Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 16:41   #4741
karla1413
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Hej. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety Z góry dziękuje za pomoc
http://www.interankiety.pl/interanki...985e942fcf2293
karla1413 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 16:48   #4742
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Hej dziewczyny, parę miesięcy zostało mi do obrony, chciałabym znaleźć pracę jako pomoc nauczyciela w szkole specjalnej lub przedszkolu. Myślicie, że lepiej pochodzić po tych placówkach (ponarzucać się...? wiecie o co chodzi), czy wysyłać CV.
Jakie są wasze doświadczenia ?
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 21:57   #4743
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Lepiej osobiście- pierwsze wrażenie najważniejsze, zostaniesz zapamiętana i będzie widać że ci zależy. To nie jest narzucanie się. Praktykowane jest przez absolwentów pedagogiki osobiste doręczanie CV do sekretariatu, albo najlepiej samego dyrektora. Przynajmniej ja tak robiłam.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post47119723 link do wymiany

Edytowane przez Aniaaa PlayMate
Czas edycji: 2015-03-24 o 21:58
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 04:33   #4744
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Ja nigdy nie chodziłam osobiście, ciężko trafić na "wolny" czas dyrektora. Według mnie szkoda czasu biorąc pod uwagę, że nie wiadomo nawet czy są wakaty.
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 04:35   #4745
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Ja też roznosiłam osobiście Choć w efekcie pracę znalazłam dzięki ogłoszeniu na stronie Urzędu Pracy
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 16:05   #4746
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie chodziłam osobiście, ciężko trafić na "wolny" czas dyrektora. Według mnie szkoda czasu biorąc pod uwagę, że nie wiadomo nawet czy są wakaty.
O właśnie. Ja bym najpierw się przeszła zapytać czy w ogóle mają "miejsce" na dodatkowego nauczyciela.
Jak robiłam praktyki to od razu przy podbijaniu opinii pytałam pani dyrektor o ewentualne miejsce pracy. Już wtedy mi powiedziała, że nie mam co liczyć na miejsce w ich szkole przez najbliższe cztery-pięć lat. A potem rzekła, że zamiast chodzić i marnować papier lepiej żebym wysyłała papiery na maile szkolne.
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 17:38   #4747
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez anlejka Pokaż wiadomość
O właśnie. Ja bym najpierw się przeszła zapytać czy w ogóle mają "miejsce" na dodatkowego nauczyciela.
Jak robiłam praktyki to od razu przy podbijaniu opinii pytałam pani dyrektor o ewentualne miejsce pracy. Już wtedy mi powiedziała, że nie mam co liczyć na miejsce w ich szkole przez najbliższe cztery-pięć lat. A potem rzekła, że zamiast chodzić i marnować papier lepiej żebym wysyłała papiery na maile szkolne.
Trochę dziwne podejście pani dyrektor, bo przecież przez te kilka lat może się tyle rzeczy wydarzyć - ktoś pójdzie na urlop zdrowotny, ktoś zaciąży itd.
A z tymi mailami to różnie bywa i osobiście się o tym przekonałam, bo na początku też wysyłałam mailowo. Potem się wkurzyłam i przeszłam się osobiście, to usłyszałam w dwóch placówkach, że właściwie to oni rzadko na skrzynkę mailową wchodzą :P Na pewno nie wygląda tak wszędzie, no ale... Co jednak dostarczone osobiście, to jednak większa pewność, że ktoś to zobaczy, przeczyta, tak przynajmniej ja sądzę
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 19:09   #4748
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Pani dyrektor miała dwie nauczycielki na pół etatu - razem prowadziły jedną klasę, jedną na urlopie zdrowotnym i jeszcze jedną na macierzyńskim. Robiła wszystko żeby nikogo nie zwalniać. W tym roku wszystkie trzy dostały pierwsze klasy, ale tam już mało kto jest w wieku, który może iść na macierzyński, więc ewentualnie ten zdrowotny by mógł wpaść. Ale powiedziała mi na czysto jak sytuacja wygląda, żebym sobie nadziei nie robiła, a jeśli już to tylko na jakieś zastępstwo i to raczej bez możliwości przedłużenia umowy później.

