socrates-erasmus - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-07, 00:49   #2221
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
To zależy, gdzie jesteś Dobrze pamiętam, że jesteś na Słowacji?
U mnie zakwaterowanie kosztuje 300-400 euro miesięcznie, razy 5 to jest 1500 do 2000 euro, czyli zostaje 500 do 0 euro bo 250 euro dopiero po powrocie (więc najpierw trzeba wyłożyć).
Zależy mi też właśnie na tym, żeby podróżować. W regionie, do Norwegii, Laponii, Sztokholmu, może Finlandia .
Słowacja.

Myślałam, że stypendium jest tak wyliczone, żeby spokojnie się z tego utrzymać.

---------- Dopisano o 01:49 ---------- Poprzedni post napisano o 01:49 ----------

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
SEPA są za 5 zł, SWIFT chyba ze 20.

Mi stypendium by nawet na mieszkanie nie starczyło w Barcelonie, ale w mniejszych miasteczkach Hiszpanii czy Portugalii prawie, że wystarczało.
Dzięki. Niestety, przekonałam się.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 12:50   #2222
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Słowacja.

Myślałam, że stypendium jest tak wyliczone, żeby spokojnie się z tego utrzymać.
W założeniu ma pokrywać różnice w kosztach między krajem rodzimym a wyjazdowym. Tylko do tego dochodzą różnice w wielkości miast.
W 2012/13 jeszcze w ramach programu Erasmus (nie Erasmus+) Austria była w drugiej grupie, dostawałam 380 euro, akademik w Wiedniu (dwuosobowe pokoje, standard nie do pozazdroszczenia) bodajże 320. Koleżanka w maleńkim Aachen w Niemczech (I grupa) chyba 440 albo 460 płacąc za jednoosobowy pokój połowę tego co ja.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 17:45   #2223
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
W założeniu ma pokrywać różnice w kosztach między krajem rodzimym a wyjazdowym. Tylko do tego dochodzą różnice w wielkości miast.
W 2012/13 jeszcze w ramach programu Erasmus (nie Erasmus+) Austria była w drugiej grupie, dostawałam 380 euro, akademik w Wiedniu (dwuosobowe pokoje, standard nie do pozazdroszczenia) bodajże 320. Koleżanka w maleńkim Aachen w Niemczech (I grupa) chyba 440 albo 460 płacąc za jednoosobowy pokój połowę tego co ja.
Rozumiem. Czyli po prostu zależy od miejsca.
Dziewczyny, a w jakim języku najlepiej robić notatki? Bo mnie to też zastanawia. Prawdę mówiąc, ja mam zajęcia raczej praktyczne niż teoretyczne. Zdawać będę w ich języku, polskim i angielskim (zależnie od przedmiotu).
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 20:37   #2224
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: socrates-erasmus

Moim zdaniem w takim języku w jakim jest wykładany przedmiot ja miałam tylko w angielskim
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 22:56   #2225
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Też myślę, że w języku, w jakim jest wykładany przedmiot. Ja nawet nie chcę o tym myśleć, bo mój chorwacki jest na poziomie A2/B1 i naprawdę to będzie niezła przygoda żeby cokolwiek ogarnąć z języka akademickiego
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 08:27   #2226
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem w takim języku w jakim jest wykładany przedmiot ja miałam tylko w angielskim



Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Też myślę, że w języku, w jakim jest wykładany przedmiot. Ja nawet nie chcę o tym myśleć, bo mój chorwacki jest na poziomie A2/B1 i naprawdę to będzie niezła przygoda żeby cokolwiek ogarnąć z języka akademickiego
No tak. Najlepiej w języku wykładanym. Najgorzej z zajęciami praktycznymi
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 15:33   #2227
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

Dobrze, że postanowiłam być upierdliwa i napisać znowu bo dostałam w odpowiedzi "A to pani X się do pani nie odezwała?"
Muszę pisać podanie i iść po podpis na wydział i zanieść to do bwz :/ I na co im te papierki, serio...Szczególnie mnie to irytuje, bo mam teraz praktyki, więc będę musiała kombinować a akurat poniedziałek i wtorek miałam wolny...

