Sposób na teściową?... - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-15, 11:02   #241
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798329 6]Odstapila, bo chciala zatrzymac synusia przy sobie. Tesciowa autorce nie raz pokazala kto tu rzadzi i jaki ma do niej stosunek, wiec przestan pierdzielic za przeproszeniem. W dodatku autorki maz ma wydmuszki zamiast jader i niestety malzenstwo z takim czlowiekiem szybko wychodzi bokiem. Dziewczyna pisala wczesniej, ze gora miala byl cala i dopiero jak zaczeli remont i doszli do siostry pokoju to mamusia zaczela krecic, ze jednak niech ten pokoj zostawi. I jeszcze szwagierka, ktora sie zwala na ich pietro, do ich kuchni i lazienki ze swoimi dzieciakami oraz tesciowa, ktora nie wiem co ta sa drzwi. Dobrze, ze nie wchodzi i nie przynosi im kanapek, bo synus zglodnial jak uprawiaja seks. Te odwalnie drama queen, bo strych zamkniety i jak ona biedna sie dostanie raz na ruski rok. Ja tu widze wine teaciowej, szwagierki i meza autorki, a jej wina jest tylko to, zw zgodzila sie zamieszkac z takimi despotami i tesciowa z piekla rodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Chyba Cię trochę poniosło .
Naprawdę, dziwię się niektórym, że podchodzą do tej sytuacji tak jakby wszystko było czarno-białe, albo dobre albo złe.

Łaski teściom nie robiła, tak samo jak teściowie jej. Niestety, chyba wizja taniego własnego lokum wywołała u młodego małżeństwa jakieś chwilowe zaćmienie umysłu i stąd brak zdroworozsądkowego podejścia do sytuacji. Nic nie jest za darmo, ani półdarmo i za wszystko przyjdzie kiedyś zapłacić. Mieszając do całej sytuacji rodziców, autorka strzeliła sobie w stopę i tylko dolała oliwy do ognia.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:05   #242
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
No ale jest chore czy nie jest chore- jakie to ma znaczenie? Skupmy się na faktach. Właściciele mieszkania udostępnili parze pokoje do góry z wyjątkiem jednego, który należy do siostry. Siostra tam wpada, bo zarówno ona jak i właściciele domu tego chcą.

