Mamy Marzec 2020 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-28, 08:56   #1621
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Może warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, co oznacza 'PAPPA pomyliło się' - pappa pokazuje szacunkowe ryzyko, nie daje jasnej odpowiedzi tak/nie, chyba, że ryzyko wyjdzie 1:1, w innym wypadku daje tylko wskazania do dalszej diagnostyki lub nie
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:02   #1622
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma fioła na punkcie trzymania formy nawet w ciąży? Kurde, w pierwszej ciąży pomimo zdrowego odżywiania i ćwiczeń przytyłam 18 kg, co było dla mnie strasznie dużo. W kilka miesięcy zrzuciłam 24kg więc ważyłam jeszcze mniej niż przed ciążą. Teraz też kontroluję co kilka dni wagę i wahania są nawet o 2 kg (gdzie w pierwszej ciąży pierwszy kilogram doszedł w 14tc). Myślałam, że teraz będę podchodziła do tego bardziej na luzie, ale jednak nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Staram sie nie myslec o tym, na razie zgubilam troche ponad kilo ale u mnie mdlosci i brak apetytu sa codziennie, czekam z nadzieja na 14, 15 tydzien az sie w koncu wszystko uspokoi.... a na rozstepy balsamuje sie od samego poczatku, co ma byc to bedzie bede myslec potem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:04   #1623
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
W co Ci się nie chce wierzyć? Że badania wyszły źle, czy, że oni nie chcieli dalszej diagnostyki?
Akurat o pappie to wszędzie na forach jest panika bo wychodzi źle, a później okazuje się że wszystko ok.

Ja się nie zdecydowałam. Jeśli na USG będzie coś nie tak, to i tak ostatecznie skończy się na aminopunkcji lub jednym z nieinwazyjnych (w pytę drogich) badań.

Dzisiaj cała noc bolał mnie lekko brzuch. Do tego mam wrażenie, że piersi mi lekko sflaczały. Oczywiście już sobie funduję panikę na podstawie własnych obserwacji. do USG jeszcze tydzień. Jak żyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:07   #1624
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma fioła na punkcie trzymania formy nawet w ciąży? Kurde, w pierwszej ciąży pomimo zdrowego odżywiania i ćwiczeń przytyłam 18 kg, co było dla mnie strasznie dużo. W kilka miesięcy zrzuciłam 24kg więc ważyłam jeszcze mniej niż przed ciążą. Teraz też kontroluję co kilka dni wagę i wahania są nawet o 2 kg (gdzie w pierwszej ciąży pierwszy kilogram doszedł w 14tc). Myślałam, że teraz będę podchodziła do tego bardziej na luzie, ale jednak nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jednej strony ja też się boje, że bardzo przytyję, ale z drugiej strony ważne żeby dzieć urodził się zdrowy. Ja po ciąży wezmę się za siebie i schudne . W domu wagi nie mam więc teraz nie sprawdzam jak wygląda sytuacja. Jak byłam w 11 tc u gina to miałam 2 kg na plusie niby, a już w 13 tc znowu waga z przed ciąży .

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:10   #1625
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
W co Ci się nie chce wierzyć? Że badania wyszły źle, czy, że oni nie chcieli dalszej diagnostyki?
Że w Twoim otoczeniu jest aż tyle przypadków gdzie po złych pappa urodziły się zdrowe dzieci. No i brak dalszej diagnostyki to druga sprawa
Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Może warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, co oznacza 'PAPPA pomyliło się' - pappa pokazuje szacunkowe ryzyko, nie daje jasnej odpowiedzi tak/nie, chyba, że ryzyko wyjdzie 1:1, w innym wypadku daje tylko wskazania do dalszej diagnostyki lub nie
Pomyliło się, czyli wyszło duże prawdopodobieństwo wystąpienia danej choroby co jest wskazaniem do dalszej diagnostyki, a dziecko urodziło się zdrowe. Wiadomo, może się tak zdarzyć, tak jak piszesz to tylko szacunkowe ryzyko ale badania pokazują, że dokładność pappa wynosi aż 90%. I dlatego dziwi mnie, że NiEBie zna aż kilka przypadków

Co do wagi, akurat nie boję się że zostaną nadprogramowe kilogramy, bo mam dużą motywację aby zrzucić. Ale jednak rozstępy, cellulit czy fałdka na brzuchu mogą zostać. Liczę, że ćwiczenia i balsamy jakoś pomogą tak jak w pierwszej ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:12   #1626
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Akurat o pappie to wszędzie na forach jest panika bo wychodzi źle, a później okazuje się że wszystko ok.

