Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-29, 23:30   #4051
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Na szczęście w końcu przestał i ja byłam w stanie spać między karmieniami.. Jest po północy a ja się już czuję wyspana przez to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 06:17   #4052
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My mieliśmy ciężka noc i dzień.. Od 1 w nocy do praktycznie 19 młody wrzeszczal z przerwami tak na kilka, kilkanaście minut jak padał zmęczony oby to nie był stały numer..

Pierwsze szczepienie kiedy? Wydawało mi się, że po skończonym 6 tygodniu, a pediatra powiedziała że w 6 czyli jak skończy 5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas mowila polozna, ze 6 tyg po szczepieniu w szpitalu.
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mój tez "leci" w prawo.
A ja bylam dziś u gin. Mam jeszcze jakieś upławy i przepisała mi globulki, mówiła też żeby ćwiczyć zwieracze (to mięsnie kegla tak?). Ćwiczycie je w jakiś sposób?
Macie już prezenty dzieciom na ich dzień? Jeśli tak to napiszcie co
Nie cwicze bo nie pamietam o tym.

Nie mam nic....
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
My też akcja "brzuch". I znów o podobnej godzinie jak wczoraj. I jak tu pomóc takiemu dziecku, które wrzeszczy jakby je ze skóry obdzierali...Jak się wypierdział, strzelił kupę to było już ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedny


Doooobry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 07:17   #4053
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Nam pediatra powiedziała ze szczepienie najwcześniej 6 tygodni od daty szczepienia w szpitalu a idzieny do0iero we wtorek bo pojechala na urlop a babka ktora ja zastępuje nie szczepi takich maluchów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 07:22   #4054
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Chodzi o to ze musi być 6 tyg minimum odstęp między szczepieniami na żółtaczkę. Ja nie szczepiłam w szpitalu i chciałabym teraz to ten katar się przyplątał
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 07:28   #4055
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas mowila polozna, ze 6 tyg po szczepieniu w szpitalu.Nie cwicze bo nie pamietam o tym.

Nie mam nic....Biedny


Doooobry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to to 6 tyg po szczepieniu w szpitalu.

Doooobry...również

Coco, Ty składałas wnioski do zlobkow. Tzn jak to jest z ta rekrutacja? Teraz na rok 2019/2020? Od kiedy byscie mlodego puscili?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 07:49   #4056
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dobry!
U nas ładny dzień się zapowiada, więc mam nadzieję, że caly na dworze spędzimy, bo w domu na łeb można dostać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 07:55   #4057
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
O to to 6 tyg po szczepieniu w szpitalu.

Doooobry...również

Coco, Ty składałas wnioski do zlobkow. Tzn jak to jest z ta rekrutacja? Teraz na rok 2019/2020? Od kiedy byscie mlodego puscili?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też już składałam wniosek do żłobka, jest tam punkt gdzie zaznaczasz od kiedy chcesz brać udział w rekrutacji, ja zaznaczyłam że od stycznia 2020 roku, w Wawie są braki miejsc w żłobkach i trzeba rejestrować się asap, najlepiej po urodzeniu.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 08:06   #4058
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

To chyba przeloze te szczepienia o tydzień.
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
O to to 6 tyg po szczepieniu w szpitalu.

Doooobry...również

Coco, Ty składałas wnioski do zlobkow. Tzn jak to jest z ta rekrutacja? Teraz na rok 2019/2020? Od kiedy byscie mlodego puscili?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My we wnioskach wpisujemy jak młody rok będzie miał czyli od maja 2020. Do zlobkow jest rekrutacja ciągła, choć od września najwięcej miejsc bo wtedy dzieciaki przechodzą do przedszkoli. Ja jeszcze trochę urlopu wykorzystam, ale wolałabym wtedy już go posylac najpierw na krótki czas żeby się adaptowal, a nie cały dzień od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 08:20   #4059
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry,

My się szczepilismy po skończeniu 8 tygodni, no ale moja się urodziła 2 tygodnie wcześniej więc to tak jakby miała 6

