Pytanie o staż. cz. 3. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-23, 17:05   #211
Kolega92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 85
Dot.: Studia a staż

Chciałbym, żeby mi biuro pracy, czy państwo płaciło. Nie wiem dokładnie jak to jest. Mój kolega studiuje zaocznie, poszedł na staż przez biuro pracy i dostaje od niech 600zł miesięcznie, firma mu nic nie płaci, a On zdobywa doświadczenie. I też tak bym chciał, tyle, że ja studiuje dziennie :|
Kolega92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:10   #212
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Studia a staż

może to się ostatnio zmieniło, ale za staż z urzędu pracy nikt nie da Ci kasy, jeżeli studiujesz dziennie.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:33   #213
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Studia a staż

Student dzienny nie może zarejestrować się jako bezrobotny => nie może dostać stażu z Urzędu Pracy.

Przynajmniej tak było kilka miesięcy temu
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 21:41   #214
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Studia a staż

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Student dzienny nie może zarejestrować się jako bezrobotny => nie może dostać stażu z Urzędu Pracy.

Przynajmniej tak było kilka miesięcy temu
I nadal jest, nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Staż z PUP na pewno odpada, jedynie zostaje kwestia płatnych praktyk.
Ale wnioskuję po twoich postach, że pieniądze chcesz z PUP lub od państwa, także to też odpada, chyba, że wujek będzie dawał Ci za to pieniądze...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 21:18   #215
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Studia a staż

osoba studiująca nie może się zarejestrować jako bezrobotny, więc tym samym nie dostaniesz za to pieniędzy z UP, bo nie ma możliwości iść na staż Pozostają praktyki, ewentualnie dogadanie się z Wujkiem. Swoją drogą, jeśli faktycznie miałbyś tam pracować, a nie zbijać bąki, to dlaczego nie możesz z nim porozmawiać?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:34   #216
najkejt
Raczkowanie
 
Avatar najkejt
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 78
Dot.: Studia a staż

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;36734362]osoba studiująca nie może się zarejestrować jako bezrobotny, więc tym samym nie dostaniesz za to pieniędzy z UP, bo nie ma możliwości iść na staż Pozostają praktyki, ewentualnie dogadanie się z Wujkiem. Swoją drogą, jeśli faktycznie miałbyś tam pracować, a nie zbijać bąki, to dlaczego nie możesz z nim porozmawiać?[/QUOTE]

osoba studiująca niestacjonarnie może być zarejestrowana jako bezrobotna! urząd pracy oferuje pracę tylko od poniedziałku do piątku jeśli się zgłosi, że zaczyna się np. studia niestacjonarne.
ale faktycznie stażu nie dostaniesz, bo nie wypłacają studentom stacjonarych studiów ani grosza bo macie darmowe studia a studia zaoczne zazwyczaj są płatne, więc staż jest dla takich osób lepszym rozwiązaniem według naszego państwa
najkejt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:18   #217
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Studia a staż

Cytat:
Napisane przez najkejt Pokaż wiadomość
osoba studiująca niestacjonarnie może być zarejestrowana jako bezrobotna! urząd pracy oferuje pracę tylko od poniedziałku do piątku jeśli się zgłosi, że zaczyna się np. studia niestacjonarne.
ale faktycznie stażu nie dostaniesz, bo nie wypłacają studentom stacjonarych studiów ani grosza bo macie darmowe studia a studia zaoczne zazwyczaj są płatne, więc staż jest dla takich osób lepszym rozwiązaniem według naszego państwa
Miałam oczywiście na myśli studia dzienne nie zaoczne.

Przy rejestracji zadają pytanie, czy jest się studentem studiów stacjonarnych- odpowiedziałam 'nie', ale nikt nie pytał mnie czy studiuję zaocznie, więc chyba różnie to bywa
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 09:44   #218
najkejt
Raczkowanie
 
Avatar najkejt
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 78
Dot.: Studia a staż

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;36751910]
Przy rejestracji zadają pytanie, czy jest się studentem studiów stacjonarnych- odpowiedziałam 'nie', ale nikt nie pytał mnie czy studiuję zaocznie, więc chyba różnie to bywa[/QUOTE]

Bo ich generalnie mało interesuje czy się studiuje zaocznie, bo to w weekendy a oni w weekendy nie pracują Ja np. zgłosiłam, że zaczynam od teraz, bo w sumie to inny kierunek niż mój zawód więc może przy szukaniu pracy kogoś to zainteresuje choć szczerzę wątpię w pomoc urzędu w szukanie pracy
najkejt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 16:19   #219
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Studia a staż

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;36751910]Miałam oczywiście na myśli studia dzienne nie zaoczne.

