Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-02, 08:29   #781
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

napiszę za tydzień, jak to wygląda.
U mnie chyba jakiś kryzys, jestem na diecie 8 dni, niby niedługo. Na początku miałam fatalne samopoczucie, było mi bardzo źle, ale przeszło na 3 dzień. Jednak mam małą załamkę, jeśli chodzi o wydajność pracy. O ile fizycznie jest super, to psychicznie - rozpraszam się, bujam w obłokach, zamiast pracować robię milion pierdół. Czy Wy też macie/miałyście taki problem ze skupieniem się? Obstawiam, że to albo brak glukozy dla mózgu albo nadal działanie toksyn, które się uwalniają przy przemianie materii ze złogów.
No i jeszcze mi się przypałętała zgorzel w zębie, więc nastrój średniawy mam.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 13:56   #782
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez tigzi Pokaż wiadomość
MagdalenaSzc - dziękuję za linka.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z okresem na diecie OW- przesunięcie, zanik, obfity/skąpy.., wszystko interesuje mnie w tym temacie.
Napiszę Ci jak to było u mnie, miałam okazje mieć okres w trakcie postu, jak i po.
Ogólnie miesiączki miałam BARDZO bolesne, bez kilku tabletek nie funkcjonowałam, skurcze potrafiły mnie nawet obudzić. Raczej nieregularny, raz co 28, następnie 26, bądź co 30 dni, różnie z tym bywało. I bardzo dużo skrzepów(niezbyt to przyjemne).

W czasie postu było lepiej, skurcze były, tyle że słabsze, czy był obfity, to raczej przez pierwszy dzień, później normalnie. Do tego miałam plamienia i trochę to trwało, podejrzewam, że po prostu się tam oczyszczałam, bo już jako 15-latka miała problemy z miesiączką.
Po poście, cóż było super, okres regularny, skurcze naprawdę minimalne, krwawienie raczej normalne, ani obfite/ani skąpe, mogę tylko powiedzieć, że u mnie wszystko na plus

Oczywiście do czasu, do momentu, w którym wróciłam do starych nawyków żywieniowych, od tego momenty kolejne miesiączki wracały do takiej samej postaci, jak przed postem, czyli nieregularne cykle/silne skurcze/skrzepy.

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
napiszę za tydzień, jak to wygląda.
U mnie chyba jakiś kryzys, jestem na diecie 8 dni, niby niedługo. Na początku miałam fatalne samopoczucie, było mi bardzo źle, ale przeszło na 3 dzień. Jednak mam małą załamkę, jeśli chodzi o wydajność pracy. O ile fizycznie jest super, to psychicznie - rozpraszam się, bujam w obłokach, zamiast pracować robię milion pierdół. Czy Wy też macie/miałyście taki problem ze skupieniem się? Obstawiam, że to albo brak glukozy dla mózgu albo nadal działanie toksyn, które się uwalniają przy przemianie materii ze złogów.
No i jeszcze mi się przypałętała zgorzel w zębie, więc nastrój średniawy mam.
Mi taki ''amok'' minął bodajże po 2 tygodniach postu. Ciężko było mi się na czymś skupić, wszystko było ciekawsze niż to co powinnam robić w danym momencie. Wydaje mi się, że to właśnie brak glukozy.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 13:59   #783
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Co do okresu po poście to zmienił mi się z 26 dni na 29, dla mnie tak lepiej. Zaników nie miałam, krwawienie takie samo jak wcześniej a wszelkie dolegliwości ustąpiły mi już wcześniej po porodzie. Tyle z mojego doświadczenia.
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 14:46   #784
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez MagdalenaSzs Pokaż wiadomość

