Pierwszy raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-13, 16:55   #1
adagdansk
Raczkowanie
 
Avatar adagdansk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 40

Pierwszy raz


Witam,
w zeszla sobote stracilam dziewictwo, bylo lekkie krwawienie, ale po dniu przeszlo, a od wczoraj znow zaczelo troche krwi leciec, okres wypada mi okolo 20, wiec na niego za wczescnie, co to moze byc, czy jest spowodowane?

Za wszystkie rozsadne odpowiedzi dziekuje.
__________________
Ciuszki i inne

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=345424
adagdansk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 19:48   #2
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Pierwszy raz

moze jeszcze resztki blony, albo cos sie uszkodzilo. trudno stwerdzic. a moze to okres przyszedl wczesniej ;]
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 21:58   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
moze jeszcze resztki blony, albo cos sie uszkodzilo. trudno stwerdzic. a moze to okres przyszedl wczesniej ;]
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 22:36   #4
littleblackwitch
Zadomowienie
 
Avatar littleblackwitch
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pyrlandia ♥
Wiadomości: 1 832
Dot.: Pierwszy raz

jak jest rana musi i być krwawienie...
też tak miałam, wystarczyło lekkie naciągnięcie i już krew
littleblackwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 08:02   #5
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Pierwszy raz

Pewnie resztki błody, albo ranka.
Unikaj teraz współżycia, żeby się wszystko ładne zagoiło.
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:11   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Pierwszy raz

Hmm zgadzam sie z poprzedniczkami. nie panikuj to moze byc mala rana.. otarlas sie.. wiesz to 1 raz, cos nowego dla organizmu moze bylas spieta i sie otarlas.. roznie bywa. ale raczej to nic zlego. 3maj sie
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 12:25   #7
floo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy raz

Ja jestem jeszcze przed i troszkę się boję Jestem ze wspaniałym facetem i właśnie z nim chcę przeżyć ten pierwszy raz Tylko mam pewne wątpliwości natury raczej higienicznej:-P Czy lepiej zrobić to z prezerwatywą? Jestem właśnie po kuracji antybiotykowej więc wiadomo, że flora bakteryjna w pochwie nie jest w najlepszym stanie (dbam o nią biorąc lacibios femina). Do podmywania używam lactacyd femina i teraz chusteczek do higieny intymnej. Proszę poradźcie co i jak
floo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 18:26   #8
Czuczusia
Przyczajenie
 
Avatar Czuczusia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy raz

Ja po pierwszym razie miałam wcześniej okres. Jak już ktoś wcześniej napisał - nowość dla organizmu to mogą być lekkie zmiany ; )
Czuczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 19:16   #9
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Pierwszy raz

no a jak inaczej chcesz sie zabezpieczyc? chyba ze bioerzesz tabletki... mi sie wydaje ze z prezerwatywa lepiej, ale i tak musisz sie po stosunku umyc
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 20:21   #10
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

no ja własnie tez ten pierwszy raz mam dopiero bardzo niedawno za soba. chce zapytac czy to ze bol sie utrzymuje wiecej niz dzien jest normalna sprawa. oczywiscie jestem swiadoma ze to przeciez byla nowosc dla organizmu i ze bolec musialo tylko mnie interesuje czy ten dyskomfort i obolałość że sie tak wyraze moga sie dlugo utrzymywac...
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 20:40   #11
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Pierwszy raz

u mnie nie trwalo to dluzej niz doba.. chyba to zalezy od budowy.. jesli bylo ze tak ujme "ostro" albo facet byl malo delikatny, to moglo sie obetrzec, mysle ze to normalne. jesli ten bol bedzie trwal dluzej to moze warto zajrzec do lekarza
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 21:03   #12
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
u mnie nie trwalo to dluzej niz doba.. chyba to zalezy od budowy.. jesli bylo ze tak ujme "ostro" albo facet byl malo delikatny, to moglo sie obetrzec, mysle ze to normalne. jesli ten bol bedzie trwal dluzej to moze warto zajrzec do lekarza
swoja droga skoro sie zaczelo wspolzyc to i tak trzeba
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 21:05   #13
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
u mnie nie trwalo to dluzej niz doba.. chyba to zalezy od budowy.. jesli bylo ze tak ujme "ostro" albo facet byl malo delikatny, to moglo sie obetrzec, mysle ze to normalne. jesli ten bol bedzie trwal dluzej to moze warto zajrzec do lekarza
ostro to raczej nie i facet też starał się być delikatny, przynajmniej na początku ale gładko też nie do końca było, wiadomo stresik i zbyt mało mojej "gotowości" itd... no wiadomo obtarło mnie i to na pewno. coż no, ból był jak pieron, przyznaje. no ale to też poniekąd kładę trochę na karb wyżej wymienionych powodów. krwawienie tez bylo, trudno mi powiedziec czy duze, no ale poki co nie pojawiło sie spowrotem nic takiego wiec o tyle dobrze. mam wiec tylko nadzieję że tak jak mówisz ten bol sie powiedzmy po dobie czy dwoch skonczy.
aha. pisałaś wczesniej że po prezerwatywach trzeba sie isc umyć. a jak nie poszłam (co wynikało z mojej niewiedzy) to coś nie tego?? jakie moga byc konsekwencje?
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 21:22   #14
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
swoja droga skoro sie zaczelo wspolzyc to i tak trzeba
no to oczywiste ale wiesz jak teraz dziewczyny sie boja ginekologa..