Ja się nie zdecydowałam. Jeśli na USG będzie coś nie tak, to i tak ostatecznie skończy się na aminopunkcji lub jednym z nieinwazyjnych (w pytę drogich) badań.

Dzisiaj cała noc bolał mnie lekko brzuch. Do tego mam wrażenie, że piersi mi lekko sflaczały. Oczywiście już sobie funduję panikę na podstawie własnych obserwacji. do USG jeszcze tydzień. Jak żyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie brzuch ciągnie już 3 dzień. Mój mąż stwierdził, że założy mi blokadę rodzicielską na internet, bo już się naczytałam o odklejającym łożysku . Ale dziś patrząc w lustro stwierdziłam, że nie dziwię się, że boli, bo nagle mi brzuch wyszedł i nie mieszczę się w swoje ubrania

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:26   #1627
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Akurat o pappie to wszędzie na forach jest panika bo wychodzi źle, a później okazuje się że wszystko ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pokażesz? Serio, ja osobiście znam tylko jeden przypadek że pappa wyszło z prawdopodobieństwem ZD a amino wykluczyła, znam też jeden przypadek gdzie na USG było wszystko dobrze a dziecko urodziło się z ZD. Fakt, większość kobiet nie robi pappa bo właśnie wychodzi z założenia, że skoro na USG jest ok to po co, ale dla mnie trochę bzdurą jest pisanie, że wszędzie na forach-ja z tym się nigdy nie spotkałam




