Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-12-21, 10:39   #1
Jedwab93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 28

Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?


Mam 20 lat a moje w³osy s± cienkie, bardzo wypadaj±, s± bardzo niesforne, odstaj± we wszystkie strony i chyba bardzo siê krusz± bo mam wra¿enie ¿e w ogóle nie rosn± (a gdy raz dla eksperymentu nie by³am d³u¿ej u fryzjera prawie ka¿dy w³os mia³ inn± d³ugo¶æ...) Mimo ¿e kompletnie w ¿aden sposób im nie szkodzê - nie prostujê w ogóle, nie suszê (k³adê siê spaæ z wilgotnymi, ale czy to a¿ tak bardzo by je niszczy³o?) , nigdy ich nie farbowa³am (jakie¶ dwa lata temu u¿y³am kilka razy szamponetki i to by by³o tyle je¶li chodzi o eksperymenty), przycinam je co 3 miesi±ce (gdybym robila to czê¶ciej to chyba by³yby jeszcze krótsze... ;/ )

Próbujê je zapu¶ciæ od jakiego¶ roku ¿eby by³y przynajmniej do ³opatek ( jak na razie nic z tego nie wysz³o) bo co trochê mi urosn± muszê podcinaæ koñcówki. Nie mogê je¶æ wielu produktów spo¿ywczych wiêc ³ykam od niedawna witaminy i Revalid (3 razy dziennie) bo stwierdzi³am ¿e mo¿e za ma³o je od¿ywiam "od ¶rodka". Przez to ¿e s± tak rzadkie prawie ca³y czas mam je spiête - ostatnie zdjêcie (to pewnie te¿ nie dobrze? ) co ciekawe, jest ich tak wiele ¿e mogê je wszystkie spi±æ JEDN¡ wsuwk±... ;]

Szuka³am jaki¶ porad na wiza¿u ale tak na prawdê nie wiem nawet jakie dok³adnie mam problemy ¿e tak kiepsko wygl±daj± rozpuszczone... Wiêc nie wiem czego dok³adnie szukaæ. Bo niby s± mi³e w dotyku ale jednocze¶nie niby s± zniszczone bo siê bardzo krusz±(?)

Chcialabym zapytaæ wiêc jakie macie rady dla mnie? Jaki dok³adnie jest problem i na czym powinnam siê przede wszystkim skupiæ? (mam nadziejê, ¿e za³±czone zdjêcia co¶ pomog±..)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4382.jpg (242,9 KB, 105 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4386.jpg (131,2 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4395.jpg (196,0 KB, 89 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4420.jpg (96,6 KB, 50 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4422.jpg (67,6 KB, 112 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4425.jpg (98,8 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4427.jpg (26,8 KB, 51 za³adowañ)

Edytowane przez Jedwab93
Czas edycji: 2013-12-21 o 10:46
Jedwab93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 11:24   #2
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 422
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam 20 lat a moje w³osy s± cienkie, bardzo wypadaj±, s± bardzo niesforne, odstaj± we wszystkie strony i chyba bardzo siê krusz± bo mam wra¿enie ¿e w ogóle nie rosn± (a gdy raz dla eksperymentu nie by³am d³u¿ej u fryzjera prawie ka¿dy w³os mia³ inn± d³ugo¶æ...) Mimo ¿e kompletnie w ¿aden sposób im nie szkodzê - nie prostujê w ogóle, nie suszê (k³adê siê spaæ z wilgotnymi, ale czy to a¿ tak bardzo by je niszczy³o?) , nigdy ich nie farbowa³am (jakie¶ dwa lata temu u¿y³am kilka razy szamponetki i to by by³o tyle je¶li chodzi o eksperymenty), przycinam je co 3 miesi±ce (gdybym robila to czê¶ciej to chyba by³yby jeszcze krótsze... ;/ )

