FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-24, 21:53   #1
xoxsapphirexox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7

FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF


Witam! mam wielki dylemat! planuje w tym roku studiować filologię angielską zaocznie, tylko nie wiem na jakiej uczelni. słyszałam wiele różnych opinii i odradzano mi Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu, dlatego zastanawiam się tez nad Uniwersytetem Zielonogórskim. Będe bardzo wdzięczna za Wasze opinie o tych uczelniach.
xoxsapphirexox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:49   #2
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Cześć.
Studiuję dziennie anglistykę i mogę udzielić Ci paru informacji. Otóż wbrew pozorom na UZ jest dość wysoki poziom j. angielskiego i nie sugeruj się opiniami o niskim poziomie uczelni. Na uczelni, tak jak zwykle panuje bałagan. Co do wykładowców- zależy, jak się trafi, ale nie wymagają Bóg wie jakich cudów, tylko trzeba się stawiać na zajęcia i tym samym uważać na nich. Mamy jeszcze łacinę, niemiecki/francuski i na prawdę wiele osób narzekało, że z tych 2 języków uczyli się czasem więcej niż z angola, na szczęście łacina kończy się po 2 sem, a z 2 języka jest egzamin na 2 roku w sesji letniej. Wbrew pozorom, jest co robić na tych studiach aha i lepiej nie dać się zwieść miłym wykładowcom, którzy tak naprawdę są wymagający i nie ma zlituj się, gdy np brakuje Ci 1 pkt do zal.
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 09:21   #3
xoxsapphirexox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Czyli mówisz, że da się tam przetrwać jeszcze chciałam sie dowiedzieć czy jak szłaś na te studia, Twój poziom angielskiego był wysoki, bo u mnie to tak średnio jest z angielskim, niby rozszerzoną zdałam, ale nie zadowala mnie mój wynik No i oczywiście jak możesz to napisz coś jeszcze o studiach z góry dziękuję ;D
xoxsapphirexox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:49   #4
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Ja zdałam średnio rozszerzenie z angola, ale nie miałam większych problemów z nauką i mój poziom angielskiego określiłabym wtedy na 3,5. W zeszłym roku przyjmowali ku mojemu zaskoczeniu osoby ze zdaną podstawą w granicach 100%.
Powiem Ci, że % z matury z agola nie określają Twojej rzeczywistej wiedzy, a to, jak sobie będziesz radzić z uczelni, zależy tylko od Ciebie np. te osoby, które bdb zdały rozszerzenie z ang wyleciały po 1. sesji, ale to chyba dzięki własnemu lenistwu, bo 1 semestr to według mnie była bajka w porównaniu do tego, co mieliśmy na 2 semestrze. A jeszcze dodam, że jak ktoś zawali przedmiot, czy egzamin poprawkowy w pierwszym semestrze to wylatuje, bo nie możliwości uzyskania wspisu warunkowego do indeksu. A propos 2 j. obcego- na początku roku piszemy test i dzielą nas na grupy wg poziomów. Lepiej chodzić na wykłady, ponieważ uważając na nich i robiąc notatki można zdać egzamin na 4 W 1. sem mieliśmy 3 egzaminy - historia filozofii ( na podstawie wykładów, prowadzone były po polsku), realioznawstwo brytyjskie i wstęp do teorii literatury (żeby przystąpić do egzaminu, trzeba wcześniej zaliczyć koło z ćwiczeń). Jeżeli chodzi o język wykładowy, to na fonetyce i konwersacjach i wstępie do teorii literatury mówiliśmy po angielsku tylko, ale jak nie znasz jakiegoś słowka, to można zapytać wykładowcę. J. obcy, łacina i technologia informacyjna, gramatyka praktyczna j. ang- po polsku (wiadomo, tłumaczenie reguł itp). Reszta ćwiczeń związana z nauką j. ang, była po angielsku i po polsku.
Wykłady z teorii lit i realioznawstwa brytyjskiego mieliśmy wyłącznie po angielsku. Na tych wykładach da radę notować tylko trzeba chcieć
Wiesz, bałam się że mogę sobie nie dać rady ale 1 sem był ok

