Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-10, 10:02   #1531
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Po wizycie u gina okazało się, że nie mam czystej infekcji grzybicznej tylko bakteryjno - grzybiczną. Dostałam gynalgin na 10 dni potem clotrimazolum w globulkach w dużej dawce na 1 dawkę + krem clotrimazolum dla mnie i partnera.
Po zakończeniu leczenia mam brać probiotyk do końca cyklu i cały kolejny cykl. Oczywiści poleciła mi żebym wszystko wyprała w możliwie jak najwyższej temperaturze.

Lekarka poleciła mi spr czy w domu nie mam dodatkowo siedlisk grzyba, bo to podobno też wpływa na szybsze zachorowanie
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 13:45   #1532
oomega
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 44
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej dziewczyny!
Mam 19 lat. Jestem dziewicą. Od czasu do czasu dopadnie mnie jakąś infekcja intymna. Ogólnie dbam o higienę, używam lactacyd jako płyn do higieny intymnej itp. a moje ostatnie infekcje objawiały się dużym pieczeniem i swędzeniem, a do tego upławami o przykrym zapachu. Zazwyczaj leczyłam się na własną rękę - clotriomazolum w kremie i to tego kapsułki dopochwowe i po niedługim czasie wszystko wracało do normy.
Nigdy nie byłam u ginekologa, radziłam sobie z tym sama, okres mam regularny, nie planuję współżycia więc w sumie nie widziałam potrzeby ( odwlekałam jak mogę bo strasznie się stresuję tym. )
W każdym razie znów mnie coś dopadło. Akurat, swędziało, jakieś delikatne upławy. Akurat miałam pod ręką iladian direct plus więc postanowiłam go użyć. Aplikując tabletkę na moim palcu zgromadziła się naprawdę pokaźna porcja zółtawo-białego upławu który był na ściankach pochwy... Bez zapachu. ale było to tragiczne... Włożyłam palca jeszcze rz i mogłam zbierać ze ścianek te białe grudki :O
W takim stanie to aż sie wstydzę isć do ginekologa :O
oomega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 14:26   #1533
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez oomega Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Mam 19 lat. Jestem dziewicą. Od czasu do czasu dopadnie mnie jakąś infekcja intymna. Ogólnie dbam o higienę, używam lactacyd jako płyn do higieny intymnej itp. a moje ostatnie infekcje objawiały się dużym pieczeniem i swędzeniem, a do tego upławami o przykrym zapachu. Zazwyczaj leczyłam się na własną rękę - clotriomazolum w kremie i to tego kapsułki dopochwowe i po niedługim czasie wszystko wracało do normy.
Nigdy nie byłam u ginekologa, radziłam sobie z tym sama, okres mam regularny, nie planuję współżycia więc w sumie nie widziałam potrzeby ( odwlekałam jak mogę bo strasznie się stresuję tym. )
W każdym razie znów mnie coś dopadło. Akurat, swędziało, jakieś delikatne upławy. Akurat miałam pod ręką iladian direct plus więc postanowiłam go użyć. Aplikując tabletkę na moim palcu zgromadziła się naprawdę pokaźna porcja zółtawo-białego upławu który był na ściankach pochwy... Bez zapachu. ale było to tragiczne... Włożyłam palca jeszcze rz i mogłam zbierać ze ścianek te białe grudki :O
W takim stanie to aż sie wstydzę isć do ginekologa :O
Dla ginekologa to normalne, leczyłaś się na własną rękę i tylko uśpiłaś infekcję - nie wyleczyłaś. Masz typowe upławy grzybiczne, powinnaś iść do lekarza jak najszybciej. W ogóle pierwsza wizyta u ginekologa powinna się odbyć zanim dziewczyna zacznie współżyć.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 14:32   #1534
GabrysiaBorejko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej dziewczyny, mam podobny problem. Ostatnio podczas badania u ginekologa pani doktor powiedziała mi, że mam grzybicę ;-( Jedyne objawy jakie zauważyłam przed badaniem to upławy. A teraz niestety do tego doszedł biały nalot na języku, który powoduje, że przypuszczam, że mam także grzybicę układu pokarmowego. Pani doktor przepisała mi Gynalgin. Nie wiem za bardzo do jakiego lekarza się z tym wybrać, chciałabym zrobić jakieś badania na własną rękę, bo wiecie jak jest w Polsce - nie doprosisz się o skierowanie na badania, bo "są niepotrzebne". Poradźcie coś, bo oszaleję :-(
GabrysiaBorejko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 10:58   #1535
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Musisz iść do gastrologa. W tym wypadku leczenie grzybicy pochwy nic nie da, skoro masz grzybice ukladu pokarmowego. Lekarz rodzinny Ci wypisze skierowanie do gastrologa.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 19:09   #1536
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej
Dostałam od ginekolog Pimafucin i Flumycon najpierw globułki stosujemy i dopiero lek??? Bo nie spamiętałam jak mi lekarka mówiła :/