Swoją drogą, potem się zastanawiałam jakby to było jakbym tam pracę dostała W pokoju nauczycielskim siedziałabym koło swojej wychowawczyni z 1-3, rady pedagogiczne prowadziłaby moja wychowawczyni z gimnazjum. Kosmos psychiczny dla mnie
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 17:10   #4749
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Ja też polecam osobiste zanoszenie CV. I nawet jak niby wiadomo, że wakatów nie ma to się nie zrażać. Różne rzeczy się dzieją i wolne miejsca się mogą raz-dwa znaleźć

Plus mała podpowiedź, która w moim przypadku podziałała - jak masz jakąś konkretną, "wymarzoną" placówkę na oku to w miarę wolnego czasu angażuj się w to co się w niej dzieje. Np. bądź wolontariuszką przy organizowaniu pikników albo Dnia Dziecka itp. Takie rzeczy z mojego doświadczenia da się zawsze dogadać z dyrektorem, a robisz dobre wrażenie. Dyrektorzy też wolą potem w razie czego zatrudnić kogoś, kto się już sprawdził
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 18:57   #4750
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Ja też polecam osobiste zanoszenie CV. I nawet jak niby wiadomo, że wakatów nie ma to się nie zrażać. Różne rzeczy się dzieją i wolne miejsca się mogą raz-dwa znaleźć

Plus mała podpowiedź, która w moim przypadku podziałała - jak masz jakąś konkretną, "wymarzoną" placówkę na oku to w miarę wolnego czasu angażuj się w to co się w niej dzieje. Np. bądź wolontariuszką przy organizowaniu pikników albo Dnia Dziecka itp. Takie rzeczy z mojego doświadczenia da się zawsze dogadać z dyrektorem, a robisz dobre wrażenie. Dyrektorzy też wolą potem w razie czego zatrudnić kogoś, kto się już sprawdził
Bardzo dobra rzecz. Ja chodziłam prawie 9 miesięcy i mam pracę na pełen etat. Sama powiedziała, że woli zatrudniać kogoś kogo poznała kogo widzi jak pracuje niż osoby, które tylko przynoszą cv i rozmowa.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 23:34   #4751
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Mi się udalo znaleźć pracę odpowiadając na ogłoszenie. Napisałam przekonującą, chyba autoreklamę. Chodziłam też po szkołach. Jedną sobie upatrzyłam i chodziłam tam średnio co miesiąc,
aż w końcu zostałam zapamiętana i pani w sekretariacie mnie umówiła na spotkanie z dyrektor. Nic z tego nie wyszło ostatecznie, ale jednak wniosek wysunęłam że warto wychodzić i nie ma co się wstydzić tylko zawalczyć o swoje
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 14:04   #4752
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Chętnie dołącze do waszej rozmowy
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 22:02   #4753
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez pedagogpisze Pokaż wiadomość
Chętnie dołącze do waszej rozmowy

O blog prawie jak mój
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 10:51   #4754
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
O blog prawie jak mój
a jaki adres? chętnie wpadnę
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:02   #4755
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

domyślam się, że już znasz pedagogpomaga.pl
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:16   #4756
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
domyślam się, że już znasz pedagogpomaga.pl
Patrząc na nick myślałam, że jakiś inny
Znam, znam.
Wczoraj wygooglowałam w poszukiwaniu pokrewnych tematycznie blogów.
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 18:59   #4757
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Mi się udalo znaleźć pracę odpowiadając na ogłoszenie. Napisałam przekonującą, chyba autoreklamę. Chodziłam też po szkołach. Jedną sobie upatrzyłam i chodziłam tam średnio co miesiąc,
aż w końcu zostałam zapamiętana i pani w sekretariacie mnie umówiła na spotkanie z dyrektor. Nic z tego nie wyszło ostatecznie, ale jednak wniosek wysunęłam że warto wychodzić i nie ma co się wstydzić tylko zawalczyć o swoje
Można zapytać jaką? Jakieś rady?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 18:15   #4758
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

