"Skazane" - nowy polsatowski serial - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-11, 22:26   #1
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353

"Skazane" - nowy polsatowski serial


"Skazane" to opowieść o losach czterech kobiet: emanującej energią i kobiecością zamożnej Sylwii - w tej znakomitej roli dawno nie widziana na małym ekranie Monika Krzywkowska; młodej mężatce i przyszłej matce Monice (Paulina Gałązka); zadziornej, niepokornej Oli (Olga Bołądź) oraz Annie, której sen z powiek spędza obawa o los osadzonego za kratami syna. W roli dociekliwego detektywa, który doprowadzi Martę do odkrycia prawdy - Piotr Głowacki.

Oglądała któraś z Was pierwszy odcinek? Co sądzicie?
karllii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 09:24   #2
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

ja oglądałam. na razie mam mieszane uczucia, jednak na pewno obejrzę kolejny odcinek, żeby sobie wyrobic zdanie. Na razie postać grana przez Paulinę Gałązkę jest dla mnie nijaka, ale może się rozkręci. Pozostali aktorzy ok - chyba najbardziej mi leży Bołądź i Krzywkowska.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 13:24   #3
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Mam wrażenie, że będzie to nudny gniot i dlatego nie będę oglądać. Już sam zwiastun mnie zirytował.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:51   #4
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że będzie to nudny gniot
Podzielam zdanie
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 02:02   #5
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Oglądam. Nie jest to rewelacyjny serial, ale dobrze się ogląda i na pewno zobaczę kolejny odcinek.
Wy chyba gniotów nie widziałyście

Szkoda, że oryginał nie jest nigdzie dostępny :/
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 16:18   #6
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

a to jest serial na jakiejś podstawie?
wczoraj oglądałam, ale nudno trochę. Jedynie romans krzywkowskiej z tym facetem, co go tak poobijali był ciekawszy. Na razie dam szansę
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 20:46   #7
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez asia_z Pokaż wiadomość
a to jest serial na jakiejś podstawie?
wczoraj oglądałam, ale nudno trochę. Jedynie romans krzywkowskiej z tym facetem, co go tak poobijali był ciekawszy. Na razie dam szansę
Tak-link
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 23:32   #8
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Jak dobrze podpasowali aktorów z oryginału . Oglądam, podoba mi się, lubie seriale w takim klimacie, chociaż liczę, że jakoś się to bardziej rozkręci.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:00   #9
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Oglądałam
Fajny serial, fajna tematyka - coś innego niż zwykle.
Po pierwszym odcinku jestem nastawiona bardzo pozytywnie. Najbardziej podobała mi się Sylwia
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 07:35   #10
Plotkarrra
Rozeznanie
 
Avatar Plotkarrra
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 714
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

2 odcinki za mna, zapowiada sie ciekawie
Plotkarrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 16:34   #11
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

jak dla mnie ciekawa tematyka
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 15:10   #12
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Dla mnie super obejrzane 3odcinki i czekam na kolejne.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 18:31   #13
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Wciągnęłam się od pierwszego odcinka. Mam nadzieję, że dalej też będzie tak ciekawie i mocno.
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 08:41   #14
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Kilka dni temu dowiedziałam się, że tego typu serial powstał, bardzo lubię taką tematykę, na pewno będę oglądać (ipla rulez ). "Prisoners Wives" też chętnie obejrzę, tylko poszperałam na szybko i nie znalazłam nigdzie online z napisami po polsku, jeżeli macie jakiegoś linka to poproszę
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 10:02   #15
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

dziewczyny, powiedzcie mi za co siedzi partner aktorki Olgi Bołądź ?
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 10:57   #16
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiedzcie mi za co siedzi partner aktorki Olgi Bołądź ?
Chyba nie bylo powiedziane konkretnie,ale nie czasem za narkotyki?
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 11:54   #17
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez KentuckyG Pokaż wiadomość
Wciągnęłam się od pierwszego odcinka. Mam nadzieję, że dalej też będzie tak ciekawie i mocno.
Serio? Ja widzialam tlyko reklamę i trąci strsznym żalem...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 12:20   #18
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiedzcie mi za co siedzi partner aktorki Olgi Bołądź ?
oglądałam tylko 2 odcinki, ale z tego co kojarzę, to ona wpadła z narkotykami a on się przyznał za nią
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 15:03   #19
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Chyba nie bylo powiedziane konkretnie,ale nie czasem za narkotyki?






Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiedzcie mi za co siedzi partner aktorki Olgi Bołądź ?
Wziął na siebie winę za handel narkotykami, bo nie chciał żeby ją zamknęli. Nie chciał żeby ich syn miał matkę w więzieniu.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-01, 17:02   #20
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Wziął na siebie winę za handel narkotykami, bo nie chciał żeby ją zamknęli. Nie chciał żeby ich syn miał matkę w więzieniu.
Aaaa dobrze kojarzylam.
Ale ta dalej swoje ,nie ma nauczki? Szkoda dziecka.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 18:35   #21
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Aaaa dobrze kojarzylam.
Ale ta dalej swoje ,nie ma nauczki? Szkoda dziecka.
Bo ten facet ją szantażował. Czasem lepiej robić to, co tacy ludzie każą. To nie takie proste.

Jak dla mnie serial bardzo dobry, ale nie mogę patrzeć na Martę... Sprzedała ojca swojego dziecka, a mogła po prostu odejść...
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 00:50   #22
panistrusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 460
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Sprzedała ojca swojego dziecka, a mogła po prostu odejść...

Że co? Nikogo nie sprzedała! Powiedziała prawdę, wszystko co wie, a jedyną korzyscią, jaką z tego ma, to świadomość tego, że ktoś, kto z zimną krwią zabił innego człowieka (nie przez przypadek, nie w obronie własnej) za to zgodnie z prawem odpowie.


Swoją drogą, to jest właśnie coś, co budzi moje wątpliwości co do tego serialu: świetna realizacja, doskonałe aktorstwo, ale co z tego, skoro na dłuższą metę to jest dokładanie cegiełki do glamoryzacji środowiska przestępczego.
panistrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 13:49   #23
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez panistrusia Pokaż wiadomość
Że co? Nikogo nie sprzedała! Powiedziała prawdę, wszystko co wie, a jedyną korzyscią, jaką z tego ma, to świadomość tego, że ktoś, kto z zimną krwią zabił innego człowieka (nie przez przypadek, nie w obronie własnej) za to zgodnie z prawem odpowie.


Swoją drogą, to jest właśnie coś, co budzi moje wątpliwości co do tego serialu: świetna realizacja, doskonałe aktorstwo, ale co z tego, skoro na dłuższą metę to jest dokładanie cegiełki do glamoryzacji środowiska przestępczego.
Widocznie mamy inne postrzeganie świata. Jak jest taka uczciwa i prawdziwa to po co poszła do tego więzienia i łgała mu w żywe oczy, mówiła że go kocha? Fuj. Ja bym ukochanej osobie nie zmarnowała życia, nie potrafiłabym. Mogła nie chować tej broni, tylko pozostawić sprawę własnemu biegowi, jak miała potem takie wielkie wyrzuty sumienia... Temu człowiekowi i tak to życia nie zwróci. Poza tym nie wiadomo jeszcze dlaczego oni go zabili, ja wierze, ze był jakis poważny powód.
Druga kwestia to dziecko - pozbawiła go ojca. Zaraz pewnie napiszesz, ze na co dziecku ojciec morderca... Ale to nie tak. Dla dziecka mógłby byc najlepszym ojcem na świecie.
Pewnie uważasz, ze matka Olka tez zrobiła dobrze?

Nie sadze, zeby to było dokładanie jakiejkolwiek cegiełki. Glamoryzacja mowisz, nie sadze... Sadze, ze po prostu druga strona, ktora moze warto ludziom pokazac, bo to środowisko przestępcze to nie zawsze pozbawione uczuć zwierzęta i Ci ludzie nie biorą się w nim znikąd, bez przyczyny. Żaden diler nie wstaje sobie po prostu rano i nie postanawia - a dzisiaj nie chce mi sie isc do roboty, zostanę dilerem!
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."

Edytowane przez stitches
Czas edycji: 2015-10-18 o 14:10
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 08:54   #24
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Widocznie mamy inne postrzeganie świata. Jak jest taka uczciwa i prawdziwa to po co poszła do tego więzienia i łgała mu w żywe oczy, mówiła że go kocha? Fuj. Ja bym ukochanej osobie nie zmarnowała życia, nie potrafiłabym. Mogła nie chować tej broni, tylko pozostawić sprawę własnemu biegowi, jak miała potem takie wielkie wyrzuty sumienia... Temu człowiekowi i tak to życia nie zwróci. Poza tym nie wiadomo jeszcze dlaczego oni go zabili, ja wierze, ze był jakis poważny powód.
Druga kwestia to dziecko - pozbawiła go ojca. Zaraz pewnie napiszesz, ze na co dziecku ojciec morderca... Ale to nie tak. Dla dziecka mógłby byc najlepszym ojcem na świecie.

