Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-22, 16:25   #1
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440

Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?


Ja naprawdę nie chcę ślubu. Nie kręci mnie biała suknia, przyjęcie weselne, cała ta pompa.

Ponadto uważam, że weselne przyjęcie to tylko strata pieniędzy. Od dawna tak myślę. Myślałam, że zmienię zdanie, bo moja siostra miała pół roku temu wesele, i ja jako jej jedyna siostra uczestniczyłam w przygotowaniach (wybór sukni, kwiatów, fryzury itp). Byłam nawet świadkiem na jej ślubie.

Po tym wydarzeniu i tak zdania nie zmieniłam.
Czy jestem jakaś dziwna?

Przecież każda kobieta podobno marzy o ślubie jak z bajki.

Czy któraś z was ma tak samo??
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:34   #2
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie chcę ślubu. Nie kręci mnie biała suknia, przyjęcie weselne, cała ta pompa.

Ponadto uważam, że weselne przyjęcie to tylko strata pieniędzy. Od dawna tak myślę. Myślałam, że zmienię zdanie, bo moja siostra miała pół roku temu wesele, i ja jako jej jedyna siostra uczestniczyłam w przygotowaniach (wybór sukni, kwiatów, fryzury itp). Byłam nawet świadkiem na jej ślubie.

Po tym wydarzeniu i tak zdania nie zmieniłam.
Czy jestem jakaś dziwna?

Przecież każda kobieta podobno marzy o ślubie jak z bajki.

Czy któraś z was ma tak samo??
A co w tym dziwnego? Takie masz poglądy i tyle. Mam podobne zdanie, więc możemy podać sobie rękę

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2011-09-22 o 16:36
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:38   #3
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Skoro nie jesteś z nikim w związku to oczywiste że nie pragniesz ślubu.

Jak spotkasz odpowiednią osobę i będziesz chciała założyć rodzinę to najprawdopodobniej ta niechęć ci minie.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:39   #4
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

No to muszę Cię oświecić, że nie każda o tym marzy. Co kto woli. Ja np. nie mam najmniejszego zamiaru bawić się w takie imprezy w przyszłości.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:42   #5
ElRita
Raczkowanie
 
Avatar ElRita
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 241
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Spełniłam swoje marzenie o szykowanej ślubnej sukni, pięknej oprawie kwiatowej ceremonii, piętrowym torcie z romantyczną dekoracją ale zrezygnowałam z hucznego wesela, tańców, orkiestry (uznaliśmy, że to nie dla nas i bardziej by nas stresowało, niż cieszyło). Goście (starannie wyselekcjonowani - żaden tam tuzin koleżanek i osób widzianych może 5 razy w życiu) zostali zaproszeni na uroczysty obiad do restauracji a potem BYE BYE i wyruszyłam w podróż poślubną. Do dziś z mężem uważamy, że nasz ślub był super
ElRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:43   #6
RubyFaelivrin
Rozeznanie
 
Avatar RubyFaelivrin
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 819
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie chcę ślubu. Nie kręci mnie biała suknia, przyjęcie weselne, cała ta pompa.

Ponadto uważam, że weselne przyjęcie to tylko strata pieniędzy. Od dawna tak myślę. Myślałam, że zmienię zdanie, bo moja siostra miała pół roku temu wesele, i ja jako jej jedyna siostra uczestniczyłam w przygotowaniach (wybór sukni, kwiatów, fryzury itp). Byłam nawet świadkiem na jej ślubie.

Po tym wydarzeniu i tak zdania nie zmieniłam.
Czy jestem jakaś dziwna?

Przecież każda kobieta podobno marzy o ślubie jak z bajki.

Czy któraś z was ma tak samo??
Nie jesteś dziwna. Mam podobnie.
Ślub niczego nie gwarantuje. Wiele spraw ułatwia, ale chyba nie po to się go bierze? Wesele to strata pieniędzy. Myślę, że lepiej przeznaczyć fundusze na urządzenie mieszkania lub wymarzoną podróż poślubną, niż jednodniową zabawę.
Na tym etapie życia, w którym obecnie się znajduję, nie mam potrzeby pokazywania taką uroczystością, że kocham i jestem kochana, że jestem szczęśliwa. Zresztą, żeby się z kimś związać, wyjść za mąż, trzeba mieć za kogo.

