rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 09:25   #1
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39

rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik


Witam ciepło wszystkich. Próbowałam dopisać się do postów o tematyce palenie a cera ale niestety ostatnie posty były sprzed roku i chyba nikt już tam nie zagląda. Jeśli istnieje taki wątek proszę mnie poprawić.
Rzuciłam palenie w zeszłym roku, niestety na jakieś 6 miesięcy . Natomiast pamiętam że jakieś 2 miesiące po rzuceniu palenia moja cera zamiast się polepszyć, zaczęła szaleć. Czerwone wypryski, plamy na buzi. Znowu zabieram się do rzucenia ale za 2 miesiące mam ślub i boję się że skóra znowu będzie brzydka (normalnie mam mieszaną cerę ale wrażliwą, skłonną do wyprysków). Póki co nie mam pryszczy a i wągry mi się potraciły ale to za sprawą regularnych wizyt na oczyszczanie twarzy. Kosmetyczka powiedziała mi że po rzucenia nałogu skóra się "oczyszcza", czy jest to prawda? A jeszcze gdzieś wyczytałam że podczas palenia skóra jest przesuszona, w momencie rzucenia następuje większa produkcja łoju w skórze i że to jest powodem zaskórniaków i wyprysków. Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy po rzuceniu tego wstrętnego nałogu? Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję za pomoc.
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 19:50   #2
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Przede wszystkim im szybciej rzucisz palenie tym szybciej skóra wróci ostatecznie do normy.
Przytruta tyloma związkami z petów, doznaje szoku tak jakby wyjść z piwnicy i dostać po nozdrzach swieżym powietrzem - szok, aż zakręci Ci się w głowie.

To właśnie czuje Twoja skóra.

Przejrzyj wątki o pielęgnacji naturalnej. A etap wypryszczenia i tak musisz przejść.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:15   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Lepiej nie rzucaj przed ślubem bo i cera ci się popsuje i szybko wrócisz do nałogu.
Polecam rzucić jak już odpoczniesz po ślubie.
A co do pielęgnacji- dużo witaminy C i witaminy A- i w diecie i w kosmetykach.
Może nawet serum z wysokim stężeniem witaminy C. Tego palaczom najbardziej brakuje. Poza tym suplementy z magnezem. No i pić dużo wody, zielonej herbaty, naparu z pokrzywy- żeby usunąć toksyny z organizmu.
Dobrym pomysłem jest jedzenie truskawek, porzeczek, malin i kiszonej kapusty oraz awokado (bomba witaminowa).

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2012-05-24 o 15:36
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 08:15   #4
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Serum z witaminką już mam. Dietę też ostatnio zmieniłam, zero przetworzonych, sztucznych pokarmów. Same warzywka, owoce, otręby. Gorzej z piciem wody..nie za bardzo przepadam za wodą ale z cytrynką jakoś przechodzi . Też wydaje mi się że przed weselem będzie ciężko, stresy itd. Ale przynajmniej troszkę ograniczam. A po ślubie zajmę się porządnie za siebie, tym bardziej że będziemy chcieli z mężem (już mężem) starać się o dzidziusia. Dziękuję bardzo za wskazówki.
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 09:33   #5
misiaczek29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Witam
Na początku chciałam złożyć Ci serdeczne życzenia z okazji ślubu. I mam pytanko, czy udało Ci się rzucić palenie. Ja właśnie dzisiaj chcę rozpocząć życie bez peta. Mam 30 lat i właśnie moja cera wydaje mi się po prostu stara.
misiaczek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 10:12   #6
ja_fuksja
Raczkowanie
 
Avatar ja_fuksja
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 95
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Mi udało się rzucić palenie na 8 miesięcy. W tym czasie , podobnie jak u autorki wątku, zaobserwowałam jedynie pogorszenie stanu cery i niestety przez te 8 miesięcy nie było poprawy
__________________
Uroda bez właściwej pielęgnacji jest jak auto bez kół, niby je masz, ale z niego nie korzystasz
ja_fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:12   #7
MarJolka1977
Raczkowanie
 