Pewnie uważasz, ze matka Olka tez zrobiła dobrze?

Nie sadze, zeby to było dokładanie jakiejkolwiek cegiełki. Glamoryzacja mowisz, nie sadze... Sadze, ze po prostu druga strona, ktora moze warto ludziom pokazac, bo to środowisko przestępcze to nie zawsze pozbawione uczuć zwierzęta i Ci ludzie nie biorą się w nim znikąd, bez przyczyny. Żaden diler nie wstaje sobie po prostu rano i nie postanawia - a dzisiaj nie chce mi sie isc do roboty, zostanę dilerem!
Życie to sztuka wyboru, jeżeli dokonana się wyboru nieodpowiedniego, to trzeba ponieść konsekwencje. Jaki był powód zabicia tego człowieka - się okaże, "miał prawo" zabić go tylko w obronie własnej, żaden inny motyw nie ma racji bytu. No i co z tego, że dla dziecka mógłby być najlepszym ojcem na świecie? Może niech każdy przestępca, który ma dzieci żyje na wolności, bo ma świetny kontakt ze swoimi dziećmi a ofiarom to i tak życia nie wróci?

Jeżeli chodzi o Olka i jego matkę, to czekam na więcej informacji, ciekawa jestem co spowodowało, że zachowuje się ona w tak specyficzny sposób, jest jakaś odrealniona. Nie wiem czy to po prostu zaburzenie psychiczne, czy jakaś trauma.

Hehehe, dobre z tymi dilerami nie uogólniam, ale ja znałam kilku takich, którzy stwierdzali, że właśnie nie chce im się pracować za 1500 zł, wstawać rano do roboty, skoro można sobie podilować i mieć z tego o wiele większy dochód. Nikt nikomu nie każe w ten sposób zarabiać, ale jak już poczuje się łatwy pieniądz, to ciężko z tym zerwać i później trzeba zgrywać ofiarę losu przed innymi ludźmi i wymiarem sprawiedliwości.

Sam serial bardzo mi się podoba i polecam obejrzeć każdemu kto jeszcze się zastanawia czy warto
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 11:07   #25
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Życie to sztuka wyboru, jeżeli dokonana się wyboru nieodpowiedniego, to trzeba ponieść konsekwencje. Jaki był powód zabicia tego człowieka - się okaże, "miał prawo" zabić go tylko w obronie własnej, żaden inny motyw nie ma racji bytu. No i co z tego, że dla dziecka mógłby być najlepszym ojcem na świecie? Może niech każdy przestępca, który ma dzieci żyje na wolności, bo ma świetny kontakt ze swoimi dziećmi a ofiarom to i tak życia nie wróci?

Jeżeli chodzi o Olka i jego matkę, to czekam na więcej informacji, ciekawa jestem co spowodowało, że zachowuje się ona w tak specyficzny sposób, jest jakaś odrealniona. Nie wiem czy to po prostu zaburzenie psychiczne, czy jakaś trauma.

Hehehe, dobre z tymi dilerami nie uogólniam, ale ja znałam kilku takich, którzy stwierdzali, że właśnie nie chce im się pracować za 1500 zł, wstawać rano do roboty, skoro można sobie podilować i mieć z tego o wiele większy dochód. Nikt nikomu nie każe w ten sposób zarabiać, ale jak już poczuje się łatwy pieniądz, to ciężko z tym zerwać i później trzeba zgrywać ofiarę losu przed innymi ludźmi i wymiarem sprawiedliwości.

Sam serial bardzo mi się podoba i polecam obejrzeć każdemu kto jeszcze się zastanawia czy warto
A co jesli tamten człowiek chcial w jakis sposób zabrać im firmę, wpuścić w jakies długi? Mi sie wydaje, ze tak wlasnie mogło byc. Moze chronił to, dzieki czemu jego rodzina mogłaby normalnie żyć.
Nie mowie, ze kazdy przestępca, ktory ma dobry kontakt ze swoim dzieckiem powinien żyć na wolności, tylko, ze Marta miała okazje taka szanse swojemu mężowi dac. To jej mąż, nie obca osoba, popełnił błąd, a ona sie od niego po prostu odwróciła. On podjął decyzje, ok, moze powinien ponieść konsekwencje, ale ukochana osobę powinno sie ratować mimo wszystko, a nie ciagnąć w dół, przynajmniej ja tak to widzę, a tu ktoś zrobil coś złego i miłość pryska, to ja bym miała taka miłość gdzieś, bo tak naprawde nia nie jest... Sorry, taka ze mnie idealistka.