Cytat:
Napisane przez valercia Pokaż wiadomość
aha. pisałaś wczesniej że po prezerwatywach trzeba sie isc umyć. a jak nie poszłam (co wynikało z mojej niewiedzy) to coś nie tego?? jakie moga byc konsekwencje?
mysle ze nic sie nie stalo. po pierwszych razach tez sie nie mylam i wiekszosc kobiet tego nie robi. ale teraz myje sie zawsze ze wzgledu na to ze nawracalo mi zapalenie pecherza. odkad sie myje po kazdym stosunku to problemu nie ma

Edytowane przez hammie
Czas edycji: 2009-07-01 o 21:24
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 21:38   #15
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
mysle ze nic sie nie stalo. po pierwszych razach tez sie nie mylam i wiekszosc kobiet tego nie robi. ale teraz myje sie zawsze ze wzgledu na to ze nawracalo mi zapalenie pecherza. odkad sie myje po kazdym stosunku to problemu nie ma
uf to dobrze bo troche mnie to wystrachało oczywiście nie raz słyszałam o myciu po wszystkim ale gdzie tam człowiek miał do tego głowe jak przyszło co do czego ale z tego co mówisz przynosi to korzyści więc może warto pamiętać... dzięki
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 10:20   #16
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

nachodzi mnie jeszcze takie jedno pytanie. czy przy pierwszym razie jest ryzyko jakiegoś delikatnego rozerwania skóry/ciała u wejscia do pochwy? bo jesli ból odczuwa sie wlasnie u wejscia to może tu też cos sie naruszyło?...
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 12:37   #17
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez valercia Pokaż wiadomość
nachodzi mnie jeszcze takie jedno pytanie. czy przy pierwszym razie jest ryzyko jakiegoś delikatnego rozerwania skóry/ciała u wejscia do pochwy? bo jesli ból odczuwa sie wlasnie u wejscia to może tu też cos sie naruszyło?...
oczywiscie ze jest
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 16:42   #18
Beataboni
Raczkowanie
 
Avatar Beataboni
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 202
Dot.: Pierwszy raz

mnie bolalo jakby mi ktos noz do srodka wsadzil, krawienie byloadekwatne do tego.
przez jakies 3 dni samoistnie mi leciala krew, nie w ilosciach jak przy miesiaczce, ale leciala. Przez te kolejne 3 dni nie kochalismy sie. Potem przy stosunku jezcze przez 2 dni mi krew leciala.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez valercia Pokaż wiadomość
nachodzi mnie jeszcze takie jedno pytanie. czy przy pierwszym razie jest ryzyko jakiegoś delikatnego rozerwania skóry/ciała u wejscia do pochwy? bo jesli ból odczuwa sie wlasnie u wejscia to może tu też cos sie naruszyło?...
Ja mialam tak naruszone i do tego kilka dni mnie swedzialo wejscie, dopoki sie nie zagoilo. Nawet teraz, gdy z moim poszalejemy i mi sie obetrze wejscie to mnie swedzi potem, ale stosuje wtedy krem do higieny intymnej z Oriflame i przechodzi
Beataboni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 19:00   #19
floo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy raz

Byłam u ginekologa i biore tabletki Można powiedzieć, że robię wywiad i przygotowuję się do tego co ma nastąpić Pozdrawiam Was serdecznie
floo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 19:35   #20
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
oczywiscie ze jest
Cytat:
Napisane przez Beataboni Pokaż wiadomość
mnie bolalo jakby mi ktos noz do srodka wsadzil, krawienie byloadekwatne do tego.
przez jakies 3 dni samoistnie mi leciala krew, nie w ilosciach jak przy miesiaczce, ale leciala. Przez te kolejne 3 dni nie kochalismy sie. Potem przy stosunku jezcze przez 2 dni mi krew leciala.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------


Ja mialam tak naruszone i do tego kilka dni mnie swedzialo wejscie, dopoki sie nie zagoilo. Nawet teraz, gdy z moim poszalejemy i mi sie obetrze wejscie to mnie swedzi potem, ale stosuje wtedy krem do higieny intymnej z Oriflame i przechodzi
DZIEKI! bo mi się właśnie to nie podobało że nadal coś mnie boli wlasnie u wejscia (dzis w nocy minie 2 doby od tego momentu...) . zreszta moze i tak za wiele sobie życzylam-w koncu 2 dni to i tak malo czasu i ma prawo bolec. no ale wiadomo,czlowiek sie przestraszyl ze moze cos jest nie halo, wiec tak czy inaczej bardzo dziekuje za rozwianie moich watpliwosci
zreszta jakbym sie przyjrzała bliżej to własnie w tym miejscu gdzie boli, u wejscia, przy brzegu tej granicy oddzielajacej czesci intymne od innego wiadomego otworu ( ) mam ewidentna ranke! mam nadzieje ze to sie w miare szybko goi...