Edit:

Jak myślicie, co napisać w tym podaniu? Nie cierpię takich papierków

Edit2:

Czy powinnam to skierować do "Biura Współpracy z Zagranicą" czy do konkretnej osoby? :/
Wiem, że bzdura, ale pamiętam jak się odwoływałam kiedyś do decyzji o stypendium i zwróciłam się do przewodniczącego (bo tak miałam podpisaną decyzję) i mi babka w COSie zwróciła uwagę, że powinnam była to skierować do całej komisji

Edytowane przez serenavanderwoodsen
Czas edycji: 2016-09-08 o 16:33
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 18:40   #2228
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim języku najlepiej robić notatki? Bo mnie to też zastanawia. Prawdę mówiąc, ja mam zajęcia raczej praktyczne niż teoretyczne. Zdawać będę w ich języku, polskim i angielskim (zależnie od przedmiotu).
Jak Ci będzie wygodniej. Ale jestem pewna, że będziesz to robić w języku wykładowym, a jedynie czasem coś dopiszesz po polsku. Jak już usłyszysz, to zanotujesz, nie ma sensu przekładanie tego na polski. Sama zauważysz, że to szybsze i wygodniejsze
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 22:09   #2229
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
No tak. Najlepiej w języku wykładanym. Najgorzej z zajęciami praktycznymi
A jakie masz praktyczne?

serenavanderwoodsen, ja (podkreślam, bo w Twoim przypadku może być inaczej) wszystkie dokumenty i emaile, które wymieniałam z Biurem, adresowałam do Biura Współpracy z Zagranicą, a nie konkretnej osoby. Zawsze ktoś inny mnie "obsługiwał".

Edit
Poznałam moją "Buddy", bardzo miła. Była w Polsce na Erasmusie w zeszłym semestrze. Umówiłam się z nią już za tydzień jak przyjadę Boże, to już!!! Aaa!

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: 2016-09-10 o 11:23
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 18:34   #2230
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
A jakie masz praktyczne?

serenavanderwoodsen, ja (podkreślam, bo w Twoim przypadku może być inaczej) wszystkie dokumenty i emaile, które wymieniałam z Biurem, adresowałam do Biura Współpracy z Zagranicą, a nie konkretnej osoby. Zawsze ktoś inny mnie "obsługiwał".

Edit
Poznałam moją "Buddy", bardzo miła. Była w Polsce na Erasmusie w zeszłym semestrze. Umówiłam się z nią już za tydzień jak przyjadę Boże, to już!!! Aaa!
Ja też poznałam swojego "Buddy". Bardzo przemiła osoba, złapaliśmy dobry kontakt. Wyjazd już w poniedziałek, a ja nadal nie mam umowy ani stypendium na koncie. Muszę specjalnie rano jechać na uczelnię i to załatwiać.
W jakim języku z nią rozmawiasz?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 20:23   #2231
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ja też poznałam swojego "Buddy". Bardzo przemiła osoba, złapaliśmy dobry kontakt. Wyjazd już w poniedziałek, a ja nadal nie mam umowy ani stypendium na koncie. Muszę specjalnie rano jechać na uczelnię i to załatwiać.
W jakim języku z nią rozmawiasz?
To chłopak czy dziewczyna u Ciebie?
Nie podpisałaś jeszcze umowy? Czy coś innego masz na myśli? U mnie było wymogiem, że umowa podpisana ma być 3 tyg przed wyjazdem najpóźniej.
Po angielsku ale mogłabym po chorwacku, niby mówię na b1.. tzn. na b1 zdałam egzamin na studiach po tym semestrze Może na żywo się przestawię. Angielski mam biegły i jakoś tak mi łatwiej. A Ty?

My mamy mieć jakiś International Dinner, każdy ma przygotować jakieś danie ze swojego kraju. Chyba zrobię pierogi i kupiłam jakieś słodkości z Polski i wódkę, żeby mieć w razie takich "polskich" sytuacji. Dowiedziałam się też, że będzie 38 studentów z Erasmusa na moim wydziale.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-10, 21:57   #2232
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
To chłopak czy dziewczyna u Ciebie?
Nie podpisałaś jeszcze umowy? Czy coś innego masz na myśli? U mnie było wymogiem, że umowa podpisana ma być 3 tyg przed wyjazdem najpóźniej.
Po angielsku ale mogłabym po chorwacku, niby mówię na b1.. tzn. na b1 zdałam egzamin na studiach po tym semestrze Może na żywo się przestawię. Angielski mam biegły i jakoś tak mi łatwiej. A Ty?