I mam jeszcze pytanko Mam wrażenie że moje problemy zaczęły się odkąd stosuję prezerwatywy... pieczenie przy oddawaniu moczu, swędzenie, ból podczas seksu. Wcześniej brałam tabletki, teraz do nich wracam. I jak myślicie czy możliwe jest że powstała infekcja z winy gumek??
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała

Edytowane przez justynka333
Czas edycji: 2014-01-29 o 08:35
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 23:46   #1537
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez justynka333 Pokaż wiadomość
Hej
Dostałam od ginekolog Pimafucin i Flumycon najpierw globułki stosujemy i dopiero lek??? Bo nie spamiętałam jak mi lekarka mówiła :/

I mam jeszcze pytanko Mam wrażenie że moje problemy zaczęły się odkąd stosuję prezerwatywy... pieczenie przy oddawaniu moczu, swędzenie, ból podczas seksu. Wcześniej brałam tabletki, teraz do nich wracam. I jak myślicie czy możliwe jest że powstała infekcja z winy gumek??
Można brać leki jednocześnie, zajrzyj do ulotki Flumyconu, tam jest dokładnie opisane jak stosować. A niezależnie na noc Pimafucin.

Wszystko, co pakujesz do środka może być przyczyną infekcji, może źle reagujesz na lateks?
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-01, 13:28   #1538
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Można brać leki jednocześnie, zajrzyj do ulotki Flumyconu, tam jest dokładnie opisane jak stosować. A niezależnie na noc Pimafucin.

Wszystko, co pakujesz do środka może być przyczyną infekcji, może źle reagujesz na lateks?
Wiesz co do lateksu... sama nie wiem, wcześniej używałam różnych prezerwatyw i może po czułam mały dyskomfort, A teraz- masakra ból, pieczenie utrzymujące się 3-4 dni po. Lekarka mi powiedziała że już miała takie przypadki. A używaliśmy tych z lateksem i bez i nie było różnicy. Na szczęście biorę już tabletki.
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 16:22   #1539
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

dziewczyny doradzcie mi...bo mam pewne watpliwosci.
teraz znowu myslałam ze cos sie przypałetało lekkie swędzenie które co jakis czas sie pojawia ale nie jest jakies silne, białe upławy ale raczej takie hmm kremowe nie grudkowate i serowate jak przy grzybicy no i odczuwalam ból w trakcie seksu jakis tydzien temu ponad.

poszłam dzis do gina po tabletki i m.in zeby mnie zbadal i sprawdził powiedzialam o wszystkich objawach a on ze jest czysto i nic nie widzi
zrobil mi też USG, sprawdzal czy cos mnie boli i stwierdzil ze bol w trakcie stosunku to mozliwe ze przez tylozgiecie macicy czego tez jestem swiadoma ale juz to swedzenie i upławy mnie troche niepokoją tym bardziej ze niezle przygody wczesniej mialam i nie chcialam niczego zaniedbac.

