Czy jecie zdrowo? Część 2. - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-22, 19:15   #3601
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ja akurat za mleczkiem kokosowym nie przepadam, pare miesiecy temu mnie odrzucilo, co i tak dosc konkretnie zawezylo mi mozliwosci "sosow"
Już jakiś czas temu przestałam zabielać sosy. Są gęste, bo blenduje w nich warzywa. Po czasie wręcz mam wrażenie, że jakiekolwiek ich 'zabielenie' czy to prawdzwią śmietaną/mleczkiem czy taką roślinną, psuje ich smak.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-09-22 o 19:18
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 19:28   #3602
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Kanie są pycha, ale mnie powaliły rydze smażone na maśle, chyba najlepsze grzyby, z tym, że ja nie znam się na nich, szwagier gdzieś zbiera.

Szalejesz, zazdroszczę. Zawsze tak aktywnie spędzasz niedziele czy to wyjątek, jakiś maraton w fitness klubie? Jak sobie to organizujesz, masz dzieci (przepraszam, ale nie kojarzę).


Moje kardio i przysiady dzisiaj to trzeci wyjazd podczas tego weekendu na grzyby. Właśnie jedziemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dorosłe dzieci 19,5 i 17,5 lat.
Zawsze w niedzielę idę rano na trening a potem zostawałam na rozciąganie ze 30-50 minut. Czasem zostawałam na druga godzinę jakiegoś płaskiego brzucha czy TBC? A od dziś nowe zajecia w grafiku klubu, ta joga. I na tyle mi się spodobała prowadząca i zajęcia, ze raczej będę zostawać.
Choć czasowo to hardkor, bo pierwsze na 9.30 godzinę, a joga na 11.30 półtorej godziny
A z drugiej strony, no gdzie mi się w niedzielę śpieszy?


Muszę ogarnąć jakieś jedzenie żeby mieć coś sensownego żeby zjeść między zajęciami, a nie tak jak dziś, jedyne co było otwarte w bliskiej okolicy to kawiarnia.
Ewentualnie są jakieś paskudne batony fit białkowe w recepcji klubu, ale ich to w ogóle nie przełknę.
Jeszcze nie mam pomysłu na takie jedzenie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 19:58   #3603
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja uwielbiam mleczko kosowe


Dzisiaj zrobiłam na szybko smalczyk wegetariański, bardzo lubię
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 21:07   #3604
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87192363]Już jakiś czas temu przestałam zabielać sosy. Są gęste, bo blenduje w nich warzywa. Po czasie wręcz mam wrażenie, że jakiekolwiek ich 'zabielenie' czy to prawdzwią śmietaną/mleczkiem czy taką roślinną, psuje ich smak.[/QUOTE]

Ja tak mam z zupami. Zagęszczam warzywami z rosołu zblendzonymi na papkę. W sumie niegłupie przy sosach.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 21:32   #3605
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87192363]Już jakiś czas temu przestałam zabielać sosy. Są gęste, bo blenduje w nich warzywa. Po czasie wręcz mam wrażenie, że jakiekolwiek ich 'zabielenie' czy to prawdzwią śmietaną/mleczkiem czy taką roślinną, psuje ich smak.[/QUOTE]
ja zageszczam soczewica, co w sumie jest win-win, wiecej bialka a i sos gesty. Tylko ze to jak dotad jedyna opcja jaka znalazlam, procz niesmiertelnych pomidorow. Poprobuje z warzywami.
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobiłam na szybko smalczyk wegetariański, bardzo lubię
ostatnio zrobilam ze sliwkami suszonymi od jadlonomii, ale to dobre bylo chyba powtorze w przyszlym tygodniu.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 21:42   #3606
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Taco, wiele zup też właśnie w ten sposób zagęszczam - często wystarczy, że zblenduje jedynie 1/3 warzyw dla lekkiego zagęszczenia, reszte zostawiam.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ja zageszczam soczewica, co w sumie jest win-win, wiecej bialka a i sos gesty. Tylko ze to jak dotad jedyna opcja jaka znalazlam, procz niesmiertelnych pomidorow. Poprobuje z warzywami.
Zależy od sosu, ale tak naprawdę bazą każdego sosu może być po prostu włoszczyzna - marchewka, pietruszka, korzeń selera, por, a już reszta - wedle uznania. U mnie najczęściej wchodzi też spora ilość cebuli, papryki, pomidorów... No i przyprawy też fajnie zagęszczają sosy.