Więc skoro chcą i mają prawo chcieć , to opinia wizażanek na temat chorości tej sytuacji serio nie ma znaczenia.
Nie nie... Właściciele odstapili całe piętro, a gdy doszło do remontu góry to teściowie stwierdzili, że JEDNAK NIE dają tego pokoju, bo siostra będzie tam nocować.
I siostra też chyba powinna ogarnąć z czystej przyzwoitości, że helou, na piętrze mieszka brat z żoną i dzieckiem, na dole wolny pokój gościnny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:11   #243
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798329 6]Odstapila, bo chciala zatrzymac synusia przy sobie. Tesciowa autorce nie raz pokazala kto tu rzadzi i jaki ma do niej stosunek, wiec przestan pierdzielic za przeproszeniem. W dodatku autorki maz ma wydmuszki zamiast jader i niestety malzenstwo z takim czlowiekiem szybko wychodzi bokiem. Dziewczyna pisala wczesniej, ze gora miala byl cala i dopiero jak zaczeli remont i doszli do siostry pokoju to mamusia zaczela krecic, ze jednak niech ten pokoj zostawi. I jeszcze szwagierka, ktora sie zwala na ich pietro, do ich kuchni i lazienki ze swoimi dzieciakami oraz tesciowa, ktora nie wiem co ta sa drzwi. Dobrze, ze nie wchodzi i nie przynosi im kanapek, bo synus zglodnial jak uprawiaja seks. Te odwalnie drama queen, bo strych zamkniety i jak ona biedna sie dostanie raz na ruski rok. Ja tu widze wine teaciowej, szwagierki i meza autorki, a jej wina jest tylko to, zw zgodzila sie zamieszkac z takimi despotami i tesciowa z piekla rodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A ja tu widzę winę Autorki w tym, że razem z mężem połakomili się na dom za bezcen. Wydawało jej się, że będzie mogła tan stawiać warunki i rozstawiać wszystkich po kątach, bo przecież jej się należy, bo szwagierka ma mieszkanie od teściów. Taki wniosek można wysnuć z jej wypowiedzi. A okazało się, że jednak tak pięknie nie będzie i nie ma tam nic do powiedzenia, to teraz jest płacz i rozgoryczenie. Niestety, ale jak świat długo istnieje takie sytuacje się zdarzały i zdarzać będą. Synowa w wielopokoleniowej rodzinie zawsze będzie miała pod górkę, jeśli nie trafi na odpowiednią teściową, która potrafi usunąć się w cień. Chcieli majątków, to mają z całym dobrodziejstwem inwentarza.
Chce się wprowadzać swoje zasady, trzeba mieć swój dom, a więc zacisnąć pasa- płacić za wynajem albo kredyt, a jak się komuś coś nie podoba- pokazać mu drzwi.
I nieważne czy uzna się zachowanie teściowej/szwagierki/cioci/ wujka za nieodpowiednie, chamskie i niesprawiedliwe, jeśli nie ma się na nie wpływu.
Momentem na stawianie granic był czas ZANIM się wprowadzili oraz tuż po wprowadzeniu, teraz już po frytkach...
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:12   #244
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie nie... Właściciele odstapili całe piętro, a gdy doszło do remontu góry to teściowie stwierdzili, że JEDNAK NIE dają tego pokoju, bo siostra będzie tam nocować.
I siostra też chyba powinna ogarnąć z czystej przyzwoitości, że helou, na piętrze mieszka brat z żoną i dzieckiem, na dole wolny pokój gościnny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
No i co z tego? Po prostu zmienili zdanie. Ich dom i ich zdanie. Mogą sobie je zmieniać codziennie. To, że niekoniecznie jest to fair to inna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:13   #245
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie nie... Właściciele odstapili całe piętro, a gdy doszło do remontu góry to teściowie stwierdzili, że JEDNAK NIE dają tego pokoju, bo siostra będzie tam nocować.
I siostra też chyba powinna ogarnąć z czystej przyzwoitości, że helou, na piętrze mieszka brat z żoną i dzieckiem, na dole wolny pokój gościnny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie, nie... Właściciele odstąpili pokoje, nie całe piętro. Takie są fakty. Jest wstęp do pokoju siostry? Nie ma. Jest chęć, by go oddać? Też nie. Więc piętro jest podzielone na dwie strefy i tak pozostanie z woli właścicieli. To, co było mówione, sugerowane czy obiecywane jest nieistotne. Ważne jest, jak wyszło i co teraz mają.

No nie wiem, dla mnie przyzwoitość nie ma tu nic do rzeczy. Tak jak autorka ma dziecko, tak i teściowa ma dziecko. W sumie nawet więcej niż dziecko, ma dzieci. Jednym z tych dzieci jest jej syn, któremu udostępniła pokoje na górze. Drugim jest córka, która ma u niej pokój, również na górze. I tyle.
Jakby nie patrzeć... i jedno i drugie dorosłe
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:15   #246
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell;77986431[B
]Nie nie... Właściciele odstapili całe piętro, a gdy doszło do remontu góry to teściowie stwierdzili, że JEDNAK NIE dają tego pokoju, bo siostra będzie tam nocować.[/B]
I siostra też chyba powinna ogarnąć z czystej przyzwoitości, że helou, na piętrze mieszka brat z żoną i dzieckiem, na dole wolny pokój gościnny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
A kto wie, jak tam było naprawdę. W tej rodzinie jest taki bałagan z komunikacją, że niewykluczone, że każda strona myślała co innego.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:17   #247
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez Jamaika88 Pokaż wiadomość
Chyba Cię trochę poniosło .
Naprawdę, dziwię się niektórym, że podchodzą do tej sytuacji tak jakby wszystko było czarno-białe, albo dobre albo złe.