no i glowny dylemat przepisal mi tantum rosa mam stosowac przez 5-6 dni irygacje a potem 2 razy w tygodniu i tak do marca gdy sie umowilam na cytologie (w sumie umowilam sie w polowie) i sie tak zastanawiam czy to mnie nie wyjałowi jeszcze bardziej? pytalam go o to to stwierdzil ze to dobry preprat i mi sie wlasnie tam wszystko odnowi
i nie wiem wlasnie co robic...lekarz wydaje sie dobry zawsze o wszystko pyta jest pomocny uprzejmy i dokladny tak mi sie wydaje wiec chyba wie co robi?

kupilam jeszcze feminelle vagi c i lacibios femine 4 opakowania w promocji za 12 zł ale nie wiem czy je brac jak bede irygacje robic?

edit tak sie teraz zastanawiam ze ten bol w trakcie stosunku to bardziej takie pieczenie było silne a ze w sumie w prezerwatywie pierwszy raz od dawna bylo to moze to bylo przyczyna?chociaz nigdy uczulenia nie mialam no ale jednak ponad tydzien minal a ja mam takie lekkie objawy ktore juz mnie niepokoja ze moze byc nawrot :/

Edytowane przez kociczka
Czas edycji: 2014-02-04 o 16:24
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 16:31   #1540
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
dziewczyny doradzcie mi...bo mam pewne watpliwosci.
teraz znowu myslałam ze cos sie przypałetało lekkie swędzenie które co jakis czas sie pojawia ale nie jest jakies silne, białe upławy ale raczej takie hmm kremowe nie grudkowate i serowate jak przy grzybicy no i odczuwalam ból w trakcie seksu jakis tydzien temu ponad.

poszłam dzis do gina po tabletki i m.in zeby mnie zbadal i sprawdził powiedzialam o wszystkich objawach a on ze jest czysto i nic nie widzi
zrobil mi też USG, sprawdzal czy cos mnie boli i stwierdzil ze bol w trakcie stosunku to mozliwe ze przez tylozgiecie macicy czego tez jestem swiadoma ale juz to swedzenie i upławy mnie troche niepokoją tym bardziej ze niezle przygody wczesniej mialam i nie chcialam niczego zaniedbac.

no i glowny dylemat przepisal mi tantum rosa mam stosowac przez 5-6 dni irygacje a potem 2 razy w tygodniu i tak do marca gdy sie umowilam na cytologie (w sumie umowilam sie w polowie) i sie tak zastanawiam czy to mnie nie wyjałowi jeszcze bardziej? pytalam go o to to stwierdzil ze to dobry preprat i mi sie wlasnie tam wszystko odnowi
i nie wiem wlasnie co robic...lekarz wydaje sie dobry zawsze o wszystko pyta jest pomocny uprzejmy i dokladny tak mi sie wydaje wiec chyba wie co robi?

kupilam jeszcze feminelle vagi c i lacibios femine 4 opakowania w promocji za 12 zł ale nie wiem czy je brac jak bede irygacje robic?

edit tak sie teraz zastanawiam ze ten bol w trakcie stosunku to bardziej takie pieczenie było silne a ze w sumie w prezerwatywie pierwszy raz od dawna bylo to moze to bylo przyczyna?chociaz nigdy uczulenia nie mialam no ale jednak ponad tydzien minal a ja mam takie lekkie objawy ktore juz mnie niepokoja ze moze byc nawrot :/
Może początek infekcji, to nie ma silnego stanu zapalnego. Ogólnie to tantum rossa to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Na mnie to nigdy nie działało i na żadną moją znajomą. Te probiotyki do masz dopochwowe? Posmaruj się klotrimazolem i podmyj czymś odkażającym i stosuj probiotyki. Może jakoś się nie rozkręci. Czosnek jeść możesz po ząbku dziennie, albo nawet rano i wieczorem.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 22:00   #1541
youruichi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej! czy któraś z Was korzystała w leczeniu grzybicy z olejkow eterycznych?
youruichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 17:01   #1542
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Może początek infekcji, to nie ma silnego stanu zapalnego. Ogólnie to tantum rossa to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Na mnie to nigdy nie działało i na żadną moją znajomą. Te probiotyki do masz dopochwowe? Posmaruj się klotrimazolem i podmyj czymś odkażającym i stosuj probiotyki. Może jakoś się nie rozkręci. Czosnek jeść możesz po ząbku dziennie, albo nawet rano i wieczorem.
Nie mów, że jest to wyrzucanie kasy w błoto, skoro nie działał na Ciebie i koleżanki.. To kwestia indywidualna jak na każdego działa, tak samo jak i leków się nie poleca.

