Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-15, 19:16   #1
ojaa_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 2

Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?


Witam, na początku chciałabym zaznaczyć, że mam dopiero 15 lat, nie mam doświadczenia w zwiazkach itp. Około 2 miesiące temu poznałam w internecie pewnego chłopaka. Ma 16 lat. Mieszka ponad 500 km ode mnie. Podoba mi sie jego charakter. Z wyglądu jest ładny, nie jakiś zachwycający ale jest dobrze. Przez cały czas mamy bardzo dobry kontakt, rozmawiamy na kamerce, dużo piszemy ze sobą. Po tygodniu znajomości powiedział mi, że mu się podobam. Po chyba kolejnym tygodniu lub dwóch zaczęłam się przed nim otwierać, opowiadać mu pewne rzeczy o mnie. W końcu też mi się spodobał o czym powiedziałam mu mniej więcej miesiąc po nim. Nie wiem czy nie pospieszyłam się za bardzo. Jutro mamy się pierwszy raz spotkać, a mi zaczęły się pojawiać 3 dni przed tym watpliwosci dosłownie co do wszystkiego (myślę, że mogło się do tego przyczynić jego pytanie czy jesteśmy razem, bo mu się wydaje, że tak ale dla mnie jest dużo za wcześnie) np. "Czy on na pewno mi się podoba?", "Czy ewentualny związek ma szansę przetrwać, skoro bedzie na odległość a oboje nie mamy żadnego doświadczenia?", "nie wiem czy coś do niego czuję, czy to, że mi się podoba nie było przejściowe" itd. Na spotkanie będzie jechał 5h pociągiem, żeby się ze mną zobaczyć a później tego samego dnia wrócić. Macie jakieś rady, podpowiedzi jak pozbyc sie stresu i watpliwosci, czy one są normalne, czy to ma w ogóle sens? Mówił mi, że myśli nad studiami w moich okolicach więc jeśli by się nie rozmyślił to za 3 lata by tu był, ale podczas tych 3 lat dużo się może zdarzyć. Nie wiem za bardzo co mam robić.
ojaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 04:20   #2
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 129
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez ojaa_s Pokaż wiadomość
Witam, na początku chciałabym zaznaczyć, że mam dopiero 15 lat, nie mam doświadczenia w zwiazkach itp. Około 2 miesiące temu poznałam w internecie pewnego chłopaka. Ma 16 lat. Mieszka ponad 500 km ode mnie. Podoba mi sie jego charakter. Z wyglądu jest ładny, nie jakiś zachwycający ale jest dobrze. Przez cały czas mamy bardzo dobry kontakt, rozmawiamy na kamerce, dużo piszemy ze sobą. Po tygodniu znajomości powiedział mi, że mu się podobam. Po chyba kolejnym tygodniu lub dwóch zaczęłam się przed nim otwierać, opowiadać mu pewne rzeczy o mnie. W końcu też mi się spodobał o czym powiedziałam mu mniej więcej miesiąc po nim. Nie wiem czy nie pospieszyłam się za bardzo. Jutro mamy się pierwszy raz spotkać, a mi zaczęły się pojawiać 3 dni przed tym watpliwosci dosłownie co do wszystkiego (myślę, że mogło się do tego przyczynić jego pytanie czy jesteśmy razem, bo mu się wydaje, że tak ale dla mnie jest dużo za wcześnie) np. "Czy on na pewno mi się podoba?", "Czy ewentualny związek ma szansę przetrwać, skoro bedzie na odległość a oboje nie mamy żadnego doświadczenia?", "nie wiem czy coś do niego czuję, czy to, że mi się podoba nie było przejściowe" itd. Na spotkanie będzie jechał 5h pociągiem, żeby się ze mną zobaczyć a później tego samego dnia wrócić. Macie jakieś rady, podpowiedzi jak pozbyc sie stresu i watpliwosci, czy one są normalne, czy to ma w ogóle sens? Mówił mi, że myśli nad studiami w moich okolicach więc jeśli by się nie rozmyślił to za 3 lata by tu był, ale podczas tych 3 lat dużo się może zdarzyć. Nie wiem za bardzo co mam robić.

Dałabym sobie spokój, to moim zdaniem za duża odległość na pierwszy związek, zwłaszcza że masz wątpliwości.