Łaski teściom nie robiła, tak samo jak teściowie jej. Niestety, chyba wizja taniego własnego lokum wywołała u młodego małżeństwa jakieś chwilowe zaćmienie umysłu i stąd brak zdroworozsądkowego podejścia do sytuacji. Nic nie jest za darmo, ani półdarmo i za wszystko przyjdzie kiedyś zapłacić. Mieszając do całej sytuacji rodziców, autorka strzeliła sobie w stopę i tylko dolała oliwy do ognia.
Z tego co czytalam to tesciowa namawiala ich na zamieszkanie, autorka sama sie tam nie wpychala na sile. To wy probujecie pomniejszyc problem, a tesciowa wybielic. Tak, nieszanowanie czyjejs intymnosci, wchodzenie bez pukania, przesiadywanie, narzucanie sie oraz robienie ze swojego synka swoja wlasnosc i mamisynka to sa cechy tesciowej z piekla rodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-15, 11:26   #248
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Momentem na stawianie granic był czas ZANIM się wprowadzili oraz tuż po wprowadzeniu, teraz już po frytkach...
Bynajmniej to niczego by nie musiało zmienić. Bo jak się ma do czynienia z łajzami, dla których dane słowo nie ma znaczenia, to nawet obstawienie się notariuszem i wyrokami sądu nie zagwarantuje spokoju i życzliwego współżycia pod jednym dachem. Nie ma wszak takiej darowizny, której nie da sie cofnąć, czyż nie ?
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:28   #249
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Nie, nie... Właściciele odstąpili pokoje, nie całe piętro. Takie są fakty. Jest wstęp do pokoju siostry? Nie ma. Jest chęć, by go oddać? Też nie. Więc piętro jest podzielone na dwie strefy i tak pozostanie z woli właścicieli. To, co było mówione, sugerowane czy obiecywane jest nieistotne. Ważne jest, jak wyszło i co teraz mają.

No nie wiem, dla mnie przyzwoitość nie ma tu nic do rzeczy. Tak jak autorka ma dziecko, tak i teściowa ma dziecko. W sumie nawet więcej niż dziecko, ma dzieci. Jednym z tych dzieci jest jej syn, któremu udostępniła pokoje na górze. Drugim jest córka, która ma u niej pokój, również na górze. I tyle.
Jakby nie patrzeć... i jedno i drugie dorosłe
perfekcyjnie wtlumaczone
nie wazne ze wedlug autorki to nie sprawiedliwe czy brak kultury ze strony siostry wazne sa fakty a fakty sa takie jak olenkasz napisala
autorka moze sie na to nie zgadzac wiec jest wolna i moze sie wyprowadzic jak jej sytuacja nie odpowiada ale nie moze w zaden sposob dchodzic zadnych praw do uzytkowania calej gory bo poprostu takich praw nie ma
nie wynajmuje nawet calej gory tylko mieszka w uzyczonych dwoch pokojach na gebe (bez zadnej umowy)
tesciowie moga w kazdej chwili zdanie zmienic i nawet jutro sprzedac ten dom albo zapisac caly na dzieci siostry i zarowno autoka jak nawet jej maz nic z tym nie moga zrobic
wydaje mi sie poprostu smieszne ze autorka i jej maz chca rozporzadzac nie swoja wlasnoscia i wprowadzac swoje zasady nie majac tytulu prawnego do lokalu
nie mowie ze jest to fair bo obiecali jej ale obietnice niestety niczego nie gwarantuja ,fakty sa takie jakie sa autorka jest na ich lasce
moze sobie pomarudzic na forum ale wymagac jakicholwiek zmian raczej nie moze,moze za to zmienic swoje zycie i sie z tamtad wyprowadzic nikt jej na sile nie zatrzymuje
ps.dziwi mnie ze autorki rodzice nie odradzali jej tego poronionego pomyslu mieszkania u tesciow na pieterku przeciez w 99% konczy sie to problemami szczegolnie jak sie zalatwia sprawy "na gebe"

