Jak się mniej starać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-30, 13:18   #1
Molksiag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6

Jak się mniej starać?


Przychodzę z pytaniem zawartym w tytule. Jestem w 3letnim związku, raz lepiej raz gorzej wiadomo jak to w związku. Ale nie zamieniłabym na nikogo innego, czuję że to jest to.

Problem pojawia się tego typu, że niestety mam tendencje do podporządkowania się pod kogoś, dopasowania żeby tylko kogoś uszczęśliwić i dawania z siebie 150%. A jak wiadomo większość facetów jest typem zdobywcy i lubią mieć ciągle wyzwania. Przez co zauważyłam że im więcej ja daję z siebie, tym bardziej mój partner zaczyna odpuszczać, bo chyba właśnie nie czuje tej potrzeby zdobywania. Tylko niestety mi jest bardzo ciężko "zluzowac", bo chyba boję się że kiedy odpuszczę to związek na tym ucierpi, że wtedy się oddalimy, ale z drugiej strony mój partner wie, że zawsze może postawić na swoim bo ja i tak się podporzadkuje, bo jestem takim typem kobiecego pantoflarza🤦🏻☠♀️

Nie chcę być kobietą-bluszczem. H E L P

Jak znaleźć złoty środek?
Molksiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:50   #2
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jak się mniej starać?

Może to brak pewności siebie? Poczucia własnej wartości? Wtedy często robi się coś ponad normę, byle zasłużyć na uczucie.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:54   #3
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jak się mniej starać?

Cytat:
Napisane przez Molksiag Pokaż wiadomość
Przychodzę z pytaniem zawartym w tytule. Jestem w 3letnim związku, raz lepiej raz gorzej wiadomo jak to w związku. Ale nie zamieniłabym na nikogo innego, czuję że to jest to.

Problem pojawia się tego typu, że niestety mam tendencje do podporządkowania się pod kogoś, dopasowania żeby tylko kogoś uszczęśliwić i dawania z siebie 150%. A jak wiadomo większość facetów jest typem zdobywcy i lubią mieć ciągle wyzwania. Przez co zauważyłam że im więcej ja daję z siebie, tym bardziej mój partner zaczyna odpuszczać, bo chyba właśnie nie czuje tej potrzeby zdobywania. Tylko niestety mi jest bardzo ciężko "zluzowac", bo chyba boję się że kiedy odpuszczę to związek na tym ucierpi, że wtedy się oddalimy, ale z drugiej strony mój partner wie, że zawsze może postawić na swoim bo ja i tak się podporzadkuje, bo jestem takim typem kobiecego pantoflarza🤦🏻☠♀️

Nie chcę być kobietą-bluszczem. H E L P

Jak znaleźć złoty środek?
zastanów się co lubisz robić, jaką ścieżkę zawodową obrać i czy jakieś szkolenia by Ci się przydały. Czy np nie powinnaś iść na kurs programowania/ hiszpańskiego/zumby. Żebyś wykorzystała czas na samorozwój który zaprocentuje w przyszłości - lepszą pracą, awansem, świetna figurą.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:57   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak się mniej starać?

Z czym dokladnie zaczyna odpuszczac? Mieszkacie razem?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 20:56   #5
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Jak się mniej starać?

Możesz podać jakiś przykład?
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 21:13   #6
turbo_buba
Raczkowanie
 
Avatar turbo_buba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 45
Dot.: Jak się mniej starać?

Kochana, dobrze, że masz tego świadomość, to pierwszy krok do zmiany Myślę, że musisz dużo popracować nad sobą, przede wszystkim odnaleźć siebie, czy to poprzez jakieś hobby czy przez "me-time". Pamiętaj, że będąc w związku jesteś autonomiczną jednostką. Najpierw naucz się spędzać czas sama ze sobą i być z tego zadowoloną. Jak zaczniesz siebie cenić, to przyjdzie też szacunek i ta uległość sama się nieco rozproszy trzymam kciuki!
turbo_buba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 07:24   #7
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Jak się mniej starać?

Cytat:
Napisane przez Molksiag Pokaż wiadomość
. A jak wiadomo większość facetów jest typem zdobywcy i lubią mieć ciągle wyzwania
Ludzie dalej wierzą w takie mity?

