Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-13, 21:41   #1
TheWorst
Przyczajenie
 
Avatar TheWorst
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 9

Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.


Witam. Mam 17 lat. Chciałam się poradzić co do mojej pierwszej koloryzacji: otóż mam średnio brązowe, długie włosy, jednak nawet jeśli podcinam końcówki wciąż mam wrażenie, że są one zniszczone. Myślałam o odżywieniu ich naturalnego koloru (ewentualnie lekkim przyciemnieniu) i tu moje pytanie:
Co lepsze;szampon koloryzujący, szamponetka a może jeszcze coś innego? Zależy mi by efekt był w miare zadowalający, naturalny wizualnie i by nie zaszkodziło to znacznie moim gęstym, przetłuszczającym się i dość wypadającym włosom. Myślałam o szamponie koloryzującym z Marion.
Bardzo proszę o odpowiedź co można polecić w moim przypadku, jestem kompletnie zielona w temacie. Pozdrawiam.
TheWorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 07:34   #2
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

Może spróbuj poczytać o hennie i innych ziołach? Na pewno nie wzmogą wypadania ani nie zniszczą włosów. Bo niestety ale z farbami/szamponetkami/itd to różnie bywa.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:49   #3
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

Radziłabym użyć naturalnych metod, np. płukanka z kawy. Informacje znajdziesz tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=43084
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:20   #4
TheWorst
Przyczajenie
 
Avatar TheWorst
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

Dziękuję bardzo wezmę wasze rady pod uwagę .
TheWorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 18:05   #5
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

ja radzilabym ci szampon koloryzujacy (farba poltrwala) ale taki do 20kilku myc...w kolorze takim jak twoj naturalny lub ton ciemniej/jasniej.
ewentualnie farba bez amoniaku w stylu loreal casting (brazy sa przepiekne), badz olejkowe (syoss oleo albo garnier olia).

tymi farbami bardzo wlosow nie zniszczysz, nadasz im piekny polysk i podkreslisz naturalne piekno (potem robilabys same odrosty)
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 10:20   #6
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
ja radzilabym ci szampon koloryzujacy (farba poltrwala) ale taki do 20kilku myc...w kolorze takim jak twoj naturalny lub ton ciemniej/jasniej.
ewentualnie farba bez amoniaku w stylu loreal casting (brazy sa przepiekne), badz olejkowe (syoss oleo albo garnier olia).

tymi farbami bardzo wlosow nie zniszczysz, nadasz im piekny polysk i podkreslisz naturalne piekno (potem robilabys same odrosty)
No ja nie polecam farb do 20kilku myć, bo w 99% wychodzą one tak jak trwałe farby, czyli wcale się nie zmywają. Poza tym to, że na opakowaniu jest napisane, że "bez amoniaku" nie oznacza, że farba nie zawiera soli amonowych, które są równie nie przyjazne dla włosów.
A co do farb syoss oleo czy garnier olia to uważam to za chwyt marketingowy bardziej niż rzeczywiście wspaniały wynalazek.
Jasne, że można minimalizować uszkodzenia spowodowane trwałymi farbami poprzez chociażby zabezpieczanie ich olejami przed farbowaniem itd. Ale wydaje mi się, że skoro można potraktować włosy czymś naturalnym, co na pewno nie zaszkodzi a da oczekiwane efekty to lepiej najpierw spróbować tych sposobów.
A co do płukanek, można zrobić jeszcze z łupin orzechów włoskich.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 14:48   #7
TheWorst
Przyczajenie
 
Avatar TheWorst
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

Mam pytanie: twoim/pańskim (nie wiem za bardzo jak się mam zwracać na takim forum więc przepraszam) henna bardzo przyciemnia włosy? bo z tego co czytałam to można uzyskać: Chna - ruda, basma - czarna. Mi chodzi bardziej o ciemny brąz . Powinnam użyć basmy, ale niedługo aby uzyskać pożądany efekt?
TheWorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 15:54   #8
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

Cytat:
Napisane przez TheWorst Pokaż wiadomość
Mam pytanie: twoim/pańskim (nie wiem za bardzo jak się mam zwracać na takim forum więc przepraszam) henna bardzo przyciemnia włosy? bo z tego co czytałam to można uzyskać: Chna - ruda, basma - czarna. Mi chodzi bardziej o ciemny brąz . Powinnam użyć basmy, ale niedługo aby uzyskać pożądany efekt?
Na forum jesteśmy wszyscy na "ty"
Sama henna daje zasadniczo rudy kolor, ale jest on zależny od koloru wyjściowego włosów ponieważ henna (ani żadna mieszanka ziołowa) włosów nie rozjaśni.
Henna z Amlą daje kasztanowe brązy, a z kolei z dodatkiem indygo dawać będzie czekoladowe i chłodne odcienie.
I tutaj ważna rzecz, jeśli zdecydujesz się na farbowanie mieszanką henny i indygo (co do innych ziół nie jestem pewna) nie będziesz mogła rozjaśnić włosów później, bo mogą wyjść np niebieskie.
Dziewczyny często polecają henne khadi - to są gotowe już mieszanki albo kupowaną przez allegro od "pole_henny", tylko tutaj dostaniesz pojedyncze ziółka do samodzielnego wymieszania. Ja sama korzystam z tej z allegro.
tutaj masz wątek o farbowaniu henną, znajdziesz duuużo informacji https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=622375
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:17   #9
TheWorst
Przyczajenie
 
Avatar TheWorst
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Odżywienie koloru włosów przez koloryzacje - proszę o poradę.

dziękuję
TheWorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.