Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-12, 16:05   #361
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Nervomix

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Eh tylko trafić na dobrego endokrynologa, ja zaprzestałam prób bo na NFZ nie ma terminu a prywatnie 140zł za receptę nawet bez USG :/ ale będę szukać coś.
Tylko mi jest zimno cały czas ale już podczas ćwiczeń i biegania jestem najlżej ubrana i mi ciepło, np ja w szortach i koszulce na ramiączkach a reszta dziewczyn w leginsach i tisyertach, nie ogarniam albo biegacze w bluzach i czapkach a ja jeszcze spodnie 3/4 i krótki rekaw!
Ja już prawie rok "ciągnę" na receptach od rodzinnego...
Prywatnie u endo byłam raz. Na szczęście dał mi karteczkę z rozpoznaniem choroby (niedoczynność) i zapisanym lekiem. Na tej podstawie rodzinny daje mi recepty.

A jaką bierzesz dawkę? Ja biorę 25 i też nie ma letroxu w tej dawce, ale ja jestem weganką, więc nie mogę (nie chcę) stosować laktozy. Więc biorę połowę tabletki letrox 50.
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 17:29   #362
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nervomix

A ja właśnie biorę połowę tej 25 - czyli taka mini dawka, raz endo stwierdziła, że nawet można te tabletki odstawić ale potem 2 innych lekarzy stwierdziło, że wcale nie. No i ja mam objawy niedoczynności chociaż się ona nigdy nie powiększyła, od początku mam tę samą dawkę i wyniki są ok (muszę powtórzyć bo mam chyba sprzed 1,5 roku).
Letrox ma kreseczkę do przełamania na pół tylko? Bo jakby miał na 4 to jakoś bym dała radę rozkrawać, bez tej kreski byłoby ciężko robić to równo
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 17:34   #363
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Nervomix

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
A ja właśnie biorę połowę tej 25 - czyli taka mini dawka, raz endo stwierdziła, że nawet można te tabletki odstawić ale potem 2 innych lekarzy stwierdziło, że wcale nie. No i ja mam objawy niedoczynności chociaż się ona nigdy nie powiększyła, od początku mam tę samą dawkę i wyniki są ok (muszę powtórzyć bo mam chyba sprzed 1,5 roku).
Letrox ma kreseczkę do przełamania na pół tylko? Bo jakby miał na 4 to jakoś bym dała radę rozkrawać, bez tej kreski byłoby ciężko robić to równo
Tak, letrox 50 ma tylko jedną kreseczkę do przełamania na pół. Moim zdaniem dalszy podział byłby raczej niemożliwy
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 07:11   #364
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nervomix

Wyniki badan hormonow srzed 1,5 roku sa juz dawno nieaktualne. Powinnas to czesciej kontrolowac.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 08:35   #365
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nervomix

Badam od lat i nigdy nie było żadnych zmian, ja też nic nowego nie odczuwam ani nie robię ale jasne, trzeba badać częściej i chcę iść tylko myślę co od razu też sprawdzić za jedną wizytą bo jest mi słabo przy pobieraniu krwi i wolę iść raz a dobrze
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:36   #366
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nervomix

biorąc leki nie powinnaś mieć objawów niedoczynności.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 10:01   #367
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nervomix

No niestety świat nie jest taki piękny i każda znana mi osoba z niedoczynnością ma objawy, lekarze też mi mówili, że objawy nie znikną całkiem. Zresztą tylko na wizażu na każdy problem odpowiedź jest "idź do lekarza" ale to nie jest tak, że ktoś mnie wrzuci do skanera i poda wydruk z diagnozą - mam bardzo dużo objawów typu zimno, zmęczenie, wypadanie włosów itp, które pasują do wielu, wielu chorób i wcale nie musi to być ta nieszczęsna tarczyca albo nietolerancje pokarmowe. Niestety nie mam ani czasu ani pieniędzy żeby znowu iść do kilkunastu lekarzy i testować ich leczenie (taaak, uwielbiają przepisywać tabletki na wszystko) , planuję za jakiś czas dietę eliminacyjną i może coś ruszy, chociaż nie nastawiam się jakoś bardzo
Liczyłam tylko na jakąś opinię czy da radę się lekko podgrzać termogenikami bo to zimno jest upierdliwe
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 14:47   #368
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Nervomix