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-10-15 o 11:30
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:29   #250
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798666 1]Z tego co czytalam to tesciowa namawiala ich na zamieszkanie, autorka sama sie tam nie wpychala na sile. To wy probujecie pomniejszyc problem, a tesciowa wybielic. Tak, nieszanowanie czyjejs intymnosci, wchodzenie bez pukania, przesiadywanie, narzucanie sie oraz robienie ze swojego synka swoja wlasnosc i mamisynka to sa cechy tesciowej z piekla rodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Tyle, że jakby nie patrzeć te symptomy były widoczne jakiś czas temu. Czemu na etapie remontu ulegli? Dali klucz i zostawili pokój siostrze? Nie ustalili od razu zasad? Teściowa owszem nie fair, ale być może oni w ogóle z nią nic nie ustalali, o niczym nie rozmawiają.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:29   #251
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798666 1]Z tego co czytalam to tesciowa namawiala ich na zamieszkanie, autorka sama sie tam nie wpychala na sile. To wy probujecie pomniejszyc problem, a tesciowa wybielic. Tak, nieszanowanie czyjejs intymnosci, wchodzenie bez pukania, przesiadywanie, narzucanie sie oraz robienie ze swojego synka swoja wlasnosc i mamisynka to sa cechy tesciowej z piekla rodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Wybielić teściową? Przecież napisałam, że każdy jest po trochu winny, również teściowa, ale swoje racje też ma. Moim zdaniem słusznie zareagowała na wtrącenie się w sprawę rodziców autorki, ludzi którzy mają tutaj guzik do gadania.
Nie zapominajmy, że mamy tutaj sytuację oczami tylko jednej ze stron.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-15, 11:34   #252
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Tyle, że jakby nie patrzeć te symptomy były widoczne jakiś czas temu. Czemu na etapie remontu ulegli? Dali klucz i zostawili pokój siostrze? Nie ustalili od razu zasad? Teściowa owszem nie fair, ale być może oni w ogóle z nią nic nie ustalali, o niczym nie rozmawiają.
Glupota autorki jest, ze sie zgodzila mieszkac z takimi ludzmi. Dlatego powinna zabrac dziecko i wyprowadzic sie do rodzicow. A do meza nalezy decyzja czy chce ratowac malzenstwo czy zostac w domu z mamusia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:06   #253
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Nie, nie... Właściciele odstąpili pokoje, nie całe piętro. Takie są fakty. Jest wstęp do pokoju siostry? Nie ma. Jest chęć, by go oddać? Też nie. Więc piętro jest podzielone na dwie strefy i tak pozostanie z woli właścicieli. To, co było mówione, sugerowane czy obiecywane jest nieistotne. Ważne jest, jak wyszło i co teraz mają.

No nie wiem, dla mnie przyzwoitość nie ma tu nic do rzeczy. Tak jak autorka ma dziecko, tak i teściowa ma dziecko. W sumie nawet więcej niż dziecko, ma dzieci. Jednym z tych dzieci jest jej syn, któremu udostępniła pokoje na górze. Drugim jest córka, która ma u niej pokój, również na górze. I tyle.
Jakby nie patrzeć... i jedno i drugie dorosłe
Autorka napisała, że piętro miało być ich, a potem gdy przyszlo do remontu to zmienili zdanie.
Myślę, że gdyby teściowa była szczera (dostajecie dwa pokoje, jeden będzie stał pusty, dla córki) to nie zdecydowaliby się na mieszkanie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:09   #254
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Autorka napisała, że piętro miało być ich, a potem gdy przyszlo do remontu to zmienili zdanie.
Myślę, że gdyby teściowa była szczera (dostajecie dwa pokoje, jeden będzie stał pusty, dla córki) to nie zdecydowaliby się na mieszkanie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Też tak uważam. Winna sytuacji jest teściowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:12   #255
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Sposób na teściową?...

Po przeczytaniu całego wątku mam bardzo mieszane uczucia.