Edytowane przez RubyFaelivrin
Czas edycji: 2011-09-22 o 16:50
RubyFaelivrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:46   #7
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Dla mnie papierek z urzędu, ani błogosławieństwo człowieka który o małżeństwie nie ma pojęcia, bo mieć nie może nie jest gwarancją udanego życia. Jedyne co mi się w tym przedsięwzięciu podoba to biała suknia.
Mam podobne do Ciebie zdanie i uważam się za całkiem normalną ;p
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 16:56   #8
Raffaello
Raczkowanie
 
Avatar Raffaello
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 74
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

ja chcę ślubu, ale nie chcę wesela, a najchętniej ślub wzięłabym po drugiej stronie globu

a wesele to naprawdę masakryczna strata pieniędzy ;/

Edytowane przez Raffaello
Czas edycji: 2011-09-22 o 16:58
Raffaello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:56   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie chcę ślubu. Nie kręci mnie biała suknia, przyjęcie weselne, cała ta pompa.

Ponadto uważam, że weselne przyjęcie to tylko strata pieniędzy. Od dawna tak myślę. Myślałam, że zmienię zdanie, bo moja siostra miała pół roku temu wesele, i ja jako jej jedyna siostra uczestniczyłam w przygotowaniach (wybór sukni, kwiatów, fryzury itp). Byłam nawet świadkiem na jej ślubie.

Po tym wydarzeniu i tak zdania nie zmieniłam.
Czy jestem jakaś dziwna?

Przecież każda kobieta podobno marzy o ślubie jak z bajki.

Czy któraś z was ma tak samo??
- tyle że mylisz ślub z weselem; zależało mi na ślubie i mężatką jestem od lat; nigdy za to nie miałam ciśnienia na weselicho i nie miałam, pojechaliśmy za to sobie z mężem następnego dnia po ślubie w podróż poślubną- bo tego właśnie chcieliśmy.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:59   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie chcę ślubu. Nie kręci mnie biała suknia, przyjęcie weselne, cała ta pompa.

Ponadto uważam, że weselne przyjęcie to tylko strata pieniędzy. Od dawna tak myślę. Myślałam, że zmienię zdanie, bo moja siostra miała pół roku temu wesele, i ja jako jej jedyna siostra uczestniczyłam w przygotowaniach (wybór sukni, kwiatów, fryzury itp). Byłam nawet świadkiem na jej ślubie.

Po tym wydarzeniu i tak zdania nie zmieniłam.
Czy jestem jakaś dziwna?

Przecież każda kobieta podobno marzy o ślubie jak z bajki.

Czy któraś z was ma tak samo??
nie, nie kazda o tym marzy - np. ja nie.
po drugie - nikt cie nie zmusi.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 17:00   #11
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Masz do tego prawo Nie jesteś jakaś dziwna.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 17:02   #12
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie chcę ślubu. Nie kręci mnie biała suknia, przyjęcie weselne, cała ta pompa.

Ponadto uważam, że weselne przyjęcie to tylko strata pieniędzy. Od dawna tak myślę. Myślałam, że zmienię zdanie, bo moja siostra miała pół roku temu wesele, i ja jako jej jedyna siostra uczestniczyłam w przygotowaniach (wybór sukni, kwiatów, fryzury itp). Byłam nawet świadkiem na jej ślubie.

Po tym wydarzeniu i tak zdania nie zmieniłam.
Czy jestem jakaś dziwna?

Przecież każda kobieta podobno marzy o ślubie jak z bajki.

Czy któraś z was ma tak samo??
Równie dobrze możesz powiedzieć, że każdy człowiek marzy o fajnych podróżach itd (bo to też takie modne jest), a ja np. podróżować nie cierpię i wcale mnie nie kręcą wycieczki do obcych krajów.

To czy ty chcesz ślubu czy nie to jest zwyczajnie kwestia twoich upodobań i poglądów, tak samo jak to, czy chcesz w przyszłości zostać lekarzem, prawnikiem czy gwiazdą filmową, jak to czy marzysz o samochodzie, skuterze czy rasowym koniu, jak to czy marzysz o domku na plaży czy luksusowym apartamencie w wieżowcu, jak to czy marzysz o wakacjach w górach czy nad morzem... et cetera et cetera.

Na pewno wiele kobiet ma tak samo, wiele ma podobnie, a wiele ma całkowicie odwrotnie. Nie ma co zakładać wątku.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 17:06   #13
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Skoro nie jesteś z nikim w związku to oczywiste że nie pragniesz ślubu.

