Wlosy tragedia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 11:07   #1
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986

Wlosy tragedia


Mam pytanie
czy ktos ma tak tragiczne wlosy jak ja? tzn. z wierzchu (od gory) suche, kazdy wlos praktycznie "kreci sie" w inna strone (choc nie mam typowo kreconych wlosow), zas pod spodem mam piekne proste i blyszczace wlosy. normalnie szlag mnie trafia. nie prostuje, nie uzywam suszarki, od prawie roku olejuje wlosy, farbuje henna a wlosy z wierzchu wygladaja na spalone, zniszczone (juz kilka razy nawet to od kolezanek uslyszalam:/). biore suplementy, zdrowo sie odzywiam. nie mam juz problemow z wypadaniem itp. probowalam obcinac wiele razy, ale to nic nie daje.
moze ma ktos podobny "problem" i wie jak temu zaradzic. bo na fryzjerow nie mam sily. mowia: uzywac odzywek, nie suszyc suszarka. nosz kurna a co ja robie:/
czasami mysle sobie, ze wroce do prostownicy bo czy ja uzywalam czy nie moje wlosy i tak wygladaja na zniszczone
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:41   #2
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
Mam pytanie
czy ktos ma tak tragiczne wlosy jak ja? tzn. z wierzchu (od gory) suche, kazdy wlos praktycznie "kreci sie" w inna strone (choc nie mam typowo kreconych wlosow), zas pod spodem mam piekne proste i blyszczace wlosy. normalnie szlag mnie trafia. nie prostuje, nie uzywam suszarki, od prawie roku olejuje wlosy, farbuje henna a wlosy z wierzchu wygladaja na spalone, zniszczone (juz kilka razy nawet to od kolezanek uslyszalam:/). biore suplementy, zdrowo sie odzywiam. nie mam juz problemow z wypadaniem itp. probowalam obcinac wiele razy, ale to nic nie daje.
moze ma ktos podobny "problem" i wie jak temu zaradzic. bo na fryzjerow nie mam sily. mowia: uzywac odzywek, nie suszyc suszarka. nosz kurna a co ja robie:/
czasami mysle sobie, ze wroce do prostownicy bo czy ja uzywalam czy nie moje wlosy i tak wygladaja na zniszczone
nie
czego używasz do włosów? czym je myjesz, czym odżywiasz? może jakieś płukanki, półprodukty?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:55   #3
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wlosy tragedia

przed umyciem olejuje wlosy, jest to glownie olejek: henera, bringhaj (jakos tak sie pisze )olejek migdalowy, raz na tydzien zoltko+nafta+olejek rycynowy. szampon bez sls (jak stosuje z sls to nie widze roznicy, ale "dla zdrowia wlosow" ich zaprzestalam). po umyciu spryskuje mgielka jantar lub radical. od czasu do czasu stosuje wcierki np. radicala. ponadto nie susze (nigdy tego nie robilam), nie prostuje, uzywam henny. w ciagu roku 2 razy pozadnie podcielam wlosy, ale dalej to samo.
a najlepsze to to, ze jak pojde do fryzjerki to ona sie mnie pyta czy uzywam odzywki bo mam suche wlosy
powyzsza pielegnacje stosuje od prawie roku. efekt: moze troszke szybciej rosna wlosy i sa bardziej nawilzone o 20% (czuje to gladzac wlosy).
ale gdybym nie stosowala tych wszystkich "cudow" to moje wlosy na prawde wygladaly by identycznie.
kompletnie nie wiem co moze byc tego powodem.
no naprawde jezeli zbiore wszystkie z "wierzchu, z gory, wlosy" to pod nimi mam gladkie, proste, ladnie nawilzone wlosy
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:06   #4
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
przed umyciem olejuje wlosy, jest to glownie olejek: henera, bringhaj (jakos tak sie pisze )olejek migdalowy, raz na tydzien zoltko+nafta+olejek rycynowy. szampon bez sls (jak stosuje z sls to nie widze roznicy, ale "dla zdrowia wlosow" ich zaprzestalam). po umyciu spryskuje mgielka jantar lub radical. od czasu do czasu stosuje wcierki np. radicala. ponadto nie susze (nigdy tego nie robilam), nie prostuje, uzywam henny. w ciagu roku 2 razy pozadnie podcielam wlosy, ale dalej to samo.
a najlepsze to to, ze jak pojde do fryzjerki to ona sie mnie pyta czy uzywam odzywki bo mam suche wlosy
powyzsza pielegnacje stosuje od prawie roku. efekt: moze troszke szybciej rosna wlosy i sa bardziej nawilzone o 20% (czuje to gladzac wlosy).
ale gdybym nie stosowala tych wszystkich "cudow" to moje wlosy na prawde wygladaly by identycznie.
kompletnie nie wiem co moze byc tego powodem.
no naprawde jezeli zbiore wszystkie z "wierzchu, z gory, wlosy" to pod nimi mam gladkie, proste, ladnie nawilzone wlosy
-maseczka z żółtka, rycyny i nafty może wysuszać
-mgiełka radicalu zawiera alkohol denat, więc lepiej jej na długość włosów nie stosować
-widocznie te oleje nie bardzo Ci służą, poszukaj kosmetyków typowo nawilżających - Isana z babasuu, odżywka garnier awokado, sok z aloesu, miód (choć ten może puszyć)
Proponuję też wejście na wątek walka o zdrowe i piękne włosy i tam dopytanie o szczegóły - dziewczyny bardziej znają się na rzeczy niż ja i z pewnością Ci pomogą
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:32   #5
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wlosy tragedia