Mi taki ''amok'' minął bodajże po 2 tygodniach postu. Ciężko było mi się na czymś skupić, wszystko było ciekawsze niż to co powinnam robić w danym momencie. Wydaje mi się, że to właśnie brak glukozy.
Dzięki za odp dajesz mi nadzieję, bo już poważnie się zastanawiałam, czy nie zrezygnować, nie chcę mieć tyłów w pracy, a niestety, sama sobie jestem szefem i decyduję o swoim czasie. Mam nadzieję, że mi też minie.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 07:02   #785
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
Dzięki za odp dajesz mi nadzieję, bo już poważnie się zastanawiałam, czy nie zrezygnować, nie chcę mieć tyłów w pracy, a niestety, sama sobie jestem szefem i decyduję o swoim czasie. Mam nadzieję, że mi też minie.
Trzymaj się. Dasz rade.

Ja dziś pierwszy dzień. Wczoraj pierwszy dzień bez kawy. Jestem po bardzo ciężkim egzaminie. Ale już "tylko" chodzenie do pracy mi pozostalo wiec będzie dobrze. Mam nadzieje. Zrobiłam sobie zapas jedzenia na cały dzień wiec dam rade. Dla mnie najgorsze w diecie są weekendy. Ale jak już 3 dni minie to wtedy jest łatwiej.

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 15:43   #786
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

dzięki za mile słowa
ja ogólnie zauważyłam, że ta dieta największy problem wywołuje... u innych ludzi. Moja mama codziennie dzwoni z pytaniem: "Jesteś dalej na diecie?" A ja nawet tego nie zauważam, że na nie jestem. No i znajomi: jak to nic nie jesz? Co Ci zamówić? Ale piwa też nie? Kawy może? No weź coś, przyniosę kartę... No i te współczujące spojrzenia, jakbym właśnie straciła dorobek całego życia. Mi już wcześniej "współczuto", że nie jem mięsa, ale teraz to ludzie się niemal zmieniają w pogrzebowe płaczki nad moim "cierpieniem".
Sporo spotykam się z ludźmi w kawiarniach i pubach. Ogólnie obczaiłam już napoje, które z powodzeniem można pić: przede wszystkim mojito bez alko (i bez cukru, co trzeba podkreślić obsłudze), mój ulubiony - domowa oranżada z limonek i ogórka ( <3 - polecam w Ahoju w Toruniu) oraz sok grejfrutowy świeżo wyciskany - o dziwo mają to w kartach w wielu miejscach. Tak to jeszcze barszczyk klarowny wchodzi w grę w restauracjach, nie licząc tych wegańskich i wegetariańskich, gdzie ma się większy wybór, choćby zup.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 14:40   #787
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Chodzi za mną chleb, dosłownie widzę ślady mąki na ziemi
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-06, 13:31   #788
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez MagdalenaSzs Pokaż wiadomość
Chodzi za mną chleb, dosłownie widzę ślady mąki na ziemi
a prawdopodobnie, jakbyś spróbowała, to by Ci nie smakował.

Mnie molestuje kawa, uległam. Fuuuj- była okropna
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 11:18   #789
ulanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam serdecznie wszystkich Od dawna jestem na wizażu, lecz nigdy nie wypowiadałam się, ale lubiłam poczytać to i owo. Dietę dr Dąbrowskiej znam, byłam na niej 4 tygodnie i muszę przyznać, że bardzo mi pomogła, przede wszystkim spadło moje OB, które ze względu na chorobę mam przeważnie wysokie, schudłam też ładnie, no a teraz mam kilka powodów do przetrwania na niej kilka tygodni ponownie bo: 1) mam odstawione leki, a przy cytostatykach nie można stosować tej diety, więc mam idealne warunki, aby się oczyścić i poprawić stan zdrowia 2) w lipcu mam wesele córki i muszę zrzucić ok 6kg!!!! jak dużo! ale dam rady, przy waszej pomocy także liczę na wsparcie i poparcie, a zaczęłam od dziś, wesele 18 lipca ale jeszcze wcześniej sukienkę muszę kupić... no jestem pewna, że podołam trzymajcie kciuki
ulanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:53   #790
ulanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

