Kto kupuje jeszcze płyty? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-21, 01:18   #31
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Kupuje, szczegolnie, ze muzyka ktorej sluchamy w domu bardzo czesto (niemal zawsze!) nie jest dostepna jako mp3.

Ksiazki tez kupuje. I filmy DVD. Starej daty jestem.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 02:09   #32
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Mój przyjaciel gromadzi kolekcję winyli, sprowadza sobie je z różnych zakątków świata, płaci dużą kasę za nie i za komponowanie odpowiedniego gramofonu i wzmacniacza Twierdzi, że to zupełnie inna muzyka i jakość słuchania.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 09:10   #33
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

kupuję, kolekcjonuję- ale tylko tych których słucham na co dzień; albo kiedy mnie zainteresuje jakiś artysta, którego słucham od czasu do czasu. płyty zbieram kolekcjonersko. zaraz po kupnie zgrywam na nośnik usb, nie chcę żeby sie płyty porysowały. na szczęście moja wieża może odtwarzać z nośnika.

wycofanie produkcji płyt? nie wyobrażam sobie tego. to byłby dla mnie cios. kocham płyty. mieć w domu oryginalną wersje czegoś, ten papier, podziękowania artysty na okładce.. wiem że po kupnie stałam sie częścią jego świata, że jeśli zdobędzie jakąś nagrodę, złotą płytę- jestem w tej machinie i pomogłam!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 09:54   #34
greenka19
Rozeznanie
 
Avatar greenka19
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z mojego nierealnego Świata
Wiadomości: 973
GG do greenka19
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Jeśli po przesłuchaniu albumu pobranego z internetu spodoba mi się większość piosenek- kupuję płytę.

Jak większość lubię mieć coś namacalnego na półce w pokoju
__________________
Walczyć, wierzyć, nie rezygnować!
greenka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 10:36   #35
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Kupujemy płyty z muzyką, filmy, gry, książki Po prostu uważam, że takie rzeczy mają swój klimat. Nie zrozumiem czytania książki w laptopie nie mogąc jej dotknąć, przewrócić kartki, włożyć zakładki. Płyty lubimy mieć, aby do nich wracać, poza tym skoro coś nam się podoba to nie będziemy przecież na tym "oszczędzać" tylko chcemy mieć fizycznie
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 12:24   #36
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Jak dla mnie, to internet nie jest w stanie zastąpić mi cokolwiek realnego. To jak reprodukcja na tapecie komputera, a obraz na ścianie. Tak jak z dobrą książką. Można coś przeczytać w pdf-ie, ale inaczej jest wziąć książkę do ręki, dotknąć papieru, przerzucić kartki. Jak coś jest dobre, jak do tego wracam, to lubię to mieć na półce.
Z TŻem kupujemy dużo filmów na dvd, to nasza słabość, dzięki czemu mamy pokaźną kolekcję. Lubimy dobre filmy, ale dużą frajdę sprawia nam też trzymanie takiego wydania w ręce i postawienie go na półce. Ba, frajdę sprawia mi też samo patrzenie na te półki
Co do muzyki, kupujemy mało płyt, właściwie samych najulubieńszych artystów, których słuchamy od lat. Ale to chyba bardziej zważywszy na cenę płyt w Polsce (te, których słuchamy kosztują po 40-50zł do 80 nawet).
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-04-21 o 12:26
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 15:09   #37
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Odp: Kto kupuje jeszcze plyty?

Moim zdaniem przy naszych zarobkach oraz marnym poziomie wykształcenia w niektórych sferach tak wysoki vat nałożony na kulturę to jakieś nieporozumienie. Ostatnio jeden dyrektor biblioteki w radiu tłumaczył że roczny dostęp do ebookow dla bibliotek miejskich kosztuje tyle co książki papierowe właśnie przez vat. A książka jest na lata i nie wymaga czytnika. Kupił więc papierowe ale mu zarzucili brak nowoczesności. Kultura powinna nam byc wciskana drzwiami i oknami a nie jeszcze kłody pod nogi.
Dlatego ja sie nie dziwię, że tyle osób ściąga za darmo albo za sms karmiacy chomika.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 17:03   #38
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

moi koledzy kupują, bo lubią mieć pomijam fakt, że mają świetne zarobi i po prostu mogą sobie pozwalać na zakup kilku/kilkunastu płyt miesięcznie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:25   #39
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Właśnie przed chwilą kupiłam w promocji dwie płyty Czesław Śpiewa (każda za 14,99). Często poluję też na wyprzedaże filmów i książek.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:27   #40
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Odp: Kto kupuje jeszcze plyty?