Próbujê je zapu¶ciæ od jakiego¶ roku ¿eby by³y przynajmniej do ³opatek ( jak na razie nic z tego nie wysz³o) bo co trochê mi urosn± muszê podcinaæ koñcówki. Nie mogê je¶æ wielu produktów spo¿ywczych wiêc ³ykam od niedawna witaminy i Revalid (3 razy dziennie) bo stwierdzi³am ¿e mo¿e za ma³o je od¿ywiam "od ¶rodka". Przez to ¿e s± tak rzadkie prawie ca³y czas mam je spiête - ostatnie zdjêcie (to pewnie te¿ nie dobrze? ) co ciekawe, jest ich tak wiele ¿e mogê je wszystkie spi±æ JEDN¡ wsuwk±... ;]

Szuka³am jaki¶ porad na wiza¿u ale tak na prawdê nie wiem nawet jakie dok³adnie mam problemy ¿e tak kiepsko wygl±daj± rozpuszczone... Wiêc nie wiem czego dok³adnie szukaæ. Bo niby s± mi³e w dotyku ale jednocze¶nie niby s± zniszczone bo siê bardzo krusz±(?)

Chcialabym zapytaæ wiêc jakie macie rady dla mnie? Jaki dok³adnie jest problem i na czym powinnam siê przede wszystkim skupiæ? (mam nadziejê, ¿e za³±czone zdjêcia co¶ pomog±..)

Zacznij od napisania jak± stosujesz pielêgnacjê. Chodzi mi o produkty i jak czêsto ich u¿ywasz.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 11:33   #3
Jedwab93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

W³osy myjê co drugi dzieñ - szamponami z rzep±, akutalnie z Joanny wzmacniaj±cy w³osy.

Ogólnie dawno temu stosowa³am ró¿ne od¿ywki ale wszystkie powodowa³y ¿e moje w³osy jeszcze bardziej siê przet³uszcza³y (a mo¿e ¼le u¿ywa³am? nie wiem...) i odpu¶ci³am bo i efektów raczej nie by³o. Pamiêtam ¿e korzysta³am np. z Dove i Sleek Line ale nie by³o ¿adnych efektów wiêc przesta³am.

Teraz u¿ywam tylko Gliss kur hair repair - ekspresowa od¿ywka regeneracyjna. A i ostatnio w³osy podcina³am jakie¶ 1,5 miesi±ca temu. Zdjêcia s± z dzi¶ i sprzed kilku dni.

Edytowane przez Jedwab93
Czas edycji: 2013-12-21 o 11:36
Jedwab93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 12:08   #4
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomo¶ci: 8 484
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy myjê co drugi dzieñ - szamponami z rzep±, akutalnie z Joanny wzmacniaj±cy w³osy.

Ogólnie dawno temu stosowa³am ró¿ne od¿ywki ale wszystkie powodowa³y ¿e moje w³osy jeszcze bardziej siê przet³uszcza³y (a mo¿e ¼le u¿ywa³am? nie wiem...) i odpu¶ci³am bo i efektów raczej nie by³o. Pamiêtam ¿e korzysta³am np. z Dove i Sleek Line ale nie by³o ¿adnych efektów wiêc przesta³am.

Teraz u¿ywam tylko Gliss kur hair repair - ekspresowa od¿ywka regeneracyjna. A i ostatnio w³osy podcina³am jakie¶ 1,5 miesi±ca temu. Zdjêcia s± z dzi¶ i sprzed kilku dni.
Przede wszystkim spanie z mokrymi w³osami powoduje, ¿e niszcz± siê bardziej ni¿ jakby¶ je potraktowa³a suszark±.
Od¿ywki s± bardzo wa¿ne i najwa¿niejsze jest to, co maj± w sk³adzie. Szampon ma nam tylko oczy¶ciæ w³osy i nic wiêcej. Wa¿na jest te¿ suplementacja od ¶rodka.
Mimo wszystko powinna¶ skontaktowaæ siê z trychologiem, dermatologiem
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 13:45   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy myjê co drugi dzieñ - szamponami z rzep±, akutalnie z Joanny wzmacniaj±cy w³osy.