kociczka, ja bym się troche obawiała tak jak napisałaś robić te irygacje(zależy jak często), ale podmywać się nim możesz. Ja używam tantum rosa żeby złagodzić objawy infekcji przed wizytą u lekarza, ale jest to takie działanie na krótko, w sensie, ze mnie nie swędzi po tym i daje mi ulge. Kwestia indywidualna. Ja na Twoim miejscu jakbym miała takie typowo grzybiczne objawy poszłabym jeszcze do innego ginekologa. Dodam, że na mnie lepiej już działał tantum rosa niż słynny clotrimazolum bez recepty.

Edytowane przez solange421
Czas edycji: 2014-02-05 o 17:05
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 17:12   #1543
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez solange421 Pokaż wiadomość
Nie mów, że jest to wyrzucanie kasy w błoto, skoro nie działał na Ciebie i koleżanki.. To kwestia indywidualna jak na każdego działa, tak samo jak i leków się nie poleca.

.
Tantum rossa jest w stanie wyleczyć infekcję bez innych leków? To czemu każdy lekarz nie daje tego bez recepty? Po co w ogóle leki na receptę, skoro to jest takie super? Może złagodzić objawy ( a złagodzenie objawów to co innego jak leczenie samej infekcji).
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 18:19   #1544
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Tantum rossa jest w stanie wyleczyć infekcję bez innych leków? To czemu każdy lekarz nie daje tego bez recepty? Po co w ogóle leki na receptę, skoro to jest takie super? Może złagodzić objawy ( a złagodzenie objawów to co innego jak leczenie samej infekcji).
Moze przeczytaj najpierw jeszcze raz caly moj post, ale tym razem ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisalam, ze tamtum rosa leczy grzybice, napisalam ze pomaga na jej objawy. Na pewno tez nie wylecza infekcji probiotyki, ktore polecasz, jesli juz mamy sie tak wszystkiego czepiac. Zreszta to chyba oczywiste, wiec odpusc sobie te ironiczne pytania. Odnosnie Twojej odpowiedzi to chcialam tylko zaznaczyc, ze skoro jednej osobie cos nie pasuje to nie znaczy, ze kazdemu musi nie pasowac, leki czy probiotyki to kwestia bardzo indydualna.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 18:33   #1545
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez solange421 Pokaż wiadomość
Moze przeczytaj najpierw jeszcze raz caly moj post, ale tym razem ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisalam, ze tamtum rosa leczy grzybice, napisalam ze pomaga na jej objawy. Na pewno tez nie wylecza infekcji probiotyki, ktore polecasz, jesli juz mamy sie tak wszystkiego czepiac. Zreszta to chyba oczywiste, wiec odpusc sobie te ironiczne pytania. Odnosnie Twojej odpowiedzi to chcialam tylko zaznaczyc, ze skoro jednej osobie cos nie pasuje to nie znaczy, ze kazdemu musi nie pasowac, leki czy probiotyki to kwestia bardzo indydualna.
Nie polecam probiotyków, tylko dziewczyna napisała, ze je kupiła to niech już stosuje. Nie zaszkodzą jej zapewniam. Nie uważam, że jeden lek nie pomógł mnie, to nie pomoże nikomu. Chociaż znam wielu lekarzy, którzy tego nie polecają i wiele kobiet, które tego palcem nie tkną. Dla mnie to się nie nadaje, nie zmuszam nikogo, tylko piszę że MOIM zdaniem jest słabe. I nie zmienię zdania, bo ktoś mi powie, że jest super. Dla jednej osoby laci bios femina jest dziadostwem, dla innej jest dobre. I każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Leki to nie kwestia indywidualna człowieka, tylko wrażliwości konkretnego patogenu na nie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 18:35   #1546
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

