Bromergon - wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-13, 09:10   #31
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Dostinex/ Bromergon

Cytat:
Napisane przez dimar Pokaż wiadomość
cZY KTOS WIEC CZY PO DOSTINEXIE ALBO BROMEGRONIE SIE TYJE??? cZEKA MNIE ROCZNA KURACJA. NIE WIEMCZEGO SIE SPODZIEWAC A NASTEPNA WIZYTE LEARZA MAM ZA MIESIAC, NIECHCE TYLE CZEKAC.
Przejrzyj forum, sa watki dot. prolaktyny, gdzie dziewczyny dziela sie swoimi wrazeniami odczuwanymi podczas kuracji.
Ja po bromegronie nie przytylam, bralam niewiele /najpierw 1/4 pozniej 1/2 tabletki/.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 18:37   #32
kronika@poczta.onet.ue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

czesc dziewczyny.ja mam prolaktyne podwyzszona od dwoch lat,wczesniej bralam leki i wszystko sie unormowalo.na chwile.narazie czekam na wyniki,ale chcialam sie dowiedziec,czy was tez tak boli glowa i jestescie nerwowe.i czy kiedy unormuje wszystko moge zajsc w ciaze.papa
kronika@poczta.onet.ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 15:43   #33
pralkapierze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
bromergon ile kosztuje i czy sie tyje?

mam przepisany bromergon przez pierwsze 3 dni mam brac 1/4 potem 1/2 a nastepnie cala tabletke
chcialabym sie dowiedziec ile kosztuja te tabletki i czy sie po nich tyje albo wyskakuja jakis tradzik?
pralkapierze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 12:48   #34
aska630
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Angry Dot.: bromergon ile kosztuje i czy sie tyje?

hej jaa biore juz tydzien bromke i nie zauwazylam narazie tycia,ginekolog kazala brac mi go na noc cala tabletke.ja czuje sie po nich okropnie,wczoraj nawet wymiotowlam,pewnie zalezy to od organizmu.A ty dlaczego bierzesz?Ja chce dzidziusia i dlatego to lykam
aska630 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:22   #35
ula999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 211
Dot.: bromergon ile kosztuje i czy sie tyje?

Czesc
Ja biore bromegon od bardzo dawna zewzgledu ze mam podwyszona prolaktyne bromegon jest niedrogi przynajmniej w moim miescie .Czy pomaga raczej tak tez staram sie o dzidziusia od dawna ale narazie bez rezultatów Zycze powodzenia pozdrawiam.
ula999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 09:44   #36
pralkapierze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
Dot.: bromergon ile kosztuje i czy sie tyje?

ja mam za wysoka prolaktyne ale nie staram sie o dziecko, dopiero co zaczelam studia, od sierpnia nie mialam miesiaczki i w koncu przyjaciolka zmusila mnie do pojscia do ginekologa i sie okazalo ze mam za wysoka prolaktyne i testosteron(to chyba dlatego ze moj brat zaawsze chcial miec brata)
pozdrawiam
pralkapierze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 19:57   #37
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Mi ginekolog kazała zażywać Bromergon przez tydzień po 1/4 tabletki tuż przed snem!Wszystkie skutki uboczne jakie miałyby nastąpić poprostu się prześpi. Po tygodniu zwiększyć dawkę do 1/2 tabletki.

Dziewczyny po ile Wy zażywacie i kiedy? Rano czy też na noc kazali Wam lekarze?

Po jakim czasie zmniejszyła Wam się prolaktyna? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-22, 20:54   #38
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Mi ginekolog kazała zażywać Bromergon przez tydzień po 1/4 tabletki tuż przed snem!Wszystkie skutki uboczne jakie miałyby nastąpić poprostu się prześpi. Po tygodniu zwiększyć dawkę do 1/2 tabletki.

Dziewczyny po ile Wy zażywacie i kiedy? Rano czy też na noc kazali Wam lekarze?

Po jakim czasie zmniejszyła Wam się prolaktyna? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Przez pierwsze 4 dni 1/2, teraz 1 cała - na noc, mam brac razem z kolację, ew. tuż po... przyjmować w sposób ciągły, czyli jest okres, czy go nie ma brac do konca dostałąm recepte na 3 opakowania, czyli 90 tabletek :/

Prolaktyna początkowo: 27,73 - przy normie: 1,3-25ng/ml - teraz nie wiem... mam jeszcze jakieś 30 tabletek i dopiero po wybraniu 2/3 idę na badania ponownie.