1. Nie rozumiem dlaczego w ogóle zgodziłas się tam mieszkać na jakimś pieterku bez osobnego wejscia/kuchni czy łazienki. Nie rozumiem dlaczego zgodziłas się zainwestować wasze wspólne 30k zl w remont nie waszego mieszkania, teraz możecie się pożegnać z tymi pieniędzmi. Nie rozumiem dlaczego zdecydowaliscie się na dziecko nie mając nic- nawet własnego kąta, choćby i 2 pokojów w bloku. Dużo nieprzemyślanych, nieodpowiedzialnych decyzji kierowanych chwilowymi zachciankami.
2. Najwiekszym problemem jest Twój mąż, który Cie nie słucha, który nie liczy się z Twoimi uczuciami i potrzebami, który ryzykuje malzenstwem dla wątpliwej przyjemnosci wynikajacej z mieszkania z rodzicami i brakiem koniecznosci brania kredytu. Pomijam fakt ze te 30 tys to juz wklad wlasny prawie....
3. Masz bardzo roszczeniowe podejście i jestes bardzo negatywnie nastawiona i do tesciowej i do szwagierki. Zostawy wam przekazane do dyspozycji 2 pokoje na piętrze, nie wiem dlaczego masz pretensje o to, ze matka zaprasza swoją córkę i ze ona nocuje w swoim starym pokoju. Tesciowa nie wyrazila zgody na jego uzytkowanie przez was tylko cos przebakiwala ze moze dla dziecka w przyszlosci.
4. Wypominanie tesciom ze corce kupili mieszkanie a synkowi nie kupili mieszkania ani nie zapisali pieterka i nie ma gdzie mieszkac z zonka i dzieckiem jest niesmaczne i slabe. Dlaczego nie masz w takim razie pretensji do swoich rodzicow ze nie kupili Ci mieszkania albo nie zapewnili miejsca do życia? Dlaczego masz dostać wszystko od tesciow a od swoich rodziców nic, pomijając ze na nic jeszcze sama nie zapracowalas?
5. Tesciowa nie zachowuje się w porzadku naruszajac drastycznie prywatnosc. To nie jest tak ze jak jest wlascicielem to wolno jej wszystko- zapraszajac kogos do swojego domu trzeba miec do tej osoby szacunek i respektować jej potrzeby. Ale osoba wlasciwa do reakcji jest także Twój mąż. Nie widzę też problemu w tym, ze jak Tesciowa laduje ci sie do pokoju gdy karmisz, ze ja grzecznie poprosisz o wyjście i intymnosc dla Ciebie i dziecka. Nie umiesz się odezwać?
6. Do porozumienia nie dojdziesz, powinnas się wyprowadzic, a maz albo za Tobą podazy albo nie. Pamietaj jednak ze spod dachu tesciow trafisz pod daszek rodzicow w jakim wieku? 30 lat? Jestescie nieodpowiedzialni rozmnażając się bez miejsca do życia i dramatycznie potrzebujecie pomocy innych ludzi. Sami jesteście jak dzieci.
7. Pracowalas na uop przed ciążą? Masz swiadczenie macierzynskie? Masz do czego wracac jak odchowasz dziecko?
8. Macie jakies oszczednosci czy wszystko poszlo w remoncik pieterka?
9. Ile macie lacznie dochodu, czy macie realnie szanse na kredyt czy żyjesz marzeniami o domku, które nie maja możliwości realizacji?
10. Wyprowadzic sie musisz, bo alternatywa jest wykanczanie się psychiczne. Sama albo z mężem.


Ogólnie to wam obojgu radze dorosnąc i wziąć życie we wlasne ręce, nie liczyć na pokój u jednych rodzicow, pieterko u drugich. Zacznijcie żyć jak dorosli ludzie, jak malzenstwo z dzieckiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:13   #256
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Też tak uważam. Winna sytuacji jest teściowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wedlug wizazek jest to ok i tesciowa miala do tego pelne prawo, a autorka wepchala sie, bo zachcialo jej sie domu za darmo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:13   #257
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798782 6]Ale wedlug wizazek jest to ok i tesciowa miala do tego pelne prawo, a autorka wepchala sie, bo zachcialo jej sie domu za darmo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ja już tego nawet nie komentuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:38   #258
Mei25
Raczkowanie
 
Avatar Mei25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 67
Dot.: Sposób na teściową?...

Niestety zrobiliśmy błąd ufając rodzicom męża. Znaczy ja zrobiłam. Bo mąż sam nie umie ustalić ze sobą czy mu taka sytuacja odpowiada, czy nie. Jemu matka wchodząca na piętro nie przeszkadza, bo to jego matka z która mieszkał kilkanaście lat. Nie rozumie widać moich racji i tego, że biorąc ze mną ślub i robiąc dziecko, założył osobną komórkę społeczną. Przed wprowadzeniem się wciąż słyszałam, że piętro całe będzie nasze, że będę sobie robić co i jak chcę. Będę miała "swój dom". Chyba moim tesciom zapomniało się o córce i nagle przypomniało. Być może to ona w jakiś sposób zaczęła domagać się swoich spraw, lub postawiła jakieś ultimatum rodzicom, nie wiem. Wiem za to, że jedynym wyjściem prawdopodobnie będzie wyprowadzka, bo ja bardzo cenię sobie swoją prywatność. Takie drobne rzeczy jak chodzenie w majtkach, seks z facetem kiedy i jak chcę, sikanie przy otwartych drzwiach, jak chcę słyszeć dziecko z pokoju. A to będę miała jak się stąd wyniosę.