... przyczaiłam się, a tu nie ma nikogo na w-o?
ulanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 21:26   #791
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez ulanie Pokaż wiadomość
... przyczaiłam się, a tu nie ma nikogo na w-o?
JA jestem
Zauważyłam dzisiaj coś ciekawego, na lewej piersi jakiś miesiąc temu zrobiła mi się brodawka, wiecie, że znika/wchłania się
I kolejna sprawa, przestałam śmierdzieć Pozwolę sobie to rozwinąć, od jakiegoś czasu mój pot miał bardzo nieprzyjemny zapach, a dzisiaj ostro ćwiczyłam, lało się ze mnie niemiłosiernie, a zapachu żadnego! I teraz zastanawiam się, co było efektem tego mojego śmierdzącego potu Mięso? Słodycze? Nie mam zielonego pojęcia.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 10:18   #792
ulanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Pewnie jedno i drugie, ale raczej mięso... Super, że się wchłania brodawka, a ja mam brzydkie brązowe przebarwienia za uszami na szyi, po ostatnim oczyszczaniu (3 tygodnie wytrzymałam) przebarwienie znikło, lecz po dłuższym czasie ponownie się przyczaiło, ale już nie tak nasilone Dziś 3 dzień w-o czuję się ok, chociaż moje stawy z rana bolały mnie bardziej niż zwykle, żadnych bóli głowy, waga do wczoraj 800 g mniej
ulanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 12:39   #793
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Jak u Was? Mnie dalej ciągnie do chleba
Dzisiaj będę pierwszy raz w życiu robić zakwas z buraków, jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie i czy to w ogóle będzie mi smakowało. I nie mam zielonego pojęcia co później zrobić z tymi ukiszonymi burakami? Surówkę jakąś, czy co?
O i nie mogę się doczekać kiedy zjem ziemniaka!!
Co do mojej łuszczycy na skórze głowy to, to co wychodziło poza linie włosów ładnie się zagoiło, nie ma śladu, ale dalej między włosami jakieś zmiany są.
Skóra jest o wiele lepiej nawilżona, może dlatego, że nie piję kawy? Jem te warzywka i owoce, więc pewnie lepsze nawilżenie jest.
O wiele lepiej śpię, z czym tez miałam duży problem.
Ale co do mojego trądziku to cały czas coś wychodzi Cóż pozostaje mi być cierpliwą i czekać!
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 05:07   #794
ulanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Zakwas buraczany jeśli jest dobrze przyprawiony i jeśli lubisz barszcz, to powinien ci smakować, z buraczków można robić surówki ... na stronie bialczynskiego są super rady i przepisy...

Moje waga spada byle jak... dziś 5 dzień i 1,2 kg... bywało lepiej, ale domyślam się dlaczego, nie mam ochoty na chleb i inne, piłam kawę z mlekiem i 1 łyżeczką ksylitolu no i jadłam owoce jakie wpadły mi w ręce, dlatego spadek byle jaki, od dziś nie piję kawy! właśnie jestem po szklaneczce wody z cytryną, mam nadzieję, że waga będzie spadać ładniej i skóra się oczyści, nie wspomnę o stawach, bo codziennie któryś się odzywa...

