Oczekiwanie na wizytę u ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-29, 22:05   #1
pipi99
Raczkowanie
 
Avatar pipi99
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 97

Oczekiwanie na wizytę u ginekologa


Witam wszystkie przyszłe mamy Mam problem z wizytą u ginekologa i mam nadzieje, że podpowiecie mi jak mam postąpić.
17.08 (dwa dni przed wyjazdem) dowiedziałam się że jestem w ciąży. Na drugi dzień zrobiłam betę- wynik wskazywał na 5 tydzień. Tego dnia zadzwoniłam też do swojej przychodni z prośbą o termin do ginekologa- najwcześniejszy-30.09. Na nic nie pomogły prośby, pani z rejestracji powiedziała ze mogę kontaktować się z Panią doktor.
Na ostatniej wizycie 5.08 Pani doktor dała mi swój nr i prosiła o kontakt (sms) gdy będzie mnie coś niepokoiło i na koniec powiedziała,że zaprasza mnie jak będę w ciąży. Napisałam więc miłego smsa z pytaniem czy taki termin nie jest zbyt odległy, jednak nic nie odpowiedziała.
Kilka dni temu dostałam telefon z przychodni, odnośnie wyniku cytologii i z prośbą o zgłoszenie się 8.09 ale tylko po receptę...
Pani doktor ma bardzo dobre opinie, wybrałam ją z polecenia, niepokoję się jednak tym, że coś przegapię.
Dodam,że dojeżdżam do niej 120 km, zalezy mi na porodzie w szpitalu gdzie przyjmuje.
Co byście zrobiły na moim miejscu? To moja pierwsza ciąża,jestem zagubiona :-( Proszę o rady.
pipi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 09:20   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Oczekiwanie na wizytę u ginekologa

Dla mnie ponad miesiąc czekania na pierwszą wizytę to za długo. I tak się pewnie niewiele dowiesz, ale powinnaś dostać skierowanie na badania itd. Plus nie wiem, jak jest teraz, ale kiedyś trzeba się było zgłosić do lekarza przed upływem 10. tygodnia, żeby później móc ubiegać się o becikowe, a nie wiem, czy w tym wypadku zmieścisz się w tym terminie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 10:18   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oczekiwanie na wizytę u ginekologa

Ale skoro teraz jest ta ustawa "za życiem" i masz wynik bety potwierdzający, że jesteś w ciąży to powinnaś myślę dostać tę wizytę w ciągu tygodnia. Ogólnie ciężarne mają wszystkie wizyty mieć w ciągu tygodnia. A jak Ci odmawiają to niech podpiszą papierek Bo faktycznie możesz mieć potem problemy z becikowym że się nie zgłosiłaś na czas
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 12:16   #4
Qazsew
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 027
Dot.: Oczekiwanie na wizytę u ginekologa

A nie mozesz zadzwonic do tej lekarki?Moze Twoj sms jej umknął w nawale obowiązków i dlatego nie odpisala,a w tej przychodni lekarka przyjmuje na nfz czy prywatnie?czy poprostu jej tak duzo pacjentek i dlatego taki termin
Qazsew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 13:58   #5
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Oczekiwanie na wizytę u ginekologa

Pierwsza wizyta musi się odbyć do 10tc, żeby móc dostać becikowe. Jeżeli obładowana jest przychodnia, do której się zapisałaś na wizytę dopiero 30.09 (bo może się tak zdarzyć, że mają sporo ciężarnych i nie są w stanie przydzielić Ci terminu w ciągu tygodnia, mimo, iż ciężarnym to przysługuje) to ja bym pierwszą wizytę odbyła u jakiegokolwiek innego ginekologa, który wyznaczy mi termin do 10tc. Ale to, że nie przyjmują od razu to normalne. U mnie też czekano do 9tc z pierwszą wizytą, nie ma sensu za szybko. Na usg już będzie wtedy widać serduszko i w ogóle cokolwiek.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 21:26   #6
pipi99
Raczkowanie
 
Avatar pipi99
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 97
Dot.: Oczekiwanie na wizytę u ginekologa

To wizyta prywatna.
Czy przysługująca wizyta wciągu 1 tygodnia dotyczy terminów prywatnych czy na NFZ?
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,jutro zadzwonię do przychodni bliżej siebie. Nawet nie wiedziałam że trzeba spełnić jakieś warunki żeby dostać becikowe
pipi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 09:47   #7
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Oczekiwanie na wizytę u ginekologa

Na Twoim miejscu poszłabym do jakiegokolwiek innego ginekologa, który stwierdzi, że ciąża jest i założy kartę ciąży a na swoja 'upatrzoną' lekarkę poczekałabym normalnie na wizytę.
Będziesz miała już kartę ciąży plus zalecenia co do pierwszych badań jakie potrzebujesz zrobić. Z wynikami pojedziesz już do wybranej przez siebie lekarki i jak zasugerujesz, że chcesz u Niej prowadzić ciąże to wizyty powinny być zaplanowane w odpowiednim harmonogramie.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-31, 10:29   #8
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Oczekiwanie na wizytę u ginekologa

Cytat:
Napisane przez pipi99 Pokaż wiadomość
To wizyta prywatna.
Czy przysługująca wizyta wciągu 1 tygodnia dotyczy terminów prywatnych czy na NFZ?
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,jutro zadzwonię do przychodni bliżej siebie. Nawet nie wiedziałam że trzeba spełnić jakieś warunki żeby dostać becikowe
E no jak prywatna to od lekarza zależy, przecież Ty płacisz to wymagasz jak mówią, to jakiś termin normalny powinnaś mieć, tak kolo 7 tygodnia najprędzej iść, bo wtedy powinno być serduszko
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-31 11:29:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.