Nie ma sensu tego ciągnąć. 500km to dużo nawet dla dorosłych ludzi, którzy już wiedzą, czego chcą i mogą wsiąść w samochód w każdym momencie, spędzać u siebie weekendy, wyjeżdżać na wspólne urlopy.



A co dopiero letni związek, którego nie jesteś do końca pewna.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 05:59   #3
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Ja bym się spotkała z nim i zobaczyła, przecież nie podpisujesz cyrografu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 07:00   #4
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Według mnie Twoje wątpliwości są słuszne, związek na odległość to słaba sprawa, zwłaszcza w tak młodym wieku. Ty nawet nie jesteś przekonana do tego chłopaka. Nie warto. Jeśli ma ochotę przyjechać, spotkajcie się, ale nie traktuj tego jak deklaracje związku.

Sent from my FP4 using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 08:54   #5
ojaa_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Faktycznie jak sobie przemyślałam to i troszkę ułożyłam to prawie w ogole sie już nie stresuję. Dziękuję bardzo, wezmę sobie te rady do serca, sądzę, że mi się przydadzą. 😊
ojaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 10:28   #6
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

500 km? Nie. Nie warto - nie w tym wieku. Będziesz miała wirtualnego chłopaka tak naprawdę i zablokujesz się na realne związki z chłopakami będącymi blisko.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 10:37   #7
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 095
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Z tej relacji nic nie będzie, ale spotkać się możecie, skoro on chce przyjechać. Jeszcze pewnie przez parę miesięcy będziecie w kontakcie, a potem rozejdzie się po kościach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-16, 11:20   #8
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Skoro już się umówiliście i on chce przyjechać, to ja bym się spotkała, nic przecież nie tracisz i niczym nie ryzykujesz. Tylko podchodź do tego na pełnym luzie, macie się po prostu poznać i porozmawiać. Nie nastawiaj się od razu na coś poważnego, bo jesteście oboje jeszcze bardzo młodzi, ta odległość pewnie rzeczywiście okaże się przeszkodą. Nie mówiąc już o tym, że spotkanie może być niekoniecznie udane, możecie się sobie na żywo zwyczajnie nie spodobać.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 13:03   #9
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 315
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Dziewczyny wyżej mądrze piszą, mogę jedynie się pod tym podpisać. Dużo starszym i bardziej mobilnym ludziom jest nieraz trudno budować związek przy różnicy 500 km, a co dopiero dla Was pierwsze relacje na odległość. Jeśli chłopak mimo wszystko chce przyjechać i Ty chciałabyś z nim pogadać, to spotkajcie się na luzie, ale może od razu zaznacz, że nie chcesz rozwijać niczego na odległość i to koleżeńskie spotkanie, żeby nie robić mu nadziei oraz uniknąć jego ewentualnego dziwnego zachowania w razie odrzucenia (nie wiesz do końca, kim jest i jak może zareagować).
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 15:04   #10
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Przede wszystkim to pamiętaj, żeby spotkać się z nim w publicznym miejscu i dać znać mamie/koleżance gdzie dokładnie i z kim jesteś. Tak naprawdę to nie wiesz kto to jest, ile ma lat i jakie ma zamiary.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 09:15   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Skoro już się umówiliście i on chce przyjechać, to ja bym się spotkała, nic przecież nie tracisz i niczym nie ryzykujesz. Tylko podchodź do tego na pełnym luzie, macie się po prostu poznać i porozmawiać. Nie nastawiaj się od razu na coś poważnego, bo jesteście oboje jeszcze bardzo młodzi, ta odległość pewnie rzeczywiście okaże się przeszkodą. Nie mówiąc już o tym, że spotkanie może być niekoniecznie udane, możecie się sobie na żywo zwyczajnie nie spodobać.
Oczywiście, że ryzykuje. Każde spotkanie z zupełnie obcą osobą, szczególnie mając 15 lat, to jest jakieś ryzyko. Można je zminimalizować (spotkanie w publicznym miejscu itd.). Chłopak może jest młody, a może nie. To obcy człowiek. Może kłamać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-17, 10:58   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Kurcze, dzieciak 16 lat i rodzice nie mają nic przeciwko, żeby jechał 500km praktycznie w nieznane do dziewczyny, z którą w życiu się nie zetknął?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 16:01   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 129
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Kurcze, dzieciak 16 lat i rodzice nie mają nic przeciwko, żeby jechał 500km praktycznie w nieznane do dziewczyny, z którą w życiu się nie zetknął?