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 09:58   #1628
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Poza tym robiąc Pappę (czy jakikolwiek test, który ma określoną czułość i swoistość, np. testy przesiewowe) lekarz podkreśla, że ten test nie da jednoznacznej odpowiedzi czy dziecko jest chore czy nie. Zadaniem takich testów jest wyłapanie jak największej ilości osób ze zwiększonym ryzykiem, trochę na wyrost, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zauważenia czegoś. W przypadku, gdy ryzyko jest robi się bardziej inwazyjne/droższe badania żeby wyłapać faktyczne wady. Nie można mówić, że test się pomylił, bo on nie dał odpowiedzi. Testy przesiewowe mają zazwyczaj wysoką czułość (tzn. może być więcej wyników fałszywie dodatnich, czułość określa zdolność testu do wykrycia choroby), w przypadku bardziej inwazyjnych, mniej bezpiecznych badań stawia się na wysoką swoistość (swoistość to zdolność testu do potwierdzenia nieobecności choroby). Nie da się pogodzić niestety tak samo wysokiej czułości jak i swoistości.
Przykładem może być np. test ciążowy lub test na krew utajoną w kale - jak go zrobimy i wyjdzie nam np. wynik dodatni to idziemy robić dalsze badania, samo w sobie nie stwierdza to choroby lub stanu zdrowia. I jak same pewnie widzicie może być tez sytuacja, że choroba lub ciąża będzie, a test nie pokaże - niestety robienie testów jest obarczone ryzykiem uzyskania wyników fałszywie ujemnych.
Ważne jest zrozumienie celu robienia takich badań i posiadanie świadomości, że nie są one wyrocznią.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 10:11   #1629
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Tego się właśnie boję, że nawet po dobrym wyniku sanco zacznę sobie wkręcać, że i tak jest możliwość ZD
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 10:19   #1630
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Poza tym robiąc Pappę (czy jakikolwiek test, który ma określoną czułość i swoistość, np. testy przesiewowe) lekarz podkreśla, że ten test nie da jednoznacznej odpowiedzi czy dziecko jest chore czy nie. Zadaniem takich testów jest wyłapanie jak największej ilości osób ze zwiększonym ryzykiem, trochę na wyrost, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zauważenia czegoś. W przypadku, gdy ryzyko jest robi się bardziej inwazyjne/droższe badania żeby wyłapać faktyczne wady. Nie można mówić, że test się pomylił, bo on nie dał odpowiedzi. Testy przesiewowe mają zazwyczaj wysoką czułość (tzn. może być więcej wyników fałszywie dodatnich, czułość określa zdolność testu do wykrycia choroby), w przypadku bardziej inwazyjnych, mniej bezpiecznych badań stawia się na wysoką swoistość (swoistość to zdolność testu do potwierdzenia nieobecności choroby). Nie da się pogodzić niestety tak samo wysokiej czułości jak i swoistości.
Przykładem może być np. test ciążowy lub test na krew utajoną w kale - jak go zrobimy i wyjdzie nam np. wynik dodatni to idziemy robić dalsze badania, samo w sobie nie stwierdza to choroby lub stanu zdrowia. I jak same pewnie widzicie może być tez sytuacja, że choroba lub ciąża będzie, a test nie pokaże - niestety robienie testów jest obarczone ryzykiem uzyskania wyników fałszywie ujemnych.
Ważne jest zrozumienie celu robienia takich badań i posiadanie świadomości, że nie są one wyrocznią.
Zgadzam się w 100%, ale dla mnie stwierdzenie, że wszędzie na forach jest napisane, że nawet gdy pappa wychodzi z dużym ryzykiem dzieci rodzą się zdrowe. Nie bez powodu jej skuteczność jest 90%. W dużej skali kilku tysięcy kobiet, fakt może być sporo przypadków.
Zazwyczaj w necie więcej możemy poczytać o minusach i problemach niż pochwałach. Ile jest wpisowe na forach "pappa wyszło z małym ryzykiem, urodziłam zdrowe dziecko". Wiadomo, że częściej w drugą stronę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 10:23   #1631
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Tego się właśnie boję, że nawet po dobrym wyniku sanco zacznę sobie wkręcać, że i tak jest możliwość ZD
Pamiętaj, że nadal przed Sanco masz ryzyko jeden do kilkuset, a w USG nie ma nic niepokojącego. Mam nadzieje, że jego wynik Cię mimo wszystko uspokoi
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 11:43   #1632
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Że w Twoim otoczeniu jest aż tyle przypadków gdzie po złych pappa urodziły się zdrowe dzieci. No i brak dalszej diagnostyki to druga sprawa Pomyliło się, czyli wyszło duże prawdopodobieństwo wystąpienia danej choroby co jest wskazaniem do dalszej diagnostyki, a dziecko urodziło się zdrowe. Wiadomo, może się tak zdarzyć, tak jak piszesz to tylko szacunkowe ryzyko ale badania pokazują, że dokładność pappa wynosi aż 90%. I dlatego dziwi mnie, że NiEBie zna aż kilka przypadków