Z ciekawości: czy... przerwy w braniu bromka (2-3dniowe) moga miec wylyw na "leczenie" Dwa razy się to zdarzyło... raz pojechalam na weekend do domu i glupia zapomnialam zabrac tabletki, a dwa... sylwester - nie chcialam laczych go z alkoholem

i jeszcze jedno pytanie: gdy będę chciała ponownie zrobić prolaktynę, to czy dzien wczesniej brac, czy nie brac bromka

Lepiej o wsio zapytac
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 21:34   #39
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Nie mam dobrych wspomnień z BRO. Chodziłam po nim po ścianach. Dosłownie, właziłam na filaryw pracy z powodu zawrotów głowy, albo wręcze nie widzialam gdzie jest moje ciało, chwiałam się, rpzewracałam, traciłam na moment zdolność kontroli nad sobą. Fuj, co za okropieńtwo. Endo kazał mi odstawić lek. 4 lutego idę do szpitala na rezonans przysadki...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 15:24   #40
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

DZiewczyny jeśli mam silne migreny to do endokrynologa się zgłosić??? Nie wiem czy to ma związek ale przed uzywaniem tabletek anty nie cierpiałam na migrenę, teraz już ich nie biorę,ale przynajmniej raz w miesiącu czuję się fatalnie - ból glowy, światłowstręt, wymioty...
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 15:59   #41
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
DZiewczyny jeśli mam silne migreny to do endokrynologa się zgłosić??? Nie wiem czy to ma związek ale przed uzywaniem tabletek anty nie cierpiałam na migrenę, teraz już ich nie biorę,ale przynajmniej raz w miesiącu czuję się fatalnie - ból glowy, światłowstręt, wymioty...
Przy migrenach najpierw lekarz pierwszego kontaktu, a potem najczęściej neurolog. Bo nie wszystkie migreny mają podłoże hormonalne, choć nierzadko tak jest...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-24, 22:15   #42
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Dzięki za odpowiedź, w przyszłym tyg idę do lekarza bo czasem pzrez to nie mogęnormalnie funkcjonować. Dobrze, że dopada mnie wieczorem a nie np w pracy bo przy moich 25 dzieciakach chyba bym nie wytrzymała
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 22:17   #43
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, w przyszłym tyg idę do lekarza bo czasem pzrez to nie mogęnormalnie funkcjonować. Dobrze, że dopada mnie wieczorem a nie np w pracy bo przy moich 25 dzieciakach chyba bym nie wytrzymała
Znam to niestety z autopsji. I tak masz dobrze z tym wieczorem. Mnie dopada rano, budzę się z tym cholerstwem. Moja jedyna metoda to dwa ketonale, jeszcze godzina snu, okład na głowę i usiłuję iść do pracy jeśli muszę. Jeśli nie muszę to sobie zdycham.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:24   #44
agnesalex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Ja biorę bromergon od 2 tyg (zbyt wysoka prolaktyna) i czuję się okropnie:
mam lodowate nogi i ręce że nie mogę spać, bóle głowy, zawroty głowy, wymioty, boli mnie każda część ciała...
Już chyba ani dnia dłużej nie wytrzymam, i odstawię

W przyszłym tyg pójdę do lekarza bez umówienia po inny lek, tylko jego cena
agnesalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 22:06   #45
maaszaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

czesc
ostatnio robilam sobie badania i moj poziom prolaktyny to 484.09 (16 dzien cyklu) zastanawiam sie jak mam to interpretowac bo wizyte u gin mam dopiero za jakis czas... moze ktos moze mi pomoc w moim problemie ??
maaszaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 22:24   #46
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez maaszaa Pokaż wiadomość
czesc
ostatnio robilam sobie badania i moj poziom prolaktyny to 484.09 (16 dzien cyklu) zastanawiam sie jak mam to interpretowac bo wizyte u gin mam dopiero za jakis czas... moze ktos moze mi pomoc w moim problemie ??
Nie podałaś jednostek. Może udaj się do endokrynologa? Chociaż jeśli Twoje wyniki podane są w mlU/L to masz wyniki w normie, bo norma to od 60 do 550.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 22:33   #47
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Moje doświadczenia z Bromergonem są okropne: fatalne samopoczucie i zero działania. Pięć z kolei pań ginekolog przepisywalo mi ten lek choć w kółko powtarzałam jak działa a raczej nic nie pomaga. W końcu sama przestałam brac to świństwo, a kolejny ginekolog, u którego teraz się leczę, nawet o nim nie wspomniał, wyregulował okres i wszystko inne i nie powtarzał, ze 'to normalne".
Tylko muszę dodac, że poziom prolaktyny sam spadł do normy, nie wiem jak, wiec moze nie musialm juz go wiecej brac.
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 12:25   #48
maaszaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

dziekuje za odpowiedz zobacze jeszcze co powie mi lekarz...
maaszaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 22:06   #49
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