My mamy mieć jakiś International Dinner, każdy ma przygotować jakieś danie ze swojego kraju. Chyba zrobię pierogi i kupiłam jakieś słodkości z Polski i wódkę, żeby mieć w razie takich "polskich" sytuacji. Dowiedziałam się też, że będzie 38 studentów z Erasmusa na moim wydziale.
Chłopak. Nie podpisałam umowy. Mieli do mnie dzwonić w tym tygodniu i nic. Muszę sama się w poniedziałek wybrać to już ostatni dzwonek
Jestem zszokowana brakiem organizacji.
Ja po angielsku piszę. Nie umiem ich języka i on nie umie polskiego.
My mamy taki obiad, ale będziemy jeść ich potrawy narodowe. Ja wzięłam krówki. Na licencjacie na moim kierunku będę tylko ja. Ogólnie z wymiany będzie 25 osób.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 09:55   #2233
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Chłopak. Nie podpisałam umowy. Mieli do mnie dzwonić w tym tygodniu i nic. Muszę sama się w poniedziałek wybrać to już ostatni dzwonek
Jestem zszokowana brakiem organizacji.
Ja po angielsku piszę. Nie umiem ich języka i on nie umie polskiego.
My mamy taki obiad, ale będziemy jeść ich potrawy narodowe. Ja wzięłam krówki. Na licencjacie na moim kierunku będę tylko ja. Ogólnie z wymiany będzie 25 osób.
Oby Ci się udało, jak nie to powiedz, że wyjeżdżasz i muszą to zrobić... Ja tak miałam w Dziekanacie, nie chciała mi babka podbić legitymacji bo "dopiero w październiku". No to powiedziałam jej, że wyjeżdżam i potrzebuję podbicia żeby wyrobić EKUZ i wtedy mi podbiła.
Ja nie wiem ile osób na moim kierunku. Ten chłopak Ci powiedział?
Ooo ja też krówki Ciekawe czy im zasmakują!
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 10:43   #2234
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Oby Ci się udało, jak nie to powiedz, że wyjeżdżasz i muszą to zrobić... Ja tak miałam w Dziekanacie, nie chciała mi babka podbić legitymacji bo "dopiero w październiku". No to powiedziałam jej, że wyjeżdżam i potrzebuję podbicia żeby wyrobić EKUZ i wtedy mi podbiła.
Ja nie wiem ile osób na moim kierunku. Ten chłopak Ci powiedział?
Ooo ja też krówki Ciekawe czy im zasmakują!
Zadzwonię z samego rana o 7.30 bo jednak trochę musze jechać, a może tej umowy nie mieć gotowej a ja będę czekać. A jednak jutro to już ostatnie pakowanie.
Tak, on mi mówił. Jest baaaardzo w porządku. Ciesze się, że mamy taki dobry kontakt od początku.
W sumie trochę się stresuje. Trochę bardzo.
A jakie jeszcze słodycze wzięłaś?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 11:25   #2235
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Zadzwonię z samego rana o 7.30 bo jednak trochę musze jechać, a może tej umowy nie mieć gotowej a ja będę czekać. A jednak jutro to już ostatnie pakowanie.
Tak, on mi mówił. Jest baaaardzo w porządku. Ciesze się, że mamy taki dobry kontakt od początku.
W sumie trochę się stresuje. Trochę bardzo.
A jakie jeszcze słodycze wzięłaś?
Ale masz fajnie, że pracują od 7.30 - u mnie od 11 i tylko trzy razy w tygodniu. Daj znać jak poszło. I jak w końcu z pakowaniem? Ile walizek?

Ja też się trochę stresuję ale będzie tyle osób w takiej samej sytuacji jak my, no i już znamy naszych "Buddy" i są sympatyczni Jakoś dałyśmy radę na studiach na 1 roku poznać grupę to i teraz damy. Mam nadzieję tylko, że nie będą nas "alienować", u mnie jak były osoby z Erasmusa na zajęciach to znajomi w ogóle nie chcieli dawać im np. notatek... I te osoby praktycznie trzymały się tylkor azem.

Wzięłam białe Michałki i dwie czekolady Wawel (moja "Buddy" mnie o to poprosiła), trzy Prince Polo, jedne Delicje i jedne Jeżyki, krówki, 2 butelki wódki czystej. Ja nie jem słodyczy, to tak jakby trzeba było komuś "dać" albo wyłożyć na polskim stoisku przy jakiś wydarzeniach. A wódkę wzięłam, bo w Chorwacji jest bardzo bardzo droga (np. u nas 20 zł, tam ta sama polska wódka 80 zł) a lubię robić różne drinki.

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: 2016-09-11 o 11:26
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 14:07   #2236
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Ale masz fajnie, że pracują od 7.30 - u mnie od 11 i tylko trzy razy w tygodniu. Daj znać jak poszło. I jak w końcu z pakowaniem? Ile walizek?

