tłusto sucha skóra. POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-25, 14:18   #1
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16

tłusto sucha skóra. POMOCY!


mam okropny problem. otóż mam cerę mieszaną. jest ona bardzo tłusta, ale jednocześnie tak sucha, że po nałożeniu podkładu okropnie widać suche skórki. kiedyś były one tylko na nosie i czole, a teraz już na całej twarzy! wygląda to okropnie.
używałam już milionów kremów nawilżających, maseczek, ale to nic nie daje. obecnie używam nonobase, jednak jest on strasznie ciężki i nie bardzo nadaje się pod makijaż, ale bez kremu to sobie tego nie wyobrażam.
nie wiem co mam robić.. używać podkładu matującego by się tak nie błyszczeć czy nadal tych niby nawilżających? oczywiście potem używam pudru, jednak on jeszcze bardziej podkreśla te suche skórki.
błagam, poradźcie mi co powinnam robić bo ja już nie mam siły.
hai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 18:41   #2
PinkFairy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 63
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Cytat:
Napisane przez hai Pokaż wiadomość
mam okropny problem. otóż mam cerę mieszaną. jest ona bardzo tłusta, ale jednocześnie tak sucha, że po nałożeniu podkładu okropnie widać suche skórki. kiedyś były one tylko na nosie i czole, a teraz już na całej twarzy! wygląda to okropnie.
używałam już milionów kremów nawilżających, maseczek, ale to nic nie daje. obecnie używam nonobase, jednak jest on strasznie ciężki i nie bardzo nadaje się pod makijaż, ale bez kremu to sobie tego nie wyobrażam.
nie wiem co mam robić.. używać podkładu matującego by się tak nie błyszczeć czy nadal tych niby nawilżających? oczywiście potem używam pudru, jednak on jeszcze bardziej podkreśla te suche skórki.
błagam, poradźcie mi co powinnam robić bo ja już nie mam siły.
a masz problemy z trądzikiem? może jakiś czas temu mocno wysuszyłaś skórę i teraz się buntuje?
__________________
... And nothing else matters ...

Fiodor Dostojewski:
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.


PinkFairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 19:05   #3
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

tak, trądzik też mam.
ostatnio po jednorazowym zastosowaniu jakiejś maści na trądzik właśnie strasznie mi wysuszyło skórę, ale w zasadzie to już wcześńiej miałam ten problem.
jednak w tydzień udało mi się ją przywrócić do miarę normalnego stanu i było ok, a teraz jest po prostu tragicznie, nie wiem czemu. i zupełnie nie wiem co robić, co stosować.
hai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 19:32   #4
PinkFairy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 63
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Mi dziewczyna na forum poleciła rybki Dermogal zamówiłam na allegro (jestem zbyt leniwa, żeby lecieć do miasta ) i czekam aż dojdą
Tu recenzja ;]
Jutro powinny już dojść do mnie, to mogę dać Ci znać jak działają. Przenosimy rozmowę na pw? ;p
__________________
... And nothing else matters ...

Fiodor Dostojewski:
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.


PinkFairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:33   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

ah te nasze twarzyczki a peelingu uzywasz jakiegos? zeby troche zetrzec te skorki...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 09:01   #6
Zarja
Raczkowanie
 
Avatar Zarja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 74
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zarja
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Łykaj Relastan, Capivit albo coś podobnego. Ja też mam cerę, która trochę się błyszczeć potrafi a i tak ciągle przesuszona. Ciumkanie takich witaminek pomaga
Zarja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 09:17   #7
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Mam dokładnie ten sam problem Moja skóra jest strasznie ściągnięta, skorupkowata i się łuszczy, a jednocześnie przetłuszcza Peelingi średnio pomagają, większość kremów nawilżających mnie zapycha a reszta nie nawilża wystarczająco. Moim ostatnim odkryciem jest olej jojoba - dość dobrze nawilża i nie zapycha. Na DOZ kosztuje ok. 20 zł / 100 ml