Ogólnie dawno temu stosowa³am ró¿ne od¿ywki ale wszystkie powodowa³y ¿e moje w³osy jeszcze bardziej siê przet³uszcza³y (a mo¿e ¼le u¿ywa³am? nie wiem...) i odpu¶ci³am bo i efektów raczej nie by³o. Pamiêtam ¿e korzysta³am np. z Dove i Sleek Line ale nie by³o ¿adnych efektów wiêc przesta³am.
Na pewno ¼le ich u¿ywa³a¶ i ¼le je dobiera³a¶. Przy w³osach ³atwych do obci±¿enia Dove i Sleek s± za za ciê¿kie. Jest du¿o lekkich od¿ywek, które takiego efektu nie spowoduj±.

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz u¿ywam tylko Gliss kur hair repair - ekspresowa od¿ywka regeneracyjna. A i ostatnio w³osy podcina³am jakie¶ 1,5 miesi±ca temu. Zdjêcia s± z dzi¶ i sprzed kilku dni.
Jak d³ugo go stosujesz? Czy po tym Gliss Kurze w³osy nie wygl±daj± gorzej np nie s± bardziej suche, sianowate? Bo je¶li tak, to produkty tej marki mog± nie byæ dla Ciebie.

Ja bym postawi³a na jak±¶ lekk± od¿ywkê nawil¿aj±ca i zredukowa³a silikony tylko do serum ochronnego na koñcówki. Wszystkie Twoje dotychczasowe kosmetyki, w³±cznie z Gliss Kurem, maj± silikony, a Twoje w³osy s± cienkie i niekoniecznie bêd± lubiæ tak± pielêgnacjê.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-12-21 o 13:46
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 16:51   #6
Jedwab93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Dziêkujê za dotychczasowe odpowiedzi, czytam w³a¶nie o szamponach i odzywkach do cienkich w³osów, na pewno co¶ wybiorê

Po od¿ywce Gliss Kur (psikam tylko od po³owy d³ugo¶ci) w³osy s± super miêkkie w dotyku, jak jedwab niemal¿e, ale je¶li u¿yjê za du¿o bardzo szybko siê przet³uszczaj± wiêc staram siê psikaæ tylko troszeczkê. Chocia¿ patrzê teraz na sk³ad i zawiera ten ca³y dimethiconol itp to chyba z niej zrezygnujê.

Jakie macie jeszcze rady dla mnie?

I jako jakie mo¿ecie oceniæ moje w³osy? Wysuszone? Pusz±ce siê? Zniszczone na koñcach? a mo¿e wszystko w jednym? Gdy bêdê wiedzieæ (a nie tylko siê domy¶laæ) co im jest bêdê mog³a równie¿ sama wiêcej poszukaæ na internecie wiêcej porad.

A i macie mo¿e jakie¶ sposoby na to zeby w³osy nie odstawa³y? Tzn ¿eby tworzy³y jakby w miarê jednolit± taflê a nie ¿e po³owa w³osów odstaje w ró¿nych kierunkach )

Edytowane przez Jedwab93
Czas edycji: 2013-12-21 o 16:54
Jedwab93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 17:49   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
I jako jakie mo¿ecie oceniæ moje w³osy? Wysuszone? Pusz±ce siê? Zniszczone na koñcach? a mo¿e wszystko w jednym? Gdy bêdê wiedzieæ (a nie tylko siê domy¶laæ) co im jest bêdê mog³a równie¿ sama wiêcej poszukaæ na internecie wiêcej porad.

