Oklapnięte włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 16:32   #1
Wiewiorwior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6

Oklapnięte włosy


Mam problem z włosami, a mianowicie :
Układam rano włosy (umyte dzień wcześniej wieczorem) wszystko ok, pięknie, wychodzę do szkoły też dobrze, po ok. 3 lekcyjnych moje włosy są już oklapnięte i wyglądają trochę jakbym ich nie czesała, tzn. rozdzielają się na pasma ( nie są tłuste !) , jak wracam do domu jest jeszcze gorzej, włosy całkiem zwichrowane ( + wiatr) , porozdzielane na pasma, przylegające do głowy.
Są jakieś szampony/odżywki, które im pomogę ? co mogę zrobić ?
Wiewiorwior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 21:03   #2
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Oklapnięte włosy

Codziennie myjesz włosy ? Może używasz źle dobranych produktów do Twoich włosów ? Może za dużo silikonów ?
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 22:21   #3
malwka
Raczkowanie
 
Avatar malwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Wiadomości: 435
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Codziennie myjesz włosy ? Może używasz źle dobranych produktów do Twoich włosów ? Może za dużo silikonów ?
ja mam to samo co Wiewiorwior mimo, że wyeliminowałam silikony (co prawda od niedawna ale wyeliminowałam i to całkiem przez przypadek ) Włosy nie robią się takie roztrzepane/porozdzielane dlatego, że są tłuste (ale niestety na takie wyglądają ) czy obciążone, bo po rozczesaniu znowu mam jak świeże - nie wiem co jest tego przyczyną. Strasznie mnie to denerwuje... Ja myję co drugi dzień. Jedyne co na to mogę poradzić to częstsze rozczesywanie włosów - ja tak robię. Zawsze mam przy sobie grzebień i jak mam więcej zajęć pod rząd lub jakieś dłuuuugie, kilkugodzinne zajęcia/laborki to je po prostu co jakiś czas rozczesuje.
__________________
mgr. inż.
zapuszczam włosy

Edytowane przez malwka
Czas edycji: 2011-03-23 o 22:22
malwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 07:49   #4
patu323
Wtajemniczenie
 
Avatar patu323
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 056
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez Wiewiorwior Pokaż wiadomość
Mam problem z włosami, a mianowicie :
Układam rano włosy (umyte dzień wcześniej wieczorem) wszystko ok, pięknie, wychodzę do szkoły też dobrze, po ok. 3 lekcyjnych moje włosy są już oklapnięte i wyglądają trochę jakbym ich nie czesała, tzn. rozdzielają się na pasma ( nie są tłuste !) , jak wracam do domu jest jeszcze gorzej, włosy całkiem zwichrowane ( + wiatr) , porozdzielane na pasma, przylegające do głowy.
Są jakieś szampony/odżywki, które im pomogę ? co mogę zrobić ?
a mozesz opisać swoją pielęgnację? jakich produktów do włosów użwasz?

spróbuj zrobić coś takiego- dokładnie oczyść skalp i włosy przy pomocy zwykłego, ziołowego szamponu z sls, ale bez silikonów. odstaw silikony wszelkie, we wszystkich produktach. zobacz, czy coś pomoże.
na dłuższą metę też fajnie mogą się sprawdzić ziołowe szampony, bądź te dziecięce.

mi podpasował szampon Babydream z Rossmanna. kosztuje grosze, a moje włosy go bardzo polubiły. co prawda myję włosy codziennie, ale spokojnie od rana do wieczora wytrzymują bez owych rozdzielających się pasm, a kiedyś zdarzało im się nie wytrzymywać, np gdy były związane w kitka.
__________________
zapuszczam włosy
patu323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 11:38   #5
fasols
Przyczajenie
 
Avatar fasols
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Oklapnięte włosy

Raz na jakis czas (na tydzień, na dwa) myję włosy samym szamponem bez aplikacji odzywki, aby totalne je oczyścić. Są wtedy lekkie, puszyste i nie przylegaja do skory głowy. Po takim umyciu włosow okres miedzy kolejnym myciem wydłuża sie o 1dzień - bynajmniej w miom przypadku.
fasols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 14:45   #6
Wiewiorwior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Oklapnięte włosy

Z Szamponami eksperymentuję, ale od dłuższego czasu mam Nivea do włosów farbowanych i co kilka dni nacieram włosy niewielką ilością jedwabiu ( Joanna).
Wiewiorwior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 16:44   #7
JustiNGa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Oklapnięte włosy

Mam tak samo. To jest strasznie denerwujące. Rano pięknie się układają, a po 2-3 godzinach robią się takie strączki, jednak one nie są tłuste. Po rozczesaniu znowu są w porządku z wyjątkiem tego, że są bardziej oklapnięte niż były rano. Używałam pianek i lakierów, a nawet je tapirowałam, ale nic mi nie pomagało. Więc zwracam się do Was z pomocą, może wiecie jak zaradzić oklapniętym włosom?
JustiNGa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.