Ale również czekam na rady innych wizażanek
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 11:54   #8
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Cytat:
Napisane przez PinkFairy Pokaż wiadomość
Mi dziewczyna na forum poleciła rybki Dermogal ;) zamówiłam na allegro (jestem zbyt leniwa, żeby lecieć do miasta :D) i czekam aż dojdą ;)
Tu recenzja ;]
Jutro powinny już dojść do mnie, to mogę dać Ci znać jak działają. Przenosimy rozmowę na pw? ;p
o dzięki wielkie, recenzja jak i opinie bardzo mnie zachęciły także wyruszam na łowy i jak tylko uda mi się dostać, na pewno kupię ;)

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
ah te nasze twarzyczki ;) a peelingu uzywasz jakiegos? zeby troche zetrzec te skorki...
właśnie nie, nie wiem jaki byłby dobry.
i jeśli mogłybyście jakieś polecić, to z góry dzięki :)
hai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:03   #9
PinkFairy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 63
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Cytat:
Napisane przez hai Pokaż wiadomość
właśnie nie, nie wiem jaki byłby dobry.
i jeśli mogłybyście jakieś polecić, to z góry dzięki
poszukaj czegoś w KWC
__________________
... And nothing else matters ...

Fiodor Dostojewski:
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.


PinkFairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 15:29   #10
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

uzywalam swego czasu peelingu z drogerii z seri lirene dr Irena Eris, jest do wyboru gruboziarnisty i drobnoziarnisty za ok 15zl nawet widzialam linie z dodatkowym nawilzaniem, moze sie skus... byle nie zadne clerasily, garniery itp strasznie wysuszaja skore :/
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 12:51   #11
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Ja mam taki sam typ cery. Peeling jest bardzo ważny, inaczej skóra się łuszczy niemiłosiernie. Mój ulubiony to peeling morelowy z St. Ives. Ale wczoraj testowałam peeling enzymatyczny z Dermiki, też jest niezły, szczególnie jak ktoś ma delikatną cerę skłonną do podrażnień. Mi bardzo pomogło mydło Alep z olejem laurowym, miałam ich już kilka rodzajów. Zamiast toniku używam hydrolatu oczarowego. Jeśli chodzi o kremy to zasada jest taka, że rano nakładamy krem matujący do cery mieszanej a wieczorem krem mocno nawilżający. Mnie też większość kremów zapycha, szczególnie jeśli w składzie wysoko jest gliceryna.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 14:55   #12
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

no więc tak.. zrobiłam sobie peeling, maseczki itp, ale wciąż nie widzę żadnej poprawy. nawet te rybki mi nie pomogły
moja skóra nie jest tyle co sucha, że się łuszczy, ale jest jakby taka... popękana? trudno to opisać, ale wygląda naprawdę koszmarnie. szczególnie po nałożeniu podkładu. robią mi się jakieś plamy, przebarwienia, maskara, wygląda jakbym nie potrafiła się pomalować.

doszłam do wniosku, że skoro nic na mnie nie działa, to moja skóra jest raczej bardziej odwodniona od środka niż po prostu sucha. no ale czy te nawilżacze też nie powinny pomagać i na odwodnioną skórę?

już sama nie wiem co mam robić...
jutro kupię sobie jakieś tabletki, np capivit, ale nie mogę tyle czekać na efekty...

mam jeszcze takie pytanie, czy jeśli zacznę stosować krem matujący na dzień to nie wysuszy mi on jeszcze bardziej skóry?

a może najlepszym sposobem byłoby zacząć używać kremu do cery mieszanej zamiast jakiegoś nawilżającego do suchej?

czy znacie jakiś szybki, domowy sposób na odwodnioną skórę?
już nawet odechciewa mi się wychodzić z domu kiedy widzę co się dzieje na mojej twarzy.
hai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 22:08   #13
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Trochę się podłączę pod wątek

Co zrobić ze skórą, która kiedyś została przesuszona różnymi specyfikami antytrądzikowymi i teraz jest bardzo tłusta?

