Fotelik samochodowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-12, 13:07   #1
Pani_davee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 26

Fotelik samochodowy


Dziewczyny, chciałabym podpytać bardziej doświadczone mamy o fotelik samochodowy. Mój syn wyrósł już z „łupiny” i potrzebuję porządnego i bezpiecznego fotelika. Zanim zrobię research po sklepach chciałabym Was podpytać na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie? Może macie do polecenia jakiś konkretny model, firmę. Chciałabym aby fotelik posłużył nam na lata i był bezpieczny, bo to dla mnie kwestia najważniejsza.
Pani_davee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 14:51   #2
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Fotelik samochodowy

Kupiliśmy fotelik 2 tygodnie temu, bo córka również wyrosła z łupiny. Pojechaliśmy do sklepu 8 Gwiazdek po poradę i pomoc. Zdecydowaliśmy się na Axkid Minikid 3 premium. Z zalet:
- montowany na pasy (homologacja do 2,5 tony, a nie jak isofix do 33 kg, gdzie do tej wagi wlicza się również waga samego fotelika i ewentualnej bazy)
- dodatkowa miekka wkladka pod plecami
- po zamontowaniu nie da się go ruszyć, nie ma żadnych luzów
- waga dziecka do 36 kg, wzrost do 125 cm
- reboarder
- dodatkowe miejsce na nogi, ponieważ fotelik można w miarę potrzeb montować coraz dalej od oparcia fotela
- zajmuje na szerokość mniej miejsca niż foteliki z bazą, szczególnie przydatne jeśli kiedyś chcielibyście zamontować drugi fotelik obok i jeszcze usiąść z tyłu
Nasza córka jeździ w nim o niebo lepiej niż w łupinie, w 90% wsiada i zasypia. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 19:01   #3
kamilamhm
Przyczajenie
 
Avatar kamilamhm
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 16
Dot.: Fotelik samochodowy

Hej, my na kolejny fotelik po łupinie wybraliśmy Recaro Salia, w sklepie też był jednym z polecanych modeli. Można z niego korzystać aż do 125 cm wzrostu, więc będzie służył na lata padło na tę markę m.in. ze względu na bardzo długą tradycję w motoryzacji. Od kilkudziesięciu lat firma specjalizuje się w fotelach samochodowych i lotniczych. Dzięki temu m.in. ta marka już wcześniej zafascynowała mojego męża.

Foteliki Recaro mają też od lat bardzo wysokie oceny w testach ADAC.

My zdecydowaliśmy się na nowy model - Salia 125 Kid. To fotelik obrotowy, obraca się o 360 stopni i można go regulować jedną reką, jest to mega wygodne. No i co najwazniejsze - zależało nam, żeby córka mogła jeszcze długo pojeździć tyłem do kierunku jazdy i tak wlasnie jezdzi w tym foteliku. Z dodatkowych funkcji, ktore nas przekonaly: ten model posiada dodatkową ochronę boczną ASP, która może być nieoceniona podczas wypadku z uderzeniem w bok auta. Mechanizm ASP pochłania i rozprasza energię przy uderzeniu. Kolejny plus: fotelik będzie rósł z naszą córką, bo jest do okolo 7 roku życia (125 cm), więc zadzialaly tez wzgledy ekonomiczne.

Do tego ma fajny system - na pasach naramiennych i zagłówku są zamontowane ochraniacze, dzięki temu pasy się nie skręcają, nic się nie ześlizguje, sprawnie i wygodnie zapina się dziecko. Córka często w nim odpływa, więc na pewno jej wygodnie. W łupinie spala tylko jako noworodek. Polecam Ci wybrać sie do sklepu i pooglądać wszystkie foteliki na zywo, dopasowac go do Waszego samochodu - ale na pewno warto zwrocic uwage na Recaro Salia. Pozdrawiam
kamilamhm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-13, 08:47   #4
Pani_davee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 26
Dot.: Fotelik samochodowy

@Hellcat Redeye. Dziękuję. Dużo dobrego słyszałam o tym sklepie 8stars 🙂 Koniecznie muszę się do niego wybrać. Co do fotelika to jestem ciekawa...słyszałam że trzeba dobrać fotelik do auta. Mhhh

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

@Kamilamhm...mój mąż z teściem są zagorzałymi fanami motoryzacji. Podpytam o tę firmę Recaro. Kwestie bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze, a to że foteliki z tej firmy mają bardzo wysokie noty w testach ADAC to bardzo ważne. Zaintrygował mnie ten mechanizm o którym piszesz...ASP, to chyba dodatkowy plus. Muszę wgłebic się w temat zanim wyruszę do sklepu. Niestety ale uderzenia boczne są bardzo niebezpieczne, a stosunkowo niewiele jest warstw auta, które znajdują się pomiędzy pasażerem, a drzwiami bocznymi. Wiadomo jak każda mama chciałabym dla swojego dziecka aby było bezpieczne i miało najbardziej bezpieczny fotelik. Ciężki temat bo na rynku jest duży wybór. Muszę wszystko to o czym dziewczyny piszecie spisać na kartce zanim zasypie pytaniami sprzedawcę w sklepie 🙂
Pani_davee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 20:59   #5
Pani_davee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 26
Dot.: Fotelik samochodowy

Dziewczyny...dziękuję za pomoc.Dziękuję za wasze rady, dużo mi rozjaśniły kończąc wątek - wybraliśmy Recaro Salia, w sklepie 8 stars był min. Jednym z polecanych modeli. Przeważyło chyba to że fotelik posłuży nam na długie lata bo syn może z niego korzystać aż do 125 cm wzrostu. Super jest to, że obsługuje go jedną ręką. Dodatkowo fajne rozwiązanie jest z pasami. Na pasach naramiennych i zagłówku są zamontowane ochraniacze, i dzięki temu pasy się nie skrecaja. Jak się spieszysz to ma to znaczenie 😁Syn się już zdążył polubieć z nowym tronem więc mu pasuje. Jesteśmy zadowoleni z zakupu tego fotelika Saia z Recaro. W sklepie pokazali nam też inne produkty tej firmy...kto wie może się zdecydujemy 🙂
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg inbound1568866685570106097.jpg (114,5 KB, 12 załadowań)
Pani_davee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 21:59:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.