dzieki dziewczyny
postanowilam ze zrobie sobie irygacje przez 3 dni a po kazdej zaloze lactovaginal i zobacze a potem lacibios femina przez 20 dni kuracja.
14 lutego ide jeszcze do innego ginekologa do innej przychodni gdzie tez jestem zapisana i zobaczymy co ona mi powie...
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 23:04   #1547
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Nie polecam probiotyków, tylko dziewczyna napisała, ze je kupiła to niech już stosuje. Nie zaszkodzą jej zapewniam. Nie uważam, że jeden lek nie pomógł mnie, to nie pomoże nikomu. Chociaż znam wielu lekarzy, którzy tego nie polecają i wiele kobiet, które tego palcem nie tkną. Dla mnie to się nie nadaje, nie zmuszam nikogo, tylko piszę że MOIM zdaniem jest słabe. I nie zmienię zdania, bo ktoś mi powie, że jest super. Dla jednej osoby laci bios femina jest dziadostwem, dla innej jest dobre. I każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Leki to nie kwestia indywidualna człowieka, tylko wrażliwości konkretnego patogenu na nie.
Nie, nie napisałaś "moim zdaniem", tylko z góry zasugerowałaś, że skoro Tobie i koleżankom nie pomaga tzn, że to wydawanie kasy w błoto, bo Tobie się wydaje, że nikomu to nie pomoże. Poza tym - nigdzie nie napisałam, że jest świetny a JEDYNIE, że łagodzi objawy swędzenia.. Swoją drogą, nie wiem o co tyle szumu robisz i czepiasz się wszystkiego. Już dosadnie wyjaśniłam o co mi chodziło i naprawde nie musisz wszystkiego rozstrząsać na części pierwsze. Teraz będziesz jeszcze pisała o patogenach, bo nie spodobało Ci się to, że napisałam, że to kwestia indywidualna
Rozumiem, że nikt prócz Ciebie nie może wyrazić swojej opinii, bo wszystko wiesz najlepiej
Z mojej strony to wszystko. Jeśli chcesz jeszcze bardziej dogłębnie przedyskutować ten temat to zapraszam na PW.

kociczka jeśli masz faktycznie początki grzybicy to probiotyk doustny Ci nic nie da, żeby zadziałał trzeba go dłużej stosować. Jeśli to dopiero początek infekcji to dopochwowy probiotyk prędzej zadziała. Poza tym w takiej sytuacji można jeszcze stosować globulki vagical, one są homeopatyczne, czyli skuteczność dyskusyjna.., różne opinie można wyczytać, na pewno łagodzi objawy.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:33   #1548
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez solange421 Pokaż wiadomość
Nie, nie napisałaś "moim zdaniem", tylko z góry zasugerowałaś, że skoro Tobie i koleżankom nie pomaga tzn, że to wydawanie kasy w błoto, bo Tobie się wydaje, że nikomu to nie pomoże. Poza tym - nigdzie nie napisałam, że jest świetny a JEDYNIE, że łagodzi objawy swędzenia.. Swoją drogą, nie wiem o co tyle szumu robisz i czepiasz się wszystkiego. Już dosadnie wyjaśniłam o co mi chodziło i naprawde nie musisz wszystkiego rozstrząsać na części pierwsze. Teraz będziesz jeszcze pisała o patogenach, bo nie spodobało Ci się to, że napisałam, że to kwestia indywidualna
Rozumiem, że nikt prócz Ciebie nie może wyrazić swojej opinii, bo wszystko wiesz najlepiej
Z mojej strony to wszystko. Jeśli chcesz jeszcze bardziej dogłębnie przedyskutować ten temat to zapraszam na PW.