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
No niestety świat nie jest taki piękny i każda znana mi osoba z niedoczynnością ma objawy, lekarze też mi mówili, że objawy nie znikną całkiem. Zresztą tylko na wizażu na każdy problem odpowiedź jest "idź do lekarza" ale to nie jest tak, że ktoś mnie wrzuci do skanera i poda wydruk z diagnozą - mam bardzo dużo objawów typu zimno, zmęczenie, wypadanie włosów itp, które pasują do wielu, wielu chorób i wcale nie musi to być ta nieszczęsna tarczyca albo nietolerancje pokarmowe. Niestety nie mam ani czasu ani pieniędzy żeby znowu iść do kilkunastu lekarzy i testować ich leczenie (taaak, uwielbiają przepisywać tabletki na wszystko) , planuję za jakiś czas dietę eliminacyjną i może coś ruszy, chociaż nie nastawiam się jakoś bardzo
Liczyłam tylko na jakąś opinię czy da radę się lekko podgrzać termogenikami bo to zimno jest upierdliwe

Nie jest prawda ze każdy z niedoczynnością odczuwa ciagle jej objawy. Po to suplementujesz hormon by czuć sie lepiej i jezeli mimo leczenia i wyrównania niedoborów samopoczucie nie jest dobrze to warto przyjrzeć sie swoim wynikom, poczytać o chorobie, nauczyć się jej. Uważaj z dieta przy niewyrownanych hormonach pogorszysz sprawde, możesz doprowadzić do jeszcze większych niedoborów.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 14:54   #369
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nervomix

to jest akurat śliski temat i niekoniecznie odczujesz tak bez niczego wyższą temperaturę. a jeśli nawet to nie będzie to trwało super długo.
nikt ci nie będzie wróżył z fusów, a jeśli ty nie chcesz dać sobie pobrać krwi to cóż. wiele rzeczy można sprawdzić w ramach nfz, robiąc badania krwi.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Nie jest prawda ze każdy z niedoczynnością odczuwa ciagle jej objawy. Po to suplementujesz hormon by czuć sie lepiej i jezeli mimo leczenia i wyrównania niedoborów samopoczucie nie jest dobrze to warto przyjrzeć sie swoim wynikom, poczytać o chorobie, nauczyć się jej. Uważaj z dieta przy niewyrownanych hormonach pogorszysz sprawde, możesz doprowadzić do jeszcze większych niedoborów.
zgadzam się. co najwyżej warto poczytać o diecie przy niedoczynności, bo wykluczenie kilku produktów może pomóc.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 15:33   #370
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nervomix

Dziewczyny czytacie co ja piszę?
Miałam robione badania krwi mnóstwo razy, byłam u wielu lekarzy i jak widać żaden nie pomógł. Nie stać mnie ani nawet nie mam ochoty odwiedzać wszystkich endokrynologów w Wielkopolsce czy gdziekolwiek, za każdym razem jedyna rada to była ta sama recepta, zalecenie żeby zdrowo jeść (rozumiane bardziej jako pilnować wagi...) i ćwiczyć (nikt nie potrafił nawet delikatnie sprecyzować czy bardziej chodzi o bieganie, siłowy czy jogę) i nic więcej.
W zasadzie nie wiem co mi dokładnie jest, wiem że mam nietolerancję pokarmową (nigdy żaden lekarz nawet tego nie sugerował, a przychodziłam z różnymi problemami) i na tym chcę się skupić, żeby sprawdzić czy nie mam ich więcej i być może poczuję się lepiej jeśli będę wiedziała dokładnie czego nie jeść. Na razie szukam dietetyka no i jestem tuż przed półmaratonem więc bez żadnych drastycznych zmian.
A, nie twierdzę, że każda osoba z niedoczynnością odczuwa objawy po prostu znane mi osoby tak mają, a przecież każda z nich odwiedza lekarza, widać jaki jest u nas poziom leczenia skoro niebardzo udaje się pomóc. Czasem coś czytam ale kurde nie wiem kto i na jakiej podstawie pisze w internecie więc część rad wdrażam (unikam warzyw krzyżowych, staram się nie ucinać węglowodanów itp. ) ale np leków na pewno nie odstawię bo ktoś na jakimś blogu tak napisał