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Jeszcze dodam, że na UZ mielismy możliwośc w ramach zajęć fakultatywnych uczyć się j. włoskiego i rosyjskiego- (dla chętnych, 1, 5 h/ tydzień), ale za to się płaciło 100 zł za semestr. Ale jeśli chcesz studiować zaocznie, to mógłby być problem dla Ciebie, jeśli pracujesz, bo zajecia mieliśmy w tygodniu.
Aha a propos WSF w razie gdybym zawaliła poprawki, to poważnie rozważam studiowanie tam angielsiego+niemiecki. Z tego, co się naczytałam na innych forach, to ta uczelnia ma bardzo wysoki poziom i nie wolno jej dyskredytować.
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:34   #5
xoxsapphirexox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Dziękuję bardzo za info i to jakie obszerne . Przekonuję się do tego UZ przede wszystkim ze względu dojazdów, bo mieszkam niespełna 50km od ZG - będzie mi łatwiej niż do Wrocka. Jeszcze tylko zastanawia mnie jak wyglądają egzaminy ustne (PNJA - o ile się nie mylę). Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się i przeanalizowanie wszystkich za i przeciw ;P
xoxsapphirexox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 17:22   #6
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

A propos ustnego PNJA to wcale nie było takie straszne Wyglądało to tak, że była komisja 2 wykładowców i 3 studentów (byliśmy pomieszni między sobą, ale i tak sie każdy znał) i losowaliśmy kopertę z tematami do rozmowy. Wybraliśmy sobie 1 temat, a na 2 rozmawialismy, gdy nam sie skonczyly pomysly, co do pierwszego. trzeba było zdobyć 12pkt na 20 by zaliczyć, ale i tak sporo osób olało.
To miłego przemyślania sprawy co do UZ
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 16:52   #7
xoxsapphirexox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

złożyłam na dzienne na UZ, jednak to II nabór, więc dowiem się dopiero 24 września. Możesz mi przybliżyć jak wyglądają zajęcia z wf-u ( nienawidzę wfu ;p ) i czy forma zaliczenia ZO to ustne.. ?
xoxsapphirexox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-01, 13:30   #8
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Po prostu masz do wyboru: siłownia, basen, ćw. ogólnorozwojowe, siatkówka, taniec, jazda konna i rehabilitacja i sie zapisujesz na początku roku na takim spotkaniu w auli. Osobiście polecam siłownię bo sama miałam na niej wf. Wf był tylko na zaliczenie, a otrzymujesz je na podstawie obecności. Jeśli opuściłaś zajęcia to musisz je odrobić.

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Ps. o co c'man z ZO, bo nie skminiłam ;/
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 16:50   #9
xoxsapphirexox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

no też myślę, że siłownia to najlepsze rozwiązanie w ogóle przepraszam, że tak zamęczam Cię takimi głupimi pytaniami, ale zawsze lubię wiedzieć wcześniej co mnie czeka a co do tego ZO to coś tam czytałam, na str UZ, że to jest forma zaliczenia ZO- czyli chyba zaliczenie z oceną - no ale w sumie nie ważne.. nie wiesz może czy ktoś ma jakieś mieszkanie 3pokojowe w miarę tanio do wynajęcia dla 3osób? zaczynam szukać mieszkania, ale ciężko jest..
xoxsapphirexox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 16:57   #10
kasiullkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Kochanee a wie moze któras z was coś o studiowaniu opcji : język+jezyk w WSF??
czy oba jezyki sa od podstaw czy którys jest kontynuowany?prace licencjacka pisze sie w jednym języku czy w dwóch?i ile trzeba miec % by zostac przyjętym.

w tym roku zdaje mature i zastanawiam sie nad filologią.
biore pod uwagę niemiecki+ angielski. lub niemiecki od podstaw bo nie jestem pewna czy sobie poradze na kontynuacji, bo słysszałam ,że tam wszystko po niemiecku jest prawda to?? bo ja duzo słówek nie rozumiem jeszcze.
doradzcie mi bo juz kompetnie nie wiem co robic , wybrac to czy to? a moze kontynuować ten niemiecki?
proszee..;*

wiem,że ten wątek dotyczy filologi ang. ale nie mogę nigdzie znaleźć dotyczącego filologii germanskiej i postanowilam tutaj napisac..
a jesli któraś znalazła aktualny link c.d germanistyki to bardzo prosze o podanie mi go.
__________________
;]