Przy rejestracji zadają pytanie, czy jest się studentem studiów stacjonarnych- odpowiedziałam 'nie', ale nikt nie pytał mnie czy studiuję zaocznie, więc chyba różnie to bywa[/QUOTE]

Ja podpisywałam oświadczenie, oczywiście pod sankcją karną, że nie studiuję dziennie. Musiałam też donieść zaświadczenie, iż studiuję zaocznie.
Także, co PUP, to inaczej, normalne
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 11:38   #220
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Studia a staż

tylko studia zaocznie. nie ma takiej opcji zeby na dziennych isc na staz. chyba ze praktytki platne ale to tez w wakacje .
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 16:16   #221
kobietka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 71
Dot.: Studia a staż

no i to ciezko pogodzic chyba staz ze studiami?
kobietka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 17:59   #222
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Studia a staż

Cytat:
Napisane przez kobietka1234 Pokaż wiadomość
no i to ciezko pogodzic chyba staz ze studiami?
Czemu?
Dla chcącego nic trudnego.
Miałam staż z PUP, potem stałą pracę w międzyczasie studiowałam i pisałam pracę mgr, do tego robiłam kurs informatyczny i dałam radę, z dobrymi wynikami.
Dla chcącego nic trudnego, podstawa to dobra organizacja czasu pracy.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 14:55   #223
malaczekolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
badania na staż

Witajcie,
robiłam dziś morfologię i mocz w ramach badań na staż. Jutro wyniki i znów do lekarza medycyny pracy. Problem w tym, że wiem, że mocz wyjdzie źle. Miesiąc temu byłam u ginekologa i leczyłam infekcję, która do konca nie przeszła. Jutro wieczorem mam wizytę kolejną u gin. Ale wcześniej te wyniki. I tu moje pytanie, czy lekarz medycyny pracy może nie dopuścić mnie do wykonywania pracy przez zły wynik moczu? Praca biurowa.
malaczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:26   #224
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: badania na staż

Cytat:
Napisane przez malaczekolada Pokaż wiadomość
Witajcie,
robiłam dziś morfologię i mocz w ramach badań na staż. Jutro wyniki i znów do lekarza medycyny pracy. Problem w tym, że wiem, że mocz wyjdzie źle. Miesiąc temu byłam u ginekologa i leczyłam infekcję, która do konca nie przeszła. Jutro wieczorem mam wizytę kolejną u gin. Ale wcześniej te wyniki. I tu moje pytanie, czy lekarz medycyny pracy może nie dopuścić mnie do wykonywania pracy przez zły wynik moczu? Praca biurowa.
Mogłaś się podpiąć pod wątek stażowy, a nie zakładać nowy temat.

O badaniach na stażu to można by osobny wątek założyć, bo jedne idą tylko na rozmowę z lekarzem, a inne mają wykonywane podstawowe badania.

Proponuję Ci poczekać na wyniki badań, a potem gdybać.
Poinformowałaś lekarza m.p, że leczysz się ginekologicznie i że masz infekcję?

Teoretycznie nie powinno być problemów, ale oczywiście to zależy od lekarza, który może Ci jedynie zaznaczyć w karcie, że mocz wyszedł źle i tyle. Poczekaj do jutro i się przekonasz.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 17:49   #225
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: badania na staż

a gdzie masz ten staż?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:26   #226
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: badania na staż

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a gdzie masz ten staż?
Gdzieś w biurze, bo koleżanka pisała wyżej, że praca biurowa.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:37   #227
malaczekolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: badania na staż

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Mogłaś się podpiąć pod wątek stażowy, a nie zakładać nowy temat.

O badaniach na stażu to można by osobny wątek założyć, bo jedne idą tylko na rozmowę z lekarzem, a inne mają wykonywane podstawowe badania.