Matka Olka jest odrealniona maksymalnie. Swojego syna zamknąć,a potem płakać, ze dzieje mu sie krzywda nawet nigdy wczesniej z nim nie rozmawiając o jego uzależnieniu? Kosmos jakis. Co ona myślała, ze w wiezieniu głaszczą po głowie i rozdają cukierki

No owszem, moze znajdzie sie kilku takich malo inteligentnych delikwentów dilerow, ale też zawsze istnieje jakaś przyczyna ich nieróbstwa, lenistwa i chęci zarabiania w ten sposób - może błędy w wychowaniu, może zle towarzystwo... Musi znac pewne osoby, zeby nim zostać, prawda? Miec wcześniejszy kontakt z narkotykami, wejść w to środowisko, co nigdy nie dzieje sie bez przyczyny, to jest zawsze skutkiem jakis problemów.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."

Edytowane przez stitches
Czas edycji: 2015-10-19 o 11:13
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 10:54   #26
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Wciągnął mnie ten serial bardzo. Niecierpliwie czekam na każdy wtorek i rozwój wydarzeń. Co do Marty, która "sprzedała" swojego męża policji - wydaje mi się, że to był taki impuls z jej strony. Była wściekła i rozczarowana, ale za jakiś czas zacznie żałować swojej decyzji. Już na tym dniu rodzin w więzieniu odniosłam wrażenie, że się waha czy dobrze zrobiła.
A tak swoją drogą irytuje mnie postać Marty, przez te miny, które robi.

Matka Olafa - to chyba po prostu taki typ człowieka nieudolnego życiowo.

Olga Bołądź - lubię ją, jako aktorkę.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 11:27   #27
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Ja chciałam tylko zauważyć, co do Marty i jej męża, że ona miała wątpliwości, chciała go chronić, wyrzuciła w końcu dla niego broń. Dopiero jak zobaczyła co się dzieje w firmie, to zdecydowała się zeznawać. Ostatecznie pewnie chciała chronić siebie i dziecko. W końcu nie zrobiła nic złego. Natomiast on nie dość, że wplątał swoją rodzinę w jakieś ciemnie interesy, to jeszcze bez wahania, ledwo tylko zniknęła za drzwiami, doniósł na nią koledze, że to ona sypie. Na kobietę w ciąży z jego dzieckiem. Naraził ją i dziecko kolejny raz.
Bez względu na to czy zabił świadomie czy w obronie własnej, jakoś po nim skruchy nie widać, patrzy tylko jak się wyłgać od odpowiedzialności.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 19:42   #28
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Ja chciałam tylko zauważyć, co do Marty i jej męża, że ona miała wątpliwości, chciała go chronić, wyrzuciła w końcu dla niego broń. Dopiero jak zobaczyła co się dzieje w firmie, to zdecydowała się zeznawać. Ostatecznie pewnie chciała chronić siebie i dziecko. W końcu nie zrobiła nic złego. Natomiast on nie dość, że wplątał swoją rodzinę w jakieś ciemnie interesy, to jeszcze bez wahania, ledwo tylko zniknęła za drzwiami, doniósł na nią koledze, że to ona sypie. Na kobietę w ciąży z jego dzieckiem. Naraził ją i dziecko kolejny raz.
Bez względu na to czy zabił świadomie czy w obronie własnej, jakoś po nim skruchy nie widać, patrzy tylko jak się wyłgać od odpowiedzialności.
Po ostatnim odcinku śmię twierdzić, że jednak skruchę widać i że próbował jej bronić przed wspólnikiem, który jednak nie zdecydował się zrobić krzywdy Marcie, choć mógł.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 20:06   #29
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Po ostatnim odcinku śmię twierdzić, że jednak skruchę widać i że próbował jej bronić przed wspólnikiem, który jednak nie zdecydował się zrobić krzywdy Marcie, choć mógł.
Chyba oglądamy inny serial