Co do wagi, akurat nie boję się że zostaną nadprogramowe kilogramy, bo mam dużą motywację aby zrzucić. Ale jednak rozstępy, cellulit czy fałdka na brzuchu mogą zostać. Liczę, że ćwiczenia i balsamy jakoś pomogą tak jak w pierwszej ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem doulą, prowadzę zajęcia dla kobiet i par w ciąży, towarzysze w porodach, więc mam do czynienia z ciężarnymi na co dzień częściej, niż "statystyczna" kobieta. Oczywiście nie musisz wierzyć w to, co piszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 11:55   #1633
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Tego się właśnie boję, że nawet po dobrym wyniku sanco zacznę sobie wkręcać, że i tak jest możliwość ZD
W przypadku Sanco prawdopodobieństwo błędu praktycznie nie istnieje, spokojnie
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 12:28   #1634
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
W przypadku Sanco prawdopodobieństwo błędu praktycznie nie istnieje, spokojnie
Dzięki , po prostu nie wiem jak ich wyniki wyglądają. Co napiszą. Czy napiszą że np. ryzyko się zmniejsza i zamiast 1:123 będzie 1:1000 czy że ryzyko zd jest niskie czy jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 12:55   #1635
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dzięki , po prostu nie wiem jak ich wyniki wyglądają. Co napiszą. Czy napiszą że np. ryzyko się zmniejsza i zamiast 1:123 będzie 1:1000 czy że ryzyko zd jest niskie czy jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego, co wiem, jeśli badają DNA, to są w stanie określić, czy dana mutacja się w nim pojawia, czy nie
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 13:06   #1636
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Jestem doulą, prowadzę zajęcia dla kobiet i par w ciąży, towarzysze w porodach, więc mam do czynienia z ciężarnymi na co dzień częściej, niż "statystyczna" kobieta. Oczywiście nie musisz wierzyć w to, co piszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze pozostaje kwestia tego, co to znaczy „złe” wyniki - jeśli to wyniki rzędu 1 do kilkuset/kilkudziesięciu to wszystkie zdrowe dzieci by mnie nie zdziwiły, ale już jeden do kilku to hmmm różnie może być.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 13:33   #1637
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Jestem doulą, prowadzę zajęcia dla kobiet i par w ciąży, towarzysze w porodach, więc mam do czynienia z ciężarnymi na co dzień częściej, niż "statystyczna" kobieta. Oczywiście nie musisz wierzyć w to, co piszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eeee to zwracam honor myślałam, że taka "normalna" dziewczyna wśród swoich znajomych/rodziny ma kilka przypadków i to dla mnie było nie do uwierzenia. A Ty masz z tym kontakt na codzień, pracujesz z mnóstwem kobiet w ciąży więc to co innego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 13:48   #1638
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny, któraś zapisuje się na zajęcia wodzie dla ciężarnych na Inflanckiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 14:14   #1639
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%, ale dla mnie stwierdzenie, że wszędzie na forach jest napisane, że nawet gdy pappa wychodzi z dużym ryzykiem dzieci rodzą się zdrowe. Nie bez powodu jej skuteczność jest 90%. W dużej skali kilku tysięcy kobiet, fakt może być sporo przypadków.
Zazwyczaj w necie więcej możemy poczytać o minusach i problemach niż pochwałach. Ile jest wpisowe na forach "pappa wyszło z małym ryzykiem, urodziłam zdrowe dziecko". Wiadomo, że częściej w drugą stronę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karska, mi nie chodzi o ostateczny wynik już skorelowany z USG. Tylko o ogólna panikę kiedy ryzyko wychodzi 1: "iluśset".

Na każdym wątku znajdziesz osoby bardzo stresujące się takimi wynikami.

Broń Boże nie namawiam nikogo do rezygnacji z tego badania. Napisałam tylko dlaczego ja tego nie robię.

Zmieniając temat... Właśnie byłam u neurologa. Niestety dostałam skierowanie do szpitala. Mam zaburzenia widzenia.
Póki co zdarzyły się dwa takie epizody, ale to straszne nie widzieć kubka który przed tobą stoi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 14:20   #1640
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Kiperka, ja właśnie mialam 1 do chyba 123, ale to nie moja panika, tylko lekarz mówił że w takim przypadku konieczna jest dalsza diagnostyka bo ryzyko było znacznie poniżej normy.

Też miałam 2 razy zaburzenia widzenia, przez niecałą godzinę po śnie na jedno oko widziałam niewyraźnie. Czytałam że w ciąży to też możliwy objaw, taki dziwny. Na szczęście juz mi się to nie powtórzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 14:30   #1641
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej Dziewczyny!

Co do wagi w ciąży to ja się boję, ale to dlatego, że startuję z nadwagą. Póki co mam 2kg na plusie, które przybyły na samym początku, a teraz waga stoi przez mdłości i brak apetytu (mogłaby tak spaść trochę zamiast stać w miejscu ).
Jeszcze tylko parę dni i powinnam się czuć lepiej od drugiego trymestru i wracam na siłkę! Dziś kończymy 12 tydzień

Co do badań to my robimy wszystkie zalecane i będziemy kontynuować jeśli coś wyjdzie nie tak. Ja to rozumiem w ten sposób, że najpierw zaczynamy badania nieinwazyjne, które tylko szacują ryzyko, a jeśli ryzyko jest podwyższone, to robi się badania inwazyjne, które mają bardzo wysoką dokładność. Wiem, że to bardzo stresujace, ale chcę wiedzieć i podjąć świadome decyzje.
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 14:34   #1642
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Kiperka, ja właśnie mialam 1 do chyba 123, ale to nie moja panika, tylko lekarz mówił że w takim przypadku konieczna jest dalsza diagnostyka bo ryzyko było znacznie poniżej normy.