Czyli termogeniki działają podobnie jak zjedzenie czegoś bardzo ostrego np? U mnie efekt jest bardzo krótki i właściwie jem bo lubię a wcale nie myślę, że ma mnie to rozgrzać, zanim umyję zęby i wyjdę z domu to już znowu mi będzie zimno
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 07:13   #371
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nervomix

Termogeniki maja pomoc w czasie treningu.

Nie wiesz jakie masz nietolerancje- zrob testy.
Poczytaj na tlustym zyciu o tym, co warto wylaczyc z diety. Nikt ci nie mowi o odstawianiu lekow. Ja obstawiam zla konwersje do ft3 i temu daloby sie zaradzic.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-15, 12:03   #372
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nervomix

Akurat na tłustym życiu odradza testy, a ja nie mam kilkuset zł czy kilku tysięcy na to, jakby to była w 100% pewna metoda na znalezienie wszystkich nietolerancji to bym zbierała a tak wolę dietę eliminacyjną z wizytami u dietetyka i tak wyjdzie taniej a będę mieć diagnozę i leczenie w jednym , tylko żeby znaleźć osobę, która naprawdę mi pomoże a nie da jakąś głodówkę ...

To odpuszczam termogeniki bo i tak podczas ćwiczeń mi za gorąco
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 07:46   #373
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Nervomix

termogeniki prowadza do większej potliwości i leciuuuutkiego "kopa"
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 10:30   #374
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nervomix

jeśli masz x nietolerancji pokarmowych to zanim wszystkie wykryjesz to możesz pół życia zmarnować. czasem są osoby, które mają problemy jak połączą w jednym posiłku dwa alergeny. testy na nietolerancję pokarmową to bodajże 500zł. więcej wydasz bez sensu na dietetyka, bo będzie najpierw w ciemno układał dietę. dietetyk nie jest od diagnostyki i leczenia. no i niestety zdecydowana większość się nie zna i propaguje głodówki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 18:04   #375
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nervomix

Skąd wiesz że to badanie za 500zł jest wiarygodne?
Bo ja widuję ceny w okolicach 1000-3000zł i są to różne badania, tzn każde inaczej się nazywa i inna placówka je robi, co do metody nie mam pojęcia Ale już sam fakt nie brzmi wiarygodnie że jest tego tyle i nie jest to chyba powszechne badanie, ani sprawdzone. Bo jak idę zbadać np hormony to biorę skierowanie i idę normalnie do punktu pobrań gdziekolwiek i jest to ta sama usługa, a tu? Reklamują się w internecie jakie to oh i ah super technologie ale średnio wierzę.

