Slub 1 maja ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-10, 22:54   #1
HomerSimpson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8

Slub 1 maja ?


Jak myślicie, ta data jest w porządku? Ceny powinny być niższe i odpada kłopot slubu piątkowego
HomerSimpson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 23:23   #2
kinguska789
Raczkowanie
 
Avatar kinguska789
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45
Dot.: Slub 1 maja ?

Ogólnie data w porządku, ja też biorę ślub w maju,okres dobry, cieplej już powinno być Tylko, że to jest jednak weekend majowy i co niektórzy goście mogą mieć już inne plany. A ceny mogą być niższe, bo jest to okres jeszcze poza "sezonem" i jest dużo wolnych terminów, bo mało osób bierze w tym okresie ślub.
kinguska789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 10:44   #3
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Slub 1 maja ?

Termin ok, ale goście mogą mieć problem np. z makijażem, fryzjerem, bo 1.05 nikt ich może nie uczesać i nie umalować (nie wszędzie znajdzie się fryzjer chętny do pracy w długi weekend) i o tym też trzeba pomyśleć.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:15   #4
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: Slub 1 maja ?

Cytat:
Napisane przez HomerSimpson Pokaż wiadomość
Jak myślicie, ta data jest w porządku? Ceny powinny być niższe i odpada kłopot slubu piątkowego
...a jaki jest kłopot z ślubem piątkowym? Przecież zgodnie z kościelnymi ustaleniami śluby (ogólnie imprezy) w piątki nie są już zabronione - nie ma nic złego w piątkowych ślubach.

Sama mam ślub 2-go maja - piąteczek absolutnie nikt nie robił problemów.
O dyspenzę zawsze można poprosić ks. Proboszcza i żaden nie odmówi jeśli spełni się wszystkie konieczne warunki
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 15:06   #5
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Slub 1 maja ?

Mój brat 01.05 będzie obchodzi 21. rocznicę ślubu.
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 15:22   #6
emdzik
Zakorzenienie
 
Avatar emdzik
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5 008
Dot.: Slub 1 maja ?

Myślę, że jak ludzie będą wiedzieć odpowiednio wcześniej to nie będą robili problemów. Ale fakt - gorzej z pomalowaniem i zrobieniem fryzury gdziekolwiek.
__________________

"I ślubuję Ci..." <3 10.05.2014



27.01.2015 <3
emdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 15:50   #7
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: Slub 1 maja ?

Ja mysle, ze mozna sie dogadać z kosmetyczką i fryzjerką wcześniej i Panie mogą przyjść do domu zrobić make up i fryzurę to dla nich zarobek, więc nie powinno być problemu - ludzie z tej branży są chyba przyzwyczajeni do pracy w dni świąteczne
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 22:27   #8
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Slub 1 maja ?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Termin ok, ale goście mogą mieć problem np. z makijażem, fryzjerem, bo 1.05 nikt ich może nie uczesać i nie umalować (nie wszędzie znajdzie się fryzjer chętny do pracy w długi weekend) i o tym też trzeba pomyśleć.
serio wielu gości korzysta z usług kosmetyczki czy fryzjera?... myślałam że młoda, świadkowa max mamy młodych...

imho data OK tylko warto dużo wcześniej ludzi zaprosić, żeby się nie okazało, że mają zaplanowane wyjazdy.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 06:54   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Slub 1 maja ?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
serio wielu gości korzysta z usług kosmetyczki czy fryzjera?... myślałam że młoda, świadkowa max mamy młodych...

imho data OK tylko warto dużo wcześniej ludzi zaprosić, żeby się nie okazało, że mają zaplanowane wyjazdy.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 07:38   #10
Lemon_Drop
Zadomowienie
 
Avatar Lemon_Drop
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 525
Dot.: Slub 1 maja ?

Ja nie widzę problemu z tą datą, sama idę na wesele 1 maja Warto jednak uprzedzić gości wcześniej, bo niektórzy moga sobie zaplanować wyjazd w tym czasie. Potwierdzam problem z fryzjerem: chciałam się umówić w tym czasie na próbną fryzurę (biorę slub we wrześniu) i salon do którego jestem umówiona w wolne dni nie pracuje, ale znalazłam inny na ten termin.
__________________
Lemon_Drop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 13:50   #11
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Slub 1 maja ?