Zostałam sama z dzieckiem na 3 dni, oszaleję
Nie wyspałam się. Sesja nocna z laktatorem, przewijanie, karmienie, mało czasu zostaje na sen. Tak to zawsze tz karmi i przewija.
Jeszcze dziś jedziemy podciac wedzidelko, o ile lekarz potwierdzi taka potrzebę.
Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Ja też już składałam wniosek do żłobka, jest tam punkt gdzie zaznaczasz od kiedy chcesz brać udział w rekrutacji, ja zaznaczyłam że od stycznia 2020 roku, w Wawie są braki miejsc w żłobkach i trzeba rejestrować się asap, najlepiej po urodzeniu.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
My od razu wypelnilismy wniosek i zaznaczylismy rekrutację od maja 2020 i jesteśmy jakoś na 600. miejscu w Warszawie raczej nie liczę, że się dostaniemy 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Misia szelesciaka i szmatke taka kwadratowa z moms
Starsza dostanie zestaw kanapkowy z filcu, drewniane lody i naklejki wielokrotnego użytku "dom". Ja kupiłam prezenty a tz potem młodej kupił dmuchany zamek na pompe jest szał.

W ogóle zabawki z moms tak mi się podobają że bym małej wszystko chciała kupic.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi się bardzo podobają te zabawki moms. Nigdy się nie mogę zdecydować co wybrać i w końcu nie zamawiam nic 🤣
U nas hitem jest termofor mr B z Lullalove, Mała się wpatruje w niego godzinami
Na dzien dziecka od nas już dostała mate tiny love, a od babci zyrafke Sophie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 08:23   #4060
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

My się szczepilismy po skończeniu 8 tygodni, no ale moja się urodziła 2 tygodnie wcześniej więc to tak jakby miała 6

Zostałam sama z dzieckiem na 3 dni, oszaleję
Nie wyspałam się. Sesja nocna z laktatorem, przewijanie, karmienie, mało czasu zostaje na sen. Tak to zawsze tz karmi i przewija.
Jeszcze dziś jedziemy podciac wedzidelko, o ile lekarz potwierdzi taka potrzebę. My od razu wypelnilismy wniosek i zaznaczylismy rekrutację od maja 2020 i jesteśmy jakoś na 600. miejscu w Warszawie raczej nie liczę, że się dostaniemy 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Też mi się bardzo podobają te zabawki moms. Nigdy się nie mogę zdecydować co wybrać i w końcu nie zamawiam nic 🤣
U nas hitem jest termofor mr B z Lullalove, Mała się wpatruje w niego godzinami
Na dzien dziecka od nas już dostała mate tiny love, a od babci zyrafke Sophie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko 600 miejsce ale to chodzi o żłobek panstwowy czy prywatny?
Ja tez musze zlozyc papiery ale tylko do prywatnego i chce od kwietnia by chodzila to wtedy jeszcze nie musi isc na caoy dzien no chyba ze znajde jakas Panią do opieki nie za miliony monet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 08:45   #4061
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
O matko 600 miejsce ale to chodzi o żłobek panstwowy czy prywatny?
Ja tez musze zlozyc papiery ale tylko do prywatnego i chce od kwietnia by chodzila to wtedy jeszcze nie musi isc na caoy dzien no chyba ze znajde jakas Panią do opieki nie za miliony monet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Państwowy, nie zaszkodziło spróbować.
Teraz musimy się rozejrzeć za jakimś prywatnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 09:29   #4062
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Maja dziś 10tyg+2dni waży 5556g, mały klocuś już z niej, ale jeszcze niektóre body na 56 są dobre, pozostałe ubranka 62 nosimy,

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Mieliśmy niektóre 56 wielkości innych 62 Za wyznacznik biorę te od mamaginekolog. W 56 już dawno nie wchodzi, a w 62 już niewiele mu brakuje żeby były na styk...

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My mieliśmy ciężka noc i dzień.. Od 1 w nocy do praktycznie 19 młody wrzeszczal z przerwami tak na kilka, kilkanaście minut jak padał zmęczony oby to nie był stały numer..

