Laser na rozszczep wargi i podniebienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-01, 11:02   #1
KrZySzToFfFa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6

Laser na rozszczep wargi i podniebienia


Moi drodzy,
zwracam się z prośbą o podzielenie się opinią, ale zanim napiszę konkretnie o co chodzi, najpierw przybliżę sytuacje w jakiej znalazła się moja siostra. Otóż rok temu urodziła bliźniaki dwóch cudownych ślicznych chłopców, z tym że Dawidek urodził się z rozszczepem wargi i trochę podniebienia. Lekarz rodzinny powiedział że należy już zacząć coś z tym robić, wskazał konkretnie laser Alma Harmony Clearlift żeby zmniejszyć, zmiękczyć rozszczep. Czytam forum ale nigdzie nie znalazłam takiej info, owszem że usuwa przebarwienia, zagęszcza, napina skórę ale czy taki mały chłopczyk z taką dolegliwością będzie mógł mieć wykonany zabieg? Ma ktoś doświadczenie, może podzielić się opinią? dziękuje Krzysztofa
KrZySzToFfFa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 12:21   #2
mon_milk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 13
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

Krzysztofa ponoć jest jakieś forum gdzie rodzice chorych dzieci na rozszczep wargi, wymieniają się informacjami, doświadczeniami poszukaj w necie może coś znajdziesz. Pozdrawiam
mon_milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 09:20   #3
vougee
Przyczajenie
 
Avatar vougee
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

Hej Po przeczytaniu twojego posta zapytałam moją dr czy ma jakieś doświadczenie w tym temacie bo sama pracuje na almie i generalnie dr powiedziała że przychodzą mamy z dzieciaczkami tak rocznym, półtorarocznym właśnie z rozszczepami i mówiła że u niektórych faktycznie zabieg przynosi efekty staje się to miększe i mniej widoczne. Rodzice podpisują zgodę na zabieg, należy zrobić to w serii co ok.3 tygodnie ilość ustala lekarz, dziecka wcale to nie boli, panikują w momencie zakrycia im oczu okularkami, rodzic uczestniczy w przebiegu zabiegu który trwa ok 3-5 min dziecko pozostaje cały czas z rodzicem więc nieźle dzieci to znoszą ale się rozpisałam, ale miałyśmy czas z dr bo się znieczulałam i mi opowiedziała to co Ci opisałam. Mam nadzieje że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam
vougee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 10:08   #4
IWawrzyn
Przyczajenie
 
Avatar IWawrzyn
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 26
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

to smutne że dzieci muszą borykać się z wadami genetycznymi rodzice szukają pomocy, czytają, doradzają się, jeżdżą z maluchami na zabiegi, martwią się i mają nadzieje na poprawę ehh temat mi bliski

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

uważam że trzeba szukać rozwiązania i próbować
IWawrzyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 09:00   #5
vougee
Przyczajenie
 
Avatar vougee
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

Też uważam że trzeba wszystkiego spróbować!
Krzysztofffa jak potoczyła się sprawa? rozpoczęliście zabiegi?
vougee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 09:59   #6
KrZySzToFfFa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

Cytat:
Napisane przez vougee Pokaż wiadomość
Też uważam że trzeba wszystkiego spróbować!
Krzysztofffa jak potoczyła się sprawa? rozpoczęliście zabiegi?
Witam, dziękuje za zainteresowanie. Tak, Dawidek rozpoczął zabiegi clerliftem jeszcze w 2017 r. dokładnie w listopadzie. Miał je rozpisane co 4 tygodnie, w sumie miał 5 zabiegów teraz ma przerwę i wrócimy jeszcze na 2 zabiegi, wiem że to sporo ale jak tylko widzieliśmy że jest poprawa nie chcieliśmy przerywać terapii bo zdecydowanie lepiej to wygląda. Dawidek też przyzwyczaił się do nich, na początku był płacz i lament pomimo że zabieg jest bezbolesny, ale sam dźwięk, doktor w fartuchu cała otoczka wywoływała strach i niepewność...ale warto było bo ładny z niego chłopczyk a teraz to już w ogóle jeśli ktoś boryka się z tym problemem chętnie odpowiem na pytania, choć tutaj ludzie bardziej opisują zabiegi upiększające, nie mają takich problemów i w sumie dobrze.
KrZySzToFfFa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 09:37   #7
Grochal_l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