hej dziewczyny!
muszę napisać konspekt do "pracy licencjackiej" na zaliczenie ćwiczeń. dotyczy współczesnych problemów pedagogiki. i jest to "szkolnictwo domowe w Polsce i na świecie" - z uwzględnieniem "na świecie"
Chciałam wybrać inny temat, ale zabrano mi go sprzed nosa
I stąd moje pytanie. Jak ująć to szkolnictwo jako problem wspolczesnej pedagogiki? dla mnie jest to mozliwość, a nie problem czy to oznacza jakieś sprawy formalne, legalność czy relacje szkoła-rodzice? Nie wiem jak ugryźć ten temat. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc! Naprawdę
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 18:27   #4759
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

hej hej czy kiedyś może robiłyście zabawę tropiącą dla dzieci przedszkolnych? muszę napisać konspekt takiej zabawy, a nie wiem jak się do tego zabrać. albo może macie może dostęp do książki B. Muchackiej, I. Suchanek - Zabawy tropiące w edukacji przedszkolnej?
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 22:17   #4760
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
muszę napisać konspekt do "pracy licencjackiej" na zaliczenie ćwiczeń. dotyczy współczesnych problemów pedagogiki. i jest to "szkolnictwo domowe w Polsce i na świecie" - z uwzględnieniem "na świecie"
Chciałam wybrać inny temat, ale zabrano mi go sprzed nosa
I stąd moje pytanie. Jak ująć to szkolnictwo jako problem wspolczesnej pedagogiki? dla mnie jest to mozliwość, a nie problem czy to oznacza jakieś sprawy formalne, legalność czy relacje szkoła-rodzice? Nie wiem jak ugryźć ten temat. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc! Naprawdę
Temat jest bardzo obszerny, bo masz szersze pole niż tylko Polska, więc podrzucam ci link, który może się przydać: http://eurydice.org.pl/wp-content/up...cja_domowa.pdf

W niektórych państwach nie kontroluje się postępów uczniów, bywa, że edukacja domowa nigdzie nie jest zgłaszana, w większość państw nie ma wymagań co do wykształcenia, kompetencji, bardzo niski (przynajmniej w Polsce) stopień wiedzy na temat szkolnictwa domowego (z punktu społeczeństwa decydującego się na edukację tradycyjną), w efekcie czego powielane są stereotypy jak np. ograniczona socjalizacja, do tego problemem może być narzucanie przez rodziców własnych myśli, idei (w szkole jednak spotyka się z różnymi stanowiskami)
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 10:09   #4761
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez pedagogpisze Pokaż wiadomość
Temat jest bardzo obszerny, bo masz szersze pole niż tylko Polska, więc podrzucam ci link, który może się przydać: http://eurydice.org.pl/wp-content/up...cja_domowa.pdf

W niektórych państwach nie kontroluje się postępów uczniów, bywa, że edukacja domowa nigdzie nie jest zgłaszana, w większość państw nie ma wymagań co do wykształcenia, kompetencji, bardzo niski (przynajmniej w Polsce) stopień wiedzy na temat szkolnictwa domowego (z punktu społeczeństwa decydującego się na edukację tradycyjną), w efekcie czego powielane są stereotypy jak np. ograniczona socjalizacja, do tego problemem może być narzucanie przez rodziców własnych myśli, idei (w szkole jednak spotyka się z różnymi stanowiskami)
dziękuję Ci bardzo! już mniej więcej mam określone co mam napisać. tylko właśnie nie wiedziałam, co dokładnie. tylko nie wiem, bo wypożyczyłam sporo książek i chyba w każdej opisane są pozytywne strony edukacji. czy o tym też mogę napisać? np, że niesie ona kilka pozytywnych skutków ... ale niewiele rodziców, godzi się na ten rodzaj edukacji... bo coś tam...
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 11:04   #4762
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
dziękuję Ci bardzo! już mniej więcej mam określone co mam napisać. tylko właśnie nie wiedziałam, co dokładnie. tylko nie wiem, bo wypożyczyłam sporo książek i chyba w każdej opisane są pozytywne strony edukacji. czy o tym też mogę napisać? np, że niesie ona kilka pozytywnych skutków ... ale niewiele rodziców, godzi się na ten rodzaj edukacji... bo coś tam...
W tym roku prowadziłam badania na temat edukacji domowej i prawda jest taka, że przeciętny Polak nie wie na czym polega edukacja domowa. Znów osoby, które decydują się na edukację domową zazwyczaj robią kawał świetnej, ale i trudnej roboty, więc trudno pisać tylko o zagrożeniu, bo wśród znanych naukowców są też ci, którzy byli uczeni w domu i ich wiedza przerodziła się w sukces a nie zagrożenie.

