fatalny olej lniany-pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-20, 22:21   #1
malalama993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Exclamation

fatalny olej lniany-pomocy!


Dziewczyny, pomóżcie! Naolejowałam moje włosy olejem lnianym w połączeniu z odżywką i zostawiłam na noc, rano umyłam- wszystko fajnie włosy lśniące, ale... z minuty na minutę zaczęły coraz bardziej CUCHNĄĆ dosłownie mówiąc rybą! Coś strasznego! Chciałam zaoszczędzić i kupiłam olej ze sklepu internetowego, był on w jasnej butelce...

Pomijając już sam olej,
CO mam zrobić, żeby pozbyć się tego zapachu? myłam włosy kilkakrotnie, nakładałam i zostawiałam szampon na włosach, żeby 'wyżarł' ten smród... Ale on nadal wraca, może nie z taką intensywnością, ale nadal się go czuje.

Może szampon ziołowy z SLS? Czy maska intensywnie perfumowana na cała noc? Dodam, że mam włosy suche, wysokoporowate, puszące się.

OSTRZEGAM, NIGDY nie kupujcie oleju z nieznanych stron i w jasnych butelkach!!!

Proszę o pomoc! Z góry dziękuję.
malalama993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 22:48   #2
Abhishrek123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Ja też bardzo nie lubię zapachu oleju lnianego, dlatego rzadko go używam chociaż bardzo fajnie działa na włosy wysokoporowate. Ale aż tak jak Ty to nigdy nie miałam... Nie wiem jak na to poradzić nie mam pomysłu, może jakaś maska to zneutralizuje?
Abhishrek123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 07:13   #3
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Może maski mleczne i latte? One mają dosyć mocny, długo utrzymujący się zapach. Może po kilku nałożeniach pomoże
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 22:59   #4
malalama993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Po masce jest już trochę lepiej, ale to tak mocno wsiąkło we włosy, że chyba musi po prostu z kolejnymi myciami schodzić... Był to olej lniany KTC zamówiony na ezebra.pl ... Nigdy, nigdy przenigdy więcej! Polecicie jakiś inny olej dla wysokoporowatych o ŁADNYM zapachu?
malalama993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 08:02   #5
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

olej lniany musi być świeży. czyli najlepiej kupować tuż po tłoczeniu u małego producenta.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 08:04   #6
Elisava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 46
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

A próbowałaś wypłukać w occie jabłkowym? Oczywiście rozcieńczonym. On świetnie neutralizuje zapachy.
Elisava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 12:57   #7
marta600
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

a dziewczyny to każdy olej lniany tak pachnie ? Bo jestem przed kupnem jakiegoś i dobrze że trafiłam na ten post bo chyba nie będe kupowac lnianego
__________________
marta600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 14:02   #8
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

ja kupuję olej świeżo tłoczony z małej olejarni na allegro i jest świetny, nie ma mowy o żadnym intensywnym zapachu (dla mnie to on w ogóle nie pachnie)
jestem bardzo zadowolona i z olejowania włosów olejem lnianym (mieszam go z innym jeszcze pół na pół) i z tego sprzedawcy u którego kupuję
szybko wysyła, butelki ciemne, wszystko zapakowane w styropianowe opakowanie, bardzo dobre ceny i różne pojemności
nikc sprzedawcy to - malaolejarnia
reklamuję jako zadowolony klient ale pewnie są też inne dobre olejarnie ze świeżymi olejami tylko trzeba poszukać
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:37   #9
MintiCherry
Przyczajenie
 
