Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-27, 16:04   #1
ewelsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 8

Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?


Hej dziewczyny!

Chcę zakupić krem pod oczy, przeczytałam już mnóstwo ocen przeróżnych kremów i waham się pomiędzy:

- La Roche-Posay HYDRAPHASE YEUX Żel intensywnie nawilżający pod oczy
- DERMEDIC HYDRAIN 2 - KREM-ŻEL POD OCZY INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY


Mam 23 lata i nie chcę używać już kremów przeciwzmarszczkowych, mam lekkie "załamania" skóry ale myślę że jest to spowodowane niedostatecznym nawilżeniem skóry wokół oczu.

Czy któraś z Was używała tych kremów? Czy macie może porównanie?
ewelsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 20:01   #2
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

Hej!

mam dokladnie ten sam problem. Tez mam 23 lata pod oczami mi sie robia zmareszczki mimiczne (zwlaszcza pod lewym chyba mam silniejsze miesnie twarzy tam). Niestety nie powiem Ci jak z porownaniem tych dwu kremow ale moge Ci powiedziec cos o Dermedic. Konsystencja baaardzo fajna, zelowa, "wodnista", ladnie sie wchlania, zapach sredni ale nie przeszkadza (za to zapach kremu do twarzy z tej samej serii baaaardzo mi przeszkadzal, ale pod oczy jest delikatniejszy). Uzywam nie wiem ze 3-4 tygodnie nie zauwazam zadnej roznicy, nie wiem tez jak poznac czy skora jest lepiej nawilzona czy nie (moze jakies wskazowki?) Na pewno zalamania skory takie jak byly, i mam dokladnie taka sama sytuacje, nie chce uzywac kremow przeciwzmarszczkowych chyba za wczesnie jeszcze co? No i uparcie bede nim smarowac dopoki sie nie skonczy... a la Roche ma parabeny? Bo Dermedic ma ale juz sama nie wiem czy sie tym przemowac czy nie bo wszystko ma... Tak jak mowilam-konsystencja przyjemna i mila i dokladnie taki krem oczy jak sobie wyobrazalam, ale nastepnym razem bede probowac czegos innego w nadziei ze mi ulepszy stan pod oczyma. Jesli wybierzesz cos innego daj znac jak Twoje odczucia moze sie pokieruje w wyborze nastepnego kremu jak ten sie skonczy. A myslalas o jakis maseczkach czy cos? jakims ogorku pod oczy czy jak?:P Bo ja osobiscie juz nie wiem co z tymi moimi oczami (lewym :P) robic. Proponuje wymyslec cos wspolnie (miejmy nadzieje ze dziewczyny tez cos pomoga) i dzielic sie wrazeniami i radami

pozdr
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 08:12   #3
ewelsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 8
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

Ja dalej jeszcze nie kupiłam kremu ... wciąż nie wiem jaki, znalazłam jeszcze jakiś z biodermy - sensibio. Jak rozpoznać czy to z braku nawilżenia? w sumie do końca tez nie wiem, mam nadzieje że to z tego powodu tak wygląda skóra, a nie z starości

Parabenami się jakoś nie przejmuje jest tyle chemii wszędzie, że jakoś mnie to nie rusza, i kiedyś czytałam i widziałam program, że owszem parabeny są szkodliwe ale są to tak duże cząsteczki które nie potrafią same przeniknąć w głąb skóry (może następny chwyt koncernów żeby kupować nowe bo bez parabenów a i tak to bez różnicy ...)

Z ogórkami tak samo jak z parabenami działają tylko zewnętrznie, witaminy w warzywach są w takich cząsteczkach że też nie są w stanie przeniknąć w głąb skóry jak te z kremów.

Chcę teraz też kupić jakiś droższy płyn micelarny do zmywania makijażu, żeby jak najmniej podrażniać oko. Pewnie zakupie ten z La Rocha.

W końcu może zdecyduje się który krem kupić
ewelsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 23:17   #4
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

Hej!

wlasnie sie przyjrzalam moim oczom po umyciu twarzy i odnosze wrazenie ze ten krem poprawia wyglad skory i zmarszczki sa mniej widoczne ale jak tylko sie go zmyje to tragedia...nie wiem o co chodzi, wiem tylko ze jak mi sie skonczy natychmist kupie inny, oczywiscie podziele sie wrazeniami no u mnie typowo mimiczne te zmarszczki, no ale łudze sie, ze po kremie nawilzajacym bedzie lepiej albo chociaz nie gorzej...

Co do parabenow to rzeczywiscie mozliwe, ze to tylko chwyt, bo kosmetyki bez parabenow o wieeeele drozsze (np planet system-koszmar). No i sie nie uniknie, uzywam szamponu i odzywki z biosilku i nawet tam sa parabeny, gdzie sie czlowiek nie obejrzy to sa wiec chyba nic tylko machnac reka...

Mozesz sie rozwinac o co chodzi z czasteczkami w owocach itp? i skad wiesz takie rzeczy, studiujesz cos z biologia lub medycyna? ja to kompletnie zielona jestem w tych sprawach.