Mąka, śmietana, już nie wspominając o zasmażce, psuje bardzo ich smak - przynajmniej wedlug mnie.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-09-22 o 21:44
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 05:40   #3607
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ostatnio zrobilam ze sliwkami suszonymi od jadlonomii, ale to dobre bylo chyba powtorze w przyszlym tygodniu.
Właśnie ten zrobiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 08:36   #3608
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Też uwielbiam kanie-sowy
Ja też, ale już z 6-7 lat nie jadłam.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U mnie kanie rodzinna starsza wychwala. Ja się nigdy nie odważyłam spróbować, już jako dziecko miałam potworny lęk przed grzybami blaszkowymi.tylko kupne kurki i pieczarki z blaszkowych jadam. Kani bym nie tknęła żeby się ktoś zaklinał ze to na pewno nie muchomor. Dla mnie za duże ryzyko.
Wystarczy poczytać. Kanie mocno się różnią od muchomorów, szczególnie te dorosłe okazy. Małe, nierozwinięte kapelusze na upartego można pomylić, jak ktoś nigdy nie widział ani kani, ani muchomora. Ale jak sama zbierałam, to nigdy nie miałam wątpliwości, co jest co.
No i tak, jak wspomniał ktoś - kanie i muchomory rosną w innych miejscach na ogół. Kanie lubię rosnąć w trawach, muchomor w lesie jak wszystkie inne grzyby.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja też nie zbieram blaszkowych, wyjątek to kurki i kanie właśnie, ale teść wszystkie zawsze jeszcze sprawdza.

Na gołąbkach, rydzach czy płachetkach zwyczajnych tzw. niemkach się nie znam i nie zbieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tak samo.
Moja babcia wynosiła z lasów wiadra grzybów, z czego połowa to właśnie blaszkowe, bo dobrze wiedziała, które są jadalne i smaczne (bo wiele blaszkowych jest jadalnych, ale są zwyczajnie niezbyt smaczne, twarde i nie warto ich zbierać, ale otruć się nimi nikt nie otruje)
Zbierała jakies gąski, gołąbki, opieńki, panienki, itp.
Ja z blaszkowych też tylko kanie i kurki umiem rozpoznać i zbieram, chociaż od lat kurek w lesie nie znalazłam. Kani też nie mam gdzie zbierać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 09:15   #3609
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ja zageszczam soczewica, co w sumie jest win-win, wiecej bialka a i sos gesty. Tylko ze to jak dotad jedyna opcja jaka znalazlam, procz niesmiertelnych pomidorow. Poprobuje z warzywami.

ostatnio zrobilam ze sliwkami suszonymi od jadlonomii, ale to dobre bylo chyba powtorze w przyszlym tygodniu.
A ja wege smalczyk wyrzuciłam ;/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 11:44   #3610
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cava fajnie, że tak aktywnie spędzasz niedziele. Zazdroszczę.