Ja też się trochę stresuję ale będzie tyle osób w takiej samej sytuacji jak my, no i już znamy naszych "Buddy" i są sympatyczni Jakoś dałyśmy radę na studiach na 1 roku poznać grupę to i teraz damy. Mam nadzieję tylko, że nie będą nas "alienować", u mnie jak były osoby z Erasmusa na zajęciach to znajomi w ogóle nie chcieli dawać im np. notatek... I te osoby praktycznie trzymały się tylkor azem.

Wzięłam białe Michałki i dwie czekolady Wawel (moja "Buddy" mnie o to poprosiła), trzy Prince Polo, jedne Delicje i jedne Jeżyki, krówki, 2 butelki wódki czystej. Ja nie jem słodyczy, to tak jakby trzeba było komuś "dać" albo wyłożyć na polskim stoisku przy jakiś wydarzeniach. A wódkę wzięłam, bo w Chorwacji jest bardzo bardzo droga (np. u nas 20 zł, tam ta sama polska wódka 80 zł) a lubię robić różne drinki.
Ja się cieszę na wyjazd. U mnie na kierunku nie miałam Erasmusów, ale ja pozytywnie do nich podchodziłam. Bardzo ich podziwiałam właśnie za taką odwagę. U nas najwięcej Turków na uczelni zawsze. Z tego co wiem to tam bardzo pozytywnie przyjmują Erasmusów, nie ma żadnych takich plotek, szeptów itd.

Pakować się będę jutro. Ale biorę jedną dużą walizkę, jedną małą i plecak mały jako bagaż podręczny. Dam chyba radę z walizkami, a jak nie to wezmę taksówkę i już.

Ja nie biorę za dużo słodyczy ani tym bardziej wódki, bo mało miejsca i tak będę mieć no i boję się, że się stłucze.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 18:13   #2237
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

U nas Erasmusi zawsze się separują na zajęciach tak szczerze. Mają jakieś wspólne zajęcia i aktywności i mieszkają razem, więc w sumie może nic dziwnego.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 07:03   #2238
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

O 14.30 jadę podpisać umowę. Dobrze, że wyjeżdżam wieczorem...
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 09:26   #2239
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
U nas Erasmusi zawsze się separują na zajęciach tak szczerze. Mają jakieś wspólne zajęcia i aktywności i mieszkają razem, więc w sumie może nic dziwnego.
U nas tak samo.

sandrek, uffff, dobrze, że podpisujesz dzisiaj. O której jedziesz i o której będziesz na miejscu? Daj znać czy wszystko ok jak juz dojedziesz. Ktoś po Ciebie wyjdzie czy sama wszystko załatwiasz? Kiedy zaczynasz zajęcia? Powodzenia, nie stresuj się niczym

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: 2016-09-12 o 12:31
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 06:52   #2240
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
U nas tak samo.

sandrek, uffff, dobrze, że podpisujesz dzisiaj. O której jedziesz i o której będziesz na miejscu? Daj znać czy wszystko ok jak juz dojedziesz. Ktoś po Ciebie wyjdzie czy sama wszystko załatwiasz? Kiedy zaczynasz zajęcia? Powodzenia, nie stresuj się niczym
Jadę właśnie na Słowację. Najdłuższa droga i przesiadka już za mną. Wyjeżdżałam o 20.25 (wczoraj) będę dziś o 10 na miejscu. Sama załatwiam wszystko. Trochę ciężko mi było z dwiema walizkami, ale mili mężczyźni mi pomogli
Zajęcia zaczynam chyba od przyszłego tygodnia, od jutra mam takie organizacyjne rzeczy.
Trzymajcie kciuki.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 09:48   #2241
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Jadę właśnie na Słowację. Najdłuższa droga i przesiadka już za mną. Wyjeżdżałam o 20.25 (wczoraj) będę dziś o 10 na miejscu. Sama załatwiam wszystko. Trochę ciężko mi było z dwiema walizkami, ale mili mężczyźni mi pomogli
Zajęcia zaczynam chyba od przyszłego tygodnia, od jutra mam takie organizacyjne rzeczy.
Trzymajcie kciuki.
Powinnaś już być! Trzymam mocno!!! Daj znać, jak było a jak będziesz mieć czas, opisz wszystko w szczegółach, jestem bardzo ciekawa Jak Cię przyjęli, jak zajęcia organizacyjne i w ogóle. Jak się czujesz, czy dalej jesteś taka zestresowana? Czekamy!