Edytowane przez ulanie
Czas edycji: 2015-06-12 o 05:11
ulanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 16:17   #795
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Nie mam pomysłów na jedzenie Nudzi mi się moje strasznie, a przez to bardziej ciągnie mnie do tego, czego jeść nie powinnam.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 04:56   #796
ulanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Nie kuś się chociaż! bo ja wczoraj to zrobiłam...! a dziś żałuję, z rana już opiłam sie kwasu z kiszonej kapusty, a wczoraj dopadło mnie ok 16-tej, dopadłam do chleba z serem żółtym- 3 kromki, białą kiełbaskę w locie i szybko żeby przypadkiem nikt mi nie zabrał i 11 cukierków jak tak dalej pójdzie, to na bramy zabraknie a dziś żałuję i po co mi to było, wcale lepiej się nie czuję dobrze, że jeszcze wczoraj się ogarnęłam i po tym obżarstwie wypiłam zakwas z buraków, nic więcej nie jadłam, poskromiłam chęć i apetyt, ale na wagę dziś nie stanę, więc jak widzisz nie warto. A jadłospis też mam do bani, przeważnie jadę na surowiźnie, bo nie chce mi się gotować i tak jabłka, marchew, pomidory i kapusta, ogórki na przemian, a do wesela czasu coraz mniej...!
ulanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 14:59   #797
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez ulanie Pokaż wiadomość
Nie kuś się chociaż! bo ja wczoraj to zrobiłam...! a dziś żałuję, z rana już opiłam sie kwasu z kiszonej kapusty, a wczoraj dopadło mnie ok 16-tej, dopadłam do chleba z serem żółtym- 3 kromki, białą kiełbaskę w locie i szybko żeby przypadkiem nikt mi nie zabrał i 11 cukierków jak tak dalej pójdzie, to na bramy zabraknie a dziś żałuję i po co mi to było, wcale lepiej się nie czuję dobrze, że jeszcze wczoraj się ogarnęłam i po tym obżarstwie wypiłam zakwas z buraków, nic więcej nie jadłam, poskromiłam chęć i apetyt, ale na wagę dziś nie stanę, więc jak widzisz nie warto. A jadłospis też mam do bani, przeważnie jadę na surowiźnie, bo nie chce mi się gotować i tak jabłka, marchew, pomidory i kapusta, ogórki na przemian, a do wesela czasu coraz mniej...!
To zaszalałaś równo! Najgorsze jest to, że reszta mojej rodziny je normalne rzeczy, wiec strasznie mnie kusi chleb, który uwielbiam i inne jedzonko. Ostatnim razem jak byłam na poście to o wiele łatwiej mi było się powstrzymać, teraz mam jakoś tak wyjątkowo słabą wolę, nie mam zielonego pojęcia dlaczego

Chyba zacznę sobie szykować jedzenie z wyprzedzeniem, poporcjuję i będę trzymać w lodówce, jak zachce mi się jeść to po prostu podgrzeję, bądź otworzę pojemnik i będę miała co zjeść.
Może nie będzie mnie tak kusić inne żarełko.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey

Edytowane przez MagdalenaSzs
Czas edycji: 2015-06-13 o 15:04 Powód: dopisek
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 15:59   #798
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

I jak tam Wam dziewczynki dietowanie idzie?

Ja mam dzisiaj 6 dzień, jutro będzie już tydzień bardzo szybko zleciało, planuje zrobić 4 tygodnie i później powoli wychodzić z diety. Przez m0ją tarczycę schudnięcie nawet 2 kg graniczy z cudem więc jeśli przy okazji oczyszczania zleci cokolwiek to będę bardzo zadowolona

Miałam dzisiaj wolny dzień więc przeczytałam ksiązki Pani doktor, obejrzałam wykład na youtubie i przeczytałam cały ten wątek od początku i motywacja mi jeszcze bardziej wzrosła

Dajcie znać jak tam u Was!
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 06:09   #799
incognito6
Raczkowanie
 
Avatar incognito6
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 438
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witajcie

Dzis jest moj 3 dzien postu i z glodem nie mam problemow, bolu glowy tez nie.
Czuje sie dobrze i skora jest tez w lepszym stanie (egzema jest glownym powodem zdecydowania sie na ta diete).