Ja na śniadanie zjadłam jajecznicę z kurkami i prawdziwkami - pychotka, polecam. Tylko najlepiej mocno obsmażyć, żeby się ładnie skarmelizowały, ale nie zrobiła się ciapa.
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A ja wege smalczyk wyrzuciłam ;/
Dlaczego aż tak drastycznie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 12:25   #3611
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Zrobiłam i przypominał mi smakiem prawdziwy smalec a tym ze skwarkami za dzieciaka kiedyś próbował karmić mnie i siostrę dziadek i tata :P ja nie lubiłam smaku mięsa itp - to nie dla mnie... a ten smalec zrobiłam bez jabłka
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 12:36   #3612
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja do wege smalcu zawsze dodawalam calkiem sporo curry - wtedy smak jest zdecydowanie lepszy
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 14:41   #3613
Thalia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Staram się, nawet posadziłam na balkonie pomidory i rzodkiewki, coś tam w tym roku zebrałam. Nie całkiem eko, bo to jednak blok w mieście, ale zawsze coś
Thalia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 15:28   #3614
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Thalia123 Pokaż wiadomość
Staram się, nawet posadziłam na balkonie pomidory i rzodkiewki, coś tam w tym roku zebrałam. Nie całkiem eko, bo to jednak blok w mieście, ale zawsze coś
Tez probowalam sie bawic w pomidory, ale przez całe wakacje urosly mi zawrotne cztery. Be marketow glodowalabym mocno
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 20:20   #3615
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Thalia123 Pokaż wiadomość
Staram się, nawet posadziłam na balkonie pomidory i rzodkiewki, coś tam w tym roku zebrałam. Nie całkiem eko, bo to jednak blok w mieście, ale zawsze coś
Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Tez probowalam sie bawic w pomidory, ale przez całe wakacje urosly mi zawrotne cztery. Be marketow glodowalabym mocno
Thalia dużo tego było, smaczne? Ja się też swego czasu podjarałam pomidorkami koktajlowymi na balkonie, zabawy z tym było, choćby przy wyjazdach trzeba było prosić sąsiadów o podlewanie, a efekt taki sobie. Po pierwsze trochę późno się za to wzięłam, więc późno plonowały, po drugie mąż mnie przekonywał, że skrzynki wystarczą, a chyba miały za mało ziemi, choć nawoziłam jakimś naturalnym nawozem, po trzecie myślałam, że smak będzie obłędny, a były takie sobie, pewnie to też kwestia odmiany, lepsze kiedyś wyszły samosiejki u mamy na ogródku. Próbowałam też z truskawkami, ale też bez szału. Zostanę jednak przy ziołach. Na balkonie na osiedlu widzę, że jacyś ludzie mają rok w rok zwykłe pomidory, muszą im się udawać. Póki co ja nie mam przy małych dzieciach jeszcze zaparcia na to, więc sobie daruję, szkoda tylko tej słonecznej wystawy balkonu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 07:29   #3616
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Thalia dużo tego było, smaczne? Ja się też swego czasu podjarałam pomidorkami koktajlowymi na balkonie, zabawy z tym było, choćby przy wyjazdach trzeba było prosić sąsiadów o podlewanie, a efekt taki sobie. Po pierwsze trochę późno się za to wzięłam, więc późno plonowały, po drugie mąż mnie przekonywał, że skrzynki wystarczą, a chyba miały za mało ziemi, choć nawoziłam jakimś naturalnym nawozem, po trzecie myślałam, że smak będzie obłędny, a były takie sobie, pewnie to też kwestia odmiany, lepsze kiedyś wyszły samosiejki u mamy na ogródku. Próbowałam też z truskawkami, ale też bez szału. Zostanę jednak przy ziołach. Na balkonie na osiedlu widzę, że jacyś ludzie mają rok w rok zwykłe pomidory, muszą im się udawać. Póki co ja nie mam przy małych dzieciach jeszcze zaparcia na to, więc sobie daruję, szkoda tylko tej słonecznej wystawy balkonu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też w tym roku się podjarałam balkonowym ogródkiem.
Miałam poziomki, za które zabrałam się zbyt późno i łącznie zebrałam może z 10 poziomek, po 1 co tydzień
Pomidorków mam 2 gatunki - żółte i normalne czerwone. Owoców nawet trochę było, ale jedne i drugie miały bardzo twarde skórki i te pomidorki nie nadawały się np. do sałatek czy do takiego gryza na raz, bo ja tę skórkę wypluwałam. Więc nawet nie bardzo mam ochotę się tak bawić przy jedzeniu.
Za rok chyba wsadzę kwiatki i zioła, nic poza tym.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 09:38   #3617
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też w tym roku się podjarałam balkonowym ogródkiem.
Miałam poziomki, za które zabrałam się zbyt późno i łącznie zebrałam może z 10 poziomek, po 1 co tydzień
Pomidorków mam 2 gatunki - żółte i normalne czerwone. Owoców nawet trochę było, ale jedne i drugie miały bardzo twarde skórki i te pomidorki nie nadawały się np. do sałatek czy do takiego gryza na raz, bo ja tę skórkę wypluwałam. Więc nawet nie bardzo mam ochotę się tak bawić przy jedzeniu.
Za rok chyba wsadzę kwiatki i zioła, nic poza tym.
No właśnie, te plony z truskawek też miałam marniutkie (nie wiem co robię nie tak), a pomidorki też miały bardzo twardą skórkę, wydaje mi się, że to kwestia odmiany, ale może się mylę. Szkoda, bo np. poziomki na gruncie potrafią pięknie plonować i długo, od wiosny do września (z tego co kojarzę jak było u mamy).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 09:58   #3618
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No właśnie, te plony z truskawek też miałam marniutkie (nie wiem co robię nie tak), a pomidorki też miały bardzo twardą skórkę, wydaje mi się, że to kwestia odmiany, ale może się mylę. Szkoda, bo np. poziomki na gruncie potrafią pięknie plonować i długo, od wiosny do września (z tego co kojarzę jak było u mamy).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też właśnie nie wiem.
Pytałam mamy. Ona co prawda nie sadziła nigdy, ale jest bardziej zorientowana, co sadziła babcia w ogródku. No i ponoć babci też zawsze wychodziły z twardą skórką, niezależnie od odmiany. Ja koktajlowych od babci nie mogę sobie skojarzyć, ale pamiętam, że normalne duże pomidory faktycznie miały twardszą skórę niż takie sklepowe. Były za to dużo lepsze w smaku miąższu. Z tym, że w dużych twarda skóra mniej przeszkadza niż w koktajlowych.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 06:58   #3619
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja też właśnie nie wiem.
Pytałam mamy. Ona co prawda nie sadziła nigdy, ale jest bardziej zorientowana, co sadziła babcia w ogródku. No i ponoć babci też zawsze wychodziły z twardą skórką, niezależnie od odmiany. Ja koktajlowych od babci nie mogę sobie skojarzyć, ale pamiętam, że normalne duże pomidory faktycznie miały twardszą skórę niż takie sklepowe. Były za to dużo lepsze w smaku miąższu. Z tym, że w dużych twarda skóra mniej przeszkadza niż w koktajlowych.
A to ciekawe. U moich rodziców i TŻta na ogrodzie rosną z cienką skórką.
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 07:14   #3620
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
A to ciekawe. U moich rodziców i TŻta na ogrodzie rosną z cienką skórką.
To, jeśli możesz, zapytaj o odmianę Bo ja do tej pory spotkałam się z opiniami, że wszystkie domowe mają grubszą skórkę. Ale że tych odmian jest tyle, to może akurat wszyscy trafiliśmy na kiepskie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 08:21   #3621
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Uprawiam w tym roku kilka odmian pomidorów. Twardą skórkę mają dwie: typu lima (ale tu cały pomidor jest jakiś twardy, pewnie to specyfika przemysłowej odmiany) oraz żółte karłowe koktajlowe w doniczce (i tu nie wiem, czy to aby nie kwestia doniczki, bo wszystkie pozostałe mam w gruncie). Podobno na twardość skórki ma wpływ stopień nawapnowania gleby. Ja w każdym razie stosuję dolomit i sprawdzam pH gleby.
A tak przy okazji, to niemal żadne domowe uprawy nie udają mi się w przypadku stosowania samej kupnej ziemi z worków. Choćby ta ziemia była najlepszych marek, bio coś tam z obornikiem/kompostem - to i tak dobrze dodać trochę ziemi "z pola".