Z kremem za duzo nie pomoglam to moze chociaz z plynem pomoge Ja uzywam z biodermy, wprawdzie (kolejny minus mojej pomocy) nie uzywalam innych wiec porownania nie mam ale moge z czystym sumieniem powiedziec, ze jesli chodzi o demakijaz to jest najlepszy specyfik jaki kiedykowliek probowalam. Po pierwsze: zmywa jak szalony Jak czasem sie malowalam i gdzies wyjechalam gdzie nei chcialam to patyczek nasaczony tym plynem zbieral wszystko az za mocno lacznie z baza pod cienie! Zadne mleczka itp sie nie umywaja. Mialam przez pewien czas taki sposob, ze nakladalam na rzesy jakies mleczko, zakrecilam sie po lazience przez chwile i wtedy wacik z plynem i rano nawet nie mialam pod oczyma resztek tuszu i takiej "pandy"-nic! Ale sam plyn tez super tylko trzeba poczekac az zareaguje i rozpusci tusz. Po drugie: totalnie nic nie podraznia (przynajmniej mojego i kolezanki, ktorej polecilam ten plyn) oka! Wlasnie jak zmywlam makijaz bez zadnego mleczka bralam tak wiecej zeby tusz zareagowal i czulam czasem jak mi wlatuje do oka ten plyn i NIC-zero szczypania! Jak zwykla woda no super po prostu! Jedyne na co mozna narzekac to ze plyny (mysle ze wszystkie) dosc szybko sie zuzywa. Poza tym ja czesto zmywam nim cala twarz, osobiscie nie zauwazylam nic takiego, ale znajoma mowi, ze zel do twarzy lepiej oczyszcza sama twarz, bo do oczu nadal uzywa i jak wspomnialam-zadowolona Ja mialam plyny z serii Sensibio i Sebium czy jakos tak (do tradzikowatej cery) i oba super. Czesto sa w promocji w Superpharm. Teraz chyba dodaja plyn do czegos tam (zobacz gazetke).

Ale jesli zdecydujesz sie na inny plyn to koneicznie daj znac czy dobry, to moze nastepnym razem wybiore inny z ciekawosci i dla porownania

I daj znac jesli zakupisz krem

aaa slyszalam jeszcze o czyms takim jak floslek ze swietlikwiem, taniutki bo ok 15zl ale podobno super, tylko nie wiem czy to ma dzialanie na podkrazone oczy itp czy inne tez nawilzajace i moze troche na zmarszczki wiec nie probowalam. slyszalas moze cos o nim?
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 18:34   #5
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

wlasnie szperalam po wizazu i po necie i natrafilam na taki oto krem: http://www.physiogel.pl/Content.aspx?id=50 ja go kiedys uzywalam i mial fajna zelowa wodnista konsystencje. wprawdzie nie jest kremem typowo pod oczy ale czytalam w kilku miejscach, ze jest w nim minimum skladnikow i malo chemii, sami pisza, ze nie ma konserwantow i chyba mnie to przekonuje i mysle, ze go kupie i bede uzywac pod oczy i na twarz.
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 20:00   #6
ewelsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 8
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

mam bardzo podobny ale CETAPHIL, używam go dwa razy dziennie na cała twarz i oczy, skóra na buzi super, ale dla oczu to za mało ( gruba, cienka warstwa bez różnicy)

kremu nadal nie kupiłam chodzę po aptekach i gnębię panie farmaceutki :P

Edytowane przez ewelsa
Czas edycji: 2010-12-30 o 20:01
ewelsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:16   #7
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

Wygooglowalam cetaphil i poznaje, ze go mam-dostalam probke, mialam poczytac o nim bo nigdy o nim nic nie slyszalam ale jakos zapomnialam, chyba go odkopie i wyprobuje skoro mowisz, ze dobry.

Co do kremow hehe to ja tez mam tendencje do gnebienia pan w aptece, juz mnie poznaja:P biedne...:P Ale raz sie wkurzylam jak chcialam sie skonsultowac z kims kto powinien sie znac na skladzie itp bo mnie wysmialy jak powiedzialam, ze chce cos na zmarszczki pod oczy czy to naprawde takie dziwne, ze czlowiek chce o siebie zadbac? No a jeszcze lepsze bylo jak poszlam zapytac o krem Vichy i pani farmaceutka powiedziala mi, ze vichy to beznadziejna firma, ze u nas utrzymuje sie jako apteczna a wszedzie indziej na stacjach benzynowych mozna kupic ich produkty. A dzien czy dwa pozniej jak szukalam czegos nie poznala mnie i polecila mi vichy i zachwalala....mocne nie?

A plyn micelarny kupilas? Na jaki sie zdecydowalas?
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-31, 08:50   #8
ewelsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 8
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

Kupiłam z La Roche Posay - dziś przyszedł pocztą więc efekty jego działania poznam dopiero dziś wieczorem

A cetaphil mi bardzo odpowiada bo mam problemy z trądzikiem, ale nie jakieś super poważne, tylko np. jak własnie mam nie odpowiedni krem, podkład, puder to po 2-3 dniach mam gigantyczne rosnące "bulwy" plus zaskórniki i kaszka ;/ a właśnie od cetaphilu nic mi się nie robi i skóra jest nawilżona no i ta cena 30zl za 200ml! używam go dodatkowo jako balsam po goleniu ;P i mimo to opakowanie starcza na tyle że nie pamiętam nawet kiedy kupowałam go
ewelsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 10:51   #9
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

o to fajnie to czekam na opinie
a cetaphil koniecznie musze odkopac
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 22:00   #10
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Krem pod oczy - La Roche Posay czy Dermedic?

i jak tam ten la roche?
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.