Ja jadę 18.09, zaczynam zajęcia dopiero 5.10 ale wcześniej też mam organizacyjne rzeczy i chcę się "odnaleźć" w nowym mieście zanim zacznie się uczelnia itd.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 14:46   #2242
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

sandrek! zazdroszczę, że już zaczynasz

Ja dzisiaj dostałam informację, że BWZ zaakceptował moją zmianę i będą wysyłać nominację jutro chyba, więc Mogę się już w pełni ekscytować tą uczelnią. Chociaż chyba już wszystko, co było do wygooglowania wygooglowałam Też szukałyście informacji? o uczelni, wspomnień i raportów z Erasmusa, grup na fejsbukach itp.?

Zdążyłam nawet już zaspamować mailami 2 firmy zajmujące się zakwaterowaniem. Ale to dlatego, że w Szwecji jest z tym ciężko, szczególnie jeśli się szuka za późno. Generalnie rejestrujesz się na stronie i zbierasz punkty w internetowej kolejce za każdy dzień od zarejestrowania, ale odpisali mi, że jeszcze za wcześnie. Ale np. na tamtej uczelni/mieście rejestrowałam się już w czerwcu.

Edytowane przez serenavanderwoodsen
Czas edycji: 2016-09-13 o 14:50
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:27   #2243
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam informację, że BWZ zaakceptował moją zmianę i będą wysyłać nominację jutro chyba, więc Mogę się już w pełni ekscytować tą uczelnią. Chociaż chyba już wszystko, co było do wygooglowania wygooglowałam Też szukałyście informacji? o uczelni, wspomnień i raportów z Erasmusa, grup na fejsbukach itp.?
Łaaaaaaaaaa to super! Gratulację! Udało się
Tak Dołączyłam do wszystkich możliwych grup na fb dot. Erasmusa ogólnie w Chorwacji i Erasmusa w mieście do którego jadę (z zeszłego roku i do aktualnej), szukałam relacji z wyjazdów i opinii na forach, pisałam do Erasmus Student Network iiiii od kilku dni piszę z moją "Erasmus Buddy" a w poniedziałek idę z nią na kawę albo piwo!
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 18:17   #2244
tasiaaa
Rozeznanie
 
Avatar tasiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: socrates-erasmus

Dziewczyny, wyrabiałyście paszport przed wyjazdem?
__________________

tasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 18:48   #2245
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez tasiaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyrabiałyście paszport przed wyjazdem?
Nie.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 17:57   #2246
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez tasiaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyrabiałyście paszport przed wyjazdem?
Ja mam paszport od kilku lat, ale gdybym nie miałam, to specjalnie na Erasmusa bym nie wyrabiała.

Mój pierwszy dzień w Chorwacji za mną!
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 15:08   #2247
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: socrates-erasmus

jest tu ktoś, kto był/jest na erasmusie w Hiszpanii, mianowicie w Vigo? Ewentualnie ogólnie w Hiszpanii, mam kilka pytań
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 21:13   #2248
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
jest tu ktoś, kto był/jest na erasmusie w Hiszpanii, mianowicie w Vigo? Ewentualnie ogólnie w Hiszpanii, mam kilka pytań
Ja mieszkam w Hiszpanii Co prawda na południu, a z Erasmusa skorzystałam tylko z praktyk, ale w razie pytań "krajowych" może mogłabym pomóc.
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 11:43   #2249
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Hiszpanii Co prawda na południu, a z Erasmusa skorzystałam tylko z praktyk, ale w razie pytań "krajowych" może mogłabym pomóc.
Napisałam wiadomość
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 11:56   #2250
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

I jak tam, Erasmuski? Ja jestem na Erasmusie od tygodnia, zajęcia zaczynam 3.10, na razie poznałam tylko moją Buddy ale jest w planach już grupowe spotkanie z innymi Erasmusami. Troszkę się stresuje, ale chciałabym już coś robić, bo właściwie teraz nic ciekawego się nie dzieje.

Dni mijają mi głównie na załatwianiu formalności. Policja, uniwersytet, maile, podpisy... Papierkowa robota. Oczywiście po 3 dniach zaczęło boleć mnie gardło i ucho i musiałam iść do lekarza, sama, dostałam antybiotyk. Wszystko ok, karta EKUZ to naprawdę dobra sprawa Byłam z siebie naprawdę dumna, bo załatwiłam wszystko sama po chorwacku.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.