Pierwsze szczepienie kiedy? Wydawało mi się, że po skończonym 6 tygodniu, a pediatra powiedziała że w 6 czyli jak skończy 5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My byliśmy po skończonym 6 tygodniu

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

My się szczepilismy po skończeniu 8 tygodni, no ale moja się urodziła 2 tygodnie wcześniej więc to tak jakby miała 6

Zostałam sama z dzieckiem na 3 dni, oszaleję
Nie wyspałam się. Sesja nocna z laktatorem, przewijanie, karmienie, mało czasu zostaje na sen. Tak to zawsze tz karmi i przewija.
Jeszcze dziś jedziemy podciac wedzidelko, o ile lekarz potwierdzi taka potrzebę. My od razu wypelnilismy wniosek i zaznaczylismy rekrutację od maja 2020 i jesteśmy jakoś na 600. miejscu w Warszawie raczej nie liczę, że się dostaniemy 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Też mi się bardzo podobają te zabawki moms. Nigdy się nie mogę zdecydować co wybrać i w końcu nie zamawiam nic 🤣
U nas hitem jest termofor mr B z Lullalove, Mała się wpatruje w niego godzinami
Na dzien dziecka od nas już dostała mate tiny love, a od babci zyrafke Sophie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
600? Wow, zastanawiam się czy taki problem jest tylko w dużych miastach czy w mniejszych też... W sensie czy jakiś wpływ ma to że jednak w dużych miastach często mieszkają ludzie którzy przeprowadzili się z daleka i nie ma pomocy babci, cioci, itp.

Ja próbowałam wczoraj "odpalić" żyrafkę ale nie chce jeszcze brać rzeczy do rączki i wkładać do buzi. A z powodu koloru nie jest zbyt ciekawa Kontrastowy lisek z Tiny Love rządzi... Zamówiłam wczoraj drugiego na wypadek gdyby pierwszemu się coś stało (psy wracają po weekendzie do domu a zjedzenie liska może być kuszące)
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 10:25   #4063
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jestem durna, cały czas smarowalam młodemu obficie pupę, ale rowka i odbyt już nie, dopiero tż odkrył że ma tam teraz podraznione i trochę odparzone. On tam zawsze smaruje, a ja zaliczyłam facepalm... Możliwe że od wczoraj jednak przez to jest taki rozdarty dałam ciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 10:41   #4064
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Państwowy, nie zaszkodziło spróbować.
Teraz musimy się rozejrzeć za jakimś prywatnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie to i tak masakra ja nawet u siebie do panstwowego nie skladam do jest otwarty do 16 wiec dziecko by musialo czekac 30 minut pod zlobkiem na matke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 10:49   #4065
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Jestem durna, cały czas smarowalam młodemu obficie pupę, ale rowka i odbyt już nie, dopiero tż odkrył że ma tam teraz podraznione i trochę odparzone. On tam zawsze smaruje, a ja zaliczyłam facepalm... Możliwe że od wczoraj jednak przez to jest taki rozdarty dałam ciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eee tam... Jeszcze nie raz o czyms zapomnisz

Ja non stop mialam jakies wpadki przy Igorze.
Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Mieliśmy niektóre 56 wielkości innych 62 Za wyznacznik biorę te od mamaginekolog. W 56 już dawno nie wchodzi, a w 62 już niewiele mu brakuje żeby były na styk...


My byliśmy po skończonym 6 tygodniu



600? Wow, zastanawiam się czy taki problem jest tylko w dużych miastach czy w mniejszych też... W sensie czy jakiś wpływ ma to że jednak w dużych miastach często mieszkają ludzie którzy przeprowadzili się z daleka i nie ma pomocy babci, cioci, itp.

Ja próbowałam wczoraj "odpalić" żyrafkę ale nie chce jeszcze brać rzeczy do rączki i wkładać do buzi. A z powodu koloru nie jest zbyt ciekawa Kontrastowy lisek z Tiny Love rządzi... Zamówiłam wczoraj drugiego na wypadek gdyby pierwszemu się coś stało (psy wracają po weekendzie do domu a zjedzenie liska może być kuszące)
A gdzie psiaki byly?

Ta zyrafka jakos gra lub spiewa?
Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Ogólnie to i tak masakra ja nawet u siebie do panstwowego nie skladam do jest otwarty do 16 wiec dziecko by musialo czekac 30 minut pod zlobkiem na matke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas Igor chodzi do panstwowego i dobrze, ze mam elastyczne godziny pracy bo inaczej nie byloby szans, zeby do 16 go odebrac. A i tak jak bylam po niego o 15:30 zawsze to byl w zasadzie ostatni lub przedostatni, a pani juz na zegarek co chwilke spozierała

