jak dbac o skore tradzikowa i juz pomarszczona:)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-03, 10:30   #1
gabikrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3

jak dbac o skore tradzikowa i juz pomarszczona:)?


Hej mam pytanko, stuknelo mi 23 lata w tym roku i moja skora jako ze jest cieniutka jak papier marszczy sie niemilosiernie narazie to sa widoczne mimiczne zmarchy ale jak tak dalej pojdzie to bedzie masakra. mam tendencje no i coz zrobic. natomiast skora do tegow syztskiego byla baaardzo tradzikowa teraz czasem cos wyskoczy i troche sie swiecie ale po wszytskich zabiegach na pryszcze ma zero blasku wyglada jak papier toALETOWY. nie wiem jak o nia dbac bo toco zapobiega swieceniui wypryskom wysusza i wzmaga zmarszczki. nie straszne mi ceny poradzcie co mozna by tosowac rano, wieczorem macie jakies swoje typy hiciory?
ps. jestem nowa, jak temu tematowi sie nowy watek nie nalezy grzecznie pzepraszam heh
gabikrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 11:23   #2
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: jak dbac o skore tradzikowa i juz pomarszczona:)?

sama sie borykam z podobnymi problemami, z zszarzałą cerą radzę sobie dzieki pudrowi rozświetlającemu (raczej po bokach twarzy ze względu na mieszaną cerę) oraz różem - nie wyobrażam sobie bez niego makijazu!!!
zrezygnowałam z kremów matujących na rzecz silnego nawilżania, wtedy jest taka gładziutka (na pewno pomoże też na zmarszczki) , a z wypryskami walczę garnierem 3 w 1 i maseczką synergen oczyszcającą (rewelacja za grosze)
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 16:21   #3
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: jak dbac o skore tradzikowa i juz pomarszczona:)?

od kilku miesięcy śledzę wątki o retin a zorac triacneal (dawniej diacneal) w poszukiwaniu skutecznej kuracji przeciwzmarszczkowej i oto do czego doszłam:
na noc retinol- ,,odnawia'' skore, zluszcza, zapobiega zmarszczkom (i walczy z tradzikiem i niedoskonalosciami)
wit a nie na recepte ma w swojej ofercie avene (retinaldehyd konkretnie) -eulage, ystheal, diroseal i triacneal (ten jest najskuteczniejszy w walce ze zmarszczkami chociaż dedykowany skorze tradzikowej w skladzie poza 0,1% retinaldehydu ma 6% kwas glikolowy)
przeszukaj watki o wymienionych wyzej produktach
kwasy i rózne formy wit a maja dzialanie fotouczulajace dlatego rano konieczny jest filtr.
przeszukaj watki filtrowe
blasku cerze daje wit c- ja sama robie sobie serum z 15% wit c. cera lsni jest nawilzona pelna blasku (ale sie nie swieci to nie ten efekt)
przeszukaj watki o serum z wit c. ''gotowca'' kupisz na biochemii urody. serum ma takze dzialanie antyoksydacyjne.
poza tym cere trzeba nawilzac nawilzac i nawilzac
podsumowujac
znajdz dla siebie odpowiednia forme wit a na noc
unikaj slonca filtruj sie
rano serwuj cerze takze serum z wit c i innymi antyoksydantami
i nawilzaj buzie

po dłuuuuugiej lekturze wizazu uznaje ze wyzej wymieniona pielegnacja to modelowy przyklad
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 18:15   #4
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: jak dbac o skore tradzikowa i juz pomarszczona:)?

pokrzywa super informacje, na pewno skorzystam dzięki
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:51   #5
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: jak dbac o skore tradzikowa i juz pomarszczona:)?

cieszę się że mogłam pomóc.
na wizażu jest już tyle informacji, że bardzo ciężko wyłuskać te najważniejsze informacje.
powodzenia w walce o piękną cerę!
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 10:39   #6
malgosia_1990_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Opoczno
Wiadomości: 1
Smile POMOCY!!! przepis na krem do cery tłustej z naturalnych składników POMOCY!!!

Hej Dziewczyny! Czy znacie jakieś przepisy na wykonanie kremu z naturalnych składników do cery tłustej, łatwy do wykonania? Mamy na zajęcia przygotować przepisy na tonik, mleczko, maseczkę, peeling i krem, wykonać te preparaty w szkole i wykonać z ich wykorzystaniem zabieg. Znalazłam w necie już wszystko oprócz kremu. Musi to być coś łatwego do wykonania co można zrobić na zajęciach. Więc raczej nie ma mowy o jakiś skomplikowanych przepisach. Znalazłam coś takiego ale nie wiem czy to będzie dobry, bo jest z wykorzystaniem kremu bambino. Jeśli znacie jakiś przepis na krem z naturalnych składników do cery tłustej to proszę, napiszcie. bo ja nie mogę nigdzie tego znaleźć
Lista potrzebnych rzeczy:
Krem baza potrzebny do kremów dla każdego rodzaju skóry- może być do tego wykorzystany krem dla niemowląt Krem do cery tłustej i zanieczyszczonej - świeży ogórek, ocet jabłkowy Krem do skóry bladej i zmęczonej - banan, olej roślinny Krem do skóry wrażliwej - miód naturalny Krem do zadań specjalnych - jogurt naturalny
Uwagi i ostrzeżenia:
Kosmetyki przygotowane samodzielnie w domu przechowywać należy w chłodnym miejscu Ze względu na brak konserwantów okres trwałości samodzielnie przygotowanych kremów wynosi 8 dni

Z góry bardzo wam dziękuję za pomoc
malgosia_1990_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.