I teraz jeszcze widzę, że nawet nie wiem czy to nietolerancja pokarmowa czy alergia opóźniona, myślałam, że to to samo

A dieta eliminacyjna jest właśnie najprostsza i pewna - wywalam wszystkie podejrzane produkty z diety, jeśli o mnie chodzi to chciałabym zostać dosłownie przy kilku dozwolonych, a potem stopniowo się je wprowadza i obserwuje reakcje. Nie sądzę żebym miała aż takie problemy, żeby to miało trwać dłużej niż rok czy dwa, nie planuję wdrażać z powrotem syfu tylko podstawowe, zdrowe produkty a resztę naprawdę powoli.
Dietetyk owszem jest od leczenia, jeśli jakieś pokarmy mi szkodzą to on pomoże mi je wyeliminować i wprowadzić inne żeby nie było niedoborów itp. Szukam takiego, który ma wiedzę i doświadczenie i pomoże np co warto wykluczyć przy tej niedoczynności, co suplementować, jak ogarnąć do tego wszystkiego aktywność fizyczną.
Same testy to za mało w tej sytuacji, w miejsce nabiału, załóżmy że glutenu i jakiejś chemii czy paru warzyw/owoców z którymi mogę mieć problem, muszę zjeść coś innego wartościowego a nie jeść w kółko kilka bezpiecznych produktów.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 20:04   #376
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny. Mam nadzięję, że dobrze trafiłam z wątkiem i może będziecie potrafiły mi pomóc.

Mam zalecenie od endokrynologa aby brać wiesiołek i kwas foliowy, natomiast ja z własnej potrzeby od pewnego czasu zażywam vitapil (na włosy) i capivit hydro control. Nie zapytałam lekarza czy biorąc to wszystko na raz nie będzie tego za dużo....? Zwłaszcza mam wątpliwości co do zażywania równocześnie wiesiołka i capivit hydro control
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 23:21   #377
jatula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 211
Dot.: Nervomix

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Eh tylko trafić na dobrego endokrynologa, ja zaprzestałam prób bo na NFZ nie ma terminu a prywatnie 140zł za receptę nawet bez USG :/ ale będę szukać coś.
Tylko mi jest zimno cały czas ale już podczas ćwiczeń i biegania jestem najlżej ubrana i mi ciepło, np ja w szortach i koszulce na ramiączkach a reszta dziewczyn w leginsach i tisyertach, nie ogarniam albo biegacze w bluzach i czapkach a ja jeszcze spodnie 3/4 i krótki rekaw!
pewnie jesteś też mocno szczupła?
jatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 06:34   #378
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nervomix