Avatar MintiCherry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Ooo rany bardzo współczuje przykrej przygody Może był przeterminowany i dlatego.. a próbowałaś płukanek? może one pomogą zmyć z włosów ten zapach?
MintiCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 23:52   #10
malalama993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Nie miałam odwagi płukać octem, ze względu na to, że mam suche włosy, a niestety nie posiadałam w tym fatalnym momencie maski latte, więc trochę przesuszyłam sobie skórę głowy od ciągłego mycia, ale zapach zniknął po 2 dniach,uuuufff ... Od tej pory nie mam odwagi nakładać 'wynalazków' na włosy, zostaję przy maskach i odżywkach z drogerii/apteki Dziękuję, za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi! Nie miałam na celu zniechęcić czytelniczki do stosowania oleju lnianego, być może trafiłam na 'felerny' egzemplarz lub nie zauważyłam, że był po terminie (miałam odlewkę), w każdym bądź razie, nie kupujcie oleju lnianego w jasnej butelce, wtedy będziecie miał pewność, że to jest właśnie taki olej, który nie zrobi krzywdy włosom/cerze/i co tam jeszcze chcecie Pozdrawiam!
malalama993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:54   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Zwykły spożywczy lniany właśnie ryba śmierdzi
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 13:11   #12
zukowa18
Raczkowanie
 
Avatar zukowa18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 114
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Zrób płukankę z octu jabłkowego
zukowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 18:16   #13
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Nie wolno zostawiać maski na włosach na noc, to im nie pomoże. Umyj włosy mocno oczyszczającym szamponem, jak będzie za mało to dodaj do niego sody oczyszczonej-odrobinkę. Potem nałóż zwykłą odżywkę którą lubisz i tyle. Pierwsze słyszę o takim efekcie po oleju lnianym, może był mocno przeterminowany?
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 23:04   #14
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Yy, tak nawiązując do wypowiedzi, że może był po terminie: ja używam lnianego rok po terminie... nie śmierdzi, koloru nie zmienił, a kupiłam za dużą butlę - na moje włosy działa lepiej, niż gdy był świeży ale na skalp nie nakładam, żeby nie było.

Autorko, maska na całą noc może ci rozpulchnić łuskę zbyt mocno. Ja polecam umycie ziołowym, nałożenie maski intensywnie pachnącej, płukankę octową i, jesli masz, dodanie do maski bez spłukiwania (lub do, ale efekt mniejszy) kilku kropli olejku eterycznego (ale olejku czystego, nie na alkoholu, najlepiej z łagodnym konserwantem tylko). Jeśli łatwo się obciążasz, to lepiej przed. Tylko nie psikaj włosów perfumami

Edytowane przez 201701261449
Czas edycji: 2015-02-23 o 23:08
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 19:28   #15
malalama993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Całe szczęście już po problemie ale wiecie co! Prawdopodobnie wyrzuciłam do kosza Bogu ducha winny olej... Nałożyłam na włosy odżywkę i olejek fur mama (zamiast poprzednio lnianego) i po chwili zaczął się wydzielać dziwny zapach! Natychmiast zmyłam 'to' z włosów... Odżywka skończyła swoją ważność 1,5miesiąca temu i dziwnie reaguje z olejami...
malalama993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 21:01   #16
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Yy, tak nawiązując do wypowiedzi, że może był po terminie: ja używam lnianego rok po terminie... nie śmierdzi, koloru nie zmienił, a kupiłam za dużą butlę - na moje włosy działa lepiej, niż gdy był świeży ale na skalp nie nakładam, żeby nie było.

Autorko, maska na całą noc może ci rozpulchnić łuskę zbyt mocno. Ja polecam umycie ziołowym, nałożenie maski intensywnie pachnącej, płukankę octową i, jesli masz, dodanie do maski bez spłukiwania (lub do, ale efekt mniejszy) kilku kropli olejku eterycznego (ale olejku czystego, nie na alkoholu, najlepiej z łagodnym konserwantem tylko). Jeśli łatwo się obciążasz, to lepiej przed. Tylko nie psikaj włosów perfumami
Podpisuje się pod tym. Tez mam przeszło rok po terminie, stoi w lodówce, pachnie normalnie i właściwości ma dalej te same.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 21:24   #17
skulim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Dot.: fatalny olej lniany-pomocy!

Olej lniany jest najdelikatniejszym olejem. Trzeba go dobrze przechowywać - ciemna butelka, lodówka. Ważne aby był świeży.
Dlatego ja kupuje go na olej-istny.pl

Edytowane przez skulim
Czas edycji: 2018-06-20 o 21:25
skulim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-20 22:24:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.