Leo zapisze do zlobka i tam tez jest przedszkole. Jesli nic sie nie zmieni to bedzie tam chodzil caly czas pomimo tego, ze finansowo jest drozej niz panstwowy ale jest otwarty do 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 10:52   #4066
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Jestem durna, cały czas smarowalam młodemu obficie pupę, ale rowka i odbyt już nie, dopiero tż odkrył że ma tam teraz podraznione i trochę odparzone. On tam zawsze smaruje, a ja zaliczyłam facepalm... Możliwe że od wczoraj jednak przez to jest taki rozdarty dałam ciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przejmuj się takimi pier.dołami nie pierwszy i nie ostatni raz teraz posmarujesz i raz dwa zejdzie, nic mu nie będzie

Na dzień dziecka raczej nic nie kupuje, wszystko mamy po starszej, nie ma co na siłę kasy wydawać. Z tego mom's mamy kotka, też po córce, nawet nie wiedziałam, że to jakaś popularna firma
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata


Edytowane przez agassek
Czas edycji: 2019-05-30 o 10:56
agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 11:12   #4067
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Wiem, że to nie pierwsza i nie ostatnia wtopa, ale naprawdę zaliczyłam facepalm, dobrze że tż to odkrył mam zaćmienie mózgu ostatnio, chyba gorzej niż w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja złożyłam wnioski do państwowych zlobkow póki co, ale średnio liczę na miejsce. Najwyżej będę miło zaskoczona

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-05-30 o 11:13
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 11:40   #4068
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas Igor chodzi do panstwowego i dobrze, ze mam elastyczne godziny pracy bo inaczej nie byloby szans, zeby do 16 go odebrac. A i tak jak bylam po niego o 15:30 zawsze to byl w zasadzie ostatni lub przedostatni, a pani juz na zegarek co chwilke spozierała
I ja tego nie ogarniam. W naszym żlobku też po 15 już mocno przerzedzone było. Wszyscy pracują na pół etatu czy jak, skoro cały to 8h, plus dojazdy? U nas tż pracuje z domu, ja miałam i pewnie dalej będę miała elastyczne godziny, ale to raczej nie jest norma... Zresztą elastyczne oznaczało że mogę przyjść i wyjść wcześniej lub później, a nie, że mogę przyjść na pół dnia a drugie pół siedzieć z dzieckiem w domu

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Na dzień dziecka raczej nic nie kupuje, wszystko mamy po starszej, nie ma co na siłę kasy wydawać.
Ja też, obie toną w zabawkach i bez tego bo co chwilę coś od kogoś dostają. Zrobimy prezent niematerialny - jakieś wyjście do zoo czy na lody, młodsza może mniej skorzysta ale i tak nic nie kuma

A co do smarowania to ja ostatnio smarowałam młodą jakiś hmm... tydzień temu?
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 11:48   #4069
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
I ja tego nie ogarniam. W naszym żlobku też po 15 już mocno przerzedzone było. Wszyscy pracują na pół etatu czy jak, skoro cały to 8h, plus dojazdy? U nas tż pracuje z domu, ja miałam i pewnie dalej będę miała elastyczne godziny, ale to raczej nie jest norma... Zresztą elastyczne oznaczało że mogę przyjść i wyjść wcześniej lub później, a nie, że mogę przyjść na pół dnia a drugie pół siedzieć z dzieckiem w domu



Ja też, obie toną w zabawkach i bez tego bo co chwilę coś od kogoś dostają. Zrobimy prezent niematerialny - jakieś wyjście do zoo czy na lody, młodsza może mniej skorzysta ale i tak nic nie kuma

A co do smarowania to ja ostatnio smarowałam młodą jakiś hmm... tydzień temu?
Ja nie smaruje, dopóki pupa nie robi się czerwona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 12:05   #4070
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja mało kiedy smaruje pupe częściej robi to tz a skoro pupka ładna to ja nie widzę potrzeby
Ja niby tez mam elastyczne godziny pracy ale czasem muszę byc do 16 a nie chxialabym takiej sytuacji ze ona codziennie siedzi sama do końca dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 12:06   #4071
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
I ja tego nie ogarniam. W naszym żlobku też po 15 już mocno przerzedzone było. Wszyscy pracują na pół etatu czy jak, skoro cały to 8h, plus dojazdy? U nas tż pracuje z domu, ja miałam i pewnie dalej będę miała elastyczne godziny, ale to raczej nie jest norma... Zresztą elastyczne oznaczało że mogę przyjść i wyjść wcześniej lub później, a nie, że mogę przyjść na pół dnia a drugie pół siedzieć z dzieckiem w domu