A i macie mo¿e jakie¶ sposoby na to zeby w³osy nie odstawa³y? Tzn ¿eby tworzy³y jakby w miarê jednolit± taflê a nie ¿e po³owa w³osów odstaje w ró¿nych kierunkach )
A czy Twoje w³osy nie maj± sk³onno¶ci do falowania, skrêcania siê? Bo trochê na takie wygl±daj±. Je¶li tak jest, to mo¿e stosujesz zbyt ciê¿k± pielêgnacjê, która nie pozwala im pokazaæ pe³ni swoich mo¿liwo¶ci.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 18:19   #8
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomo¶ci: 8 484
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za dotychczasowe odpowiedzi, czytam w³a¶nie o szamponach i odzywkach do cienkich w³osów, na pewno co¶ wybiorê

Po od¿ywce Gliss Kur (psikam tylko od po³owy d³ugo¶ci) w³osy s± super miêkkie w dotyku, jak jedwab niemal¿e, ale je¶li u¿yjê za du¿o bardzo szybko siê przet³uszczaj± wiêc staram siê psikaæ tylko troszeczkê. Chocia¿ patrzê teraz na sk³ad i zawiera ten ca³y dimethiconol itp to chyba z niej zrezygnujê.

Jakie macie jeszcze rady dla mnie?

I jako jakie mo¿ecie oceniæ moje w³osy? Wysuszone? Pusz±ce siê? Zniszczone na koñcach? a mo¿e wszystko w jednym? Gdy bêdê wiedzieæ (a nie tylko siê domy¶laæ) co im jest bêdê mog³a równie¿ sama wiêcej poszukaæ na internecie wiêcej porad.

A i macie mo¿e jakie¶ sposoby na to zeby w³osy nie odstawa³y? Tzn ¿eby tworzy³y jakby w miarê jednolit± taflê a nie ¿e po³owa w³osów odstaje w ró¿nych kierunkach )
Ja u¿ywam od¿ywkê gliss kur oil nutrive, ma bardzo dobry sk³ad
Nie widzê Twoim w³osów na ¿ywo wiêc nie mogê oceniæ ale Ty sama powinna¶ doskonale wiedzieæ jakie masz w³osy, czy sie pusz±, czy s± rozdwojone koñcówki itd. Ka¿da z nas widzi jak zachowuj± siê jej w³osy wiêc Ty na pewno te¿. Je¶li masz z tym problem zg³o¶ siê do specjalisty-s±dze, ¿e to najlepsze rozwi±zanie i on najlepiej doradzi co i jak robiæ.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 18:21   #9
Jedwab93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

moje w³osy praktycznie na ca³ej d³ugo¶ci s± proste, ale podkrêcaj± siê w³a¶nie na koñcach...

ogólnie jesli chodzi np o puszenie sie to przy skorze glowy sa ok, ale koñce w³asnie czesto s± napuszone...

Edytowane przez Jedwab93
Czas edycji: 2013-12-21 o 18:26
Jedwab93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 19:47   #10
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomo¶ci: 8 484
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
moje w³osy praktycznie na ca³ej d³ugo¶ci s± proste, ale podkrêcaj± siê w³a¶nie na koñcach...

ogólnie jesli chodzi np o puszenie sie to przy skorze glowy sa ok, ale koñce w³asnie czesto s± napuszone...
Po umyciu nak³adaj na koñcówki jaki¶ olejek moje w³osy te¿ s± niesforne i pusz±ce siê, te¿ siê wywijaj±... taka ich natura
Rozdwojonych koñcówek praktycznie nie mam, czêsto te¿ ¶cinam w³osy bo szybko rosn±
U¿ywaj lekkiego szamponu, poszukaj dobrych od¿ywek (o dobrym sk³adzie jest np alterra z granatem, gliss kur oil nutrive), jakie¶ maski... no sama musisz poeksperymentowaæ i zobaczyæ jak w³osy reaguj±. Poczytaj na blogach, dziewczyny maj± wiele sprawdzonych kosmetyków.
Mo¿e olejowanie w³osów przynios³oby jaki¶ efekt.
Jest wiele mo¿liwo¶ci
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-21, 20:31   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
moje w³osy praktycznie na ca³ej d³ugo¶ci s± proste, ale podkrêcaj± siê w³a¶nie na koñcach...

