Jakie ćwiczenia po uszkodzeniu wiezadle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 14:41   #1
aska2265
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3

Jakie ćwiczenia po uszkodzeniu wiezadle


Witam,
w marcu naderwałam uszkodziłam więzadła w lewym kolanie. Na usg wyszło naderwanie więzadła piszczelowego pobocznego, lekarz zalecił jeszcze rm które wykonalam w kwietniu. W miedzy czasie przeszłam zabiegi rehabilitacyjne 10x laser, pole magnetyczne i ultradzwieki. Na poczatku maja dostałam wyniki:

Nieco zwiększona i|ość płynu w stawie ko|anowym ijego zachyłkach. Płyn pod pasmem
biodrowo-piszcze|owym - samo pasmo nieco pogrubiałe, rozwarstwione.
Maziowka niepogrubiała. Kaletka brzuchato-połbłoniasta - ś|ad płynu .
Więzadło krzyŻowe przednie wydłuzone, o fa|istym kształcie, nieprawidtowym
pociwyzszonym sygnale, w ocjcinku biizszym rozwarstwione o zatanei strukturze
włokiónkowej - ceóny znacznego stopnia uszkodzenia 3 / 2 stopień. Więzadło krzyŻowe
tylne lekko kolankowato zagięte.
Więzadła poboczne, więzadło i troczki rzepkowe oraz Ścięgno mięśnia czworogłowego
uda o jednorodnym sygna|e i zachowanej ciągtości.
cnrząśtri stawowe prawidłowej gruboŚci, jednorodnego sygnału, o gładkich zarysach
zewnętrznych.
Łąkotki beż cech uszkodzenia. Ciało Hoffy o prawidtowym sygna|e, zaznaczony fałd
podrzepkowy, ponizej fałdu widoczne ognisko płynowe - gang|ion? 7x5mm .
śygnał.szpiku kostnego podwyzszony - obrzęk, stłuczenie w zakresie kłykcia bocznego
kóści udowej i roz|eg|ó podwyzszony W nasadzie koŚci piszcze|owej, bardziej od tyłu
Ukształtowańie b|oczka kości udowej prawidłowe. Ustawienie rzepki wysokie , poza tym
prawidłow e' Zaznaczony fałd przyŚrodkowy maziowki .
śl"o ptynu w ścięgnie m' podeszwowego . Tkanki miękkie okołostawowe bez zmian
o znaczeniu patologicznYm.

Lekarz powiedział ze wynika z tego ze mam uszkodzone wiezadło krzyżowe, przebadał i stwierdził ze nic takiego nie jednak nie widz. Powiedział, ze jezeli nie bede miał stabilności w kolanie to bede musiała powtórzyć badanie i ewentualnie poddac sie rekonstrukcji :/.
Byłam zawsze osoba bardzo aktywną i wrecz kocham ćwiczyc, od kontuzji minęło juz 3 miesiące i kolano tylko czasami mnie boli, troche biegam i ćwicze. Moje pytanie jest takie JAKICH ĆWICZEŃ NIE MOGĘ WYKONYWAC? po takiej kontuzji. Bardzo prosze o odpowiedz bo az mnie roznosi zebycwiczyc, ale nie chce sobie wiekszej krzywdy zrobic,
aska2265 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 21:38   #2
dioneja
Rozeznanie
 
Avatar dioneja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 909
Dot.: Jakie ćwiczenia po uszkodzeniu wiezadle

Nie wiem czy Ci pomogę, bo miałam problem ze zwichającą się rzepką w kolanie i mam pozrywane / rozciągnięte więzadła. Ale jednak kolano to kolano, obie musimy je chronić i to może coś Ci się przyda .
Ja na razie mam zakaz na takie sporty jak:
- siatkówka
- tenis
- łyżwy/rolki
- szeroko pojęte sporty zimowe (snowboard, narty itd), które jednak są zazwyczaj mocno obciążającymi zajęciami na kolana .
Ja mam ogólnie w tym momencie problem z tym, że chce schudnąć a nie wiem JAKIE POWINNAM wykonywać. Pomimo, że już jestem prawie trzy lata po dość mocnym urazie to i tak po niektórych ćwiczeniach mnie pobolewają kolana. Co prawda pamiętam kilka ćwiczeń z rehabilitacji, i przez swoją głupotę przestałam je później wykonywać (może dlatego znów czasem odczuwam odczuwam ból) ale wątpię, żeby dzięki tylko nim mogła zdobyć upragnioną sylwetkę .
__________________

dioneja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.