Temat, który masz to: szkolnictwo domowe w Polsce i na świecie, więc możesz napisać o +/-, bo przecież edukacja domowa nie jest tylko zagrożeniem ale również szansa. Prawda jest taka, że edukacja domowa budzi skrajne odczucia prosty przykład: rodzice, którzy decydują się na edukację domową uważają, że jest to np. podkreślenie indywidualizmu dziecka (więc dla nich to plus). Rodzice, którzy wybierają edukację tradycyjną uważąją, że to znów minus, bo np. rodzic przekazuje dziecku tylko własne stanowisko, przemyślenia, nie jest uczone współżycia w grupie rówieśniczej jak ma to miejsce w klasie (tu np. pojawia się stereotyp społeczeństwa 1 dziecko+ 1 rodzic a przecież edukacja domowa może odbywać się na zasadzie współpracy z innymi rodzicami, którzy decydują się na edukację domową czy też współpracują z instytucjami).
Moim zdaniem warto porównać i + i -, chyba, że wykładowca chce mieć pracę tylko o zagrożeniach.

Jeśli ci się przyda a nie miałaś dostępu: (K. Zajdel: Nauczanie przez rodziców-próba oceny. „Dyrektor Szkoły” 2008, nr 12, s.13.):
Za plusy nauczania przez rodziców uważa się:
· brak rozproszenia uwagi,
· mówienie do konkretnego dziecka,
· dostosowanie tempa, wiedzy do możliwości dziecka,
· nauczanie dostosowane do rytmu życia rodziny,
· nauka poprzez doświadczenie zdobyte w różnorakich instytucjach,
· dziecko nie jest poddane złym nawykom złych nauczycieli i wszystkim procesom
z tym związanym,
· przejawy uczucia wobec własnych dzieci,
Do minusów edukacji domowej należy:
· brak socjalizacji,
· nieumiejętność rodziców, brak wiedzy i praktyki nauczania,
· brak elementu rywalizacji,
· brak porównywania do innych,
· niewywiązywanie się rodziców z obowiązku systematyczności w procesie dydaktycznym
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 16:56   #4763
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Dziękuję za odpowiedź!

Dziewczyny mam też inny problem. Za 2 tyg wybieram specjalizację. Wybieram między wczesnoszkolną i przedszkolną a opiekuńczo wychowawczą z pieczą zastępczą. Byłam pewna że postawię na tą pierwszą już od samego początku, ale im bliżej decyzji to zaczynam się wahać. W sumie pierwsza daje mi tylko możliwość pracy w 1-3 a druga już więcej możliwości. Jestem rozdarta. Może powiecie mi jak jest później z ofertami pracy. Wiadomo, że po pedagogice będzie z tym ciężko, ale gdzie jest pewniej? Jak z opłacalnością? Zawsze marzyłam o pedagogice, ale wtedy z pracą nie było tak ciężko. Chciałabym też w jakiś sposób zarabiać przyzwoitą sumę pieniędzy. Nie liczę na kokosy, bo wiem jak jest. Ale nie chce, chyba jak każdy zostać później z ręką w nocniku za przeproszeniem. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i radę.
Z góry Wam dziękuję!
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 18:10   #4764
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź!