Ja

Wysłane z mojego SK17i
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 18:40   #41
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ja tam nabywam. Ale po wcześniejszym przesłuchaniu, kiedy jestem pewna, że dany album naprawdę wart jest zakupu. Lubię mieć płytę w kolekcji po prostu.
Mam identycznie jestem osobą, która lubi posiadać
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 21:33   #42
Ms Morrison
Raczkowanie
 
Avatar Ms Morrison
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 253
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Przypomniało mi się jak ostatnio sobie wstąpiłam do empiku z planem zakupu jednej wybranej płyty. Płytę owszem znalazłam, ale cena zwaliła mnie z nóg. No żesz kurczę, za biedna jestem. Co nie oznacza, że całkowicie rezygnuję z oryginalnych płyt, bo płyty ukochanych zespołów to jedne z tych niewielu rzeczy na które nie żałuję kasy. Kiedyś się dorobię, to sobie walnę całą dyskografię ulubionych artystów. Na razie mogę pomarzyć.
Ms Morrison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 22:23   #43
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Ja kupuję płyty tylko moich ulubionych raperów Mam ich kilka, ale są to płytki do których ciągle wracam i są dla mnie w pewnym sensie ważne.

Książki też kupuję, czasem ulubionych autorów, czasem w ciemno.

Filmów niestety nie. Albo chodzę do kina, albo oglądam w internecie
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.

Edytowane przez oh Mandy
Czas edycji: 2013-04-21 o 22:26
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 06:10   #44
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Ja do muzyki uzywam spotify a jesli nie ma tam jakiegos utworu to kupuje na iTunes mp3. Wiec juz od daaawna nie kupilam zadnej plyty
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 07:06   #45
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Odnośnie cen, różnie to bywa.
Oczywiście ceny za kulturę w Polsce w porównaniu z zarobkami są horrendalne i nie ma o czym mówić.
Dlatego warto polować na promocje, ja często biorę udział w jakichś konkursach i już tak kilka razy poszłam do teatru na przykład - bo wygrałam bilety Inaczej mi ciężko, bo sama raczej nie lubię chodzić, a iść w dwójkę to już spory koszt.
Kilka razy wygrałam też książki.
A połowę dyskografii The Cure kupiłam za 20 zł, w różnych sklepach, m.in. w Empiku i Saturnie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 15:12   #46
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Czyli wychodzi na to, ze nie jestem sama ktora kupuje jeszcze plyty Znam serwisy I Tunes ale jakos do tej pory nie korzystalam z nich, nawet nie wiem jak to funktionuje
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 21:40   #47
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Odp: Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jakie formaty masz na myśli? Zakładając, że teraz przeciętny Nowak ma smartfona/telefon z odtwarzaczem muzycznym i w nim kartę 512mb - 2 gb to raczej za dużo się nie zmieści np. WAV, bo one, o ile dobrze kojarzę, są ok. 2 razy 'cięższe'. Chyba że to tylko ja tak chomikuję setki utworów? Poza tym dla przeciętnego Nowaka nie ma różnicy, czy jest wav czy mp3 - i ja jako przeciętna Nowakowa i zarazem freak muzyczny się z tym utożsamiam, operując swoim telefonem.
Wydaje mi się, że w czasach kiedy kartę pamięci 8GB do telefonu można kupić za 20 zł, dla przeciętnego Nowaka nie jest problemem powiększyć swoją przestrzeń muzyczną
Odtwarzacze z większą pojemnością, to już chyba też nie jakiś trudno dostępny towar (ja mam mp3 4GB, kupione już parę dobrych lat temu - i już wtedy nie był to przesadnie drogi odtwarzacz).

Poza tym przeciętny Nowak przegra sobie pliki za pomocą Windows Media Playera i otrzyma pliki .wma, które zajmują podobną ilość miejsca co .mp3 A nawet jeśli postanowi kombinować i przegrywać w lepszym formacie, który jest 2 razy cięższy, to i tak miejsca w odtwarzaczu starczy mu na sporo utworów (poza tym na przenośnym odtwarzaczu nie trzeba chomikować całej swojej dyskografii ).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 21:50   #48
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Mój przyjaciel gromadzi kolekcję winyli, sprowadza sobie je z różnych zakątków świata, płaci dużą kasę za nie i za komponowanie odpowiedniego gramofonu i wzmacniacza Twierdzi, że to zupełnie inna muzyka i jakość słuchania.
oj tak, też odkąd mam gramofon kupuję winylowe, znalazłam sporą kolekcję ojca na strychu i teraz dokupuję moje ulubione płyty na winylach właśnie
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 22:21   #49
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