W którym miejscu ją próbował bronić? Ten policjant musiał go kilka razy natarczywie pytać o ten numer wspólnika, bo nie chciał powiedzieć, kilka razy powtarzał "nie mogę". A wiedział, że facet na nią poluje i do niej strzelał.
Dziewczyna o mało co nie została zastrzelona przez tego wspólnika, potem ją jeszcze przegonił, kobietę w zaawansowanej ciąży. A, gdy była zupełnie bezbronna, w czasie porodu, to przez chwilę się zawahał, ale zrezygnował dlatego, że weszły te dziewczyny. Wyraźnie widać było, że wycofał się dlatego, że ktoś wszedł, a nie że go sumienie ruszyło. Wycelował broń ponownie i schował jak kogoś usłyszał.
W ogóle co to za argument, że nie zrobił jej krzywdy, a mógł? No rzeczywiście, to, że jej groził, potem do niej strzelał, później ją gonił i, gdyby nie wejście dziewczyn, to by ją zastrzelił pewnie, to nic takiego. Medal mu dać i tatusiowi też. Takiego troskliwego opiekuna nasłał na żonę.
Potem Rafał tłumaczył się Marcie, że to psychopata i bał się o swoje życie, dlatego z nim współpracował, jednocześnie chwilę wcześniej mówiąc, że nie przypuszczał, że on może tak zareagować i do niej strzelać. To co, myślał, że Martę po główce pogłaszcze, pokiwa palcem i powie, że ma więcej nie kapować?
Żałować zaczął dopiero jak mu o mało żony i dziecka nie zabili i potem jak dotarło do niego, że ich stracił.
A cała ta sytuacja wynikła z jego postępowania. Gdyby się trzymał od ciemnych interesów z daleka, to by nie było całej tej sytuacji. Dobrze Marta powiedziała, że sam sobie to zrobił.
Policjant wspomniał o zarzutach za zabójstwo i handel ludźmi, to nie są drobne przestępstwa.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2015-10-22 o 20:29
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 05:10   #30
panistrusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 460
Dot.: "Skazane" - nowy polsatowski serial

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Widocznie mamy inne postrzeganie świata. Jak jest taka uczciwa i prawdziwa to po co poszła do tego więzienia i łgała mu w żywe oczy, mówiła że go kocha? Fuj. Ja bym ukochanej osobie nie zmarnowała życia, nie potrafiłabym. Mogła nie chować tej broni, tylko pozostawić sprawę własnemu biegowi, jak miała potem takie wielkie wyrzuty sumienia... Temu człowiekowi i tak to życia nie zwróci. Poza tym nie wiadomo jeszcze dlaczego oni go zabili, ja wierze, ze był jakis poważny powód.
Druga kwestia to dziecko - pozbawiła go ojca. Zaraz pewnie napiszesz, ze na co dziecku ojciec morderca... Ale to nie tak. Dla dziecka mógłby byc najlepszym ojcem na świecie.
Pewnie uważasz, ze matka Olka tez zrobiła dobrze?

Nie sadze, zeby to było dokładanie jakiejkolwiek cegiełki. Glamoryzacja mowisz, nie sadze... Sadze, ze po prostu druga strona, ktora moze warto ludziom pokazac, bo to środowisko przestępcze to nie zawsze pozbawione uczuć zwierzęta i Ci ludzie nie biorą się w nim znikąd, bez przyczyny. Żaden diler nie wstaje sobie po prostu rano i nie postanawia - a dzisiaj nie chce mi sie isc do roboty, zostanę dilerem!

Owszem, możliwe jest to, że scenarzyści szykują nam "Dług 2" i będziemy obserwować całą paletę uczuć - od poczucia, że znany świat runął i że żyło się z kimś, kogo się nie zna do stwierdzenia, że to zabójstwo to tak naprawdę z miłości i chęci ochrony rodziny było.

Miłość musiała być zaiste wielka: nie zauważyła, że męża gniotą jakieś problemy, nie odwiedzała go w pracy, wystarczało, że kasa była i można było bawić się w dom.

Stanie twardo i lojalnie przy boku partnera przęstępcy ma ilustrować zdaje się postać Krzywkowskiej - etos kobiety gangstera, który przecież jest takim wspaniałym ojcem przypłaciła tym, że jest nikim - nie ma swojej osobowości, jej tożsamość jest nierozerwalnie związana z tym, jakie życie jej wymyślił mąż. Z dawnego uczucia, o ile jakieś było, zostało tylko pożądanie i uzaleznienie od statusu majątkowego.

I co takiego zrobiła matka Olka? Bo jeśli zarzucasz jej to, że wolała widzieć swoje dziecko w więzieniu zamiast martwe albo krzywdzące innych, to ja ją oczywiście rozumiem. Ty co jej masz do zarzucenia?
panistrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 16:16:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.