.
Nie zamierzam z tobą dyskutować na pw, nie zamierzam w ogóle, bo i tak nie dotrze. Jak się wydaje opinię na jakiś temat, to raczej logiczne, że moim zdaniem.
Nie będę polecała komuś leku, który nie sprawdził się u mnie w wielu przypadkach i nie wiem co tu jest do rozumienia.

Polecam wszystkim tantum rossa, nie działa to u mnie i nie kupię tego więcej, ale polecam. EOT


Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny
postanowilam ze zrobie sobie irygacje przez 3 dni a po kazdej zaloze lactovaginal i zobacze a potem lacibios femina przez 20 dni kuracja.
14 lutego ide jeszcze do innego ginekologa do innej przychodni gdzie tez jestem zapisana i zobaczymy co ona mi powie...
Może inny ginekolog da Ci jakieś bardziej konkretne leki, bo ten to nie bardzo się wysilił. A Ty byłaś prywatnie czy na NFZ? Dziwi mnie to, że lekarz wypisuje leki bez recepty. W sumie to sama mogłaś sobie kupić i nie chodzić do lekarza.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...

Edytowane przez panna mati_
Czas edycji: 2014-02-06 o 09:55
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:44   #1549
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

hmm ide za tydzien do tej innej ginekolog to zobaczymy. on chyba nie chcial mnie faszerowac lekami bo sam wspominal ze juz bylam tyle leczona a ze nie widzi zadnych objawow grzybicy ani nic to po co...

w sumie moje objawy nie sa takie jak wczesniej ze uciazliwe i nie do wytrzymania tylko po prostu odczuwam jakis dyskomfort co jakis czas.

irygacji jednak nie zrobilam, niepotrzebnie kupilam ta tantum rose...
wzielam wlasnie lactovaginal mam 3 kapsulki
a probiotyk doustny zaczne jak juz bedzie wiadomo co i jak. niby ide na cytologie do tej babki do innej przychodni bo tam kiedys bylam zarejestrowana a w kartotece nie mam wynikow juz dlugo bo chodzilam do tego faceta. powiem ze odczuwam jakis dyskomfort zeby zoabczyla a jak nic nie wykaze to moze cytologia cos pokaze? moze to jakis stan zapalny ktorego nie widac?

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

a bylam na NFZ ale lekarz naprawde wydaje sie ok...sam o badania piersi mnie molestuje, za miesiac zaprosil na cytologie, USG czesto robi jak mowie ze mnie wlasnie cos pobolewa, pomogl mi tez z zapaleniem pecherza, badania krwi i moczu zlecil no takze nie wiem....te irygacje to rzeczywiscie dziwne ze tak czesto zalecil jak niby nic mi nie jest a to przeciez tylko zaszkodzic moze...
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 11:44   #1550
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
hmm ide za tydzien do tej innej ginekolog to zobaczymy. on chyba nie chcial mnie faszerowac lekami bo sam wspominal ze juz bylam tyle leczona a ze nie widzi zadnych objawow grzybicy ani nic to po co...

w sumie moje objawy nie sa takie jak wczesniej ze uciazliwe i nie do wytrzymania tylko po prostu odczuwam jakis dyskomfort co jakis czas.