A ja sie wyłamie.
Nie kupuje plyt, nie kupuje ksiazek, nie kupuje filmów. Po prostu szkoda mi pieniedzy, a w pokoju nie mam miejsca na żadne kolekcje. Wole przeznaczyc pieniadze na wyjsce do kina, teatru, dobry obiad czy weekendowy wypad. Na podroze jestem w stane wydac kazde pieniadze, na wyzej wymienione rzeczy nie widze sensu na kindlu dobrze sie czyta ebooki, biblioteki poki co funkcjonuja, bardzo rzadko ogladam filmy dwa razy, wiec niepotrzebne mi na polce, film w znakomitej jakości można pozyskać z internetu w chwile. Ale za to czesto chodze do kina.
Muzyka z niezawodnego youtube.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 22:24   #50
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Ja w zeszłym roku kupiłam chyba z 7 płyt, z czego jedna kosztowała.... zarąbiście dużo, a teraz mam dużo innych wydatków, ale za to wygrywam płyty ostatnią płytę HIM i dyskografię Rammsteina wygrałam pod koniec 2012 roku <szpaner> muszę znowu zacząć słuchać radia
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 09:43   #51
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

ja żałuję, że w moim adapterze kiedyś złamała sie igła, i w tamtych czasach ciężko było dostać nową... kiedyś w chwili słabości wyrzuciłam sprzęt a płyt miałam mnóstwo po rodzicach!

Płyty, jeżeli mnie cos bardzo zaintryguje staram sie kupować raz w miesiącu. niestety- zwłaszcza te zagraniczne- są drogie. kiedyś- jeszcze za młodu, gdy nie było kasy, przegrywało się. ale teraz gdy mam swoją kasę, mogę sobie pozwolić na płytę, czy książkę. zresztą nie palę, nie przepijam kasy, jestem umiarkowana w wyjściach "na miasto", kupoania kosmetyków czy tony ciuchów- więc na cos muszę wydawać swoje zarobione pieniądze! a więc wydaję na przyjemności... skoro płyta czy książka te przyjemności mi dają.

myslę że z płytami jest podobnie jak z markowymi ciuchami... kiedyś Sokół (raper mający własną markę ciuchów) powiedział cos zastanawiającego. wiele osob oburzało się że ma takie drogie ciuchy. on powiedział jedną rzecz. markę tworzy dla osób pracujących, zarabiających, którzy świadomie kupują rzeczy. cos w tym jest. z obserwacji moich znajomych widzę, że kolekcjonują osoby które mają na to pieniądze, mają swój wiek, dojrzewają do pewnych "rzeczy".
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 11:51   #52
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;40426583]Odnośnie cen, różnie to bywa.
Oczywiście ceny za kulturę w Polsce w porównaniu z zarobkami są horrendalne i nie ma o czym mówić.
Dlatego warto polować na promocje, ja często biorę udział w jakichś konkursach i już tak kilka razy poszłam do teatru na przykład - bo wygrałam bilety Inaczej mi ciężko, bo sama raczej nie lubię chodzić, a iść w dwójkę to już spory koszt.
Kilka razy wygrałam też książki.
A połowę dyskografii The Cure kupiłam za 20 zł, w różnych sklepach, m.in. w Empiku i Saturnie.[/QUOTE]

Ja też, ja też W kinie za free byłam kilkanaście razy, raz byłam na OFFie za free, płyt i książek też sporo wygrałam.

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w czasach kiedy kartę pamięci 8GB do telefonu można kupić za 20 zł, dla przeciętnego Nowaka nie jest problemem powiększyć swoją przestrzeń muzyczną
Odtwarzacze z większą pojemnością, to już chyba też nie jakiś trudno dostępny towar (ja mam mp3 4GB, kupione już parę dobrych lat temu - i już wtedy nie był to przesadnie drogi odtwarzacz).