Nie wiem tylko jak dlugo prowadzic ten post, bo nie chce za duzo schudnac, zeby nie doprowadzic do jakichs problemow hormonalnych. Mysle ze na poczatek tydzien wystarczy, a potem zobacze czy bede kontynuowac
__________________
11.05.2015 start
63,5 ->60,5 -> 60,3 -> 59,9 -> 58,5 -> 56

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65


Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 18:46   #800
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

U mnie dzisiaj mija drugi tydzień i około -5 kg, muszę tylko dokładnie zaplanować i uważać na to co po diecie bo bardzo się boję że wszystko wróci i to z nadwyżką....
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 16:08   #801
incognito6
Raczkowanie
 
Avatar incognito6
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 438
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
napiszę za tydzień, jak to wygląda.
U mnie chyba jakiś kryzys, jestem na diecie 8 dni, niby niedługo. Na początku miałam fatalne samopoczucie, było mi bardzo źle, ale przeszło na 3 dzień. Jednak mam małą załamkę, jeśli chodzi o wydajność pracy. O ile fizycznie jest super, to psychicznie - rozpraszam się, bujam w obłokach, zamiast pracować robię milion pierdół. Czy Wy też macie/miałyście taki problem ze skupieniem się? Obstawiam, że to albo brak glukozy dla mózgu albo nadal działanie toksyn, które się uwalniają przy przemianie materii ze złogów.
No i jeszcze mi się przypałętała zgorzel w zębie, więc nastrój średniawy mam.
Mnie dopadlo takie przymulenie... zapominam co chcialam powiedziec czy zrobic... mam nadzieje ze niedlugo minie.

Dzis jest 7 dzien diety, stan skory sie pogorszyl I mam problemy z dobudzeniem sie rano. Juz chcialam machnac reka na to wszystko, ale przypomnialam sobie, ze odrzucenie diety teraz, kiedy stezenie toksyn jest wysokie, moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku... tak wiec bede dalej poscic, az nie nastapi poprawa

Z glodem nie ma problemow, najbardziej brakuje mi jednak tluszczy, oliwy lub maselka do warzyw czy zup
__________________
11.05.2015 start
63,5 ->60,5 -> 60,3 -> 59,9 -> 58,5 -> 56

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65


Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:36   #802
Kitty_91
Raczkowanie
 
Avatar Kitty_91
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 291
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam

Od dziś zaczynam docelowo dietę będę stosować tydzień, na razie na próbę żeby zobaczyć ogólnie jak organizm to przyjmie. Od ok. 2 lat dbam o swoją dietę i staram się prowadzić zdrowy tryb życia, także nie spodziewam się nadmiernych sensacji podjęcie decyzji o przejściu na post ma swój powód w tym, że mimo regularnych ćwiczeń i zdrowego odżywiania mam bardzo widoczny cellulit na udach i pośladkach (cała reszta ciała przy tym jest szczupła). Cellulit zaczął pojawiać mi się już w wieku 8-9 lat (sic!) i mam go do tej pory.
Także w tej diecie pokładam moje ostatnie nadzieje jak to nie podziała to nie wiem... chyba już tylko liposukcja pozostanie

Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości
__________________
Moje Devia(nt)cje
Kitty_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 21:53   #803
Bla_watek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 263
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Na diecie byłam dwa razy do tej pory, za ostatnim razem okres przeunął mi się o 2 tygodnie... a w następnym miesiącu o 3 tygodnie. Po czym obecnie już uregulował się... nie wiem jaka mogła być tego przyczyna?

Macie rację, że osobom z zewnątrz jakby przeszkadzało, że jest się na diecie .
Od wczoraj jestem po raz 3 na diecie i już nie tłumaczę, że jestem na diecie oczyszczającej, po prostu staram się wybierać na spotkaniach rodzinnych jedzenie, które mogę zjeść... typu jabłko .
Życzę powodzenia!
Bla_watek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 05:06   #804
incognito6
Raczkowanie
 
Avatar incognito6
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 438
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Bla_watek Pokaż wiadomość
Na diecie byłam dwa razy do tej pory, za ostatnim razem okres przeunął mi się o 2 tygodnie... a w następnym miesiącu o 3 tygodnie. Po czym obecnie już uregulował się... nie wiem jaka mogła być tego przyczyna?

