Problem z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-13, 20:40   #1
beatkaa1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5

Problem z cerą


Mam skórę wrażliwą i suchą . A do tego prawie całą czerwoną. Przestałam używać pudru, podkładu, tuszu itd. Myślałam, że pomoże ale jednak się pomyliłam. Używam jedynie emulsji micelarnej do twarzy Cetaphil i kremów nawilżających. Co mam zrobić aby zaczerwienienie zginęło ?
beatkaa1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:11   #2
speciific
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z cerą

Witam, ja mam podobnie jak Ty, dlatego nie będę zakładać osobnego wątku, tylko się podepnę. Gdy używam jakiegoś pudru, fluidu - od razu uczulenie, pieczenie, buzia mnie szczypie od wszystkich kremów! Macie jakieś rozwiązanie ?
speciific jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:20   #3
Wherever_I
Przyczajenie
 
Avatar Wherever_I
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z cerą

również mam cerę wrażliwą, suchą, do tego mam skłonności do reakcji alergicznych,
w okresie zimowym skóra na twarzy bardzo się łuszczyła, na policzkach i przy okolicy skroni pojawiło się silne zaczerwienie które się utrzymywało przez kilka dni, udało mi się załapać do dermatologa (z pilnym przypadkiem) , na nawilżenie polecił balsam z serii Cetaphil - pomogło choć nie jest idealnie, jeśli chodzi o zaczerwienie przepisał mi antybiotyk w kremie Pimafucort, początkowo bardzo ładnie nawilżył i usunął zaczerwienienia, jednak szybko powróciły, więc stosowałam kilka dni dłużej niż zalecał lekarz, potem było już ok, tylko czasem zdarza się lekkie zaczerwienie wtedy nakładam niewielką ilość
Wherever_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:08   #4
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Problem z cerą

Mam podobnie jak Wy - może nie po każdym kosmetyku dostaję uczulenia, ale mogę sobie łatwo zrobić krzywdę z niczego...
Od dermatologa dostałam próbki kremy Elobaza (czy jakoś tak) i dawały radę, podobno dobry jest Sulfur (?) - niby na reumatyzm a koleżanka także z AZS sobie go chwaliła. Kolejną fajną sprawą jest maść z wit A i żel do ciała z Decubalu Pomaga mi to chociaż i tak jakiś suchy placek zawsze mam.
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-15 22:08:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.