a własnie, czy w zwiazku z tym jest jakiś okres "kwarantanny" seksualnej? ile powinnam odczekać ze współżyciem żeby od nowa nie narobic sobie kuku po tym jak sie zagoi??

aha. oczywiscie za porade z kremem też dziękuję
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 20:04   #21
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Pierwszy raz

no musisz odczekac dotad dopoki cie nie przestanie bolec i zobaczysz ze juz nie jest zaczerwienione ani obrzekniete
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:35   #22
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

dzięki już chyba wszystko wiem
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 15:00   #23
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez floo Pokaż wiadomość
Byłam u ginekologa i biore tabletki Można powiedzieć, że robię wywiad i przygotowuję się do tego co ma nastąpić Pozdrawiam Was serdecznie
ja i tak radzilabym z prezerwatywa, ze wzgledu na to, że nie wiesz czy bedziesz krwawic czy nie. a zawsze bardziej higienicznie wtedy jest z gumka ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:28   #24
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez valercia Pokaż wiadomość
własnie w tym miejscu gdzie boli, u wejscia, przy brzegu tej granicy oddzielajacej czesci intymne od innego wiadomego otworu ( ) mam ewidentna ranke! mam nadzieje ze to sie w miare szybko goi...
pozwolilam sobie zacytować samą siebie, bo mój problem powrócił... otóż przy kolejnym razie (po zdajsie 12 dniach od pierwszego razu...) znowu miałam nieprzyjemną historię myślałam że ból itp łączy się z pierwszym razem a potem jest juz ok... Tymczasem za drugim razem też miałam problem, bo odczuwałam ból, co prawda troche mniejszy niż wtedy ale jednak był i chyba też znowu nabawiłam się tej rany o której pisałam poprzednio...

może Wy mnie oświecicie o co tu chodzi?! jak długo może mi się pojawiać taki ból??? no przecież nie będę wiecznie przeżywać tego jakby to miał być pierwszy raz!!! troche sie boje że coś jest ze mną nie tak...
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:59   #25
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez valercia Pokaż wiadomość
pozwolilam sobie zacytować samą siebie, bo mój problem powrócił... otóż przy kolejnym razie (po zdajsie 12 dniach od pierwszego razu...) znowu miałam nieprzyjemną historię myślałam że ból itp łączy się z pierwszym razem a potem jest juz ok... Tymczasem za drugim razem też miałam problem, bo odczuwałam ból, co prawda troche mniejszy niż wtedy ale jednak był i chyba też znowu nabawiłam się tej rany o której pisałam poprzednio...

może Wy mnie oświecicie o co tu chodzi?! jak długo może mi się pojawiać taki ból??? no przecież nie będę wiecznie przeżywać tego jakby to miał być pierwszy raz!!! troche sie boje że coś jest ze mną nie tak...
Mówisz, że to drugi raz. Twoje ciało musi się przyzwyczaić. Nic na to nie poradzisz niestety.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 00:39   #26
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Mówisz, że to drugi raz. Twoje ciało musi się przyzwyczaić. Nic na to nie poradzisz niestety.
czyli wg Ciebie to by byla tylko kwestia przyzwyczajenia się? uff, no to na szczescie to nie brzmi az tak groźnie...

poważnie troche mnie to przestraszylo i wkurzylo itd bo tak jak mówie, nie spodziewalam sie, a poza tym, kiedyś w rozmowie z kolezanka sie wygadalam wlasnie na ten temat i ze tak mialam. a ona mowi ze nie miala takiego problemu, ze pierwszy raz owszem byl bolesny ale potem to juz zadnych komplikacji...

no i dlatego też mnie to zastanawia czy u mnie jest wszystko ok... może mnie ktos pocieszy że miał podobnie?...

Edytowane przez valercia
Czas edycji: 2009-07-15 o 00:41
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:51   #27
mloda1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 19
Dot.: Pierwszy raz

Ja też tak miałam, i szczerze powiem dopiero po kilku a nawet kilkunastu razach przestałam czuć ból. Większość moich koleżanek też tak miała.
Zwróć uwagę jeszcze na to, że dopiero zaczełaś współżyć, Twoja pochwa nie jest jeszcze przyzywaczajona do tego ze cos ja od czasu do czasu odwiedza
mloda1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:41   #28
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez mloda1000 Pokaż wiadomość
Ja też tak miałam, i szczerze powiem dopiero po kilku a nawet kilkunastu razach przestałam czuć ból. Większość moich koleżanek też tak miała.
Zwróć uwagę jeszcze na to, że dopiero zaczełaś współżyć, Twoja pochwa nie jest jeszcze przyzywaczajona do tego ze cos ja od czasu do czasu odwiedza
no to mnie troche pociesza że nie jestem odosobniona.. dzieki
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.