Zaczerwienienia? Uczulenie? Co to może być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 13:53   #1
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320

Zaczerwienienia? Uczulenie? Co to może być?


Witam. Długo zastanawiałam się czy założyć nowy wątek, ale postanowiłam spróbować, a nóż może ktoś mi pomoże. Otóż parę tygodni temu coś dziwnego pojawiło mi się na twarzy.Oczywiście zdjęcia wstawiłam jednak nie oddają za bardzo tego co się dzieje na mojej twarzy.. policzki są bardziej czerwone i dużo więcej mam takich dziwnych krostek/kropek, bo nie wiem co to. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą, jednakże gdy tylko pojawia się chłodniejsza pora roku (jesień/zima) to coś wyskakuje mi na twarzy. Byłam rok temu u kosmetyczki, która mi powiedziała, że jest to uczulenie na zimno. Jednakże w tym roku temperatura jest dość fajna, także na pewno nie ma tutaj mowy o uczuleniu na zimno. A może uczulenie na krem? Zaczęłam używać kremu z flosleku na zimę, ale czy to wygląda na uczulenie? Minimalnie te policzki mnie swędzą.. Może to jakieś zaczerwienienia albo zupełnie coś innego o czym nie mam pojęcia? Cerę mam wrażliwą. Dziewczyny na co Wam to wygląda? Zaznaczam, że mam umówioną wizytę u dermatologia, ale dopiero za parę tygodni.. Dlatego pisze do Was, bo być może mi pomożecie..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1111.jpg (37,2 KB, 38 załadowań)
__________________
19.05.2016 Kingusia
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 14:59   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zaczerwienienia? Uczulenie? Co to może być?

Polecam dermatologa- może być to grzybica skóry gładkiej.
Goi się dobrze, ale długo.
Miałam tą wątpliwą przyjemność- 3 miesiące leczenia (maść+doustny antybiotyk).

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Nie stosuj na to makijażu ani kremów- to pożywka dla grzyba. Bez recepty możesz kupić Clotrimazolum. Najlepiej kup coś takiego doraźnie i stosuj przed wizytą u dermatologa. Ślad po grzybie utrzymuje się nawet rok, ale jeśli zaleczysz całkiem zniknie.
Ja na receptę dostałam Flumycon.
Ja miałam coś takiego na przedramieniu.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Nie chcę być złym prorokiem, ale może przyniosłaś to od tej kosmetyczki.
Ja na pewno złapałam na pewnej siłowni. Na szczęście już nie działa i nie zaraża innych. A i musisz wykluczyć boreliozę- mnie derma wysłała na badania nosicielstwa bo trzeba wykluczyć rumień wędrówkowy.
Możesz te badania zrobić od razu to szybciej dostaniesz diagnozę.
Raczej na 90% jest to grzyb.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Grzyb dobrze jest podsuszyć- czyli ograniczyć mycie i kąpiele zanim nie zaczniesz stosować maści. zaraz po umyciu na zakażone miejsce dać maść przeciwgrzybiczną- żeby nie roznosić.
Jeśli masz od niedawna możesz mieć ten rumień w fazie zarażania i może się roznieść na inne miejsca na ciele.
Mnie z przedramienia przeniosło się na pośladek, szyję, okolice ucha i podbródek.
Dlatego trzeba uważać na możliwość zakażeń wtórnych. Wygotować pościel i ręczniki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 15:12   #3
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320
Dot.: Zaczerwienienia? Uczulenie? Co to może być?

Dziękuję za odpowiedź. Przynajmniej już wiem czego mogę się spodziewać..
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 16:12:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.