Proponuję Ci poczekać na wyniki badań, a potem gdybać.
Poinformowałaś lekarza m.p, że leczysz się ginekologicznie i że masz infekcję?

Teoretycznie nie powinno być problemów, ale oczywiście to zależy od lekarza, który może Ci jedynie zaznaczyć w karcie, że mocz wyszedł źle i tyle. Poczekaj do jutro i się przekonasz.
tego watek nie dotyczy bo jasno wynika, z tego co napisalam, ze ja mam badania.
nie poinformowalam, bo itak bym dostala skierowanie. wiec poinformuje teraz.

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a gdzie masz ten staż?
w szkole sredniej
malaczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:54   #228
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: badania na staż

sorki, nie zauważyłam
jak biurowa i tylko staż to nie powinno byc problemu.
zły wynik moczu nie jest przeciwwskazaniem do pracy w biurze i w biurze raczej nie ma chorób zawodowych
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:55   #229
malaczekolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: badania na staż

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Mogłaś się podpiąć pod wątek stażowy, a nie zakładać nowy temat.

O badaniach na stażu to można by osobny wątek założyć, bo jedne idą tylko na rozmowę z lekarzem, a inne mają wykonywane podstawowe badania.

Proponuję Ci poczekać na wyniki badań, a potem gdybać.
Poinformowałaś lekarza m.p, że leczysz się ginekologicznie i że masz infekcję?

Teoretycznie nie powinno być problemów, ale oczywiście to zależy od lekarza, który może Ci jedynie zaznaczyć w karcie, że mocz wyszedł źle i tyle. Poczekaj do jutro i się przekonasz.

to nie ma nic wspolnego z watkiem. napisalam ze badania wiec nie rozmowa.

nie powiedzialam, bo po co. itak bym dostala skierowanie na badanie. teraz powiem.

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a gdzie masz ten staż?
w szkole
malaczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 07:13   #230
malaczekolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: badania na staż

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Mogłaś się podpiąć pod wątek stażowy, a nie zakładać nowy temat.

O badaniach na stażu to można by osobny wątek założyć, bo jedne idą tylko na rozmowę z lekarzem, a inne mają wykonywane podstawowe badania.

Proponuję Ci poczekać na wyniki badań, a potem gdybać.
Poinformowałaś lekarza m.p, że leczysz się ginekologicznie i że masz infekcję?

Teoretycznie nie powinno być problemów, ale oczywiście to zależy od lekarza, który może Ci jedynie zaznaczyć w karcie, że mocz wyszedł źle i tyle. Poczekaj do jutro i się przekonasz.
u mnie jak widać są to badania
nie poinformowałam. itak dostałabym skierowanie. dziś poinformuję.

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a gdzie masz ten staż?
w szkole.
malaczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:15   #231
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: badania na staż

Cytat:
to nie ma nic wspolnego z watkiem. napisalam ze badania wiec nie rozmowa.
nie powiedzialam, bo po co. itak bym dostala skierowanie na badanie. teraz powiem.
A ja pisałam o wątku stażowym, a badania masz do odbycia stażu, więc chyba jednak ma to wiele wspólnego z wątkiem stażowym.

Cytat:
u mnie jak widać są to badania
nie poinformowałam. itak dostałabym skierowanie. dziś poinformuję.
I dobrze, że są, bo być powinny.

malaczekolada, i czemu się tak denerwujesz w swoich postach?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 15:55   #232
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Staż w przedszkolu

Witajcie
Mam pewien problem, a może bardziej pewne obawy. Otóż od jakiegoś czasu staram się o staż. Chodziłam po całym mieście i szukałam pracodawcy. No i tak wyszło, że teraz mam szanse na staż w przedszkolu jako opiekunka dzieci. Pomaganie dzieciom, zabawy itp. No i sama myśl o tym powoduje wielki stres.. Boję się, że sobie nie poradzę. Nigdy nie miałam jakiejś dłuższej styczności z dziećmi, tzn nie musiałam się opiekować czyimiś dziećmi itp. Nie wiem tak naprawdę jak się z nimi bawić, czym zająć. Ogólnie w sumie to lubię dzieci. Sama już bym chciała mieć swoje, ale takie zajmowanie się większą grupą dzieci trochę przeraża mnie. Boję się tego, że nie będę wiedziała co mam robić :/ Niby może to jest banalne, ale dla mnie to jest trudne. Może ktoś napisać jak wygląda taka praca w przedszkolu, zajmowanie się tymi dziećmi, zabawy? Czy jest się czym stresować? Czy czegoś powinnam się nauczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 06:12   #233
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Staż w przedszkolu