irygacji jednak nie zrobilam, niepotrzebnie kupilam ta tantum rose...
wzielam wlasnie lactovaginal mam 3 kapsulki
a probiotyk doustny zaczne jak juz bedzie wiadomo co i jak. niby ide na cytologie do tej babki do innej przychodni bo tam kiedys bylam zarejestrowana a w kartotece nie mam wynikow juz dlugo bo chodzilam do tego faceta. powiem ze odczuwam jakis dyskomfort zeby zoabczyla a jak nic nie wykaze to moze cytologia cos pokaze? moze to jakis stan zapalny ktorego nie widac?
A miałaś kiedyś posiew? Czy zawsze w ciemno leczenie?
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:47   #1551
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

mialam bardzo dawno temu i wyszla candida albicans
a teraz zawsze w ciemno ale ten macmiror complex niby jest na wszystko grzyby bakterie rzęsistka wiec chyba leczenie bylo skuteczne ?
moze tej babki zapytam jeszcze o ten posiew
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:29   #1552
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Nie zamierzam z tobą dyskutować na pw, nie zamierzam w ogóle, bo i tak nie dotrze. Jak się wydaje opinię na jakiś temat, to raczej logiczne, że moim zdaniem.
Nie będę polecała komuś leku, który nie sprawdził się u mnie w wielu przypadkach i nie wiem co tu jest do rozumienia.

Polecam wszystkim tantum rossa, nie działa to u mnie i nie kupię tego więcej, ale polecam. EOT[COLOR=silver]
Daruj już sobie ten wyśmiewczy ton wypowiedzi. Nie mam zamiaru Ci tego po raz setny tłumaczyć, skoro czytanie boli Robisz szum z niczego i tyle (nie pierwszy raz zresztą). Więcej obiektywizmu polecam na przyszłość

Edytowane przez solange421
Czas edycji: 2014-02-06 o 16:31
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:56   #1553
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez solange421 Pokaż wiadomość
Daruj już sobie ten wyśmiewczy ton wypowiedzi. Nie mam zamiaru Ci tego po raz setny tłumaczyć, skoro czytanie boli Robisz szum z niczego i tyle (nie pierwszy raz zresztą). Więcej obiektywizmu polecam na przyszłość
Czytanie to chyba ciebie boli. Zarzucasz mi, że wydaję opinię na temat czegoś co sama stosowałam. Proste i logiczne jest, że trzeba coś stosować żeby to ocenić. I normalne jest, że MOIM zdaniem coś jest fu, a coś cacy. I nie uważam, żeby trzeba było w każdej wypowiedzi podkreślać, że to moim zdaniem, a nie zdaniem pani Krysi z Gdańska.
Pierwsza się przyczepiłaś, że komentuje środek, który mi nie pasuje. Nie pasuje mi też cola z biedronki i też uważam zakup tego produktu za wyrzucenie pieniędzy w błoto. I oczywiście uważam tak moim zdaniem.
W tym wątku cały czas ktoś poleca jakiś lek, ktoś odradza, bo nie działało to może zacznij cytować wszystkie dziewczyny po kolei i tłumacz im, żeby nie odradzały, bo u kogoś innego może działać.
I nie przekonuj mnie kolejny raz, że lepiej wiesz co chciałam i co napisałam.
Ogólnie jestem przeciwniczką irygacji i mam do tego prawo. I ( na wszelki wypadek) nie przekonuj mnie jakie są super. I nie dlatego, że to jest tantum rossa tylko te irygacje mi nie podchodzą. Wielu lekarzy odradza wypłukiwanie pochwy, a jak już przyzwalają to w wyjątkowych sytuacjach. Mam prawo do swojej opinii na temat irygacji i nie rozumiem czemu mam radośnie doradzać komuś: tak, płucz sobie pochwę 5 razy dziennie.
Odpowiadałam na post innej wizażanki (nie cytowałam ciebie pierwsza) i dalej uważam, że lekarz naciągnął ją na leki, które raczej jej nie pomogą. Nie będę się rozpisywać dlaczego nie skaczę w górę na cudowne słowo "irygacja". Myślę, że każda kobieta może zdobyć wiedzę, na co pomaga, a na co szkodzi.
Możesz sobie dalej interpretować na swój sposób, nie zamierzam odpowiadać.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 18:43   #1554
czmiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