Jak spotkasz odpowiednią osobę i będziesz chciała założyć rodzinę to najprawdopodobniej ta niechęć ci minie.
nie bylabym taka pewna, ot ja jestem przykładem osoby która żyje w długoletnim związku i ma dziecko (więc założyłam rodzinę), a mimo to- do ślubu mi nie po drodze
i owszem- chcę żyć z moim TŻem, chcę z nim mieć więcej dzieci (bo na razie mamy 1) ale ślubu z nim nie planuję
można i tak, grunt, zeby się nie zmuszać do czegoś czego naprawdę w głębi serca się nie chce

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- tyle że mylisz ślub z weselem; zależało mi na ślubie i mężatką jestem od lat; nigdy za to nie miałam ciśnienia na weselicho i nie miałam, pojechaliśmy za to sobie z mężem następnego dnia po ślubie w podróż poślubną- bo tego właśnie chcieliśmy.
Madana, a wiesz ja to mam odwrotnie- wesela lubię, całą tą śmiechową szopkę...gdyby mi ktoś zasponsorował (np. teściowa) to bym mogła i co tydzień się weselić za to ślubu- niet i już
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 17:08   #14
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Nie jesteś dziwna, a jeśli jesteś, to jest nas dwie ;]. Mnie też nie kręci wizja białej sukni, ceremonii z pompą i wesela na 100 osób, z których z 3/t-tymi nie utrzymuję na codzień kontaktu. Zresztą nie znoszę wesel. Bycie przez jeden dzień księżniczką nie jest mi potrzebne do szczęścia ;].

Po obejrzeniu paru odcinków "Moje wielkie cygańskie wesele" tylko utwierdziłam się w tym przekonaniu .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 17:15   #15
Kiki van Goth
Raczkowanie
 
Avatar Kiki van Goth
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 495
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Ja też ślubu nie wezmę.

Jedyna wizja, to cywilny z jakąś dżamprezą po fakcie, a klasycznemu mówię nie,bo:

1. jestem niewierząca
2. kompletna strata kasy,tylko po to, żeby przyjąć rodzinę,z której połowy nie widziałam nigdy na oczy
3. brzydko wyglądam w długich sukienkach
__________________
Nie mówię, żem geniusz
Lecz i nie dupa.
Też bym napisał 'Dziady',
Gdybym się uparł.
Kiki van Goth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 17:32   #16
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Ja miałam identycznie, jak madana - chciałam być mężatką, ale najchętniej bym chciała być mężatką tak, żeby ominąć ślub dlatego mieliśmy megaskromny ślub cywilny, żadnych białych bez (czytaj: sukienek) i żadnych wesel. Na naszym ślubie byli tylko moi rodzice, i rodzice i siostra męża, a i tak uważam, że to było za dużo i za długo potem obiad w restauracji i bye bye najchętniej ślub bym wzięła na jakimś Mauritiusie - tylko ja i mąż tak mi się marzy... tylko że jak się pobieraliśmy, to jeszcze nie za bardzo było słychać o takich możliwościach. Niedawno czytałam, że podobno są już firmy, że jak np. państwo młodzi chcą się pobrać w Paryżu, to tylko tam jadą sami, firma załatwia nawet świadków ech... mnie by to odpowiadało, ale cóż... ja już zaślubiona po ptokach
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 17:51   #17
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

O weselu i całej "oprawie" nie marzę
Żoną mogę być, ale tylko cywilną i śmieję się, że dla tańszego kredytu mieszkaniowego. Jako, że mieszkania na horyzoncie nie ma, RnS wycofują to i do USC mi się nie spieszy
Uważam się za normalną
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 18:38   #18
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Trochę sie dziwie, ze ślub jest identyfikowany z obowiązkowym weselichem na 100 osób. Znam pary, które brały ślub bez wesela, ba! Nawet bez białej sukni a'la beza. Czyli można.
Moim zdaniem, brak ślubu (jako świadoma decyzja na całe życie, a nie czasowe rozwiązanie), to utrudnianie sobie życia. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem czym kierują sie pary, które maja dzieci, są od kilkudziesięciu lat razem a nie legalizuja związku. No ale to moje osobiste zdanie.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 18:41   #19
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Yyyy co w tym dziwnego?Ja nie marzę,moja przyjaciółka też nie i wiele wiele moich kumpelek...
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 18:51   #20
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

dziwne jest to że pomyślałaś że jesteś jakas dziwna

ja też nie chcę ani ślubu, ani wesela.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 18:53   #21
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Nigdy nie marzyłam. A z moim TŻ chcę być do końca życia, ale i tak ślubu nie chcę (nawet, gdy już będzie mógł go wziąć).
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 18:56   #22
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Trochę sie dziwie, ze ślub jest identyfikowany z obowiązkowym weselichem na 100 osób. Znam pary, które brały ślub bez wesela, ba! Nawet bez białej sukni a'la beza. Czyli można.
Moim zdaniem, brak ślubu (jako świadoma decyzja na całe życie, a nie czasowe rozwiązanie), to utrudnianie sobie życia. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem czym kierują sie pary, które maja dzieci, są od kilkudziesięciu lat razem a nie legalizuja związku. No ale to moje osobiste zdanie.
Bardzo trafne spostrzeżenie Faktycznie jakoś tak się przyjęło, że ślub musi się równać = weselicho ja akurat też jestem za legalizacją związku (to też moje osobiste zdanie), tylko właśnie, żeby nikt nikomu nie narzucał (myślę tu o rodzinie, rodzicach itp), w jakiej formie ten ślub ma się odbyć. Niemniej uważam, ze jeżeli ktoś cał życie nie ma ochoty na ślub, to też jest całkowicie normalny Kiki Van Goth - odnośnie Twojego pktu 3. - widziałam prześliczną KRÓTKĄ, białą sukienkę w takiej nawet ja mogłabym wziąć ślub

