Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-20, 19:52   #1
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113

Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?


Widz ę, że z nadejściem wiosny temat solarium zrobił się bardzo aktualny. Postaram się napisać tekst o bezpiecznym , rozsądnym opalaniu - wszystko jest dla ludzi , solarium też ,ale z umiarem i z zachowaniem niezbędnych ochronnych środków.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-21, 11:10   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Jestem zainteresowana tematem jednoiczesnego uzywania samoopalacza i kremów zawierających kwasy owocowe lub innych powodujących złuszczanie cery. Przez ok. pół roku używałam kremu RetiC Vichy (regularnie)i (żeby się nie opalać, gdy skóra się złuszcza) - samoopalaczy (1-2 razy w tygodniu).
W pewnym momencie skóra na mojej twarzy pokryła się siateczką drobniutkich rys (tak jakby była "posiekana"). Co robić? Muszę używac samoopalacza, bo mam przebarwienia na twarzy (spróbuję je usuwać dopiero jesienią), solarium i opalanie nie wchodzą w grę (dermatolog odradził). Będę wdzieczna za komentarz; pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-21, 11:36   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Tak,tak!)Bardzo chętnie poczytam na ten temat.
Szczegolnie chciałabym wiedzieć jak to jest z opalaniem w solarium i braniem tabletek anty..Mi lekarz stanowczo zabronił- podobno mogą pojawieć się przebarwienia..Czy to prawda?
A jak jest z opalaniem na słoncu??Można ( stosując oczywiście filtry) czy nie?
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam

Acqua
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-21, 11:38   #4
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

To wspanialy pomysl pani Beatko [img]icons/icon7.gif[/img]
Bardzo chetnie dowiem sie czegos wiecej na temat solarium. Chcialabym sie dowiedziec czy nalezy
stosowac jakies kremy do opalania, czy po opalaniu? Czy ewentualne "spieczenie sie" (jezeli sie nam
juz przytrafi) jest szkodliwe dla skory? Jak w takim przypadku postepowac? Czy korzystajac z
solarium mozna sie nabawic raka skory? Bede wdzieczna za informacje.
Pozdrawiam
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-21, 14:15   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Pani Beatko to bardzo potrzebny tekst w czasach, gdy słońce jest takie szkodliwe a jednocześnie nieopalona skóra wygląda niezbyt ładnie. Chciałabym wiedzieć, czy do solarium trzeba używać również preparatów z filtrami i ile wizyt potrzeba aby być lekko opaloną, a niedopuścić do wyglądu żółciutkiego kurczątka.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-22, 16:25   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Spieczenie się jest zawsze szkodliwe nie ważne czy jest to wuwołane promieniami z solarium czy słonecznymi, a jesli chodzi o raka to solarium także stanowi pod tym względem niebezpieczeństwo, nie można bowiem pwoiedzieć, że solarium jest w 100 % bezpieczne w porównaniu z naturalnym słońcem. Ja jestem całkwoitym przeciwnikiem solarium i co prawda nie mam zamiaru was zniechęcać, ale ja z kolei mogę wam służyć tekstem przeciwstawnym czyli o szkodliwości solarium zawsze warto znać "za i przeciw" [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-25, 18:57   #7
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Re: Nowy tekst o solarium - czy chcia¸ybyćcie wiedzie wiŤcej na temat opalania?

Tak Pani Basiu, bardzo chetnie dowiem sie na temat "przeciw" solarium. A przy okazji chcialabym zapytac, czy uzywanie samoopalaczy jest bezpieczniejsze niz solarium i slonce? Z gory dziekuje i pozdraiwam [img]icons/icon7.gif[/img]
Gosia
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-04-25, 19:17   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nowy tekst o solarium - czy chcia¸ybyćcie wiedzie wiŤcej na temat opalania?