Też miałam 2 razy zaburzenia widzenia, przez niecałą godzinę po śnie na jedno oko widziałam niewyraźnie. Czytałam że w ciąży to też możliwy objaw, taki dziwny. Na szczęście juz mi się to nie powtórzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shinypearl, trzymam kciuki aby u Ciebie było wszystko dobrze. Dziwi mnie tylko, że u nas zalecają pappę każdej ciężarnej po 35 roku życia, kiedy są o wiele dokładniejsze badania...

U mnie te zaburzenia maja kilka etapów, a ponieważ w rodzinie miałam przypadek tętniaka mózgu, neurolog musiała mi dać skierowanie na dalszą diagnostykę... Ostatni raz taki epizod miałam 19 sierpnia. Mam nadzieję że to na tle nerwowym. Bo odkąd jestem na zwolnieniu przez częste bóle głowy, ani razu bólu głowy nie miałam... I tych zaburzeń też nie...

Neurolog wspomniała że mogą mi zrobić rezonans. I żebym się nie martwiła, bo 2gi trymestr jest uważany za najbardziej bezpieczny i nawet kobiety ciężarne z rakiem dostają wtedy chemię. Jakoś mnie to nie uspokoiło...

No ale mam się zgłosić do szpitala po zrobieniu USG, które mam zaplanowane na przyszły tydzień. Boję się...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 14:35   #1643
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Karska, mi nie chodzi o ostateczny wynik już skorelowany z USG. Tylko o ogólna panikę kiedy ryzyko wychodzi 1: "iluśset".

Na każdym wątku znajdziesz osoby bardzo stresujące się takimi wynikami.

Broń Boże nie namawiam nikogo do rezygnacji z tego badania. Napisałam tylko dlaczego ja tego nie robię.

Zmieniając temat... Właśnie byłam u neurologa. Niestety dostałam skierowanie do szpitala. Mam zaburzenia widzenia.
Póki co zdarzyły się dwa takie epizody, ale to straszne nie widzieć kubka który przed tobą stoi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze :/ kiedy jedziesz ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 14:44   #1644
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Shinypearl, trzymam kciuki aby u Ciebie było wszystko dobrze. Dziwi mnie tylko, że u nas zalecają pappę każdej ciężarnej po 35 roku życia, kiedy są o wiele dokładniejsze badania...

U mnie te zaburzenia maja kilka etapów, a ponieważ w rodzinie miałam przypadek tętniaka mózgu, neurolog musiała mi dać skierowanie na dalszą diagnostykę... Ostatni raz taki epizod miałam 19 sierpnia. Mam nadzieję że to na tle nerwowym. Bo odkąd jestem na zwolnieniu przez częste bóle głowy, ani razu bólu głowy nie miałam... I tych zaburzeń też nie...

Neurolog wspomniała że mogą mi zrobić rezonans. I żebym się nie martwiła, bo 2gi trymestr jest uważany za najbardziej bezpieczny i nawet kobiety ciężarne z rakiem dostają wtedy chemię. Jakoś mnie to nie uspokoiło...

No ale mam się zgłosić do szpitala po zrobieniu USG, które mam zaplanowane na przyszły tydzień. Boję się...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiperka, trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku! W ciąży dużo rzeczy może płatać figle. Gdzies czytałam, że jedna mama wie, że jest w ciąży bo jej się za każdym razem od razu wzrok pogarsza.
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 14:49   #1645
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Kiperka, trzymam mocne kciuki za Ciebie! Dawaj znać, co lekarze powiedzą, mam nadzieję, że to tylko niegroźny objaw ciążowy.