Z tego co pamiętam z czasów przedszkola to opiekunka (czyli pani, która była pomocą nauczycielki) nie bawiła się z nami. Pomagała nam przy toalecie, jedzeniu, wiązaniu butów itp. Wydaje mi się, że wymyślać zabawy i organizować czas dzieciom będzie nauczycielka, a Ty będziesz w nich uczestniczyć razem z nimi
A jeśli coś w tej kwestii się zmieniło, to możesz dzieci zająć np. rysowaniem czy malowaniem na jakiś konkretny temat, lepieniem z plasteliny, robieniem szlaczków, możesz nauczyć piosenek i wierszyków, opowiadać bajki, czytać książeczki, wymyślić jakieś zabawy w kółku (np. kółko graniaste i coś w tym stylu ), różne zagadki (coś w pobliżu na literkę A itd.), może wyszukasz jakieś ciekawostki ze świata zwierząt albo nauczysz robić chociażby łódki czy samoloty z gazety

Według mnie nie ma się czym stresować, tym bardziej że będzie nauczycielka, która będzie nad wszystkim czuwać. Życzę powodzenia i naprawdę zazdroszczę takiego stażu!
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 12:35   #234
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Staż w przedszkolu

Hej
Bez stresu, dasz radę Ja niedawno skończyłam właśnie staż (a później przysługujące mi zatrudnienie) w przedszkolu, jako pomoc pedagogiczna właśnie
Nikt nie będzie od Ciebie na początku wymagać Bóg wie czego, bylebyś nie stała i nie patrzyła tępo na dzieci i będzie dobrze Poukładasz z nimi puzzle, klocki, porysujesz.. Najłatwiej właśnie podejść do dzieci jak bawią się przy stolikach Jak nauczycielka będzie prowadzić zajęcia to też weź usiądź koło dzieci i słuchaj. Gdy będą jakieś zajęcia plastyczne to pytaj czy przygotować kartki, klej itp. Woźnej pomożesz przy rozłożeniu obiadu, podwieczorku, posprzątasz po zajęciach plastycznych Ze spokojem dasz radę!
Na pewno znasz takie zabawy jak lisek, jeżyk, głuchy telefon, ojjj od groma tego! Nabierzesz odwagi to możesz się z nimi w coś takiego pobawić np. przed obiadem- ale jeśli nauczycielka Ci pozwoli albo poprosi
Nauczycielka na pewno o wszystkim Ci powie
__________________
Kto Ci powiedział, że jestem kobietą?

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem


28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia

Edytowane przez Krasko1
Czas edycji: 2013-03-12 o 12:36
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 17:20   #235
malagosia86
Raczkowanie
 
Avatar malagosia86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 398
Dot.: Staż w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez Krasko1 Pokaż wiadomość
Hej
Bez stresu, dasz radę Ja niedawno skończyłam właśnie staż (a później przysługujące mi zatrudnienie) w przedszkolu, jako pomoc pedagogiczna właśnie
Nikt nie będzie od Ciebie na początku wymagać Bóg wie czego, bylebyś nie stała i nie patrzyła tępo na dzieci i będzie dobrze Poukładasz z nimi puzzle, klocki, porysujesz.. Najłatwiej właśnie podejść do dzieci jak bawią się przy stolikach Jak nauczycielka będzie prowadzić zajęcia to też weź usiądź koło dzieci i słuchaj. Gdy będą jakieś zajęcia plastyczne to pytaj czy przygotować kartki, klej itp. Woźnej pomożesz przy rozłożeniu obiadu, podwieczorku, posprzątasz po zajęciach plastycznych Ze spokojem dasz radę!
Na pewno znasz takie zabawy jak lisek, jeżyk, głuchy telefon, ojjj od groma tego! Nabierzesz odwagi to możesz się z nimi w coś takiego pobawić np. przed obiadem- ale jeśli nauczycielka Ci pozwoli albo poprosi
Nauczycielka na pewno o wszystkim Ci powie
Ja jestem na stażu w przedszkolu jako "pomoc nauczyciela" od 4 lutego. Do moich codziennych obowiązków należy: znoszenie i wnoszenie talerzy, szklanek oraz posiłków 3x dziennie. Rozkładanie ceraty na stoliki, talerzyków i sztućców. Odkurzanie dywanów, mycie podłogi, okien (czasem 2x w miesiącu),toalet i korytarzy. Pomaganie Nauczycielce przy niektórych czynnościach dzieci jak rozkładanie farb, plasteliny itp. Czasem przeczytanie bajki i chwilowe przypilnowanie dzieci, kiedy nauczycielka wychodzi do wc. Wynoszenie śmieci z sali, mycie luster, robienie dekoracji na różne imprezy szkolne, czasem mycie dziecka jeśli nie zdąży z potrzebą. Pomoc przy przebieraniu ubrań, ścieranie kurzy z szafek, układanie zabawek, mycie kaloryferów, pranie rzeczy:jak maty, ręczniki i firanki (ale to raz w miesiącu). I oczywiście dyżury na korytarzu jeśli przychodzą rodzice.