Ja miałam problem z wierzchnią warstwą włosów, tak z centymetr w jedną i drugą stronę od przedziałka. Teraz już jest z nimi lepiej od olejów. Mi przez kilka miesięcy uniemożliwiała zregenerowanie ich mgiełka Radical. Myślałam, że pomoże a ona tylko przesuszała jeszcze bardziej.

A najbardziej im pomogła prosta rzecz - zrobienie przedziałka w innym miejscu. Raz, że fryzura od razu wygląda lepiej a dwa, że tam "pod spodem" mogą się spokojnie regenerować i nie są narażone na słońce, wiatr, deszcz, czapki i inne tego typu rzeczy.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 14:46   #6
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Wlosy tragedia

no powodem jest brak nawilżenia, cokolwiek to znaczy
oleje możesz sobie kłaść, ale co z tego skoro one natłuszczają?
widzę, że żadnej odżywki nie używasz, a wypadałoby
koleżanka wyżej napisała Ci propozycje, są dobre zainteresuj się półproduktami, warto wyposażyć się w hydrolizowaną keratynę, chociaż może w te miejsce odżywka artiste z różowymi wstawkami, koszt około 3-4zł dostępna w naturze, tylko ją musisz mieszać z czymś emolientowym
no i ten radical na włosy denat na drugim miejscu, więc wysuszanie.... rycyna to samo
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 16:47   #7
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wlosy tragedia

chyba faktycznie radical kapke wysusza. ale jak go nie uzywalam to takie same mialam wlosy. kiedys namietnie stosowalam odzywki ale efekt byl taki sam:/
to prawda stosowalam kiedys odzywkke issany z tym olejkiem i faktycznie bylo troche lepiej. postawie wiec na mocniejsze nawilzanie a nie wzmocnienie wlosow, przez rozne wcierki. jak juz to nie pomoze to...
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 17:19   #8
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wlosy tragedia

A jakich odżywek używałaś? Bo coś mi się widzi, że jakichś nie do końca cudownych