Ja wagą się nie przejmuję, nie należę do osób cwiczących ale po poprzedniej ciąży nie chciało mi się siedzieć w domu więc zapisałam sie na fitness z maluszkiem i tak się rozćwiczyłam, że po niecałym roku wystartowałam w survival race
Możliwe, że i tym razem skorzystam z tej formy spędzania czasu z maluchem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 14:58   #1646
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Shinypearl, trzymam kciuki aby u Ciebie było wszystko dobrze. Dziwi mnie tylko, że u nas zalecają pappę każdej ciężarnej po 35 roku życia, kiedy są o wiele dokładniejsze badania...

U mnie te zaburzenia maja kilka etapów, a ponieważ w rodzinie miałam przypadek tętniaka mózgu, neurolog musiała mi dać skierowanie na dalszą diagnostykę... Ostatni raz taki epizod miałam 19 sierpnia. Mam nadzieję że to na tle nerwowym. Bo odkąd jestem na zwolnieniu przez częste bóle głowy, ani razu bólu głowy nie miałam... I tych zaburzeń też nie...

Neurolog wspomniała że mogą mi zrobić rezonans. I żebym się nie martwiła, bo 2gi trymestr jest uważany za najbardziej bezpieczny i nawet kobiety ciężarne z rakiem dostają wtedy chemię. Jakoś mnie to nie uspokoiło...

No ale mam się zgłosić do szpitala po zrobieniu USG, które mam zaplanowane na przyszły tydzień. Boję się...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki oby nie było to nic poważnego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 15:03   #1647
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Shinypearl, trzymam kciuki aby u Ciebie było wszystko dobrze. Dziwi mnie tylko, że u nas zalecają pappę każdej ciężarnej po 35 roku życia, kiedy są o wiele dokładniejsze badania...

Jakie badania masz na myśli?


Kiperko, pomyśl sobie, że chuchają i dmuchają na Ciebie i widać, że masz zaangażowanego lekarza. Zaufaj jej, widać, że wie co robi. I też trzymam za Ciebie kciuki!
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 15:24   #1648
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Jakie badania masz na myśli?


Kiperko, pomyśl sobie, że chuchają i dmuchają na Ciebie i widać, że masz zaangażowanego lekarza. Zaufaj jej, widać, że wie co robi. I też trzymam za Ciebie kciuki!
Nifty, panorama itd. To też badania z krwi, ale z dokładnością 99%.

Tak, faktycznie lekarze bardzo się angażują. Nie mogę narzekać. Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Zawsze lepiej na duchu gdy można się komuś wygadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 15:31   #1649
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dzięki , po prostu nie wiem jak ich wyniki wyglądają. Co napiszą. Czy napiszą że np. ryzyko się zmniejsza i zamiast 1:123 będzie 1:1000 czy że ryzyko zd jest niskie czy jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu wybraliście akurat sanco a nie np nifty? Nie zagłębialam się nigdy w te dokładniejsze badania, dlatego pytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 15:35   #1650
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Shinypearl, trzymam kciuki aby u Ciebie było wszystko dobrze. Dziwi mnie tylko, że u nas zalecają pappę każdej ciężarnej po 35 roku życia, kiedy są o wiele dokładniejsze badania...

U mnie te zaburzenia maja kilka etapów, a ponieważ w rodzinie miałam przypadek tętniaka mózgu, neurolog musiała mi dać skierowanie na dalszą diagnostykę... Ostatni raz taki epizod miałam 19 sierpnia. Mam nadzieję że to na tle nerwowym. Bo odkąd jestem na zwolnieniu przez częste bóle głowy, ani razu bólu głowy nie miałam... I tych zaburzeń też nie...

Neurolog wspomniała że mogą mi zrobić rezonans. I żebym się nie martwiła, bo 2gi trymestr jest uważany za najbardziej bezpieczny i nawet kobiety ciężarne z rakiem dostają wtedy chemię. Jakoś mnie to nie uspokoiło...

No ale mam się zgłosić do szpitala po zrobieniu USG, które mam zaplanowane na przyszły tydzień. Boję się...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że faktycznie to tylko na tle nerwowym i nic Ci nie jest trzymam kciuki by to nie było nic poważnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.