Może Ty będziesz miała lżej, czego Ci życzę z całego serca. I oczywiście bądź szczera w stosunku do dzieci, bo one wyczują każde kłamstwo i nieszczerość. Oczywiście życzę Ci również wspaniałych uśmiechów dzieci i zatrudnienia po stażu, bo u mnie jest marna szansa.

Edytowane przez malagosia86
Czas edycji: 2013-03-13 o 17:24
malagosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 08:01   #236
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Staż w przedszkolu

Pewnie na początku stażu dowiem się co dokładnie będę musiała robić. Nie mam żadnego doświadczenia w opiece nad dziećmi, robieniu dekoracji, przerabianiu ubrań itp ;p Po prostu nigdy nie było takiej potrzeby, więc nie robiłam takich rzeczy, ale może z czyjąś pomocą bym sobie jako tako poradziła. Oby..
A czy cały czas trzeba coś robić? Czy jest czasami tak, że można sobie usiąść, posiedzieć i patrzeć tylko na bawiące się dzieci?
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:38   #237
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Staż w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Pewnie na początku stażu dowiem się co dokładnie będę musiała robić. Nie mam żadnego doświadczenia w opiece nad dziećmi, robieniu dekoracji, przerabianiu ubrań itp ;p Po prostu nigdy nie było takiej potrzeby, więc nie robiłam takich rzeczy, ale może z czyjąś pomocą bym sobie jako tako poradziła. Oby..
A czy cały czas trzeba coś robić? Czy jest czasami tak, że można sobie usiąść, posiedzieć i patrzeć tylko na bawiące się dzieci?
Z tego co czytam wszędzie mniej więcej wygląda to tak samo Ja akurat nie musiałam odkurzać itp, miałam szczęście, ale reszta się zgadza
To też pewnie zależy od placówki, dyrektorki a przede wszystkim nauczycielki U mnie jak czasem usiadłam nie było problemu
Najgorsze jest robienie gazetek, nie mam kompletnie umiejętności plastycznych
__________________
Kto Ci powiedział, że jestem kobietą?

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem


28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:49   #238
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Staż w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez Krasko1 Pokaż wiadomość
Z tego co czytam wszędzie mniej więcej wygląda to tak samo Ja akurat nie musiałam odkurzać itp, miałam szczęście, ale reszta się zgadza
To też pewnie zależy od placówki, dyrektorki a przede wszystkim nauczycielki U mnie jak czasem usiadłam nie było problemu
Najgorsze jest robienie gazetek, nie mam kompletnie umiejętności plastycznych
He he ja też nie mam umiejętności plastycznych No, ale cóż nic na to nie poradzę ;p Posprzątać mogę, dla mnie to żaden problem
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 15:25   #239
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Staż w przedszkolu

ja byłam na stazu w przedszkolu i prawda jest taka że w kazdym to inaczej wygląda ale nie ma się czego bać będziesz głównie pewnie pomagać dzieciom przy posiłkach, toalecie itp, czasem pilnowac i bawić się z nimi puzzle, jakieś rysowanie bez obaw
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:14   #240
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Staż w przedszkolu

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-20 14:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.