Dziewczyny mam też inny problem. Za 2 tyg wybieram specjalizację. Wybieram między wczesnoszkolną i przedszkolną a opiekuńczo wychowawczą z pieczą zastępczą. Byłam pewna że postawię na tą pierwszą już od samego początku, ale im bliżej decyzji to zaczynam się wahać. W sumie pierwsza daje mi tylko możliwość pracy w 1-3 a druga już więcej możliwości. Jestem rozdarta. Może powiecie mi jak jest później z ofertami pracy. Wiadomo, że po pedagogice będzie z tym ciężko, ale gdzie jest pewniej? Jak z opłacalnością? Zawsze marzyłam o pedagogice, ale wtedy z pracą nie było tak ciężko. Chciałabym też w jakiś sposób zarabiać przyzwoitą sumę pieniędzy. Nie liczę na kokosy, bo wiem jak jest. Ale nie chce, chyba jak każdy zostać później z ręką w nocniku za przeproszeniem. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i radę.
Z góry Wam dziękuję!
Nie znam ani jednej dziewczyny po tej specjalności czy podobnej, która by pracowała w zawodzie... Po przedszkolnej i wczesnoszkolnej też jest ciężko, ale zawsze pozostają Ci też instytucje prywatne (przedszkola np.).
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 19:18   #4765
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Krótka piłka, chcesz pracować w szkole czy np. domu dziecka, świetlicy środowiskowej, internacie? To zupełnie inny typ pracy.
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 19:46   #4766
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
Krótka piłka, chcesz pracować w szkole czy np. domu dziecka, świetlicy środowiskowej, internacie? To zupełnie inny typ pracy.
Dokładnie

Sprawdź sobie orientacyjnie po której specjalności masz większe szanse na znalezienie pracy w zawodzie w swoim mieście, pobliskich miastach. Chyba, że nie ma to dla ciebie znaczenia.
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 21:49   #4767
Malinka_Sp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Nie jestem tak sceptyczna jak gwiazdka93 i zgadzam się bardziej z wypowiedziami PaniPedagog i z pedagogpisze. Pomiędzy pracą w poszczególnych specjalizacjach bywają często duże różnice. Warto też wcześniej zrobić w swojej okolicy rozeznanie na rynku pracy i ponadto przykładać się w trakcie praktyk studenckich. Ja w prawie miesiąc po ukończeniu pedagogiki na Górnośląskiej WSP znalazłam pracę. Odezwała się do mnie pani dyrektor ze szkoły w której miałam praktyki. Podczas rozmowy powiedziała mi, że była bardzo zadowolona z mojej postawy i w czasie praktyk i, że ma nadzieję, że będę z takim samym zaangażowaniem pracowała w ramach umowy o pracę Staranność i zaangażowanie są więc również bardzo istotne.
Malinka_Sp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 22:11   #4768
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Malinka_Sp Pokaż wiadomość
Nie jestem tak sceptyczna jak gwiazdka93 i zgadzam się bardziej z wypowiedziami PaniPedagog i z pedagogpisze.
Nie jestem sceptyczna, stwierdzam fakty
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 09:29   #4769
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Może mi pomożecie

Planuję rozpocząć studia podyplomowe. Jednak specjalność, która mnie interesuje jest tylko na uczelniach prywatnych i tu pojawia się problem, bo jestem po uczelni państwowej i mam małe obawy. Specjalność, która mnie interesuje jest w:

-WSB w Dąbrowie Górniczej (najbardziej mnie przekonuje ta uczelnia, ale niestety dojazd i fakt, że zajęcia są w ciągu tygodnia jest dla mnie największą przeszkodą)
-GWSH w Katowicach
-WSP im. Korczak w Katowicach

Czy ktoś kończył z powyższych uczelni? Przeszukałam Internet, ale głosy są tak różne, że każda z powyższych budzi moje wielkie wątpliwości.
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 14:56   #4770
studentka2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cześć! Czy może któraś z Was mogłaby mi powiedzieć coś na temat specjalizacji z pedagogiki (ZAOCZNEJ) Doradztwo Zawodowe na APS i UKSW?? Zależy mi na tej specjalności, ale nie wiem czy w ogóle są one tworzone, bo słyszałam że mało na nie chętnych. Może ktoś studiuje, studiował, zna kogoś? Trochę martwię się tym, że pójdę na studia, zapłacę kasę a później okaże się że tej specjalności wcale nie ma:/

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Jeśli ktoś studiował na takiej specjalizacji gdziekolwiek, to chętnie dowiem się czegoś fajnie czy nie?
studentka2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-02 13:56:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.