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2019-09-25 o 09:45
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 09:34   #3622
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Uprawiam w tym roku kilka odmian pomidorów. Twardą skórkę mają dwie: typu lima (ale tu cały pomidor jest jakiś twardy, pewnie to specyfika przemysłowej odmiany) oraz żółte karłowe koktajlowe w doniczce (i tu nie wiem, czy to aby nie kwestia doniczki, bo wszystkie pozostałe mam gruncie). Podobno na twardość skórki ma wpływ stopień nawapnowania gleby. Ja w każdym razie stosuję dolomit i sprawdzam pH gleby.
A tak przy okazji, to niemal żadne domowe uprawy nie udają mi się w przypadku stosowania samej kupnej ziemi z worków. Choćby ta ziemia była najlepszych marek, bio coś tam z obornikiem/kompostem - to i tak dobrze dodać trochę ziemi "z pola".
No mnie w mieście dość ciężko o ziemię "z pola", kupiłam jakąś specjalną do uprawy warzyw, wyglądała sensownie. Nawoziłam co jakiś czas biohummusem.
Ale przyznam, że stopnia nawapnowania czy pH nie sprawdzałam. Tak samo miałam te pomidorki tylko w takich zwyklych korytkach i podejrzewam, że mogły też mieć trochę za mało ziemi.
Już samo to, jak szybko wysychały o tym świadczyło - a wymieszałam ziemię z hydrożelem. Ale ten szybko przestał działać.

