jaka szkoła?co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-17, 10:24   #1
Rafi28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9

jaka szkoła?co robić?


Witam. Mam już 32 lata i tak na prawdę dopiero teraz wiem, co mnie kręci i co chciałbym robić w życiu. Chciałbym mieć pracę związaną z dietetyką. Ostatnie lata bardzo się tym interesuję. Poradniki, filmiki na youtube, nawet biochemia Harpera leciała.

Niestety nie mam wykształcenia w tym kierunku. Mam skończone technikum w innym kierunku.

Niestety także matury brak. Jednak jakbym się przyłożył bo wiem na czym mi zależy to myślę, to matura z biologią rozszerzoną byłaby zaliczona.
Jednak goni mnie czas, lata lecą. Do tego zaoczne studia też kosztują i raczej mnie nie stać na kierunek medyczny.

Czy dobrym wyjściem jest skończenie zaocznej szkoły policealnej na kierunku konsultant ds żywienia lub technologia żywienia i do tego o drodze jakieś kursy z dietetyki? czy to da mi jakieś szanse na znalezienie wyarzonej pracy?
Rafi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 10:38   #2
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: jaka szkoła?co robić?

Dietetyków jak mrówków, a znaleźć dobrego to sztuka. Ja bym raczej nie poszła do kogoś po weekendowych kursach, choć z drugiej strony dyplom ukończenia studiów sam w sobie też nie jest szczególnym wyznacznikiem.

Pół biedy jeśli jesteś anglojęzyczny i masz wystarczająco dużo pasji i samozaparcia, żeby samemu zdobywać wiedzę z najlepszych źródeł.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 19:13   #3
Rafi28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: jaka szkoła?co robić?

Więc nie warto iść do rocznej policealnej konsultant ds żywienia? czy jednak warto?Otrzymuje się tylko dyplom nie ma żadnego egzaminu zawodowego.

Edytowane przez Rafi28
Czas edycji: 2017-09-17 o 19:34
Rafi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 22:55   #4
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jaka szkoła?co robić?

moim zdaniem nie warto
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 10:22   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: jaka szkoła?co robić?

Za dużo jest dietetyków po studiach, żeby łatwo było się przebić komuś po kursie. Z drugiej strony większość dietetyków jest do bani (sorry, moja opinia) i powtarza tylko informacje z podręczników, których nikt nie aktualizował od 40 lat. Brakuje takich, którzy czytają ze zrozumieniem wyniki najnowszych badań i są w stanie je zastosować w praktyce (czyli nie wykopaliska z IŻŻ, ale publikacje najlepszych uniwersytetów na świecie).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 13:40   #6
esterawawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 35
Dot.: jaka szkoła?co robić?

Może zdaj maturę i zapisz się na studia weekendowe?
Bierzesz taką możliwość pod uwagę?
esterawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 06:49   #7
Rafi28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: jaka szkoła?co robić?

Właśnie mam taki plan Dowiedziałem się,że można ubiegać się o stypendium ze względu na grupe. Mam grupę na kręgosłup i ogólnie wiele prac typowo fizycznych odpada. Największym problemem jest matura. Zacząłem się uczyć kilka tygodni temu. Planuję z polskiego przelecieć większość epok i główne motywy + naukę o języku na ustną w razie w. Co do matematyki to są kanały na youtube wyjaśniające wszystkie zagadnienia do matury podstawowej. Co do wyboru języka to jeszcze nie zdecydowałem z czego bym pisał. Nie miałem większych problemów z językami w szkole średniej. Co do biologii rozszerzonej. Aktualnie można zdawać tylko rozszerzenie. Myślę, że paradoksalnie z tym będę miał najmniejszy problem. Już zacząłem robić notatki z repetytorium do matury. W dodatku na youtube też są materiały z zagadnień o wiele lepiej przedstawione niż w książkach.

Co do dietetyków to fakt. Większość powtarza to samo co jest napisane w ogólnodostępnych książkach. Lecz jest garstka dr dietetyków, biochemików, którzy mają inne poglądy na odżywianie. Badają jedzenie pod kątem chorób cywilizacyjnych. Są w posiadaniu różnych badań, że stara literatura akademicka po prostu się myli. Duży trend jest teraz w kierunku diety roślinnej niskobiałkowej. Taką promują np:dr Greger, Campbell. Moim zdaniem najwartościowszy kanał na youtube to nutrictionfact dr Gregera. Natomiast jeśli chodzi o kanał w kierunku medycyny akademickiej to pod mikroskopem. Zachęcam oczywiście do oglądania jednocześnie nie chcę robic reklamy

Edytowane przez Rafi28
Czas edycji: 2017-10-04 o 06:59
Rafi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-04 07:49:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.