Skoro wcierasz we włosy wysuszające produkty, i dodatkowo psikasz czymś na bazie silnego alkoholu, to jak ona mają nie być suche?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 17:37   #9
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wlosy tragedia

ale kiedys nie "bawilam sie" tak wlosami i byly w gorszym stanie:/
uzywalam wszystkiego: matrix - wygladzajaca, l'oreal - fryzjerska do wlosow suchych, no i nieskonczona ilosc odzywek sklepowych: garniery, l'orealy, alterra itp. Wszystko przeznaczone do wlosow suchych albo zniszczonych.
To naprawde wkurzajace, jak kolezanki baa! ostatnio starszy facet w pracy mi powiedzial czym sobie wlosy spalilam
jako tako wlosy wygladaja jak naloze mase odzywki bez splukiwania, ale tak szczerze to nie widzi mi sie mycie wlosow codziennie:/
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 17:48   #10
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
ale kiedys nie "bawilam sie" tak wlosami i byly w gorszym stanie:/
uzywalam wszystkiego: matrix - wygladzajaca, l'oreal - fryzjerska do wlosow suchych, no i nieskonczona ilosc odzywek sklepowych: garniery, l'orealy, alterra itp. Wszystko przeznaczone do wlosow suchych albo zniszczonych.
To naprawde wkurzajace, jak kolezanki baa! ostatnio starszy facet w pracy mi powiedzial czym sobie wlosy spalilam
jako tako wlosy wygladaja jak naloze mase odzywki bez splukiwania, ale tak szczerze to nie widzi mi sie mycie wlosow codziennie:/
no cóż najwyraźniej używałaś mnóstwa silikonów, które nie odżywiają zbytnio Twoich włosów, a teraz nie są w stanie zamaskować zniszczeń. Radziłabym Ci się zgłosić na jakiś wątek typu walka o piękne i zdrowe włosy
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 17:54   #11
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
)
looo matko jakie tz masy wlosy

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
no cóż najwyraźniej używałaś mnóstwa silikonów, które nie odżywiają zbytnio Twoich włosów, a teraz nie są w stanie zamaskować zniszczeń. Radziłabym Ci się zgłosić na jakiś wątek typu walka o piękne i zdrowe włosy
szczerzze... to wlosy za czasow silikonow sa juz dawno sciete, ale poczytam co tam dziewczeta pisza
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 17:56   #12
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
ale kiedys nie "bawilam sie" tak wlosami i byly w gorszym stanie:/
uzywalam wszystkiego: matrix - wygladzajaca, l'oreal - fryzjerska do wlosow suchych, no i nieskonczona ilosc odzywek sklepowych: garniery, l'orealy, alterra itp. Wszystko przeznaczone do wlosow suchych albo zniszczonych.
To naprawde wkurzajace, jak kolezanki baa! ostatnio starszy facet w pracy mi powiedzial czym sobie wlosy spalilam
jako tako wlosy wygladaja jak naloze mase odzywki bez splukiwania, ale tak szczerze to nie widzi mi sie mycie wlosow codziennie:/
najważniejszy jest skład kosmetyku, a nie to co napisał producent ja używam produktów do farbowanych, a takowych nie mam, szamponu bd do mycia twarzy, a przecież nie takie jest jego przeznaczenie wg producenta...
zapraszamy na wątek pielęgnacyjny i poczytaj sobie faq i pigułkę kręconych, tam również jest masa informacji, które prostowłose mogą wykorzystywać