Gosiu, (tak na marginesie to bardziej "swojsko" będzie po prostu Basiu) swoją drogą ja niedługo skończę dopiero 25 lat)

Używanie samoopalaczy to najbezpieczniejszy sposób opalania, ale niestety trochę kłopotliwy. Nie można też popadać w skrajności, pobyt na słońcu w umiarkowanych dawkach w połączeniu z filtrami ochronnymi nie jest aż tak szkodliwy, ale leżenie "plackiem" na pełnym słońcu przez kilka godzin dziennie na pewno przyniesie niekorzystne efekty.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-25, 20:45   #9
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Do Basi

Dziekuje za odpowiedz Basiu. Prawde mowiac uzywanie samoopalacza to dla mnie dosc klopotliwa sprawa. Dlategotez wole skorzystac ze slonca, lub z solarium (w niewielkich dawkach).Tak sie zlozylo, ze teraz mieszkam w Danii i tutaj slonczko rozpieszcza nas raz na kilka lat, wiec o lezeniu plackiem nie ma mowy. Z niecierpliwoscia oczekuje na Twoj artykol [img]icons/icon7.gif[/img]
Basiu, moge Cie zapytac o jeszcze jedna rzecz? To dotyczy kremu pod oczy. Od jakiegos czasu uzywalam LiftActiv Vichy, nie wiedzac, ze ten krem jest przeznaczony dla pan po 40stce. A ja mam 30 lat. Oststnio zauwazylam tez drobne zmarszczki na dolnych powiekach. Nie wiem, czy to objaw zmeczenia (bo ostatnio chodze caly czas zmeczona) czy to spowodowal ten krem. Zamowilam w aptece ten odpowiedni krem RetiC, ale nie jestem pewna, czy on teraz pomoze. Co o tym sadzisz?
Pozdrawiam,
Gosia
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 14:00   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Chciałabym sie dowiedzieć, gdzie zostanie umieszczony ten tekst? Jest tutaj nowa i jeszcze nie do końca się orientuję co gdzie i jak
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 14:46   #11
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Witaj Evik [img]icons/icon7.gif[/img]
W naszym serwisie wszystkie nowe teksty zawsze pojawiaja sie rownoczesnie na glownej stronie i w odpowiednich dzialach w manu; Takze jestem pewna, ze jak bedziesz w miare regularnie zagladala do nas to go nie przeoczysz [img]icons/icon12.gif[/img]

Serdecznie Cie pozdrawiam
AgaZ [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-26, 15:20   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Basi

Witaj Gosiu
Raczej nie wydaje mi się, że te zmarszczki mógł spowodować krem Liftactiv, tym bardziej, że z twojej wypowiedzi rozumiem , że zużyłaś tylko jedną tubkę Liftactiv. Krem Reti C jest także dobrym kremem, ale nie ejstem w stanie przewidzieć czy ci pomoże czy nie, jak sama wiesz każdej z nas odpowiada coś innego, w każdym razie warto spróbować.

Tekst o solarium mam już w planie, pewnie szybciej ukaże się tekst Beaty, ale pewnie dołożę i swoje "trzy grosze" na ten temat)
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 15:21   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Basi

Witaj Gosiu
Raczej nie wydaje mi się, że te zmarszczki mógł spowodować krem Liftactiv, tym bardziej, że z twojej wypowiedzi rozumiem , że zużyłaś tylko jedną tubkę Liftactiv. Krem Reti C jest także dobrym kremem, ale nie ejstem w stanie przewidzieć czy ci pomoże czy nie, jak sama wiesz każdej z nas odpowiada coś innego, w każdym razie warto spróbować.

Tekst o solarium mam już w planie, pewnie szybciej ukaże się tekst Beaty, ale pewnie dołożę i swoje "trzy grosze" na ten temat)
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 15:45   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Przebarwienia mogą się (prawdopodobnie) pojawić ale nie muszą. Istnieje grupa predysponowanych do tego kobiet ale ja u siebie czegoś takiego jak przebarwienia nie zauważyłam(biorę MICROGYNON 21) .
Co prawda z solarium korzystam sporadyczne ( 2 razy w miesiącu) ale naprawdę nie mam żadnych ,,skutków ubocznych" po tabletkach + solarium. POZDROVKA!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 16:43   #15
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Re: Do Basi

Czesc Basiu,
Wielkie dzieki za odpowiedz. A juz sie martwilam, ze zniszczylam sobie skore pod oczami.
Serdecznie pozdrawiam,
Gosia
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 20:51   #16
Paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 27
GG do Paula
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Mnie bardzo interesuje, czy mozna korzystac z solarium jezeli karmi sie dziecko piersią. Mam osmiomiesięczną córkę i karmię ją ,co prawda coraz rzadziej, ale jednak. Nie chcialabym zaszkodzić ani jej, ani sobie.
Ten text o solarium to super pomysł.
ps. A tak w ogóle, to jestem tu nowa i strrrrasznie mi się tu podoba))) Pozdrovy for all!
Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 22:23   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Basi