Ja też, obie toną w zabawkach i bez tego bo co chwilę coś od kogoś dostają. Zrobimy prezent niematerialny - jakieś wyjście do zoo czy na lody, młodsza może mniej skorzysta ale i tak nic nie kuma

A co do smarowania to ja ostatnio smarowałam młodą jakiś hmm... tydzień temu?
No bo to nie elastyczny czas pracy sie nazywa tylko ruchome godziny pracy u mnie ale z reguly ludzie bardziej kumaja slowo elastyczny.

U nas to w ogole cyrk na kolkach z tym pkolem.

Odbieraja babcie albo to sa rodzice pracujacy na zmiany wiec jedna tura idzie o 13, a druga o 15 i tylko pare dzieciakow zostaje do 15:30...

A hitem sa wakacje pkole jest czynne tylko 2 tygodnie lipca i potem od 1 wrzesnia wiec 7 tygodni dziecko masz w domu i nie wiadomo co z nim zrobic. Prywatne jest czynne przynajmniej przez wakacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 12:15   #4072
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

My się szczepilismy po skończeniu 8 tygodni, no ale moja się urodziła 2 tygodnie wcześniej więc to tak jakby miała 6

Zostałam sama z dzieckiem na 3 dni, oszaleję
Nie wyspałam się. Sesja nocna z laktatorem, przewijanie, karmienie, mało czasu zostaje na sen. Tak to zawsze tz karmi i przewija.
Jeszcze dziś jedziemy podciac wedzidelko, o ile lekarz potwierdzi taka potrzebę. My od razu wypelnilismy wniosek i zaznaczylismy rekrutację od maja 2020 i jesteśmy jakoś na 600. miejscu w Warszawie raczej nie liczę, że się dostaniemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Też mi się bardzo podobają te zabawki moms. Nigdy się nie mogę zdecydować co wybrać i w końcu nie zamawiam nic
U nas hitem jest termofor mr B z Lullalove, Mała się wpatruje w niego godzinami
Na dzien dziecka od nas już dostała mate tiny love, a od babci zyrafke Sophie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My jesteśmy do żłobka pierwszego wyboru 394 miejscu, drugiego 393, trzeciego 313 no ciekawe, zobaczymy co z tego wyjdzie

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 12:28   #4073
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja to nawet teraz nie myślę o godzinach pracy, w sumie gwarancji nie mam ze będę w tym samym zespole po powrocie, choć mam nadzieję że tak będzie jakoś rzezbic będziemy.
Cały czas tak mało smarujecie czy odkąd kup mniej macie? My dziś w związku z tym i średnia pogoda siedzimy w domu i wietrzymy młodego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 12:50   #4074
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry

Pozdrowienia ze spaceru zdążyłam zrobić zakupy a teraz siedzę na ławce a mały śpi.

U nas w sumie lepiej z tym brzuchem co mnie mega cieszy. Już nic nie podaje od 2 dni a wcześniej tylko doraźnie jaka widziałam że się pręży. Co nie zmienia faktu że czasem marudzi a ja nie wiem o co chodzi ale to jeszcze pewnie długo zanim się naucze xd

My pupcie smarujemy niestety ma odparzona, nawet krostki mu się porobiło na siusiaku i nad :/ położna mówiła że jak nie zejdzie to zmienić pieluchy choć ciągle tym samych używam z przerwą na orginlne pampersy. Może tamte mu nie posłużyły. No nie wiem zobaczymy, już duzo zeszło.

Na dzień dziecka właśnie nie wiem co. Kupić. Myślałam o czymś moze dla starszych dzieci już np. Mój cheśniak się interesował szczeniaczkiem uczniacKiem bo mu się podobało to serduszko co tak swieci. Wiec może coś swiecacego? Czy jednak może za wcześnie na takie prezenty?

Ja do pracy nie wracam umowa mi się kończy więc teoretycznie nie wiem gdzie wyląduje no i się przeprowadzony na drugą stronę mostu a tma. Nie ma żadnych państwowych żłobków. A n A osiedlu jest prywatny więc chyba na jedno wyjdzie jak trzeba będzie go wozić. Jeszcze pomyślę jak to rozwiązać.