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
looo matko jakie tz masy wlosy
dziękuję też możesz takie mieć tylko trzeba włożyć w to trochę pracy
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 21:50   #13
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
przed umyciem olejuje wlosy, jest to glownie olejek: henera, bringhaj (jakos tak sie pisze )olejek migdalowy, raz na tydzien zoltko+nafta+olejek rycynowy. szampon bez sls (jak stosuje z sls to nie widze roznicy, ale "dla zdrowia wlosow" ich zaprzestalam). po umyciu spryskuje mgielka jantar lub radical. od czasu do czasu stosuje wcierki np. radicala. ponadto nie susze (nigdy tego nie robilam), nie prostuje, uzywam henny. w ciagu roku 2 razy pozadnie podcielam wlosy, ale dalej to samo.
a najlepsze to to, ze jak pojde do fryzjerki to ona sie mnie pyta czy uzywam odzywki bo mam suche wlosy
powyzsza pielegnacje stosuje od prawie roku. efekt: moze troszke szybciej rosna wlosy i sa bardziej nawilzone o 20% (czuje to gladzac wlosy).
ale gdybym nie stosowala tych wszystkich "cudow" to moje wlosy na prawde wygladaly by identycznie.
kompletnie nie wiem co moze byc tego powodem.
no naprawde jezeli zbiore wszystkie z "wierzchu, z gory, wlosy" to pod nimi mam gladkie, proste, ladnie nawilzone wlosy
mam tak samo,tylko na odwrót, z wierzchu są okej, pod spodem suche, szorstkie, powywijane..
i też nie umiem temu zaradzić..
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:34   #14
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
najważniejszy jest skład kosmetyku, a nie to co napisał producent ja używam produktów do farbowanych, a takowych nie mam, szamponu bd do mycia twarzy, a przecież nie takie jest jego przeznaczenie wg producenta...
zapraszamy na wątek pielęgnacyjny i poczytaj sobie faq i pigułkę kręconych, tam również jest masa informacji, które prostowłose mogą wykorzystywać
może troche się wtrącam, ale ciekawa jestem jakiego szamponu używasz?
pigułkę dla kręconych też polecam, wlasnie skończyłam ją przeglądać mimo iż jestem prostowłosa
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 07:43   #15
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
może troche się wtrącam, ale ciekawa jestem jakiego szamponu używasz?
pigułkę dla kręconych też polecam, wlasnie skończyłam ją przeglądać mimo iż jestem prostowłosa
nie używam szamponu
zresztą szampony nie mają właściwości odbudowujących włosy, za krótko na nich jest, zresztą ich funkcją jest oczyszczanie włosów, a nie odbudowywanie, regeneracja, nawilżanie czy jakiś inny kit który wciskają producenci
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 08:59   #16
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
nie używam szamponu
zresztą szampony nie mają właściwości odbudowujących włosy, za krótko na nich jest, zresztą ich funkcją jest oczyszczanie włosów, a nie odbudowywanie, regeneracja, nawilżanie czy jakiś inny kit który wciskają producenci
to w takim razie jakich kosmetyków używasz do włosów farbowanych?
bo odkąd przeszłam na bardziej naturalną pielęgnacje i odstawiłam silikony do włosów farbowanych, kolor w niesamowicie szybkim tempie mi sie wypłukuje wrrr
fryzjerka ciągle mi marudzi żebym szukała czegoś do farbowanych, ale jakoś nie umiem nic znaleźć
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:04   #17
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
to w takim razie jakich kosmetyków używasz do włosów farbowanych?
bo odkąd przeszłam na bardziej naturalną pielęgnacje i odstawiłam silikony do włosów farbowanych, kolor w niesamowicie szybkim tempie mi sie wypłukuje wrrr
fryzjerka ciągle mi marudzi żebym szukała czegoś do farbowanych, ale jakoś nie umiem nic znaleźć
nie mam włosów farbowanych
nie patrzę na etykiety, jedynie na skład produktu...
fryzjerów radzę ogólnie nie słuchać, bo nie mają pojęcia o pewnych kwestiach

a rudy z natury szybko się wypłukuje. może zainteresuj się henną?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:53   #18
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Wlosy tragedia

pepsikola, a ja mam takie pytanie pomocnicze:
co to znaczy "nie mam typowo kręconych włosów" ?
Może suchosć wynika z tego, że masz włosy z tendencją do skretu? Moze ta gąłdka warstwa pod spodem to nie jest wcale idealnie prosta, co? Może moglabyc pokazac z czym walczysz? Jakies zdjęcie?

Ja walczylam cały długi czas ze zniszczonymi włsoami, dopóki nie odkryłam, że jestem falowana i dopiero pielegnacja dla włosów kreconych, przyniosła świetne efekty.

Jeśli masz włosy falowane, to będa zawsze suchawe, bo z natury to włos suchy, a juz jak psikas zradicalem, robisz tylko odzywki naturalne, nie zabezpieczas po myciu odzywkami bez spłukiwania, to wciaz bedziesz miec szopkę.