To akurat ten wiek, że rodzice nie muszą o tym wiedzieć, zwłaszcza jeśli nie nocuje.


EDIT. Ja nie popieram jeżdżenia do innego miasta bez wiedzy rodziców ze względów bezpieczeństwa, no ale fakty są jakie są.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 16:31   #14
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Oczywiście, że ryzykuje. Każde spotkanie z zupełnie obcą osobą, szczególnie mając 15 lat, to jest jakieś ryzyko. Można je zminimalizować (spotkanie w publicznym miejscu itd.). Chłopak może jest młody, a może nie. To obcy człowiek. Może kłamać.

Też nie ma co przesadzać w drugą stronę. Piszą od jakiegoś czasu, rozmawiali na kamerce. Posiedzą w jakiejś kawiarence, pochodzą po rynku. Zagrożenie takie samo jak podczas randek z tindera, a tego nikt nie krytykuje.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Kurcze, dzieciak 16 lat i rodzice nie mają nic przeciwko, żeby jechał 500km praktycznie w nieznane do dziewczyny, z którą w życiu się nie zetknął?

Pewnie nic nie wiedzą.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 16:43   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89671683]Też nie ma co przesadzać w drugą stronę. Piszą od jakiegoś czasu, rozmawiali na kamerce. Posiedzą w jakiejś kawiarence, pochodzą po rynku. Zagrożenie takie samo jak podczas randek z tindera, a tego nikt nie krytykuje.
(...)
[/QUOTE]

Ale fakt jest taki, że nie można powiedzieć, że niczym się nie ryzykuje poznając obcą osobę. Jakieś, chociażby minimalne ryzyko jest. To jest bardzo młoda, mało doświadczona dziewczyna. Chłopak jadąc taki hektar do niej może potem chociażby wywierać presję, że "och, ja tak daleko jechałem, musisz ze mną spędzić x godzin". A co jeżeli po godzinie będzie miała go dosyć? Jasne, może będzie super. Ale ryzyko jest.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 17:01   #16
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 129
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ale fakt jest taki, że nie można powiedzieć, że niczym się nie ryzykuje poznając obcą osobę. Jakieś, chociażby minimalne ryzyko jest. To jest bardzo młoda, mało doświadczona dziewczyna. Chłopak jadąc taki hektar do niej może potem chociażby wywierać presję, że "och, ja tak daleko jechałem, musisz ze mną spędzić x godzin". A co jeżeli po godzinie będzie miała go dosyć? Jasne, może będzie super. Ale ryzyko jest.

Ja uważam, że największe ryzyko jest w tym, że dziewczyna wejdzie w letni związek na bardzo dużą odległość i w ten sposób zablokuje sobie prawdziwe doświadczenia na miejscu.


I jeszcze, tak jak piszesz, może mieć potem trudności wygrzebać się z tego, bo on tak daleko jeździ i tak mu zależy.


Po prostu nie marnowałabym jego czasu i nie wpędzała się w poczucie winy w przyszłości i dała sobie spokój. Szansa, że to będzie ten jedyny jest zbyt mała na zużytą energię i potencjalne zagrożenia. (Nie zagrożenia, że coś jej się stanie, tylko zagrożenia emocjonalne i dla zdrowego rozwoju i uczenia się tworzenia relacji.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 17:21   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Wątpliwości co do wszystkiego(?), czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że największe ryzyko jest w tym, że dziewczyna wejdzie w letni związek na bardzo dużą odległość i w ten sposób zablokuje sobie prawdziwe doświadczenia na miejscu.

I jeszcze, tak jak piszesz, może mieć potem trudności wygrzebać się z tego, bo on tak daleko jeździ i tak mu zależy.

Po prostu nie marnowałabym jego czasu i nie wpędzała się w poczucie winy w przyszłości i dała sobie spokój. Szansa, że to będzie ten jedyny jest zbyt mała na zużytą energię i potencjalne zagrożenia. (Nie zagrożenia, że coś jej się stanie, tylko zagrożenia emocjonalne i dla zdrowego rozwoju i uczenia się tworzenia relacji.)
Ach, to co piszesz wyżej to przede wszystkim. Miałam na myśli różnego rodzaju ryzyko - właśnie bardziej to emocjonalne, niż fizyczne.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-17 18:21:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.