U mnie objawy były podobne-chodzenie po ścianach to trafne określenie...Ja błagałam lekarkę o zmianę leku,bo nie dałam rady normalnie funkcjonować Poza bólami głowy były skurcze łydek-nie tylko przez 2 tygodnie jak napisane w ulotce,ale przez cały okres stosowania leku!
Trądzik lekko się co prawda zmniejszył,ale to bardziej zasługa Glucophage...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 12:56   #50
maaszaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Od kilku dni zaczelam lykac bromergon. Kiedy moj lekarz mi to przepisal wlasciwie zapomnialam porozmawiac z nim o tym, co o tym leku sie tutaj dowiedzialam. Po pierwszej tabletce zemdlalam, teraz jest juz troszke lepiej, ale i tak czuje sie senna i taka nie do zycia. Zastanawiam sie czy nie isc znowu do lekarza porozmawiac o tym (recepty mam na pol roku) bo teraz mam dosc ciezki i wazny okres i nie jest dobrze, ze nie mam na nic sily. Poza tym zastanawiam sie, bo chyba wiekszosc kobiet zazywa bromergon zeby zajsc w ciaze, a ja jak na razie nie mam takich planow. Nie wiem, czy po prostu samemu nie odstawic tych tabletek i nie zaczac znowu ich lykac za np za miesiac, nie wiem, czy to byloby dobre dla mojego organizmu.....
maaszaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 13:00   #51
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez maaszaa Pokaż wiadomość
Od kilku dni zaczelam lykac bromergon. Kiedy moj lekarz mi to przepisal wlasciwie zapomnialam porozmawiac z nim o tym, co o tym leku sie tutaj dowiedzialam. Po pierwszej tabletce zemdlalam, teraz jest juz troszke lepiej, ale i tak czuje sie senna i taka nie do zycia. Zastanawiam sie czy nie isc znowu do lekarza porozmawiac o tym (recepty mam na pol roku) bo teraz mam dosc ciezki i wazny okres i nie jest dobrze, ze nie mam na nic sily. Poza tym zastanawiam sie, bo chyba wiekszosc kobiet zazywa bromergon zeby zajsc w ciaze, a ja jak na razie nie mam takich planow. Nie wiem, czy po prostu samemu nie odstawic tych tabletek i nie zaczac znowu ich lykac za np za miesiac, nie wiem, czy to byloby dobre dla mojego organizmu.....
Nie zażywam bro w związku z planami zaciążenia, wiec to nie jest reguła. A bierzesz bro na noc? Bo od niego mocno spada ciśnienie... i to jest cała przyczyna.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 00:44   #52
87anam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cze od 1 1/2 miesiaca biore bromergon 1 tabletke przed snem mam troche podwyzszona prolaktyne ale nie bardzo. zauwazylam ze ostatnio czesto boli mnie glowa i musze brac tabletki, bardzo szybko chodze spac bo bywa tak ze o 8 ja juz spie a w weekendy gdybym mogla przespalabym caly dzien. nie wiem co powinnam zrobic? wiem ze mdlosci bole glowy sennosc po tym leku to standard ale czy to mi nie zaszkodzi?te codzienne bole glowy sa naprawde uciazliwe, prosze o napisanie czegos na ten temat.
87anam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 08:07   #53
anetka14
Raczkowanie
 