Z tego co zauważyłam to moi teściowie liczą się tylko z tymi ludźmi którzy mają pieniądze. Jakiś szacunek zachowują, jeśli nie masz, to mogą tobą pomiatac. I odkąd stałam się bardziej zależna mieszkając u nich i to jeszcze na rodzicielskim, to mają mnie chyba za pomiatadlo ^^ źle trafili niestety. Zdaje się, że trzeba być tak samo bezczelnym jak oni.
Mei25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:46   #259
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Autorka napisała, że piętro miało być ich, a potem gdy przyszlo do remontu to zmienili zdanie.
Myślę, że gdyby teściowa była szczera (dostajecie dwa pokoje, jeden będzie stał pusty, dla córki) to nie zdecydowaliby się na mieszkanie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
I jaki z tego morał? Co dalej?
W sensie ok, wizażanki postawiły diagnozę: wina teściowej. I co dalej? Otóż nic. Nic nie wynika z wizażowego wytknięcia paluszkiem winy. Dom pozostaje własnością teściów, rozporządzanie pokojami pozostaje ich prawem, a autorka wciąż nie ma nic.
Tyle właśnie dobrego płynie z roztrząsania nieistotnych kwestii.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-15, 12:47   #260
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez Mei25 Pokaż wiadomość
Niestety zrobiliśmy błąd ufając rodzicom męża. Znaczy ja zrobiłam. Bo mąż sam nie umie ustalić ze sobą czy mu taka sytuacja odpowiada, czy nie. Jemu matka wchodząca na piętro nie przeszkadza, bo to jego matka z która mieszkał kilkanaście lat. Nie rozumie widać moich racji i tego, że biorąc ze mną ślub i robiąc dziecko, założył osobną komórkę społeczną. Przed wprowadzeniem się wciąż słyszałam, że piętro całe będzie nasze, że będę sobie robić co i jak chcę. Będę miała "swój dom". Chyba moim tesciom zapomniało się o córce i nagle przypomniało. Być może to ona w jakiś sposób zaczęła domagać się swoich spraw, lub postawiła jakieś ultimatum rodzicom, nie wiem. Wiem za to, że jedynym wyjściem prawdopodobnie będzie wyprowadzka, bo ja bardzo cenię sobie swoją prywatność. Takie drobne rzeczy jak chodzenie w majtkach, seks z facetem kiedy i jak chcę, sikanie przy otwartych drzwiach, jak chcę słyszeć dziecko z pokoju. A to będę miała jak się stąd wyniosę.

Z tego co zauważyłam to moi teściowie liczą się tylko z tymi ludźmi którzy mają pieniądze. Jakiś szacunek zachowują, jeśli nie masz, to mogą tobą pomiatac. I odkąd stałam się bardziej zależna mieszkając u nich i to jeszcze na rodzicielskim, to mają mnie chyba za pomiatadlo ^^ źle trafili niestety. Zdaje się, że trzeba być tak samo bezczelnym jak oni.
Dokladnie zle trafilas. Ale skad moglas wiedziec, ze tesciowie okaza sie takimi dupkami? Ja akurat jestem przeciwniczka laczenia 2 pokolen w jednym domu, nawet jesli tesciowie wydaja sie fajni. Ale skad moglas to wiedziec? Mam jednak cicha nadzieje, ze po twojej wyprowadzce twoj maz sie opamieta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:48   #261
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798782 6]Ale wedlug wizazek jest to ok i tesciowa miala do tego pelne prawo, a autorka wepchala sie, bo zachcialo jej sie domu za darmo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie wiem kto i nie wiem gdzie, ale niech ci będzie.
Natomiast według ciebie winę za sytuację ponosi teściowa. Więc jaką masz solucję na ten problem? Poza oczywistym wyprowadź się, bo co do tego wszyscy są zgodni.
Ano pewnie nie masz żadnej, bo teściowa działała w obrębie praw do swojej własności i żadne wizażowe resentymenty nie wrócą autorce świętego spokoju i 30 patyków.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:51   #262
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Nie wiem kto i nie wiem gdzie, ale niech ci będzie.
Natomiast według ciebie winę za sytuację ponosi teściowa. Więc jaką masz solucję na ten problem? Poza oczywistym wyprowadź się, bo co do tego wszyscy są zgodni.
Ano pewnie nie masz żadnej, bo teściowa działała w obrębie praw do swojej własności i żadne wizażowe resentymenty nie wrócą autorce świętego spokoju i 30 patyków.
Mam taka solucje, ze autorka i jej maz moga ubiegac sie o zwrot tych 30 patykow, ale to wymaga sadowania sie. I tak te pieniadze mozna odzyskac. Na to juz nikt nie wpadl?