Aha, ja miałam dwie odmiany koktajlowych, za zwykłe się nie zabierałam, bo mam za malo miejsca.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 09:36   #3623
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

ja jeszcze zdziwiona bylam, bo na ryneczku "moj pan" stal ze swoimi pomidorkami, za 3 zlote cuda kupuję
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 13:41   #3624
Aqua_Wro
Raczkowanie
 
Avatar Aqua_Wro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 88
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
ja jeszcze zdziwiona bylam, bo na ryneczku "moj pan" stal ze swoimi pomidorkami, za 3 zlote cuda kupuję
Ja sie zdziwilam ze ktos przyniosl jeszcze do pracy kobiałke truskawek, ostatnie podrygi lata
Aqua_Wro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 14:29   #3625
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Aqua_Wro Pokaż wiadomość
Ja sie zdziwilam ze ktos przyniosl jeszcze do pracy kobiałke truskawek, ostatnie podrygi lata
Ja jeszcze w zeszłym tygodniu jadłam
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 14:55   #3626
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To, jeśli możesz, zapytaj o odmianę Bo ja do tej pory spotkałam się z opiniami, że wszystkie domowe mają grubszą skórkę. Ale że tych odmian jest tyle, to może akurat wszyscy trafiliśmy na kiepskie.
Mama stwierdziła, że różne... Mieli też koktajlowe i cherry i również standardowa skórka, ale one były przywiezione przez wujka z Niemiec, więc nie dotrę do odmiany.
A u mojego mieli takie zwyczajne okrągłe, bardzo miekkie, ale mniejsze niż standardowe, jeśli to cokolwiek pomoże.
Może to faktycznie zależy od ziemi. Ale ja miałam na pietruszkę naciową ziemię z ich ogrodu i nic z tego nie wyszło i jakoś od tamtej pory nie mam ochoty nic sadzić na balkonie. Chyba że za mało podlewałam...


Truskawki to hardkor o tej porze roku, ale pomidorki to i moi rodzice jeszcze zbierają Tylko podejrzewam, że już będą dojrzewać w domu

Edytowane przez elektro_lit
Czas edycji: 2019-09-25 o 14:56
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 18:38   #3627
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Truskawki to hardkor o tej porze roku, ale pomidorki to i moi rodzice jeszcze zbierają
Są odmiany truskawek powtarzających owocowanie i właśnie teraz jest drugi wysyp.
A pomidory jeszcze wciąż wiszą na krzakach i jeśli nie przyjedzie jakiś przymrozek to jeszcze przez chwilę będą dojrzewać.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 19:25   #3628
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Do dzisiaj pamiętam widok, jak moja mam przesadzała kwiatka z doniczki, wyciąga,a tam masa dżdżownic - miała ziemię "z pola" . Ja wiem,że dżdżownice są potrzebne, ale to było okropne.

Ja dalej w miarę zdrowo się trzymam. Grzeszki jeśli są to najczęściej z za dużych porcji jedzenia i orzechów. Choć poprzedni tydzień był słabszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 19:38   #3629
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Kupiłam dziś dynię odmiany jakiej jeszcze nie widziałam ani nie jadłam: Moonshine.
Ładna jest, taka jasno kremowo-cytrynowa w kolorze skórki.
Przetestuję w weekend, pewnie upiekę na początek.

I piżmową w komplecie z batatami, porem i marchwią. Na zupę- jutro ugotuję.

Zawsze mi smutno jak w końcu pierwszy raz w sezonie kupuję dynie. Dla mnie to takie nieodwołalne porzucenie nadziej, ze jeszcze będzie trochę lata.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 21:02   #3630
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Widziałam pierwszy raz na żywo białe dynie, jakie to jest śliczne odkryłam, że mój warzywniak ma instagram



U mnie waga stanęła i się wkurzam, bo staram się jeść ładnie, jakościowo jest okej, ale wystarczy posiadać jakiekolwiek życie towarzyskie i no hm... Granica 63 kg jest póki co nie do pokonania.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-18 13:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.