Droga Gosiu,
też używałam LiftActiv Vichy, chociaż jeszcze nie mam 40-tki i twierdzę,
że wcale nie jest taki "agresywny". Znacznie silniej działa wlasnie
RetiC (u mnie w pół godz. po posmarowaniu martwy naskórek po prostu
"schodzi" jak maseczka żelowa (rzecz jasna w mniejszych ilosciach. Juz pisałam o tym w paru miejscach na forum - używając przez ponad pół roku
równoczesnie RetiC i samoopalacza (z Kolastyny do ciemnej karnacji)
dorobiłam się zmarszczek, które powstały dosłownie w ciągu 3-4 miesięcy,
jak gdyby skóra została nadwyrężona. Kosmetyczka w gabinecie powiedziała, że po kremach z kwasami owocowymi nie wolno się opalać przez 2 tygodnie;
ja nie opalam się w ogóle,dlatego zastanawia mnie, czy to nie wina chemii
w tych kremach .. bądź ostrożna !! A z antyallergicznych kremów polecam Ci
szczerze produkty Galenic - doskonałe, ale nie mam w tej chwili czasu
wpisać ich do KW
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 23:26   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Basi

Gosiu, jak już może wiesz, jeśli zerknęłaś w tekst o witaminie A, z retinolem jest tak , że różne osoby reagują na niego w różny sposób, i w zasadzie nawet jesli krem jest hypoalergiczny to i tak nie ma 100 % pewności, że nas nie uczuli, dlatego zawsze najlepiej testować , a już zwłaszcza w przypadku bardziej aktywnych składników jak retinol, i sprawdzić jak reaguje nasza skóra.
Jak to zwykle bywa, jedni Reti C sobie chwalą a u innych tak jak u Magi nie sprawdza się on najlepiej.
Napisz jakie są twoje wrażenia jeśli zdecydujesz się na zakup.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 18:21   #19
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Re: Do Basi

Droga Mago i Basiu,
Dziekuje za Wasze rady [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale czy mozliwe jest, zeby dla cery dojrzalszej wyprodukowano krem o slabszym dzialaniu niz do cery mlodszej? Basiu, czy wiesz moze jaka jest roznica pomiedzy tymi dwoma kremami? Myslalam o zakupie rowniez kremu do twarzy (retiC),,ale po ponownym przeczytaniu artykulu o witaminie A i przestrodze Magi troche sie przestraszylam. Teraz zastanawiam sie, czy nie poprzestac na kremie do cery mieszanej. Ewentualnie uzywac krem z retinolem tylko na noc.
Czy Pro Retinol 100% Yves Rocher ma lagodniejsze dzialanie niz RetiC?
Dostalam probki RetiC z apteki. Moje pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne. Poza tym, ze krem ma bardzo ladny zapach, moja buzia byla gladsza w dotyku. Przemile odczucie. Co do kremu do oczu nie zauwazylam szczegolnych zmian. Mam 2 saszetki i starczy mi tego kremu na dluzej. Zobacze co sie bedzie dzialo w miare dluzszego korzystania.
Dostalam tez probki Pro Retinola YR (na dzien i na noc do oczu i twarzy i na dzien redukujacy zmarszczki) po nalozeniu pierwszego pod oczy czasami odczuwam krotkotrwale pieczenie-w przypadku RetiC nie piecze- natomiast jezeli chodzi o ten drugi krem, nie zauwazylam zadnych zmian.
Ale sie rozpisalam. Bede Was informowala, jak to wszystko wyglada.
Serdecznie pozdrawiam, [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
Gosia
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-29, 18:51   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Basi