witam,
pierwszy raz grzybicę pochwy miałam w lipcu, wyleczyłam wszystko i był spokój aż do grudnia, kiedy to znowu pojawił się świąd. Poszłam do gina, powiedział, że grzybicy nie ma, ale rozwija się jakaś infekcja. Przepisał mi leki na grzybka, brałam je skrupulatnie i przeszło.
aż od 6 dni znów mnie swędzi :<
poleciałam dziś do lekarza i znowu ta sama sytuacja. Dostałam pimafucin na pierwszy tydzien, potem mam zrobić tydzien przerwy i kolejne globulki Fluomizin.
do tego oczywiście zawsze w trakcie leczenia biorę Lacibios femina oraz po skończeniu kuracji.
Chcialam spytać czy po tygodniu, czyli kiedy wybiorę pierwsze opakowanie globulek, mogę współżyć, oczywiście w prezerwatywie? I co z kąpielą w wannie, odpada?
__________________

czmiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 17:42   #1555
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Hej dziewczyny. Ja mam takie pytanie. Cholerstwo mi powraca co jakies 2 miesiace. Czy jesli chcialabym sie wybrac do ginekologa to musze isc akurat kiedy mam nawrot czy moge jak akurat nic sie nie dzieje? Bo nie zawsze tak jest sie akurat dostac, gdy sie ma nawrot. A czy jak pojde bez objawow, to bedzie mozliwe stwierdzenie czegos?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 19:12   #1556
introgliceryna
Rozeznanie
 
Avatar introgliceryna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Oświecim
Wiadomości: 547
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Tak, od tego są wszelakie badania, zapisz się i idź.
Mi też dość często grzybica pochwy powraca, ale ostatnio ją załatwiłam antybiotykami doustnymi + globulkami + clotrimazolem i zmianą bielizny na bawełnianą.
__________________
www.dwudziestoletniamama. blogspot.com

Jeśli ktoś chciałby poczytać jak wygląda życie, decyzje, miłość oraz inne rzeczy z którymi na codzień spotyka się każdy człowiek - okiem dwudziestolatki - zapraszam.
Nie pożałujecie.
introgliceryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 17:34   #1557
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Dziękuję za odpowiedź
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:35   #1558
oomega
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 44
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej.
Otóż znowu ja. Dziś byłam pierwszy raz na wizycie u ginekologa. Dręczyła mnie już od bardzo dawna, raz mocniej raz słabiej jakaś infekcja.... Wybrałam polecaną na pewnej str internetowej Panią ginekolog. Rozczarowałam się, bo była mało sympatyczna, mało delikatna, jakby mi łaskę robiła że mnie zbada.
Na tym magicznym fotelu spędziłam może minutkę.

Wystarczyło żę spojrzała, zajrzała do środka i stwierdziła że mam ostre grzybiczne zapalenie pochwy.

Przepisała mi dopochwowo do stosowania po kolei: pimafucin, nystatynę i neovaginal, oraz do smarowania pimafucort krem.

Nie robiła żadnego przesiewu. NIc.
Chciałabym to ustrojstwo raz na zawszę wyleczyć.... Czy któraś z Was stosowała podobne leki...? Jak poszło ?
oomega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 21:30   #1559
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Posiew powinna Ci robić. Ja miałam infekcję po Pimafucin i Flumycon (1 tabletka i 3 globułki) mam już dobre wyniki. Kup sobie jakiś dobry probiotyk i jedz codziennie duży jogurt naturalny. Plus codzienna higiena i bawełniana bielizna, ja wszystko (pościel, bielizna i ręczniki) wyprasowałam gorącym żelazkiem.
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 01:22   #1560
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Robienie posiewu przy pierwszej infekcji nie jest konieczne. Po to lekarze sie ucza, zeby umiec pewne choroby rozpoznac bez dodatkowych badan.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.