Autorko masz faktury za materialy itd?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-10-15 o 12:53
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:54   #263
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798876 6]Mam taka solucje, ze autorka i jej maz moga ubiegac sie o zwrot tych 30 patykow, ale to wymaga sadowania sie. I tak te pieniadze mozna odzyskac. Na to juz nikt nie wpadl?


Autorko masz faktury za materialy itd?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Już widzę jak się mezus będzie z mamusia procesowal xD prędzej sie z autorka rozwiedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:57   #264
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798876 6]Mam taka solucje, ze autorka i jej maz moga ubiegac sie o zwrot tych 30 patykow, ale to wymaga sadowania sie. I tak te pieniadze mozna odzyskac. Na to juz nikt nie wpadl?


Autorko masz faktury za materialy itd?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ja na to wpadłam jest to dla mnie logiczne.
I tak sądownie można taką sprawę wygrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 13:08   #265
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez Istielig Pokaż wiadomość
Już widzę jak się mezus będzie z mamusia procesowal xD prędzej sie z autorka rozwiedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie o to chodzi. Jesli maz autorki bedzie chcial ubiegac sie o zwrot to nie jest na przegranje pozycji i te pieniadze moze odzyskac. Musi miec tylko faktury. Tylko czy bedzie chcial.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Ja na to wpadłam jest to dla mnie logiczne.
I tak sądownie można taką sprawę wygrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzilo mi o te ciocie dobre rady, ktore uwazaja, ze to autorki wina i tesciowie maja prawo robic takie rzeczy, rzucac teksty, ze to nie jej dom. Owsze maja prawo zarzadzac swoim majatkiem, ale nie maja prawda do traktowania w ten sposob autorki, zaburzania jej intymnosci. Pod katem moralnym i jako rodzice postapili jak chamy, obiecali, nagle w czasie remontu zmienili zdanie i zwalaja autorce na glowie, gdy ma male dziecko corcie z dzieciakami, chociaz maja 3 pokoje. Traktuja ja jak popychadlo. Pod katem prawnym wszystko ok, a morlanie wychodzi dno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 13:17   #266
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Sposób na teściową?...

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7798886 1]Wlasnie o to chodzi. Jesli maz autorki bedzie chcial ubiegac sie o zwrot to nie jest na przegranje pozycji i te pieniadze moze odzyskac. Musi miec tylko faktury. Tylko czy bedzie chcial.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------


Chodzilo mi o te ciocie dobre rady, ktore uwazaja, ze to autorki wina i tesciowie maja prawo robic takie rzeczy, rzucac teksty, ze to nie jej dom. Owsze maja prawo zarzadzac swoim majatkiem, ale nie maja prawda do traktowania w ten sposob autorki, zaburzania jej intymnosci. Pod katem moralnym i jako rodzice postapili jak chamy, obiecali, nagle w czasie remontu zmienili zdanie i zwalaja autorce na glowie, gdy ma male dziecko corcie z dzieciakami, chociaz maja 3 pokoje. Traktuja ja jak popychadlo. Pod katem prawnym wszystko ok, a morlanie wychodzi dno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Wskaż, gdzie ktoś napisał, że to moralnie czyste zagrywki.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 13:53   #267
Mei25
Raczkowanie
 
Avatar Mei25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 67
Dot.: Sposób na teściową?...