ogólnie jesli chodzi np o puszenie sie to przy skorze glowy sa ok, ale koñce w³asnie czesto s± napuszone...
Mo¿e jeste¶ podobnym przypadkiem jak bohaterka tego wpisu na blogu
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...osy-udaja.html

Mog³aby¶ spróbowaæ u¿yæ jakiej¶ emolientowej od¿ywki, na pocz±tek bez silikonów czyli np awokado i karite Garniera albo Oleo Repair Fructisa (tu co prawda silikon jest, ale w ma³ej ilo¶ci). Do tego jaki¶ nawil¿acz, bo w Twojej pielêgnacji najwyra¼niej ich brakuje czyli np Natur Vital z aloesem, Alterra z Granatem i Aloesem, Isana niebieska. I spróbowaæ po³o¿yæ olej przed myciem, mo¿e byæ nawet jaki¶ kuchenny.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-12-21 o 20:33
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 23:08   #12
Opulka
Raczkowanie
 
Avatar Opulka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Te¿ mi siê wydaje, ¿e pój¶cie w wydobycie skrêtu jest dobrym pomys³em. Widaæ, ¿e uk³adaj± siê w "falkê", wywijaj± siê...
Opulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-23, 08:10   #13
Julenka22
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Przeczyta³am tytu³ tematu i tak siê sama do siebie u¶miechnê³am. Jedwab93 mo¿e najlepiej wybraæ siê do jakiej¶ profesjonalnej fryzjerki, ni¿ samemu eksperymentowaæ i wydziwiaæ?

Sama wiem, jak to ze mn± by³o, kiedy to mia³am bardzo niesforne w³osy, krêci³y siê, falowa³y, ale s³abo ros³y. Mega zale¿a³o mi na przed³u¿eniu w³osów i na odpowiednim wyg³adzeniu, no i zanim posz³am do profesjonalnej fryzjerki to próbowa³am mnóstwo od¿ywek, szamponów i innych preparatów ... Wierz mi, ¿e nic to nie dawa³o, a nawet je¶li to ja osobi¶cie tego nie potrafi³am dostrzec.

Wiêc Tobie proponujê to samo. Albo fryzjerka, albo próbuj dalej na w³asn± rêkê.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2014-01-02 o 16:43 Powód: podejrzenie o reklamê
Julenka22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-23, 09:12   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Julenka22 Poka¿ wiadomo¶æ
Przeczyta³am tytu³ tematu i tak siê sama do siebie u¶miechnê³am. Jedwab93 mo¿e najlepiej wybraæ siê do jakiej¶ profesjonalnej fryzjerki, ni¿ samemu eksperymentowaæ i wydziwiaæ?

Sama wiem, jak to ze mn± by³o, kiedy to mia³am bardzo niesforne w³osy, krêci³y siê, falowa³y, ale s³abo ros³y. Mega zale¿a³o mi na przed³u¿eniu w³osów i na odpowiednim wyg³adzeniu, no i zanim posz³am do profesjonalnej fryzjerk to próbowa³am mnóstwo od¿ywek, szamponów i innych preparatów ... Wierz mi, ¿e nic to nie dawa³o, a nawet je¶li to ja osobi¶cie tego nie potrafi³am dostrzec.

Wiêc Tobie proponujê to samo. Albo fryzjerka, albo próbuj dalej na w³asn± rêkê.
Wystarczy poczytaæ forum, ¿eby zobaczyæ ¿e osoby, które maj± zadbane, d³ugie i ³adne w³osy nie zawdziêczaj± tego fryzjerom i polecanej przez nich pielêgnacji, tylko w³asnym obserwacjom i testom, co czasem trwa d³ugo. Niestety nawet fryzjer nie przewidzi do koñca, jak w³osy zareaguj± na konkretny specyfik, bo to jest po prostu niemo¿liwe. Ju¿ nie mówi±c o pielêgnacji w³osów falowanych i krêconych - znalezienie fryzjera, który siê na tym zna, graniczy z cudem.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2014-01-02 o 16:44
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-23, 20:46   #15
Jedwab93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e jeste¶ podobnym przypadkiem jak bohaterka tego wpisu na blogu
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...osy-udaja.html
Dziêkujê bardzo za podes³anie stronki, ja sama te¿ przejrza³am mnóstwo stron odno¶nie w³osów i wybralam ju¿ kilka rzeczy, do których siê zastosujê:

