Praca w sklepach internetowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 11:53   #1
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100

Praca w sklepach internetowych


Co myślicie o pracy w tego typu firmach ?

Ja od maja pracuję w kolejnym (drugim) sklepie internetowym i strasznie sobie chwalę ten typ pracy. Dorobiłam się już pracownika. Nie wyobrażam sobie już teraz np. pracy przedstawiciela handlowego, czy w banku, tutaj się rozwijam i cały czas uczę nowych rzeczy.
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:13   #2
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Praca w sklepach internetowych

może podpowiedz, gdzie można szukać takiej pracy?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:40   #3
_martinella
Raczkowanie
 
Avatar _martinella
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 49
Dot.: Praca w sklepach internetowych

Ja słyszałam opinie o tylko jednym sklepie, z którego zwalniali się wszyscy po maksymalnie miesiącu. Powodem był pracodawca, z którym nie dało się wytrzymać. Ale jak w każdej branży są lepsi i gorsi, po za tym zawsze mi się wydawało że to całkiem przyjemna praca. Sama osobiście miałam kiedyś pomysł na sklep, ale to jeszcze niezrealizowane marzenie
_martinella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:30   #4
Black Casshmere
Rozeznanie
 
Avatar Black Casshmere
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 652
Dot.: Praca w sklepach internetowych

No własnie gdzie szukać takiej pracy?
__________________
Tańczyć, klaskać, skakać, krzyczeć, śpiewać, unosić się...
Black Casshmere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 18:02   #5
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Praca w sklepach internetowych

Cytat:
Napisane przez shaphire Pokaż wiadomość
Co myślicie o pracy w tego typu firmach ?

Ja od maja pracuję w kolejnym (drugim) sklepie internetowym i strasznie sobie chwalę ten typ pracy. Dorobiłam się już pracownika. Nie wyobrażam sobie już teraz np. pracy przedstawiciela handlowego, czy w banku, tutaj się rozwijam i cały czas uczę nowych rzeczy.
to jest Twoja firma czy jestes tam pracownikiem?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 08:02   #6
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Praca w sklepach internetowych

Jestem pracownikiem, pracuje dla dużej hurtowni w Krk i dla niej zajmuję się tworzeniem, promowaniem i zarządzaniem sklepu internetowego. Zorganizowałam wszystko od podstaw i wierzcie mi, mimo że mam doświadczenie w tej branży to zaskoczyło mnie wiele różnych rzeczy. Wielu rzeczy nauczyłam się w poprzedniej pracy, i mimo że to była wyczerpująca praca w stresie, gdzie rotacja pracowników jest przeogromna zarówno w biurze jak i w magazynie, i to po 10-13 godzin, to dużo tam się nauczyłam. Dlatego zanim przystąpicie do starania się o pracę w sklepie internetowym ,albo znajdziecie kontakt do potencjalnego pracodawcy poczytajcie o e-commerce. Miałam szkolenie ostatnio z promowania strony internetowej oprócz tego cały czas czytam, rozmawiam z informatykami jestem nawet na forum SEO. To jest branża w której cały czas coś się zmienia, szczególnie ceny, metody pozycjonowania, wymagania klienteli. Na początek jeśli interesuje Was ta branża to żeby zachęcić pot. pracodawcę załóżcie swoją własną stronę, np. jakąś hobbystyczną, tematyczną, społeczną. Ja mam taką stronę (nie darmowy blog) i sobie ją sama pozycjonuję, modyfikuję, to jest taki trening. Potem w CV możecie umieścić wpis że prowadzicie własne www co zapewniam przyniesie dobre efekty. Trzeba wykupić domenę (parę złotych rocznie) serwer (ok.50zł rocznie) i poprosić informatyka by podpiął Wordpressa albo Jommle (polecam bardziej to pierwsze)
Jeśli jednak chcecie sprawdzić najpierw czy w ogóle taka praca Wam odpowiada najmijcie się jako opisywacz produktów, będziecie trochę z boku, ale dzięki temu poznacie asortyment. Jeśli poznacie asortyment (szczególnie nietypowy) to będziecie cenne dla firmy co może oznaczać dodatkowe obowiązki, zadania i przez to rozwijanie się. Obydwie prace zarówno tą aktualną i poprzednią znalazłam uwaga na.... gumtree !
A jeśli nie widzicie nigdzie ogłoszeń to zróbcie sobie spis hurtowni w swojej okolicy i złóżcie im ofertę zorganizowania i prowadzenia sklepu (opcja dla bardziej przebojowych dziewczyn) .
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:35   #7
muammamija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 270
Dot.: Praca w sklepach internetowych

Faktycznie super ta praca - zarządzasz sklepem internetowym dużej hurtowni, a od rana na wizażu :p zazdroszczę trybu pracy
muammamija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 11:34   #8
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Praca w sklepach internetowych

Cytat:
Napisane przez muammamija Pokaż wiadomość
Faktycznie super ta praca - zarządzasz sklepem internetowym dużej hurtowni, a od rana na wizażu :p zazdroszczę trybu pracy
nikt mi nie patrzy w komputer, co nie oznacza że siedzę cały czas na forach. Tzn. siedzę czasem, głównie jako specjalista d.s. oświetlenia na przykład, doradzam, piszę posty, artykuły, zachęcam do zakupu LED-ów świetlówek i mnóstwa innych rzeczy (mam tu mnóstwo kategorii) . Sama decyduję o tym co robię w danym czasie, generalnie nikt nie rozlicza mnie z tego co robię w tym momencie, tłumaczę się z miesięcznego obrotu w sklepie i na allegro. To jest wyznacznik mojej pracy i osiągnięć. Ważne jest też dbanie o opinie, więc to nie jest praca dla osób pretensjonalnych, niemiłych dla ludzi.
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 10:54   #9
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Praca w sklepach internetowych

Cytat:
Napisane przez Black Casshmere Pokaż wiadomość
No własnie gdzie szukać takiej pracy?
Tam, gdzie każdej innej, pewnie głównie na portalach internetowych o pracę
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.