Piszesz, że nie chcesz myc włosów codziennie, to dobrze dobrana odzywka bez splukiwania, a moze nia byc nawet biovax (ja uzywam do tego celu zoltego z l'biotici), moze byc kazda ale bez silikonów, nie obciązy Ci wlosów an tyle, by tzreba bylo je myc codziennie, co nawte nie ejst wskazane przy suchych włosach o tendendncji do skretu.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:09   #19
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wlosy tragedia

Generalnie jeśli nie chcesz zmienić pielęgnacji "bo to i tak nic nie da",bo już wszystko próbowałaś, np szampon l'oreala to chyba niestety pozostaje Ci mieć takie włosy, jakie masz, tylko wtedy nie wiem po co ten wątek.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 19:28   #20
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
pepsikola, a ja mam takie pytanie pomocnicze:
co to znaczy "nie mam typowo kręconych włosów" ?
Może suchosć wynika z tego, że masz włosy z tendencją do skretu? Moze ta gąłdka warstwa pod spodem to nie jest wcale idealnie prosta, co? Może moglabyc pokazac z czym walczysz? Jakies zdjęcie?

Ja walczylam cały długi czas ze zniszczonymi włsoami, dopóki nie odkryłam, że jestem falowana i dopiero pielegnacja dla włosów kreconych, przyniosła świetne efekty.

Jeśli masz włosy falowane, to będa zawsze suchawe, bo z natury to włos suchy, a juz jak psikas zradicalem, robisz tylko odzywki naturalne, nie zabezpieczas po myciu odzywkami bez spłukiwania, to wciaz bedziesz miec szopkę.

Piszesz, że nie chcesz myc włosów codziennie, to dobrze dobrana odzywka bez splukiwania, a moze nia byc nawet biovax (ja uzywam do tego celu zoltego z l'biotici), moze byc kazda ale bez silikonów, nie obciązy Ci wlosów an tyle, by tzreba bylo je myc codziennie, co nawte nie ejst wskazane przy suchych włosach o tendendncji do skretu.
zgadzam się w całej rozciągłości
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 19:31   #21
psyhe666
Zakorzenienie
 
Avatar psyhe666
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 12 669
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
Mam pytanie
czy ktos ma tak tragiczne wlosy jak ja? tzn. z wierzchu (od gory) suche, kazdy wlos praktycznie "kreci sie" w inna strone (choc nie mam typowo kreconych wlosow), zas pod spodem mam piekne proste i blyszczace wlosy. normalnie szlag mnie trafia. nie prostuje, nie uzywam suszarki, od prawie roku olejuje wlosy, farbuje henna a wlosy z wierzchu wygladaja na spalone, zniszczone (juz kilka razy nawet to od kolezanek uslyszalam:/). biore suplementy, zdrowo sie odzywiam. nie mam juz problemow z wypadaniem itp. probowalam obcinac wiele razy, ale to nic nie daje.
moze ma ktos podobny "problem" i wie jak temu zaradzic. bo na fryzjerow nie mam sily. mowia: uzywac odzywek, nie suszyc suszarka. nosz kurna a co ja robie:/
czasami mysle sobie, ze wroce do prostownicy bo czy ja uzywalam czy nie moje wlosy i tak wygladaja na zniszczone
Ja tak mam Ale to od eksperymentów z koloryzacją i prostownicy.....

Teraz olejuję, nie używam prostownicy ani suszarki i są w odrobinę lepszym stanie Aaaaaa i dodaję do odżywki parę kropel gliceryny
__________________
Hey, I just met you
and this is crazy!
But here's my indeks
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:28   #22
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Wlosy tragedia

Mam chyba taki sam problem wiec niestety nie pomogę ;( Moje włosy z wierzchu (gdy mam przedziałek) są sianowate, połamane, każdy włos w inną stronę, pojedyńcze wierzchnie włoski się skręcają, a mam falowano-proste włosy. Od 5 lat myję włosy szamponem dla dzieci. Od roku olejuje włosy, stosuje maski, odżywki, omijam SLS, biorę suplementy, od kilku lat nie używam suszarki i prostownicy. Małą poprawę widzę dzięki olejowaniu, to chyba jedyna nadzieja na poprawę.

