorosła zaczęło się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Ja ostatnio byłam 3h u fryzjera. Moja antybytelkowa córka zjadła 80ml mm z butelki od babci, nie wiem jak to zrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 13:46   #237
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jestem taką madką gastronomiczną co się urabia samodzielnie przy papkach i przecierkach?

Dodajmy, że młody nie podchodzi do nich entuzjastycznie, a wczorajszego brokuła nawet nie tknął 🥲

Jedytka, wyspałaś się chociaż?
Super, że udało się zrelaksować i oderwać od domowych spraw.

Wszystkim chorym zdrowia i cierpliwości. U nas już wszyscy zdrowi, małego szczęśliwie ominęło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja liczyłam i to się póki co nie kalkuluje. Dopóki nie wiem co młodej pasuje, co lubi, to mniej mi szkoda wyrzucić słoik, za który co prawda zapłaciłam, ale też nie jakoś dużo w porównaniu z cenami półproduktów i którego przygotowanie i potem sprzątanie zajmuje 2 minuty, a nie pół dnia. Ale z czasem na pewno będę gotować całe warzywa, jakieś zupy, makaron, itp.

Dobra, cofam to o łyżeczkach Spuni. Jednak są lepsze niż te z Rossmanna, przynajmniej dzisiaj
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 16:22   #238
mizerna_pani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 62
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Ja też słoiczki narazie. Chciałabym za jakiś czas dawać swoje zrobione rzeczy, ale nie wiem jak czas pozwoli, a słoik w razie czego raz dwa i gotowe. U nas w sumie wszystko narazie ładnie wchodzi; było jabłko, marchewka, dynia, banan, wczoraj zupa marchewkowa z ryżem a dzisiaj jabłko z marchewką. Do tej pory dawałam po 1/3 lub pół słoiczka tego małego, a dzisiaj się normalnie tak wściekał za tą marchewką z jabłkiem i buźkę tak otwierał, że dałam całą trochę z duszą na ramieniu czy mu nic nie będzie. Jak ziemniaka mu sama zrobiłam to trochę pluł. Popił cycem, bo wodą nie za bardzo chciał i poszedł w kimę. Bboxa niby bierze słomkę do buzi, coś tam miele, ale większego picia z tego nie ma, łyżeczką czasem trochę, ale zależy od dnia. Muszę jeszcze mu zaproponować tak jak wy warzywa zielone typu brokuł. Ogólnie w moim odczuciu mały jest w miarę gotowy i chętny na rozszerzanie za każdym razem jak schodzimy do kuchni lub jak zobaczy coś u kogoś, że je to sam mlaszcze i otwiera buźkę. Tyle tylko, że jeszcze nie siedzi samodzielnie i pewnie długo jeszcze nie będzie, ale karmię go u siebie na kolanach, albo czasem mąż mi go weźmie, a ja na przeciwko.

Z hitów jakie ostatnio widziałam, to jak byłam w szpitalu i dziewczyna, z którą razem leżałam miała 10 miesięczną córkę, której podawała kinder niespodziankę...i to całą. Na koniec po wszystkim dawała jej tarte jabłuszko "no żeby nie miała zatwardzenia" jak to ona stwierdziła. Bez komentarza.
Wiadomo ja też idealna nie jestem, z drugim dzieckiem to wprowadzanie diety już jest takie bardziej na luzie mi się wydaje. Też nie chcę popełnić błędów jakie popełniałam z córką, i które wydaje mi się, że mogły zaważyć na tym, że teraz jest niejadkiem. I jeżeli chce spróbować czegoś ode mnie to czemu nie, wiadomo wszystko z rozsądkiem.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Na meingokoki poszło dziś ponad 700 zł, masakra. A tak zachęcają do szczepienia.

Ja tez jeśli chodzi o sloiczki to patrzę na skład. Nie mogę zrozumieć po co do sloiczkow dają mąkę i inne badziewie.

Moja wczoraj zrobiła pierwsza dorosła zaczęło się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Ja ostatnio byłam 3h u fryzjera. Moja antybytelkowa córka zjadła 80ml mm z butelki od babci, nie wiem jak to zrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojemu mężowi też raz się udało podać trochę mm naszemu niebutelkowemu synowi. Do dzisiaj zachodzimy w głowę jak to się udało, bo teraz próbujemy i nic. Czytałam taki artykuł niedawno jak przekonać "niebutelkowca" do butelki i że oprócz testowania różnych rodzajów smoczków i butelek to to wiadomo, ale to że mm powinna podawać inna osoba niż mama. Mama kojarzy się z miłym cycusiem, a jak wjeżdża z butelką to co jest grane. Może coś w tym jest.
mizerna_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 17:18   #239
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ja nie patrzę na markę, tylko na składy. Na razie same jedno i dwuskładnikowe kupiłam, to z tych większość jest dobra w składzie. Mam Gerber,Bobovita, Humana. Moja mama kupiła jakieś obiadki na później z HiPP i też spoko są.

Fajnie, że mogłaś się wyrwać bez dziecka, nawet z okresem
No też kupiłam dwuskładnikowe dnia i słodki ziemniak no ale dla m ie za bardzo rozrobione wodą, no nie wiem ehh

A no tak mogłam się wyrwać i było spoko ale nie pospałam a szkoda hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jestem taką madką gastronomiczną co się urabia samodzielnie przy papkach i przecierkach?

Dodajmy, że młody nie podchodzi do nich entuzjastycznie, a wczorajszego brokuła nawet nie tknął 🥲

Jedytka, wyspałaś się chociaż?
Super, że udało się zrelaksować i oderwać od domowych spraw.

Wszystkim chorym zdrowia i cierpliwości. U nas już wszyscy zdrowi, małego szczęśliwie ominęło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun ja zazwyczaj też sama robię ale jechałam do rodziców na dwa dni i nie chciałam tam brac czegos i przyrządzać i się bawić, stąd słoiczek ale moja mama mnie zaskoczyła i kupila kalafior i na parze jej kawałek ugotowała wiec tego sloiczka tylko dziabnela a pozniej dalam jej kalafior.
Ale ja nie wszystko jest daje w konsystencji mega gładkiej, np kalafior czy brokuł jak ugotuje na mega miękko to rozdrabniam tylko widelcem, tak samo ziemniaka, truskawkę, jabłko trę na małych oczkach. Rano podaje jej np płatki gorskie z kefirkiem albo jogurtem i jakimś owocem albo bez przygotowane dzień wcześniej aby sie rozmiękło dobrze. Także u mnie nie jest wszystko na gładką masę, papkowate ale rozne konsystencje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 17:18   #240
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Nie no, tnę warzywa na kawałki - resztę pakuję próżniowo i do zamrażarki. Szczególnie produkty sezonowe. Wykorzystuje je potem dla nas do obiadów i tyle.

Jedyny minus całej zabawy to przygotowanie

Dzisiaj jabłko weszło w miarę, taki mały progres. Jutro spróbujemy kaszkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-13 20:34:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.