Avatar anetka14
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

witajcie dziewczyny
Ja tez miałam ogromne problemy z prolaktyną, najpierw brałam bromergon,ale bardzo zle się po nim czułami chyba wcale mi nie pomagał,dlatego tez mój gin zdecydował zamienić go na PARLODEL.Brałam go pół roku i napięcie mineło a miesiączki nie były takie skąpe a rak pózniej całkowicie utsały-buha ha ha,w moim brzuszu zamieszkało nowe życie
Jestem w tej chwili w 6 msc ciąży i czuje się cudownie
Polecam ten lek,po nim wszystko mi się naprawiło i jest dużó tanszy od wspomnianego Dostinexu.
anetka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 09:03   #54
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez 87anam Pokaż wiadomość
Cze od 1 1/2 miesiaca biore bromergon 1 tabletke przed snem mam troche podwyzszona prolaktyne ale nie bardzo. zauwazylam ze ostatnio czesto boli mnie glowa i musze brac tabletki, bardzo szybko chodze spac bo bywa tak ze o 8 ja juz spie a w weekendy gdybym mogla przespalabym caly dzien. nie wiem co powinnam zrobic? wiem ze mdlosci bole glowy sennosc po tym leku to standard ale czy to mi nie zaszkodzi?te codzienne bole glowy sa naprawde uciazliwe, prosze o napisanie czegos na ten temat.
Może jeśli prolaktyna jest podwyższona nieznacznie lekarz powinien zadecydować o zmniejszeniu dawki. Ja mam podniesioną dość znacznie i biorę połówkę.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 21:09   #55
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Ja mam przepisany Bromergon bo mam podwyzszona prolaktyne i jak czytam o skutkach ubocznych to juz ssie boje co ze mna sie bedzie dzialo
__________________
Z nikim nie jest mi tak zwyczajnie jak z tobą i to właśnie jest wyjątkowe


bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 21:18   #56
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez bini6 Pokaż wiadomość
Ja mam przepisany Bromergon bo mam podwyzszona prolaktyne i jak czytam o skutkach ubocznych to juz ssie boje co ze mna sie bedzie dzialo
No cóż, tak naprawdę każdy lek ma swoje skutki uboczne. Miejmy nadzieję, że u Ciebie nie wystąpią tak drastycznie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 21:36   #57
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
No cóż, tak naprawdę każdy lek ma swoje skutki uboczne. Miejmy nadzieję, że u Ciebie nie wystąpią tak drastycznie.
Na kazdego czlowieka lek dziala inaczej ale jesli bedzie zle skontaktuje sie z lekarzem
__________________
Z nikim nie jest mi tak zwyczajnie jak z tobą i to właśnie jest wyjątkowe


bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 22:08   #58
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Pisalam o moim przypadku w watku na temat interpretacji wynikow badania poziomu prolaktyny. Wykryto u mnie prolaktynemie utajona. Mialam nastepujace wyniki:
prolaktyna - 10.8 ng/ml
prolaktyna po mtc - 164 ng/ml
progesteron - 10.6
Badanie zostalo zrobione w 23 dniu cyklu.
Poszlam do ginekologa, zapisal mi bromergon chociaz po pewnym wahaniu bo jesli o cykl chodzi jest u mnie wszystko w porzadku, wrecz wzorowo. Nigdy tez nie narzekalam na szczegolne bole podbrzusza, glowy w trakcie okresu, zbyt dlugie krwawienie, zbyt obfite czy niewielkie.
Trzy lata temu wynik bez obciazenia przekraczal jednak dopuszczalne normy, z tym ze badania zostaly zrobione w bardzo traumatycznym dla mnie momencie zycia. Teraz, nazwijmy to 'poziom stresu' jest znacznie mniejszy, moze dlatego przynajmniej bez obciazenia prolaktyna jest w normie.
Czy moge w zwiazku z tym wyciagnac wniosek ze stres mnie zzera i stad byc moze takie wyniki?
Powiem szczerze, ze tak wlasnie ja je interpretuje i leczenia bromergonem nie rozpoczelam. Boje sie, ten lek ma zbyt duzo skutkow ubocznych ktore przy moim trybie zycia sa absolutnie niedopuszczalne. Ja musze byc niemal 12 godzin na dobe aktywna, tego wymaga moja praca, nie wyobrazam sobie omdlen, zawrotow glowy, ospalosci, bolow glowy, ktorych nigdy w zyciu nie mialam.
Mam jednak watpliwosci czy dobrze postepuje. Czy znacie przypadki osob takich jak ja? Czy branie takich lekow jak bromergon to mus w moim przypadku? Mysle o skonsultowaniu sie z innym ginekologiem, ale poki co pytam Was, Wasza wiedza bywa imponujaca. Licze na odpowiedz.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 22:12   #59
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Pisalam o moim przypadku w watku na temat interpretacji wynikow badania poziomu prolaktyny. Wykryto u mnie prolaktynemie utajona. Mialam nastepujace wyniki:
prolaktyna - 10.8 ng/ml
prolaktyna po mtc - 164 ng/ml
progesteron - 10.6
Badanie zostalo zrobione w 23 dniu cyklu.
Poszlam do ginekologa, zapisal mi bromergon chociaz po pewnym wahaniu bo jesli o cykl chodzi jest u mnie wszystko w porzadku, wrecz wzorowo. Nigdy tez nie narzekalam na szczegolne bole podbrzusza, glowy w trakcie okresu, zbyt dlugie krwawienie, zbyt obfite czy niewielkie.
Trzy lata temu wynik bez obciazenia przekraczal jednak dopuszczalne normy, z tym ze badania zostaly zrobione w bardzo traumatycznym dla mnie momencie zycia. Teraz, nazwijmy to 'poziom stresu' jest znacznie mniejszy, moze dlatego przynajmniej bez obciazenia prolaktyna jest w normie.
Czy moge w zwiazku z tym wyciagnac wniosek ze stres mnie zzera i stad byc moze takie wyniki?
Powiem szczerze, ze tak wlasnie ja je interpretuje i leczenia bromergonem nie rozpoczelam. Boje sie, ten lek ma zbyt duzo skutkow ubocznych ktore przy moim trybie zycia sa absolutnie niedopuszczalne. Ja musze byc niemal 12 godzin na dobe aktywna, tego wymaga moja praca, nie wyobrazam sobie omdlen, zawrotow glowy, ospalosci, bolow glowy, ktorych nigdy w zyciu nie mialam.
Mam jednak watpliwosci czy dobrze postepuje. Czy znacie przypadki osob takich jak ja? Czy branie takich lekow jak bromergon to mus w moim przypadku? Mysle o skonsultowaniu sie z innym ginekologiem, ale poki co pytam Was, Wasza wiedza bywa imponujaca. Licze na odpowiedz.
Stres to podstawowy czynnik zarówno różnych rodzajów prolaktynemii jak i gruczolaka przysadki, on też rośnie ze stresu (nie chodzi tylko o stres zewnętrzny, ale też wewnętrzny, np. stany zapalne w organiźmie itp.). A Ty miałaś badaną tylko PRL czy coś jeszcze? Bo czasem sama PRL szaleje, a reszta nie, i wtedy można się zastanowić, czy brać, czy nie brać. gorzej, jak całą reszta szwankuje, są brzuskie inne horony przysadkowe, zwalnia metabolizm, wtedy leczenie wspomagające BRO ma sens. Jeśli nie tyjesz, dobrze się czujesz, z okresem problemu nie ma to mozesz nie brać. W takich przypadkach jak Twój czasami problem wychodzi, gdy zaczynają się starania o poczęcie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 21:05   #60
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Stres to podstawowy czynnik zarówno różnych rodzajów prolaktynemii jak i gruczolaka przysadki, on też rośnie ze stresu (nie chodzi tylko o stres zewnętrzny, ale też wewnętrzny, np. stany zapalne w organiźmie itp.). A Ty miałaś badaną tylko PRL czy coś jeszcze? Bo czasem sama PRL szaleje, a reszta nie, i wtedy można się zastanowić, czy brać, czy nie brać. gorzej, jak całą reszta szwankuje, są brzuskie inne horony przysadkowe, zwalnia metabolizm, wtedy leczenie wspomagające BRO ma sens. Jeśli nie tyjesz, dobrze się czujesz, z okresem problemu nie ma to mozesz nie brać. W takich przypadkach jak Twój czasami problem wychodzi, gdy zaczynają się starania o poczęcie.
Nie tyje, dobrze sie czuje, problemow z okresem nie mam. Jedynym problemem zdrowotnym ktory neka mnie od kilku lat jest mastopatia. Ale znow powstaje pytanie czy to moze byc powiazane z wahaniami poziomu prolaktyny? Czy w tym momencie nie ma sensu zrobienie bardziej szczegolowych badan hormonalnych a nie podtruwanie sie bromergonem ktory ma wplyw jedynie na poziom prolaktyny. Z drugiej strony wiadomo ze na mastopatie leku nie ma, z tym trzeba zyc i badac sie regularnie sprawdzajac czy pojawiaja sie jakiekolwiek podejrzane zmiany. Mam straszny metlik w glowie, mala wiedze na temat hormonow i ich wzajemnym wplywie na siebie nawzajem. Wiem jedno, to potwierdzaja sami lekarze, szzcegolnie Ci starej daty, hormonow czesto lepiej nie ruszac, nieodpowiednia terapia moze byc bardziej zgubna w skutkach niz jej brak. I badz tu czlowieku madry. Wspomnialas tez o problemach z zajsciem w ciaze przy niewlasciwym poziomie prolaktyny, kolejny powod do niepokoju dla mnie bo zdaje sobie z tego sprawe. Zdecydowanie potrzebuje dodatkowych konsultacji w tej kwestii. Dziekuje za komentarz do mojego postu
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-18 10:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.