Czerwona, podrażniona skóra głowy i dziwny "łupież" przyklejony do włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-28, 07:52   #1
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730

Czerwona, podrażniona skóra głowy i dziwny "łupież" przyklejony do włosów


Od dłuższego czasu zmagam się z podraznioną skórą głowy. Skóra jest przez cały czas zaczerwieniona, zdarza się, że swędzi. Jednak nie to jest największym problemem. Zauważyłam, że przy cebulkach włosów, szczególnie w okolicach skroni, skóra przez cały czas się "łuszczy". Nie jest to jednak takie typowe łuszczenie/ łupież, który spada na ramiona lub jest taki suchy. Mam wrażenie, jakby miejsce gdzie wyrasta włos było obklejone czymś białym. Mogę to złapać i ściągnąć z włosa. Zauważyłam też że na całej długości włosów mam takie jakby białe łuski/ kropeczki- nie da się tego strzepnąć jak zwykły łupież. Muszę to złapać i ściągnąć z włosów, jest dość twarde. Od razu zaznaczę, że nie są to żadne pasożyty/ gnidy etc.

Stosuje peeling trychologiczny z Bandi, głowę myję szamponem z Dermedicu ale nie widzę poprawy- głowa jest zaczerwieniona a ja wciąż widzę malutkie białe kropeczki na włosach.

Byłam z tym problemem w tamtym roku u dermatologa, ale oprócz tego, że mam stan zapalny na głowie nie dowiedziałam się niczego.

Oczywiście planuje wizytę u innej dermatolog ale z powodu koronawirusa póki co wizyty są odwołane


Proszę, doradźcie, co to może być. Może ktoś miał podobny problem?
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 11:47   #2
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Czerwona, podrażniona skóra głowy i dziwny "łupież" przyklejony do włosów

Mój brat miał cos podobnego w okresie dojrzewania, nizoral mu wystarczał żeby sie tego pozbyć, z tego co wiem olejował tez głowę co jakis czas.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 10:16   #3
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Czerwona, podrażniona skóra głowy i dziwny "łupież" przyklejony do włosów

Możesz temu zrobić zdjęcie? W sumie to może być też problem z łupieżem pstrym, ale to zawsze lepiej sprawdzić.
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-05 11:16:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.