- koniec z k³adzeniem siê spac w mokrych w³osach
- koniec z czesaniem ich gdy s± mokre
- kupujê szampon z Alterry
- kupujê jak±¶ lekk± od¿ywkê
- kupiê jak±¶ wcierkê
- ³ykam dalej Revalid i witaminy
- zaczynam masa¿e skóry g³owy
- stosujê bardziej warto¶ciow± dietê

Zastanawiam sie teraz tylko co ze spinaniem ich? bo rozpuszczone na ten moment s± trochê napuszone (przez co tworzy siê iluzja jakby by³o ich wiêcej) a gdy u¿yjê tego gliss kur przestaj± siê puszyæ i robi± siê z nich delikatne fale, s± g³adsze ale znowu przez to ze s± rzadkie ma³o estetycznie to wygl±da... Wiêc do tej pory mia³am je praktycznie non stop spiête jak na jednym z powy¿szych zdjêæ ale to chyba nie jest dla nich zbyt dobre?
Jedwab93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-23, 21:34   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Spinanie w³osów nie powinno im szkodziæ, tylko trzeba wybieraæ spinki bez ostrych krawêdzi. Ja zawsze przed kupnem macam wsuwki, kiedy¶ u¿ywa³am te¿ spinek z z±bkami, ale z nich zrezygnowa³am, bo mia³y ostre krawêdzie (chocia¿ te¿ najlepiej trzyma³y). Noszenie rozpuszczonych te¿ mo¿e nie zawsze byæ dobre, bo bardziej siê wtedy ocieraj± od ciuchy i maj± wiêcej okazji do zniszczeñ mechanicznych.

A co do Twojego planu, to mo¿esz tam jeszcze dodaæ jaki¶ olej przed myciem, niektórym pomaga.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-12-23 o 21:36
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-23, 21:51   #17
201607111040
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 10 542
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Ja bym ci poleci³a
-olejowanie w³osów
-nafta
-wcierki
-siemienie lnu
201607111040 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-24, 14:04   #18
mmia7
Raczkowanie
 
Avatar mmia7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 238
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Równie¿ polecam Ci siemiê lniane - np. jako p³ukankê, po sp³ukaniu od¿ywki wylej na w³osy - s± g³adkie, miêkkie, ³adnie siê uk³adaj± a przede wszystkim s± NAWIL¯ONE Zrób sobie tak± seriê p³ukanek np po 7-8 myciach pod rz±d,, a potem np. raz w tygodniu. Ale efekty ju¿ zobaczysz po pierwszym razie.
__________________
Mam piórko na d³oni
mmia7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-01, 20:24   #19
Domino_Jahas
Raczkowanie
 
Avatar Domino_Jahas
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Cytat:
Napisane przez Jedwab93 Poka¿ wiadomo¶æ
moje w³osy praktycznie na ca³ej d³ugo¶ci s± proste, ale podkrêcaj± siê w³a¶nie na koñcach...