Droga Małgoś!!
Trochę mnie martwi jedna sprawa, gdyż z twej wypowiedzi wynika, że ten mój tekst jest raczej niejasny, tak więc spróbuję ci wytłumaczyć ponownie.
Po pierwsze działanie kremu to rzecz względna, podobnie jest z tym określaniem wieku, pisałam o tym duzo w artykule na temat kremów pod oczy. Przy wyborze kremu trzeba się głównie sugerować stanem cery, a wiek stoi na drugim miejscu. Z działaniem kremów jest tak, że to co działa dobrze i efektywnie dla jednej osoby dla drugiej zupełnei sie nie sprawdza. Pytasz o różnicę między kremami pod oczy Vichy, przede wszytskim opierają się na zupełnie innych składnikach, Reti C na retinolu i witaminie C, a LiftActive na ptoteinach sojowych, które zawierają fitohormony, pewnie z tego względu krem ten jest polecany kobietom w starszym wieku, które zbliżają się do okresu menopauzy. Jednak to nie znaczy, że kobiety po 40 nie mogą używać Reti C.
Kremy z retinolem powinno się używać tylko na noc, to najlepsza na nie pora, gdyż retinol może powodować delikatne łuszczenie się naskórka oraz zwiększać wrażliwość cery na słońce. Retinol nie jest jednak tak mocny jak pochodne kwasu retinowego, więc nei ma się co tak bardzo go bać. Jeśli tylko skóra dobrze go toleruje, to uważam, że można go stosować, zaś jeśli chodzi o efekty, to pierwsze efekty są szybko zauważalne, czyli tak jak piszesz wyraźne wygładzenie skóry, zaś jeśli chodzi o dalsze to potzreba czasu, w tekście wspominałam , że potrzeba conajmniej kilku tygodni. Dlatego ciężko zauważyć jakieś wielkie zmiany tylko po jednym użyciu kremu, zresztą odnosi się to do niemal wszystkich kosmetyków. Z efektami każdej kuracji jest tak, że nie można zagwarantować w 100 % , że będą one na tyle zadowalące na ile oczekujemy to już zalezy od indywidulanych reakcji skóry. Kremy z pro-retinolem jakimi są np kremy z Yves Rocher nei zawierają czystego retinolu, tylko jego słąbszą pochodną palmitynian witaminy A, tak więc mają one słabsze działanie. Także mogą dawać efekt wygładzenia naskórak, gdyż zawierają enzymy roślinne działające lekko złuszczająco czyli na podobnej zasadzie jak piling enzymatyczny.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 20:28   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Basi

Jeszcze tylko dodam, że ja mam dobre doświadczenia z preparatmiz zretinoelm, tak więc, jeśli twoja skóra toleruje ten składnik to radziłabym spróbować retinol.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-30, 20:55   #22
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Re: Do Basi

Droga Basiu,
Baaardzo dziekuje za tak obszerne wyjasnienie na temat tych kremow. Teraz wszystko jest jasne jak
slonce [img]icons/icon10.gif[/img]. A jezeli chodzi o Twoj tekst, to rzeczywiscie troche mi sie pokickalo.
Jeszcze raz serdecznie dziekuje i goraco pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Gosia
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-02, 22:08   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Basi

Hej, Małgosiu!
Co do tego RetiC
- pisałam o moich podejrzeniach w stosunku do kremu na dzień.
RetiC na noc nie dziala tak silnie, podobnie jak krem pod oczy -
używam ich w dalszym ciągu i jestem zadowolona, zwłaszcza z kremu pod oczy. Moje wrażenia po uzywciu RetiC na dzień były
takie jak opisujesz - cera jest wygładzona jak u dziecka już po
pierwszym zastosowaniu. Moze dlatego tak długo go uzywałam; po
prostu trzeba UWAŻAĆ, bo działa silnie, jak sama się przekonałaś;
pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 19:42   #24
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Hej maga

Droga Mago [img]icons/icon7.gif[/img]
Dziekuje za Twoje spostrzezenia na temat RetiC. Bede o nich
pamietala uzywajac te kremy.
Serdecznie pozdrawiam, [img]icons/icon40.gif[/img]
Malgosia
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 21:34   #25
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Nowy tekst o solarium - czy chciałybyście wiedzieć więcej na temat opalania?

Nie słyszałam nic na temat szkodliwości opalania u kobiet karmiących . Jedno jest pewne nie mogą opalać się kobiety w ciąży i świeżo po porodzie. Jeśli karmisz dziecko piersią a bardzo chciałabyś się opalać to pamiętaj o zakryciu piersi (skóra na piersiach jest bardzo delikatna i szczególnie w czasie karmienia nie powinno się piersi opalać)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.