Avatar MarJolka1977
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Nie palę od 94 dni, ale faktycznie moja cera zamiast być promienna (jak słyszałam przy namawianiu do rzucenia nałogu) przeżywa istny wysyp podskórnych niespodzianek nie wiem już sama czy wystarczy po prostu pić oczyszczającą pokrzywę czy coś jeszcze mogę zrobić, aby buzia choć trochę się wygładziła? proszę o podpowiedź
MarJolka1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 18:01   #8
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Cytat:
Napisane przez misiaczek29 Pokaż wiadomość
Witam
Na początku chciałam złożyć Ci serdeczne życzenia z okazji ślubu. I mam pytanko, czy udało Ci się rzucić palenie. Ja właśnie dzisiaj chcę rozpocząć życie bez peta. Mam 30 lat i właśnie moja cera wydaje mi się po prostu stara.
Witam, dziękuję za życzenia. Jestem już dwa i pół mies. po ślubie i niestety nie udało mi się rzucić tego świństwa ...mam dni kiedy jestem gotowa a potem znowu odkładam. Problem polega na tym, że ja lubię palić. Teraz znowu jestem na etapie rzucania. Tym bardziej, że po oglądnięciu płyty z wesela zauważyłam na twarzy więcej zmarszczek wokół oczu niż przed lustrem, pomimo że ludzie nie dają mi więcej jak 28-30 lat (a mam 35). Potrzebuję jakiegoś porządnego kopa aby rzucić te fajki...jakieś pomysły?? A jak Twój pierwszy dzień bez papierosa?
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 18:21   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

Cytat:
Napisane przez MarJolka1977 Pokaż wiadomość
Nie palę od 94 dni, ale faktycznie moja cera zamiast być promienna (jak słyszałam przy namawianiu do rzucenia nałogu) przeżywa istny wysyp podskórnych niespodzianek nie wiem już sama czy wystarczy po prostu pić oczyszczającą pokrzywę czy coś jeszcze mogę zrobić, aby buzia choć trochę się wygładziła? proszę o podpowiedź
Na to nie ma reguły. Na mojej cerze rzucenie fajek nie odbiło się w żaden sposób, jakiś czas po tym (kilka miesiecy) nawet się pogorszyła (z powodów najprawdopodobniej hormonalnych). Z pokrzywą jest ten problem, że niektórych też wypryszcza. Więc pozostaje głównie uzbroić się w cierpliwość, ewentualnie przyatakować od zewnątrz kremem z kwasami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 09:22   #10
MarJolka1977
Raczkowanie
 
Avatar MarJolka1977
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

dziś mija 250 dni od kiedy rzuciłam palenie i cera się poprawiła wystarczyło trochę cierpliwości i duuużo wody do wypłukania toksyn pozdrawiam
MarJolka1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 18:53   #11
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: rzucanie palenia a cera. pytanie do p. Beaty Krajnik

witam dziewczyny. Ja w końcu rzuciłam palenie, 57 dni bez papierosa. Cera...rewelacyjna, bez wyprysków i niespodzianek, a tego najbardziej się obawiałam. Troszkę gorzej z samopoczuciem. Oczekiwałam że od razu będę pełna energii i witalności, a tu niespodzianka. Zadyszka po wejściu na 4 piętro dalej, pomimo aktywności fizycznej, w dalszym ciągu czuję się zmęczona i ospała, być może jest to wina sezonu zimowego...poczekam i zobaczymy. W każdym razie jestem bardzo z siebie dumna. A sposób w jaki rzuciłam...książka pt. "łatwy sposób na rzucenie palenia". Wiele słyszałam pozytywnych opinii, ale podeszłam do tego z rezerwą, i ...udało się. Bez plastrów, gum, tabletek itd. Udało mi się...i wam się uda. Powodzenia.
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.