Nie, 59kg na 165 cm i miejscami mam za dużo Nie wiem czy to reguła że chudzinkom jest zimno bo znam też takie, którym wiecznie gorąco a sama skóra i kości
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 14:14   #379
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Ktoś wie i wypowie się o firmie Swanson i Nature Made ? szukam dobrych tabletek wchłanialność nie daje sie pożreć reklamom ! i suplementom diety które zjadam i nic ... potrzebuje kompleksu z grupy B witamin.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 20:56   #380
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Ktoś wie i wypowie się o firmie Swanson i Nature Made ? szukam dobrych tabletek wchłanialność nie daje sie pożreć reklamom ! i suplementom diety które zjadam i nic ... potrzebuje kompleksu z grupy B witamin.
Swanson to dobra firma, tej drugiej nie znam, dobre produkty ma tez Now Foods, Jarrow Formulas, Solgar. Ja kupuje suplementy na iherb, wychodzi taniej niz w PL, Swanson ma u nas bardzo duza przebitke cenowa, mozna porównać cene w dolarach z iherb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2016-09-20 o 20:59
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 07:42   #381
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Ja sugeruję wybierać witaminy i mikroelementy w standardzie leku. Ostatnio chciano mi wcisnąć B complex - suplement diety, dobrze, że zachowałam czujność.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 16:03   #382
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja sugeruję wybierać witaminy i mikroelementy w standardzie leku. Ostatnio chciano mi wcisnąć B complex - suplement diety, dobrze, że zachowałam czujność.
Ja biore wit b complex - jak rozpoznać czy to suplement diety czy lek ?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 08:25   #383
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja biore wit b complex - jak rozpoznać czy to suplement diety czy lek ?
Musi być napisane na opakowaniu.
Suplement ma napisane "suplement diety".
Lek numer zezwolenia, czasem "lek wydawany bez recepty", "lek OTC" no i oczywiście musi mieć ulotkę, która zawiera informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 10:47   #384
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Musi być napisane na opakowaniu.
Suplement ma napisane "suplement diety".
Lek numer zezwolenia, czasem "lek wydawany bez recepty", "lek OTC" no i oczywiście musi mieć ulotkę, która zawiera informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych.
No niby tak, ale ktoś widział wit b complex w formie leku bez recepty? Jak parzyłam to wszędzie jest napisane suplement diety.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 10:55   #385
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
No niby tak, ale ktoś widział wit b complex w formie leku bez recepty? Jak parzyłam to wszędzie jest napisane suplement diety.
Np. Polfa, TEVA.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:56   #386
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Np. Polfa, TEVA.
Dzięki poszukam.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 07:36   #387
aolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Jeśli szukasz info o tabletkach Swanson to polecam poczytac sobie na tej stronie, mają tam dobre opisy a tych akurat tabletek jest mnóstwo https://www.znamlek.pl/ Może pomogłam, sama z tego korzystam
aolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 13:54   #388
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez trams Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam dość sceptycznie nastawianie do tabletek. Nikt nie zbadał nigdy jak takie tabletki się wchłaniaja. Jaki jest ich rzeczywiste działanie. Wolę zioła. W ich przypadku efekt nie jest tak szybki, niemniej jest i widzę jak dobrze działają.
Obecnie wspomagam się jedynie Fibra Vitale. Jest to naturalny błonik z ziołami. Skłonił mnie do przyjmowania podwyższony cholesterol w badaniach ( rodzinna zasugerowała zamiast leków dietę plus błonnik). No więc po dwóch miesiącach widzę znaczną poprawę
1. Wydalanie jest ułatwione, mam mniej zaparć i biegunek( zdarzały mi sie wcześniej)
2.Czuję się lżej
3 Mam wrażenie, że mój aptetys się zmniejszył
Jaką dietę stosujesz bo ja też mam podwyższony cholesterol?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 16:55   #389
ilonka223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Leki, witaminy, suplementy diety - ZBIORCZY

ja od jakiegoś czasu piję napar z ziół szwedzkich i mam takie pytanie, jako, że nie zawsze mam czas i pamiętam żeby zrobić sobie herbatkę to czy są jakieś tabletki zawierające te zioła?
ilonka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 20:34   #390
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Siofor 500

Cytat:
Napisane przez szybciutka Pokaż wiadomość
W szpitalu nic mi nie powiedzieli oprocz tego ze mam drobnotorbielowate jajniki. Wypisali mnie tego samego dnia. Nie chcieli mi wytłumaczyc nawet na czym ta choroba polega i czy to jest powazneKazali mi sie zgłosic do swojego lekarza. Po prostu "wywalili" mnie ze szpitala bez słowa wyjasnienia. Odstawiłam siofor i od wczoraj znow zaczełam brac po 1 tabletce dziennie i po ich wzieciu czuje ze zaczyna bolec w dole brzucha Boje sie kolejnego ataku bolu Nie wiem co mam robic;(
Oświeciłaś mnie, ja siofor biorę na IO i Hiperinsulinemię, ale także od miesiąca miałam silne bóle podbrzusza, mdłości i silne uczucie potrzeby picia..szukałam ginekologicznie, w nerkach...przy okazji mam zastoje w nerkach, powiększoną i echogeniczna wątrobę..i chorą trzustkę...tez odstawiłam siofor, bo już nie mogłam wytrzymać i dopiero po przeczytaniu Twojego wpisu, zauważyłam, ze ból podbrzusza ustąpił...to na pewno po Sioforze...dzięki za podpowiedź...nie bierz go więcej...Pani mgr w aptece też mi go odradzała...
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-03 21:34:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.