Dzień dobry, chętnie przyłączę się do dyskusji. Problem rozszczepu wargi i podniebienia dotyczy bardzo wielu dzieci, w tym mojej córki która również jest w serii zabiegów wyżej wymienionym laserem. Dowiedziałam się o tej metodzie ze strony fb - gdzie jest utworzona specjalna grupa dla osób szukających pomocy. My również widzimy poprawę w wyglądzie rozszczepu, jeszcze długa droga przed nami, ale czas i tak płynie trzeba działać na korzyść dziecka!
Sam zabieg faktycznie jest bezbolesny, ale dzieci boją się samego dźwięku (łamanego wafla - do tego można go porównać ale zdecydowanie głośniejszego). Życzę rodzicom wytrwałości i szukajcie pomocy dla swoich pociech, wybierajcie sprawdzone gabinety i życzliwych lekarzy. My dzięki grupie na fb trafiliśmy do medestetis - zresztą na tej grupie głównie o nich piszą, więc ja piszę Wam - bo nie każdy ma fb, a to ważna informacja w tak kruchym i delikatnym temacie jak dzieciaczki. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was jeśli macie jakieś pytanie piszcie śmiało, jestem tu po to żeby odpowiedzieć i wesprzeć dobrym słowem! Basia
Grochal_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-19, 15:35   #8
KrZySzToFfFa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

Grocha_l w jakim wieku rozpoczęliście zabiegi clerliftem u córki? chodzicie do medestetis w Krakowie czy Warszawie? widzicie już jakąś poprawę? co ile macie rozplanowane zabiegi? my teraz mamy przerwę, ale na jesień planujemy kontynuować. Dzięki za polecenie grupy na fb, nie sądziałam że aż tyle dzieci ma tą wadę przykre to bardzo! ale mamy się mocno motywują i wspierają to dodaje otuchy! ściskam serdecznie !
KrZySzToFfFa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 16:20   #9
Paollaxx
Przyczajenie
 
Avatar Paollaxx
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 11
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

I to rzeczywiście pomaga? mnie się zdawało że trzeba wtedy przeprowadzać operację, czyli bardziej inwazyjne zabiegi...
Paollaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 11:58   #10
rojkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 11
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

wytlumaczcie mi fachowo jak dziala clearlift akurat na taka zmiane jak rozszczep wargi i podniebienia??????
rojkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 11:29   #11
KrZySzToFfFa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6
Dot.: Laser na rozszczep wargi i podniebienia

Pomaga, ale to zależy jak duży jest rozszczep, nie zawsze operacja jest konieczna. Ważne żeby zacząć jak najwcześniej, jak tylko lekarz zakwalifikuje dzieciaczka do leczenia. Podobnie miałam wątpliwości czy faktycznie ten rodzaj lasera zadziała bo owszem czytałam o jego zastosowaniu w poprawie jędrności skóry, usuwaniu przebarwień, zmniejszaniu rozszerzonych porów ale nie znalazłam info o tej przykrej dla dziecka dolegliwości..... zapisałyśmy się na konsultacje lekarską i doktor potwierdziła że leczy rozszczep właśnie clerliftem. Nie potrafię fachowo napisać jak dokładnie laser działa - ale tak na chłopski rozum chodzi o to że laser wpływa na włókna kolagenowe które są w skórze, one mocno ją napinają i jak wykona się laser nieablacyjny to dochodzi do zmiękczenia tych włókien - przez co rozszczep w miarę upływu czasu zmniejsza się... doktor jasno powiedziała że trzeba wykonać serię, żeby kolagen miał czas się przebudować. Nie wiem czy dobrze to opisałam, starałam się swoimi słowami....lekarzem nie jestem, ale uważam że jeżeli w rodzinie występuje taki problem to warto umówić się na konsultację i jeśli tylko się da zacząć od mniej inwazyjnych zabiegów, jeśli się nie da - to wiadomo operacja.
KrZySzToFfFa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-10 12:29:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.