Macie rację, że osobom z zewnątrz jakby przeszkadzało, że jest się na diecie .
Od wczoraj jestem po raz 3 na diecie i już nie tłumaczę, że jestem na diecie oczyszczającej, po prostu staram się wybierać na spotkaniach rodzinnych jedzenie, które mogę zjeść... typu jabłko .
Życzę powodzenia!
W jakich odstepach czasowych przeprowadzasz post?

I jak dlugo trwa kazda "sesja"
__________________
11.05.2015 start
63,5 ->60,5 -> 60,3 -> 59,9 -> 58,5 -> 56

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65


Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 22:42   #805
Bla_watek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 263
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez incognito6 Pokaż wiadomość
W jakich odstepach czasowych przeprowadzasz post?

I jak dlugo trwa kazda "sesja"

Pierwszy raz rok temu w lutym, w tym roku w marcu i od tego poniedziałku. Do tej pory po 2 tygodnie trwał mój post...
Bla_watek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:04   #806
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Halo halo czy ktoś jeszcze pości w tej grupie?
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:49   #807
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dziś mój drugi dzień postu. Staram się nastawić jak najbardziej pozytywnie. W zasadzie do godziny 17 jestem w domu sama, dlatego staram się porządnie do tego czasu najeść, żeby "normalne" jedzenie, które gotuję mojemu mężowi nie kusiło mnie. Wczoraj wieczorem pożyczyłam od mamy sokowirówkę i w zasadzie teraz mogę śmiało powiedzieć, że gdyby nie soki, to nie wytrwałabym nawet 3 dni. Wczoraj ugotowałam sobie krem z dyni na oszukanym rosołku, a dziś wypiłam szklankę wody z cytryną, sok z jabłek i selera naciowego, sok z marchwi i buraka i zjadłam kilka różyczek surowego kalafiora.
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 19:47   #808
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Na kolację zjadłam paprykę wstępnie duszoną na parze, faszerowaną duszonym selerem, cebulą, czosnkiem i pomidorem z dużą ilością ziół. Jako dodatek sałatka z rukoli, naci pietruszki z octem jabłkowym i ziołami. Chyba nikt nie zagląda już na wątek, ale może komuś w przyszłości przyda się jakaś inspiracja kulinarna
Jeżeli chodzi o reakcje organizmu, to wyszła mi w nosie opryszczka, z którą od lat bezskutecznie się zmagam. Mam nadzieję, że uda mi się pozbyć tego uciążliwego i bardzo bolesnego problemu
Poza tym wszystko ok. Mam dużo energii, dobrze śpię, zobaczymy co będzie dalej
Planuję wytrwać w poście 4 tygodnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0967.jpg (70,3 KB, 28 załadowań)
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]

Edytowane przez Siejusia
Czas edycji: 2015-10-09 o 19:59
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 07:42   #809
Bla_watek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 263
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ja również byłam w sierpniu 4 tygodnie na poście. Bardzo dobrze się czułam . Wydaje mi się, że latem lepiej przechodziłam dietę - nie potrzebowałam wielu ciepłych posiłków, wystarczył ciepły obiad, poza tym słońce działa na mnie bardzo dobrze.
A teraz po diecie, gdy dni są coraz krótsze i słońca jest mniej, niestety coraz częściej ciągnie mnie do słodyczy.
Bla_watek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 12:50   #810
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Bardzo chciałabym wytrwać te 4 tygodnie, mam nadzieję, że mi się to uda. Podziw za to, że dałaś radę

Kupiłam dziś sporo herbat ziołowych, bo trochę się martwię o wypadają włosy. Na razie czuję się fatalnie, bo dostałam okres i to 3 dni przed czasem, zwykle mam 2 dni po czasie. Zobaczymy co będzie dalej. Dziś w menu nadal awaryjna zupa krem z dyni, a wieczorem będę robiła bigos jarski
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.