Jak dla mnie to fajna data i nie widzę problemów by wtedy brać ślub często widzę, że ludzie biorą właśnie w weekend majowy śluby z powodu większej ilości wolnego, ale nie sądze, by w tym terminie były tansze sale.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-07, 18:36   #12
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: Slub 1 maja ?

Cytat:
Napisane przez HomerSimpson Pokaż wiadomość
Jak myślicie, ta data jest w porządku? Ceny powinny być niższe i odpada kłopot slubu piątkowego
Niekoniecznie będą niższe...
Z jednej strony - poza sezonem weselnym i piątek, więc teoretycznie taniej. Z drugiej strony - jeśli robisz wesele w hotelu czy restauracji, to na bank będzie drożej, bo oni wtedy mogliby skasować za "normalnych" gości i muszą sobie to odbić... A sala weselna musi zatrudnić kelnerów, kucharki i zapłacić im jak za dzień świąteczny - czyli więcej.

Na pewno wyższy jest wtedy też koszt noclegu dla gości, transportu, makijażu i fryzury. I w dodatku psujesz najbliższym krewnym możliwość wyjazdu na długi weekend No nie zdecydowałabym się... Chyba łatwiej poprosić o dyspensę, jeśli to o to Ci chodzi, kiedy piszesz o "kłopocie" ślubu piątkowego niż kombinować z 1 maja
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 09:31   #13
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Slub 1 maja ?

Ja bym się też nie zdecydowała. Właśnie dlatego, że to dzień wolny od pracy i tak jak dziewczyny wyżej napisały może być problem z makijażystką, fryzjerką itp.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 09:30   #14
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Slub 1 maja ?

zgadzam sie z tym, ze 1 maja to okres wzmozonych wyjazdow- czesci moich znajomych zawsze korzysta z tego czaus zeby jechac na jakies pierwsze wakacje

dlatego mimo wszystko ja bym sie nie zdecydowala;-)
__________________
01.12.2012
31.12.2013
YES YES YES 29.08.2015
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 00:42   #15
czop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Slub 1 maja ?

Ja również wybrałam 1 maja jako datę mojego ślubu (2016). Dodatkowym minusem jest to, ze ślub będzie w niedzielę- jak by było mało, że w święto, a poprawiny w poniedziałek.

Na początku był mały zgrzyt, ze to może takie wymuszanie na gościach aby brali urlop. Ale doszłam z TŻ do wniosku, że jeśli damy odpowiednio wcześniej ludziom znać, to nikt nie powinien mieć problemu z urlopem (nie ma w rodzinie lekarzy, policjantów czy innych zawodów u których mógł by być ewentualny problem z urlopem).

Poza tym cała moja rodzina (ponad 50 osób) i część znajomych muszą dojechać ponad 200km. Dzięki temu na spokojnie w sobotę rano mogą wyjechać, odpocząć i w niedzielę bawić się na weselu

tylko teraz sobie uświadomiłam, że fryzjerkę i makijażystkę muszę zamówić do domu Ale jeszcze trochę czasu mam, więc liczę na to, że jakaś się zgodzi w niedzielę rano podjechać
czop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:56   #16
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Slub 1 maja ?

Cytat:
Napisane przez czop Pokaż wiadomość
Ja również wybrałam 1 maja jako datę mojego ślubu (2016). Dodatkowym minusem jest to, ze ślub będzie w niedzielę- jak by było mało, że w święto, a poprawiny w poniedziałek.

Na początku był mały zgrzyt, ze to może takie wymuszanie na gościach aby brali urlop. Ale doszłam z TŻ do wniosku, że jeśli damy odpowiednio wcześniej ludziom znać, to nikt nie powinien mieć problemu z urlopem (nie ma w rodzinie lekarzy, policjantów czy innych zawodów u których mógł by być ewentualny problem z urlopem).

Poza tym cała moja rodzina (ponad 50 osób) i część znajomych muszą dojechać ponad 200km. Dzięki temu na spokojnie w sobotę rano mogą wyjechać, odpocząć i w niedzielę bawić się na weselu

tylko teraz sobie uświadomiłam, że fryzjerkę i makijażystkę muszę zamówić do domu Ale jeszcze trochę czasu mam, więc liczę na to, że jakaś się zgodzi w niedzielę rano podjechać

Dobrze się Wam złożyło...

Zapraszam do wątku PM 2016
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-22 22:56:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.