Studia za granicą-Barcelona-co i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-06, 13:39   #1
bigstar02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 18

Studia za granicą-Barcelona-co i jak?


Cześć wszystkim

Jestem obecnie w 2-giej klasie liceum i zaczynam zastanawiać się nad studiami.
Zapatruję się na studia w Barcelonie z paru osobistych względów, ale mam parę pytań, na które trudno mi uzyskać odpowiedzi, dlatego bez zbędnego owijania w bawełnę wypunktuje je poniżej, może ktoś będzie w stanie mi pomóc:

1. Czy jest możliwość studiowania zaocznie (uprawiam wyczynowy sport)? Jak tak, to jak studia w takim trybie wyglądają?

2. Czy jest możliwość studiowania w języku angielskim? Czy bezwględnie wymagana jest znajomość hiszpańskiego/katalońskiego?

3. Jak w ogóle się dostać na takie studia, co trzeba zdać, jakie warunki spełniać? Jak się ma do tego wszystkiego nasz polska matura?

Oczywiście, najważniejsze pytanie, to: jaką uczelnię wybrać, która jest godna polecenia?
Jeżeli chodzi o kierunki-jestem jeszcze bardzo nieokreślona Ale interesują mnie raczej kierunki artystyczne, geograficzne, graficzne

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za mało "fachowe" słownictwo i ton mojego wątku, ale dopiero zaczynam to wszystko przyswajać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bigstar02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 19:55   #2
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

Co do samej Barcelony nie wiem, ale znam parę osób, które studiują za granicą. Na pewno możesz studiować po angielsku. Na większości uczelni są warianty niemal wszystkich kierunków w języku ojczystym i po angielsku, więc tutaj nie masz się co przejmować. Bardzo możliwe jednak zapiszą cię na kurs hiszpańskiego dla obcokrajowców. Możesz studiować za granicą bez matury międzynarodowej(chociaż gdybyś ją miała to by znacznie ułatwiło sprawę). Musisz się zorientować jakie są przeliczniki na punkty rekrutacyjne i ogarnąć całą biurokrację z tym związaną. Moja koleżanka musiała mieć list z referencjami po angielsku, a cały proces rekrutacyjny odbywał się szybciej niż u nas. Wiedziała, że jest przyjęta, jeśli tylko napisze maturę na odpowiednim poziomie. Podejrzewam, że każda uczelnia ma swój tryb i zasady, więc najpierw musiałabyś wybrać szkołę, a potem zastanawiać się nad całą resztą. W internecie są rankingi uczelni z całego świata, więc uczelnie w Barcelonie też znajdziesz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 21:16   #3
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

na pewno to umarł Kopernik akurat w Barcelonie wcale niekoniecznie są wszystkie kierunki prowadzone dodatkowo po agnielsku, to po pierwsze. po drugie, Autorko, jak rozumiem, nie znasz hiszpańskiego w ogóle? to jak chcesz żyć za granicą bez znajomości języka? niby jest angielski, niby się da. ale na dłuższą metę to jednak będzie utrudnienie, więc radziłabym ci jakieś podstawy chociaż opanować. po trzecie - wystarczy wygooglować chociażby to: http://www.ub.edu/web/ub/en/estudis/...strangers.html, a potem napisać maila z prośbą o dokładny opis postępowania rekrutacyjnego w przypadku studentów zagranicznych, wymaganych dokumentów, certyfikatów językowych etc. naprawdę takich informacji najlepiej szukać u źródeł, nie w internetach
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 11:07   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

Akurat Hiszpanie tytanami angielskiego zazwyczaj nie są. W Barcelonie miałam problem żeby się od przechodniów dowiedzieć, gdzie jest najbliższa stacja metra. Była za rogiem . Pewnie wśród studentów jest trochę lepiej, ale poza uczelnią też trzeba jakoś żyć. Poza tym, ze studiami po angielsku może być tak jak u nas: niektóre kierunki i kursy owszem, ale nie każdy i nie wszędzie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 09:08   #5
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;66147701]na pewno to umarł Kopernik akurat w Barcelonie wcale niekoniecznie są wszystkie kierunki prowadzone dodatkowo po agnielsku, to po pierwsze. [/QUOTE]
Okej, każdego dnia dowiaduję się czegoś nowego Przyznam, że researchu nie robiłam w tej sprawie, ale myślałam, że będzie to wyglądać podobnie do uczelni zagranicznych, które znam.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 00:27   #6
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

Ja wspomnę tylko o czymś, co jeszcze nie zostało w tym wątku powiedziane: studia w Hiszpanii są płatne, więc sprawdź też wysokość czesnego.
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 13:54   #7
bigstar02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 18
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

Dzięki, nie pomyślałam o tym!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bigstar02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-09, 11:43   #8
AgaUkowicz
Przyczajenie
 
Avatar AgaUkowicz
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

Jeżeli chodzi o Barcelone, to nie wiele mogę powiedzieć, ale ostatnio czytałam artykuł uniwersytetu przyrodniczego we Wrocławiu na temat studiów w Chinach. Bardzo ciekawa sprawa. Gdybym była młodsza skusiłabym się na to...
oto link do tego artykułu, może cie zainteresuje
http://www.glos.up.wroc.pl/aktualnos..._studiach.html
AgaUkowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:25   #9
tresca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 175
Dot.: Studia za granicą-Barcelona-co i jak?

Z tego,co podaje strona uniwersytetu tylko 5% zajęć jest prowadzona w innych językach.Większość to hiszpański albo kataloński. Prawdopodobieństwo że będą to akurat twoje kierunki-mało realne.

W Hiszpanii trudno znaleźć kogoś kto dobrze porozumiewa się po angielsku,ba,w innym języku niż hiszpański. (No,może włoski,ale to skraaajne przypadki.np. Erasmusi u nas nie znali angielskiego)
tresca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-21 19:25:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.