ogólnie jesli chodzi np o puszenie sie to przy skorze glowy sa ok, ale koñce w³asnie czesto s± napuszone...
Jak bêdziesz u fryzjera podcinaæ koñcówki to powiedz ¿eby podcio³ ci je " do ¶rodka" tak mówi moja fryzjerka Mi siê kiedy¶ te¿ tak wywija³y i trudno je by³o opanowaæ, a teraz ca³kiem inaczej siê uk³adaj±. Chodzi o to ¿eby w³os podwija³ ci siê w przeciwn± stronê, wtedy nie bêdzie odstawa³.
Domino_Jahas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 22:35   #20
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 12 916
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Je¶li mogê dorzuciæ swoje 3 grosze:
"ojej babo ojej miej ty w g³owie olej" czyli polecam co¶ co sprawdzi³o siê u mnie najlepiej na mokre jeden raz umyte szamponem w³osy i chwilê ods±czone w rêczniku radzê aplikowaæ jeden po drugim 2 specyfiki- olejek odbudowuj±cy do w³osów yves rocher, a na to z³ot± maskê ajurwedyjsk± planeta organica. Wiele testowa³am. Prawdziwy postêp widzê na moich w³osach po tym. Taki miks pod rêcznik, przynajmniej 1 raz na tydzieñ i po³aziæ z tym godzinê. Potem 2- 3 razy namydliæ szamponem i wysuszyæ.
Oprócz tego glutek z siemienia lnianego- pe³no przepisów znajdziesz na blogach w³osomaniaczek.
Polecam zakup Tangle Teezer- od roku mam kompakt (taki w panterkê) i widzê, ¿e kude³ki masz podobne do moich. Niczym nie rozczeszesz lepiej bez ³amania i nie rozprowadzisz lepiej od¿ywek czy pianek. Tylko po tej szczotce nie mam zniszczeñ po rozczesywaniu na mokro. I uwaga- w³osy nale¿y rozczesywaæ od do³u do góry. I radzê nie rozczesywaæ na mokro przed na³o¿eniem i sp³ukaniem z w³osów od¿ywki lub maski. Ja jako od¿ywkê do sp³ukiwania na szybko mam teraz to:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...oist-care.html
Nie jest to produkt genialny, mo¿e po nim lekko spuszyæ, ale bardzo andaje siê do czêstego stosowania "na szybko". Pod warunkiem, ¿e do³±czysz do niego przynajmniej raz w tygodniu olejowanie na mokro ze z³ot± mask±. solo jest za s³aby.
Nie spaæ w mokrych.
Zainwestowaæ w suszarkê z zimnym nawiewem i jonizacj±. Teraz w niektórych sklepach s± na nie przeceny. Szczególnie w internetowych fryzjerskich i hurtowniach fryzjerskich.
Do snu polecam lu¼ny koczek na czubku g³owy.
Szampon wbrew pozorom jest wa¿ny- upewnij siê, ¿e nie przesusza Ci w³osów. Ja d³ugo szuka³am mojego ulubieñca. Aktualnie u¿ywam stale szamponu Volume z malw± z yves rocher. Choæ kusz± mnie rosyjskie specyfiki- wiele osób chwali to cudo:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html
Osobi¶cie nie testowa³am ale mo¿e warto spróbowaæ?
Polecam te¿ to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

Nie dla:
prostownic
metalowych szczotek do w³osów- lepsze drewniane, gumowe lub z naturalnym w³osiem
nie dla wsuwek, spinek typu szczêki- kiedy¶ sama u¿ywa³am Ale¿ mi to ³ama³o w³osy
je¶li gumki to aksamitki, miêkkie frotki, materia³owe elastyczne opaski, ewentualnie jakie¶ miêkkie i elastyczne owijki typu "harigami"
Podstawa to regularne olejowanie i regularne nawil¿anie glutkiem z siemienia- to Ci najbardziej pomo¿e.
__________________
Proszê zajrzyj do tego w±tku i wype³nij ankietê:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-02, 23:52   #21
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powi¶le
Wiadomo¶ci: 7 324
Dot.: Od czego zacz±æ aby moje w³osy wygl±da³y lepiej?

Równie¿ bardzo polecam siemiê lniane! Czasem naj³atwiejsze i najbardziej niepozorne rozwi±zania s± najlepsze Na koñcówki polecam jedwab z Green Pharmacy - u¿ywam od dawna i bardzo mi siê podoba. A co do olejowania to Alterra pomarañcza brzoza - mój pierwszy olej i jak narazie najlepszy
Powodzenia )
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-03 00:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.