Edytowane przez kasiullkaaa
Czas edycji: 2010-09-02 o 17:00
kasiullkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 10:19   #11
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Spokojnie, nie zamęczasz mnie. Powiem Ci, że nie wiem nic nt. mieszkań, ale powiem jedno, że najlepiej szukać blisko UZ i w miarę spokojnej okolicy, ale w tych terenach mało ludzi decyduje się na wynajmowanie mieszkań studentom i łatwiej jest znaleźć pokój np. 2 osobowy. Co mogę jeszcze powiedzieć, że najlepiej umówić się na oglądanie paru mieszkań jednego dnia i branie kasy od razu ze sobą (znam z doświadczenia). Dodam jeszcze, że mieszkanie 3 pokojowe dla 3 osób strasznie drogo wyniesie, jeśli np. ktoś jeszcze sobie zażyczy kaucję- na prawdę i ciężko będzie cokolwiek znaleźć godnego uwagi, no chyba że chcesz sie tłuc podmiejskim, bo znajdziesz coś taniego na zadupiu :P.
Jakby co, to pisz śmiało

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Do kasiulki.
Powiem Ci, że nie orientuję się w tej sprawie i moja wiedza ogranicza sie do tego, co jest napisane na stronie internetowej WSF.
A propos Twojego wyboru, jeżeli już masz jakąś solidną wiedzę z niemieckiego, to na germanistyce od podstaw możesz się nudzić i nie nauczysz się na początku nowych rzeczy, a kasę musisz płacić, więc nie wiem, czy jest sens. Ale widzę, że mature zdajesz w tym roku, więc jak na prawdę przysiądziesz do niemieckiego, to sobie dasz rade na niemieckim+ angielski.
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 18:30   #12
kasiullkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

dzięki.;**

no wlasnie ja sie boje,że sobie nie poradze, bo tam wszystkie zajecia po niemiecku sa.. nie wiem co mam zrobic.. kompletnie..
jesli jakas wizazanka bedzie miala wiecej informacji na moj problem to prosze napisac.. z góry dziekuje.
__________________
;]
kasiullkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 17:44   #13
xoxsapphirexox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

masz racje, jest strasznie drogo jeśli chodzi o mieszkania.. jesteśmy 3 i każda z nas chce mieć osobny pokój, bo nie wyobrażamy sobie dzielenia z kimś pokoju ) planuje znaleźć jak najbliżej uniwerku, ale teraz to już jest ciężko, większość mieszkań jest powynajmowana.. najwyżej, póki czegoś nie znajdę będę dojeżdzać - mam do Zg jakieś 50km.. przeżyję ;p


----------------------------------------------------------------------
a co do studiowania niemiecki+angielski nie wiem nic na ten temat ;p jednak jestem zdania, że lepiej studiować jeden język i nauczyć się go porządnie.. jednak przed Tobą jeszcze rok, na pewno zdążysz się zastanowić ;P
xoxsapphirexox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 14:59   #14
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Hej! I jak tam? Mam nadzieję, że się dostałaś Jakby co, to wal śmiało
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 14:19   #15
xoxsapphirexox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Hejjj! Jasne, że się dostałam wczoraj miałam łacinę, dzisiaj fonetykę i ortofonię, a zaraz lecę na wykład z historii filozofii ogólnie nie jest źle tylko przerażają mnie trochę te zajęcia po angielsku ;p połowy nie rozumiem no ale jakoś się do tego przyzwyczaję
xoxsapphirexox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:15   #16
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Hej jesli zdalam srednio mature,bo zdawalam jak narazie wszystko na podstawie (angielski,polski,matma) i zdalam angielski na 43% to sie dostane na filologie angielska?:P
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:32   #17
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Jeśli zdałaś podstawowy angielski na 43% to się nie dostaniesz;/ musisz mieć podstawe zdaną w granicach 90-100%
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 18:07   #18
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Cytat:
Napisane przez mrs bloom Pokaż wiadomość
Jeśli zdałaś podstawowy angielski na 43% to się nie dostaniesz;/ musisz mieć podstawe zdaną w granicach 90-100%
Ogolnie to matura mi nie poszla,to nie ma szans i nawet mam nie skladac? To na co zlozyc zeby sie dostac?
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 12:52   #19
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: FILOLOGIA ANGIELSKA - UZ czy WSF

Jedyna rzecz jaka Ci zostaje to socjologia lub politologia. Chociaż moim zdaniem lepiej byłoby poprawić maturę, niż niść na byle co, byle by być na studiach.
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.