Edytowane przez szatynka_#
Czas edycji: 2012-03-22 o 22:29
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:55   #23
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez szatynka_# Pokaż wiadomość
Mam chyba taki sam problem wiec niestety nie pomogę ;( Moje włosy z wierzchu (gdy mam przedziałek) są sianowate, połamane, każdy włos w inną stronę, pojedyńcze wierzchnie włoski się skręcają, a mam falowano-proste włosy. Od 5 lat myję włosy szamponem dla dzieci. Od roku olejuje włosy, stosuje maski, odżywki, omijam SLS, biorę suplementy, od kilku lat nie używam suszarki i prostownicy. Małą poprawę widzę dzięki olejowaniu, to chyba jedyna nadzieja na poprawę.
Zastosuj jakiś produkt na bazie silikonów np Serum z L' biotica A+E albo Mythic oil z L'oreal czy też John Frieda Frizz-Ease Serum.

Autorce wątku radze zainwestować w dobre maski i odzywki do wlosów a jeśli to nie odniesie pożądanych rezulatów to jak wyżej zastosować coś z silikonami.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:21   #24
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Wlosy tragedia

Nie chce używać sylikonów, dają tylko pozorny efekt zdrowych, gładkich włosów. Po ich odstawieniu włosy będą wyglądać tak samo. Stawiam na jak najbardziej naturalne składy, ale dzięki za radę Serum z L'biotica stosowałam na końcówki.

Edytowane przez szatynka_#
Czas edycji: 2012-03-23 o 18:23
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:42   #25
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez szatynka_# Pokaż wiadomość
Nie chce używać sylikonów, dają tylko pozorny efekt zdrowych, gładkich włosów. Po ich odstawieniu włosy będą wyglądać tak samo.
To nie do końca tak jest
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 22:01   #26
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wlosy tragedia

i ja mam ten problem, wlosy na górze łamliwe i suche. Od pół roku olejuję, stosuje naturalne składy. Ale nadal się lamią, jest lepiej ale to mała poprawa.
Myslę by jeszcze odstawić farbę.... uzywam loreal recital preference jasny blon popielaty. Czy te farby bardzo wysuszają?
poza tym nie chcę mieć odrostów myślałam o kupnie rozjaśniacza w kremie i robić tylko odrosty.... rozjasniacz Farouka CHI bez amoniaku. Co myslicie? Lepsze niż farba?
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 22:24   #27
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wlosy tragedia

A myślałyście o jakimś lekkim nawilżająco-zabezpieczającym psikaczu na te wierzchnie włosy? Oczywiście to nie ożywi zmasakrowanych włosów ale zabezpieczy przed dalszymi uszkodzeniami i pozwoli zachować to, co uda Wam się wywalczyć pielęgnacją.

A na farbach się nie znam Gwiazdo
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 11:45   #28
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wlosy tragedia

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A myślałyście o jakimś lekkim nawilżająco-zabezpieczającym psikaczu na te wierzchnie włosy? Oczywiście to nie ożywi zmasakrowanych włosów ale zabezpieczy przed dalszymi uszkodzeniami i pozwoli zachować to, co uda Wam się wywalczyć pielęgnacją.

A na farbach się nie znam Gwiazdo
psikam seboradinem, jantarem, aloesem,.....
serum a+e z biovaxa.
szkoda ze nie znasz się na farbach...
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 12:04   #29
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wlosy tragedia

Jeśli seboradinem psikasz długość, to może Ci przesuszać. Jantar tak samo, bo ma bardzo dużo ziół.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 16:04   #30
Panna_Natalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 50
Dot.: Wlosy tragedia

A ja mam dziwne włosy, muszę je myć co 1,5-2 dni, bo sa przetłuszczone, jak umyję, to wydają się za suche, niby matowe, ale jednak czasem się błyszczą. Przed przyjazdem na Erazmusa był lepiej, ale w domu miałam skrzypovitę, więc może dlatego. No i chyba tutaj jest inna woda. Macie jakieś sposoby na matowe włosy? Najlepiej domowe, bo tutaj pewnie nie znajdę produktów jak w Polsce.
Panna_Natalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.