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-09-22 o 18:57
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:13   #23
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Kiki Van Goth - odnośnie Twojego pktu 3. - widziałam prześliczną KRÓTKĄ, białą sukienkę w takiej nawet ja mogłabym wziąć ślub
myślę że tu akurat najbardziej znaczący jest punkt 1
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:19   #24
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Źle się wyraziłam... Ślub tak- wesele nie...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:21   #25
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Źle się wyraziłam... Ślub tak- wesele nie...
wiele osób nie robi wesela i żyją, przychodzi najbliższa rodzina, idą do restauracji, a potem państwo młodzi lecą w podóż poślubną, proste
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:22   #26
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

No i popatrz wiele dziewczyn się znalazło o podobnych poglądach Nie musisz się niczym martwić czy przejmować. Ja tam marzę o ślubie i weselichu do białego rana a Twoja postawa wcale mnie nie dziwi, masz prawo układać sobie życie wedle własnego pomysłu
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:26   #27
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Myślę, że moja niechęć do wesela ma inne podłoże niż finansowe.

Boję się tego, że gdybym zrobiła wesele na 100 osób, a potem okazałoby się, że ten mężczyzna nie był jednak TYM mężczyzną, i doszłoby do rozwodu, to ze wstydu nie spojrzałabym w oczy tym ludziom, którzy bawili się na moim weselu.

Myślę też, że wzięcie ślubu jest jedną z najbardziej intymnych przeżyć, które możesz dzielić z drugą osobą, dlatego też nie potrzebuję publiczności...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:42   #28
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Nie Ty jedyna
Ja rozumiem jeszcze ideę brania ślubu - wiadomo sporo spraw urzędowych to załatwia, ale wesele i ta cała otoczka to wg. mnie przegięcie. Uważam, że ślub (tym bardziej kościelny dla osób wierzących) to intymne przeżycie i powinni w tym dniu być skupieni na sobie, a nie na setce gości. No, ale nie każdy lubi być na świeczniku (jak para młoda na swoim weselu).

Co do kosztów wesela, to ponoć się zwraca (zależy to od gestu i grubości portfela zaproszonych gości), ale organizując wesele można sobie też potem pozwolić na podróż czy remont, bo goście czują się zobowiązani, żeby sypnąć kasą No i weźcie pod uwagę, że często rodzice dorzucają się do wesela, a kasę z prezentów potem biorą tylko młodzi Opłacalny interes, ale mimo wszystko nie przekonuje mnie to do wesel
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:48   #29
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Myślę, że moja niechęć do wesela ma inne podłoże niż finansowe.

Boję się tego, że gdybym zrobiła wesele na 100 osób, a potem okazałoby się, że ten mężczyzna nie był jednak TYM mężczyzną, i doszłoby do rozwodu, to ze wstydu nie spojrzałabym w oczy tym ludziom, którzy bawili się na moim weselu.

Myślę też, że wzięcie ślubu jest jedną z najbardziej intymnych przeżyć, które możesz dzielić z drugą osobą, dlatego też nie potrzebuję publiczności...
zgadzam się ze to intymne przeżycie i wcale nie chciałabym żeby jakaś ciocia zosia z pcimia gapiła się jak wyznaję komuś miłość, ale z drugiej strony nie rozumiem tych obaw "a jak będzie rozwód to jak ja im w oczy spojrzę?" a co Cie obchodzi innych zdanie? jak się rozwiedziesz to i tak możesz być pewna że Ci d..pę obrobią
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:49   #30
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Nie chcę ślubu. Czy jestem jakaś dziwna?

To Twój wybór.
Ja dla odmiany nie wyobrażam sobie życia bez ślubu, a inni mogą żyć bez ślubu. Co do wesela, to mogłabym i nie mieć, ale mój TŻ woli mieć kiedyś i ja w sumie ku temu się przekonuje, bo nie mamy małych rodzin . Ale jestem pewna, że będę się kiedyś świetnie bawić na swoim ślubie i weselu .
Grunt to potem dobrać sobie partnera o podobnych priorytetach .

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2011-09-22 o 19:53
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.