Uważasz, że jak odmówisz mu czegoś to nagle miłość rozkwitnie, bo będzie musiał zdobyć? Nie.
Jeśli partner zaczyna odpuszczać, to może zwyczajnie do siebie nie pasujecie?

Cytat:
Napisane przez Molksiag Pokaż wiadomość
ale z drugiej strony mój partner wie, że zawsze może postawić na swoim bo ja i tak się podporzadkuje,
czyli po prostu nie szanuje twojego zdania i twoich opinii.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-01, 07:39   #8
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jak się mniej starać?

Cytat:
Napisane przez Molksiag Pokaż wiadomość
Przychodzę z pytaniem zawartym w tytule. Jestem w 3letnim związku, raz lepiej raz gorzej wiadomo jak to w związku. Ale nie zamieniłabym na nikogo innego, czuję że to jest to.

Problem pojawia się tego typu, że niestety mam tendencje do podporządkowania się pod kogoś, dopasowania żeby tylko kogoś uszczęśliwić i dawania z siebie 150%. A jak wiadomo większość facetów jest typem zdobywcy i lubią mieć ciągle wyzwania. Przez co zauważyłam że im więcej ja daję z siebie, tym bardziej mój partner zaczyna odpuszczać, bo chyba właśnie nie czuje tej potrzeby zdobywania. Tylko niestety mi jest bardzo ciężko "zluzowac", bo chyba boję się że kiedy odpuszczę to związek na tym ucierpi, że wtedy się oddalimy, ale z drugiej strony mój partner wie, że zawsze może postawić na swoim bo ja i tak się podporzadkuje, bo jestem takim typem kobiecego pantoflarza🤦🏻♀️

Nie chcę być kobietą-bluszczem. H E L P

Jak znaleźć złoty środek?
Podaj proszę przykłady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-02, 07:44   #9
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Jak się mniej starać?

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Ludzie dalej wierzą w takie mity?

Uważasz, że jak odmówisz mu czegoś to nagle miłość rozkwitnie, bo będzie musiał zdobyć? Nie.
Jeśli partner zaczyna odpuszczać, to może zwyczajnie do siebie nie pasujecie?

czyli po prostu nie szanuje twojego zdania i twoich opinii.
W punkt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-02, 12:17   #10
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 471
Dot.: Jak się mniej starać?

Problem może leżeć w nim, nie w tobie. Albo ogólnie macie różne style przywiązania. Jak dla mnie, lepiej byłoby ci znaleźć kogoś, kto się stara podobnie mocno jak ty. Jeśli masz wrażenie, że gdybyś coś przestała robić, to związek by na tym ucierpiał, to być może ty i twoje starania są jedynym "klejem" między wami, bo on mało robi, ty natomiast za dwoje? I gdzieś podświadomie czujesz, że gdybyś przestała, to on by za wiele nie zrobił, żeby was ratować.

To nie tak, że istnieje sztywny podział: mężczyzna się stara, kobieta ucieka, on musi gonić króliczka i zdobywać. Każdy ma inny charakter. Jeden facet lubi uległe, inny dominujące, jeszcze inny - partnerki. Niektórych odstrasza to, że dziewczyna zaprosi ich na randkę, inni docenią taki gest i będą zaciekawieni jej osobą. Także naprawdę nie ma reguły.
__________________
Love has a nasty habit of disappearing overnight
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-02, 17:17   #11
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Jak się mniej starać?

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Ludzie dalej wierzą w takie mity?

Uważasz, że jak odmówisz mu czegoś to nagle miłość rozkwitnie, bo będzie musiał zdobyć? Nie.
Jeśli partner zaczyna odpuszczać, to może zwyczajnie do siebie nie pasujecie?

czyli po prostu nie szanuje twojego zdania i twoich opinii.
Może nie chodzi o zgrywanie niedostępnej tylko o zdrowy rozsądek i nie bycie bluszczem. Znasz kogoś kto lubi nadgorliwość u płci przeciwnej? Ja mam alergię na takie osoby

A sposób na to - trzeba mieć po prostu swoje życie, hobby, koleżanki. Facet i związek z nim nie powinien być sensem życia
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-02 18:17:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.