Leo 9 tyg miał tydzień temu jak była położna o 5800 już. Szczepienie w środę czyli to już będzie 10 tydz. Przełożone przez ten katar, na szczęście już się go chyba po byliśmy.

Miłego dnia



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 13:25   #4075
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

I M.in. przez takie kwiatki nawet nie startujemy do publicznego przedszkola. 7 tyg wakacji, dodaj ferie, święta i inne okolicznościowe, a urlopu 26 dni. Chyba ze to oferta kierowana do polskiej podstawowej komórki społecznej czyli mama + dzieci + babcia, ale to nie my.

Coco u nas nie jest mniej kup, co karmienie to kupa 😁 ale pupa ładna, niezaczerwieniona, to po co smarować.

Justi ile trwał u Leo katar?

Zazdro siedzenia na ławce. Ja pozdrawiam z krainy deszczowcow. Już mnie tak dołuje ta pogoda... prawie czerwiec a ciagle leje i ziąb, chce w końcu wygrzać kości w słońcu 😩
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 13:34   #4076
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
I M.in. przez takie kwiatki nawet nie startujemy do publicznego przedszkola. 7 tyg wakacji, dodaj ferie, święta i inne okolicznościowe, a urlopu 26 dni. Chyba ze to oferta kierowana do polskiej podstawowej komórki społecznej czyli mama + dzieci + babcia, ale to nie my.

Coco u nas nie jest mniej kup, co karmienie to kupa ale pupa ładna, niezaczerwieniona, to po co smarować.

Justi ile trwał u Leo katar?

Zazdro siedzenia na ławce. Ja pozdrawiam z krainy deszczowcow. Już mnie tak dołuje ta pogoda... prawie czerwiec a ciagle leje i ziąb, chce w końcu wygrzać kości w słońcu
Akurat przedszkola to placowki nieferyjne wiec ferie i inne dni pracuja oprocz swiat panstwowych. Tylko z tymi wakacjami przeginaja. Wiem jak ich zalatwic bo czytalam o tym ale ja siedze i tak w domu w tym roku, a potem idzie juz do 1 klasy wiec nie ma sensu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 14:10   #4077
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

O nie wiedziałam ze nieferyjne, tyle dobrze. Najbardziej to i tak przeraża mnie szkoła, widzę jak sąsiadki czasem już koło 12 dzieci przywożą... pozostaje mieć nadzieje ze taki szkolniak to sam zostanie i chałupy nie wysadzi w powietrze 🙈
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 14:22   #4078
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
O nie wiedziałam ze nieferyjne, tyle dobrze. Najbardziej to i tak przeraża mnie szkoła, widzę jak sąsiadki czasem już koło 12 dzieci przywożą... pozostaje mieć nadzieje ze taki szkolniak to sam zostanie i chałupy nie wysadzi w powietrze
Jest jeszcze swietlica

Na szczescie mam szkole 500 m od domu i tesciowa tam pracuje wiec jakos moze przetrwamy mnie odrabianie lekcji i nauka przeraża przeciez ja sie nerwicy dorobie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 14:24   #4079
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Helloł u nas dziś ładnie. Starsza córka wyzdrowiała i wróciła do przedszkola więc jest mi dużo lżej i mam wkońcu czas na przytulaski z maluszkiem
Co do pupy to ja przez 2 miesiące posmarowałam 1 raz ale nie widzę potrzeby
Z gorszych rzeczy jestem chora , ledwo mówię tak mnie boli gardło a do tego kaszel
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 14:27   #4080
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Helloł u nas dziś ładnie. Starsza córka wyzdrowiała i wróciła do przedszkola więc jest mi dużo lżej i mam wkońcu czas na przytulaski z maluszkiem
Co do pupy to ja przez 2 miesiące posmarowałam 1 raz ale nie widzę potrzeby
Z gorszych rzeczy jestem chora , ledwo mówię tak mnie boli gardło a do tego kaszel
Piona!!!
Ja dzis juz wydobywam jakis glos przynajmniej ale do mojego autentycznego jeszcze sporo brakuje.

Zazdroszcze przytulaskow ja przez opryche glowe odwracam i nie zblizam twarzy, wiec to wyglada jakbym sie brzydzila a mam taka ochote go wycalowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.