Bardzo proszę o odpowiedź
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 07:24   #14
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

ja używałam swego czasu kremu Iwostinu - Purritin Rehydrin. On jest dla cery trądzikowej po wysuszającej terapii. Pomogło

Cytat:
Napisane przez agdam Pokaż wiadomość
Trochę się podłączę pod wątek

Co zrobić ze skórą, która kiedyś została przesuszona różnymi specyfikami antytrądzikowymi i teraz jest bardzo tłusta?

Bardzo proszę o odpowiedź
Ja używałam maseczki z glinki zielonej Argiletz - pomogło i przerzuciłam się na żółtą, bo jest delikatniejsza teraz, jak dla mnie
__________________


Edytowane przez kasiaash
Czas edycji: 2010-12-05 o 07:26
kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 10:26   #15
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

dzięki kasiaash, spróbuję tych specyfików
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 16:05   #16
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

Cytat:
Napisane przez hai Pokaż wiadomość
moja skóra nie jest tyle co sucha, że się łuszczy, ale jest jakby taka... popękana? trudno to opisać, ale wygląda naprawdę koszmarnie. szczególnie po nałożeniu podkładu. robią mi się jakieś plamy, przebarwienia, maskara, wygląda jakbym nie potrafiła się pomalować.



czy znacie jakiś szybki, domowy sposób na odwodnioną skórę?
już nawet odechciewa mi się wychodzić z domu kiedy widzę co się dzieje na mojej twarzy.
Sprawdź, czy wśród kosmetyków, których używasz nie ma jakichś z alkoholem, który lubi robić na twarzy takie łuszczące się placki.
Ja mogę Ci polecić olej arganowy na twarz na noc (do kupienia np. w BU) zmieszany z hialuronem lub bez. Robi z twarzą świetne rzeczy. Nie zapycha.

W Rossmanie są też takie ampułeczki Rival de Loop czy jak tam się to pisze, nawilżające, też są fajne, są tanie więc można spróbować.

Do mycia bardzo polecam emulsję Avene. Mam taką do cery naczynkowej, bo taka tylko była w aptece. Jest bardzo dobra.
Natomiast na dzień sprawdza się u mnie krem z płatków róży ( ale ten lekki) Dr Hauschka.

I mokre gacie na kaloryfer.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez hai Pokaż wiadomość
?


mam jeszcze takie pytanie, czy jeśli zacznę stosować krem matujący na dzień to nie wysuszy mi on jeszcze bardziej skóry?
Traktowanie skóry odwodnionej specyfikami do cer tłustych czy mieszanych jeszcze bardziej ją wysuszy ( a cera bardzo wysuszona reaguje przetłuszczaniem, takie błędne koło). Myślę że powinnaś ją nawilżać i natłuszczać, oczywiście tak aby nie zapychać porów.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 14:02   #17
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: tłusto sucha skóra. POMOCY!

ja też się podłączę bo mam ten sam problem, a mokre gacie na kaloryferze są świetne, od razu powietrze w pokoju się zmienia

tylko JAK nawilżyć,żeby nie zapchać porów? tez mam cerę mieszaną, ciągle wyskakują mi pryszcze, a jednocześnie jest paskudnie odwodniona i nie mogę użyć normalnego (np. bez alkoholu, do cery normalnej) kremu, bo od razu zapycha,a nawet wcale się nie wchłania. głownie strefa T, policzki chętnie przyjmują nawet Dove

chyba od 13 lat używałam (za namową matki - brrrrr...) mydła Sebamed, potem nawet dermatolog polecił mi jakąś maść, ale tylko podrażniła skórę. oczywiście, w wieku 14-16 lat byłam bardzo :"rozsądna" i używałam taniego pudru, o kremie nie było mowy.

ach, te głupie lata młodości... teraz mam 26, pryszcze, łojotok taki, że mogę zgrabywać tłuszcz z czoła i na nim smażyć, a jednocześnie nie moge użyć żadnego kremu ani nawet toniku do cery tłustej, bo - owszem - na początku matuje, ale już po godzinie tłuszczy się jak cholera!!!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.