szydełko - bikini - materiał - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-11, 13:46   #1
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970

szydełko - bikini - materiał


Hej! przeszukałam chyba już co się dało w tym temacie, jednak mam parę pytań
1. jakiego materiału najlepiej użyć do tego, chodzi mi o skład takiej włóczki,
2. co robicie żeby przy większych piersiach szydełkowy stanik dał radę je utrzymać we właściwym miejscu, i się nie rozjeżdżały na boki? ( uprzedzając pytania tak szukałam usztywnianego jednak chciałam zrobić je sama).
3. może polecacie jakieś wzory nadające się na taką figurę? (mam rozmiar 65F )
4. podszywacie jakiś materiał gdy są zbyt duże prześwity?

np; coś tego typu tylko żebym się w miski zmieściła
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HTB1iU2zHpXXXXbmaXXXq6xXFXXXc.jpg (91,5 KB, 24 załadowań)
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 11:59   #2
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: szydełko - bikini - materiał

Sama chętnie się dowiem co nieco, bo te bikini jest prześliczne ^^
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 21:30   #3
MillaMilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 8
Dot.: szydełko - bikini - materiał

Myślę, że nie ma co podszywać miseczek materiałami. Jeśli wydziergasz je ścisło, to nic nie będzie prześwitywać, niezależnie od wielkości miseczki.
Do tej pory sama wydziergałam 2 bikini, zawsze z bawełny 100% (koniecznie merceryzowanej). Ale efekt zawsze był taki, że mnie osobiście (mimo rozmiaru 75c) tu i ówdzie uwierało coś tu i tam. Po prostu wg mnie takie dzianinki są zbyt sztywne. Z drugiej strony gdyby były miękkie to rzeczywiście wszystko by się rozjeżdżało.
Polecam Ci jednak wypróbować nitki elastyczne (kilka razy widziałam takie bikini), np Nako strech (czy jak to się pisze ). Wtedy bikini będzie dopasowywało się do ciała i nawet niekoniecznie będziesz musiała trafiać z rozmiarem co do cm. No i cycki Ci nie uciekną ze szmatki
Pozdr
MillaMilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 22:08   #4
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: szydełko - bikini - materiał

oo dobrze wiedzieć, że takie coś jest
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 17:00   #5
layla9
Przyczajenie
 
Avatar layla9
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 15
Dot.: szydełko - bikini - materiał

Ja używam bawełny/bambusa 1mm. Mam małe piersi więc jest to opcja wygodniejsza od stroju kąpielowego a już na pewno od zwykłego stanika. Niczym nie podszywam. Nie mam praktycznie żadnych prześwitów. Oto wzór na chyba identyczny top jak na zdjęciu, które załączyłaś. Żebyś zmieściła się w miski musisz zrobić tyle rzędów przy miseczce, żeby po prostu pasowała do Twojego rozmiaru.



layla9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 12:03   #6
Orimonka
Raczkowanie
 
Avatar Orimonka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 323
Dot.: szydełko - bikini - materiał

Jeśli chcesz w bikini pływać w wodzie, to generalnie raczej bawełna odpada, bo robi się ciężka. Jak pytałam o materiał na bikini w e-dziewiarce, babeczka doradziła włóczkę, z której robi się też koszulki sportowe, ale kiepskie kolory były, więc zdecydowałam się na bawełnę merceryzowaną, ale ze świadomością, że jak do wody wejdę, to majtki mi spadną. Niestety.

Z dużymi biustami i miękkimi stanikami jest ogółem raczej ciężko, moim zdaniem tu nie wystarczy zrobić więcej okrążeń ze wzoru, po wzór jest raczej na top dla małopiersiastej, trzeba by pokombinować z ilością słupków, żeby się ładnie do piersi dopasowało.

Ostatnio robiłam właśnie podobne bikini, tyle, że na małe cycki, wrzucę jak napiszę wpis o nim na blogu. Na razie zdjęcie mam... na Lubym.

https://www.facebook.com/ORIMONO.rec...type=1&theater

hahah
Orimonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 13:03:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.