Poza tym przeciętny Nowak przegra sobie pliki za pomocą Windows Media Playera i otrzyma pliki .wma, które zajmują podobną ilość miejsca co .mp3 A nawet jeśli postanowi kombinować i przegrywać w lepszym formacie, który jest 2 razy cięższy, to i tak miejsca w odtwarzaczu starczy mu na sporo utworów (poza tym na przenośnym odtwarzaczu nie trzeba chomikować całej swojej dyskografii ).
Pytanie tylko, kto to zrobi, skoro ulubione piosenki/całe płyty ulubionych muzyków można mieć w kilka minut. To tak jak z segregowaniem śmieci - niby to nie problem, ale wielu osobom nie chce się bawić za 5 zł na osobę w ustawianie kilku worków. Nie mi to ganić. Co więcej, ile osób powyżej 30-35 roku życia kupi płytę? Piszę o statystycznym Polaku (radzę wyjść z myślenia typowego mieszkańca dużego miasta). Niewiele. I dlatego te wszystkie osoby nie kupią płyty i nie będą jej przegrywać, bo dla nich to strata kasy i czasu, i miejsca na smartfonie, czy to 8 czy 100 gb. Pomijam pasjonatów, którzy żyją wszędzie - ale myślę, że łatwiej znaleźć amatora książki, niż melomana. Do czego dążę? Na mnie to nijak nie wpływa, czy zgrywam w mp3, wav, czy ściągam z netu, czy z kosmosu - bo ja kupuję płyty i chodzę na koncerty, festiwale. Tylko dla mnie przekonywanie przez mały procent ludzi, że np. jest taka różnica w słuchaniu muzyki z profesjonalnych głośników, czy przegrywanie płyt jest takie szybkie i łatwe mija się z celem, bo większości ludzi nie chce się tego robić i nie mają takiej potrzeby (a więc cała świadomość tego, że poniekąd okradają artystę, sprowadzana jest do argumentu, że za koncert to się bierze miliony). Przeciętny Nowak nie zauważy różnicy i szczerze mówiąc - dla niego nie będzie różnicy, czy ma daną piosenkę z internetu, płyty czy kosmosu. No bo co to za głupota posiadać płytę...
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 09:51   #53
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Dla mnie płyta jest dzielem samym w sobie i żadne mp cos tam mi jej nie zastąpi, dobra przyznam sie że raz w życiu kupilam jakas piosenke na amazon za 1 euro, ale to bylo tylko dlatego bo mialam kilka groszy resztek na psc i chciałam je wykorzystać, normalnie zawsze kupuje płyte, nietylko przez wzgląd na szacunek dla autora ale tez dlatego że płyta bardzo kolokwialnie mówiąc ładnie wygląda i cieszy na półce
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:25   #54
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

kupiłam ostatnio płytę zespołu, którego piosenek słuchałam na youtubie, ale stwierdziłam, że są tak super, że chcę mieć płytę a tak to raczej nie kupuję dla siebie, częściej komuś na urodziny/imieniny. Fajnie przecież jest mieć 'w ręce' a nie tylko na kompie wszystko

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja też, ja też W kinie za free byłam kilkanaście razy, raz byłam na OFFie za free, płyt i książek też sporo wygrałam.

ja też tak chcę konkursy radiowe?:P
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 12:14   #55
e2865d676c04798452feeae73a751c94548fc3c2_5ef3db167a4ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 3 737
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Kupuję płyty CD i DVD z muzyką, namiętnie kolekcjonuje
e2865d676c04798452feeae73a751c94548fc3c2_5ef3db167a4ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 12:57   #56
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Ja kupuje głównie winyle, czasami CD (jak nie ma danego albumu w formie winylowej), a także książki. Lubię mieć ulubione płyty (jeśli cała mi się podoba) i interesujące książki. Niestety wiele razy traciłam dane na laptopie więc wybieram bardziej namacalne formy ulubionych dzieł.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 22:44   #57
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Ja kupuje głównie winyle, czasami CD (jak nie ma danego albumu w formie winylowej), a także książki. Lubię mieć ulubione płyty (jeśli cała mi się podoba) i interesujące książki. Niestety wiele razy traciłam dane na laptopie więc wybieram bardziej namacalne formy ulubionych dzieł.
Mam podobnie. Kupuję cd i winyle. Głównie dla walorów estetycznych. Niektóre okładki w rozmiarach winylowych są cudowne. Oprócz tego jeśli chodzi o rzeczy które lubię, to często kupuję specjalne wydania czy edycje kolekcjonerskie. Ponownie - walory estetyczne i słabość do unikatowych dodatków.
Ogółem lubię mieć pewne rzeczy w formie fizycznej. Dla samej radości posiadania danej rzeczy. Bo jeśli jest to płyta/winyl/dowolny nośnik to jest to dla mnie bardziej namacalne i przez "poczucie posiadania" jest większe i przyjemniejsze. Bo co z tego że mam digitalową wersję wszystkich albumów Bowiego. To ta fizyczna kolekcja - gdzie mogę w dowolnej chwili podejść, pomacać oraz pooglądać zdjęcia i dodatki sprawia mi dopiero rzeczywistą radość.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 16:19   #58
zksiezyca
Raczkowanie
 
Avatar zksiezyca
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 260
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Mnóstwo osób kupuje płyty. Obok mnie jest mały sklepik z płytami i winylami, ruch wiekszy niż w spożywczaku przez caly tydzień.
Oczywiście najpierw muszę zaznajomić się z twórczością artysty, żeby w ogóle wiedzieć czy mi sie podoba - niektórych zaś biorę w ciemno.
zksiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 17:27   #59
immoral_c
Raczkowanie
 
Avatar immoral_c
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Ja kupuję, dość często, czasem przedpremierowo. W zasadzie wyłącznie polski rap i słucham w aucie. Z mojego schowka samochodowego można ułożyć niezłe dyskografie. A jak mi się znudzi w aucie to stoją na półce i mnie cieszą
__________________
LIFE BY BEA
immoral_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 17:49   #60
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Oczywiście, że kupuję. Zaraził mnie tym tż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-19 09:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.