Większość faktur na szczęście mam ja, ale tak naprawdę co ja zrobię jeśli odejdę od męża, a jemu nadal będzie odpowiadało mieszkanie u rodziców? Może nie zgodzić się na rozwód (w ostatniej kłótni usłyszałam że jak od niego odejde to bez dziecka i bez rozwodu). Mogę się sądzić latami z nim o część należnego mi majątku wspólnego :/ nawet jeśli zgodzilby się procesowac z rodzicami, to oni znów zrobiliby się slodcy jak miód i by go urobili szybciej niż myślę. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej dochodzę do wniosku, że ewakuacja stąd to jedyne wyjście, z nim czy bez niego. 2 lata tu to stanowczo za długo.
Mei25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 14:02   #268
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez Mei25 Pokaż wiadomość
Większość faktur na szczęście mam ja, ale tak naprawdę co ja zrobię jeśli odejdę od męża, a jemu nadal będzie odpowiadało mieszkanie u rodziców? Może nie zgodzić się na rozwód (w ostatniej kłótni usłyszałam że jak od niego odejde to bez dziecka i bez rozwodu). Mogę się sądzić latami z nim o część należnego mi majątku wspólnego :/ nawet jeśli zgodzilby się procesowac z rodzicami, to oni znów zrobiliby się slodcy jak miód i by go urobili szybciej niż myślę. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej dochodzę do wniosku, że ewakuacja stąd to jedyne wyjście, z nim czy bez niego. 2 lata tu to stanowczo za długo.
Czyli znów wychodzi charakterek męża ?
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 14:12   #269
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez Mei25 Pokaż wiadomość
Większość faktur na szczęście mam ja, ale tak naprawdę co ja zrobię jeśli odejdę od męża, a jemu nadal będzie odpowiadało mieszkanie u rodziców? Może nie zgodzić się na rozwód (w ostatniej kłótni usłyszałam że jak od niego odejde to bez dziecka i bez rozwodu). Mogę się sądzić latami z nim o część należnego mi majątku wspólnego :/ nawet jeśli zgodzilby się procesowac z rodzicami, to oni znów zrobiliby się slodcy jak miód i by go urobili szybciej niż myślę. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej dochodzę do wniosku, że ewakuacja stąd to jedyne wyjście, z nim czy bez niego. 2 lata tu to stanowczo za długo.
Na szczescie to.nie wspolmalozonek daje rozwod a sad .
Przy takiej jego postawie jaka prezentuje masz duże szanse na rozwod nawet jeśli on myśli że ci go nie da.
Nie ma czegoś takiego jak on ci nie da rozwodu. mozesz mu to powiedzieć tu nic w tej sprawie od niego nie zalezy

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-10-15 o 15:39
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 14:15   #270
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Sposób na teściową?...

Cytat:
Napisane przez Mei25 Pokaż wiadomość
Większość faktur na szczęście mam ja, ale tak naprawdę co ja zrobię jeśli odejdę od męża, a jemu nadal będzie odpowiadało mieszkanie u rodziców? Może nie zgodzić się na rozwód (w ostatniej kłótni usłyszałam że jak od niego odejde to bez dziecka i bez rozwodu). Mogę się sądzić latami z nim o część należnego mi majątku wspólnego :/ nawet jeśli zgodzilby się procesowac z rodzicami, to oni znów zrobiliby się slodcy jak miód i by go urobili szybciej niż myślę. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej dochodzę do wniosku, że ewakuacja stąd to jedyne wyjście, z nim czy bez niego. 2 lata tu to stanowczo za długo.
Widzę, że to nie teściowa stanowi twój największy problem.

Musisz wiedzieć, że tak prawdopodobnie będzie. Będziesz musiała się przenieść do rodziców. A dzieckiem nie masz się co martwić- jeśli nie ma u ciebie jakiejś ciężkiej patologii i jesteś w stanie zapewnić wam jakiś byt, to na pewno ty dostaniesz dziecko.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.

Edytowane przez olenkasz
Czas edycji: 2017-10-15 o 14:17
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 16:03:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.