Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-02, 18:42   #4171
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Też muszę się wziąc w garść. Aż wstyd, bo co chwile tu spotykam jakichś znajomych ze szkoły, a wygladam jak ósme dziecko stróża. Nawet sandały z zeszłego roku są mi za małe, o pedikiurze nie wspomne.....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No wlasnie - a przecież jak sobie człowiek zrobi włosy i paznokcie to od razu czuje sie lepiej !!

I No wlasnie co z ta waga ? Kp, nie jem białego pieczywa , prawie wcale słodyczy a waga stoi!
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 18:44   #4172
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mzgz piona! Choroba i niemowlak = NO 😑W końcu jest pogoda, jest czas różne fajne rzeczy robić a ja jak żywy trup. Zapisałam się do internisty na jutro, niech coś da. Potem mam gina, jedno i drugie na 2 końcu miasta, wiec rano odpalam laktator i oby Mała wzięła butle od tz 🙏🏻 W razie czego pojedzie zakraplaczem bo to mamy opanowane 😁

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

I z wagą tez piona. No zesz fak 🙄
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 18:54   #4173
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My dzis aktywny dzien bo piknik rodzinny z pkola byl.
Matka roku ma spalone starsze dziecko bo po co brac filtr jak jest 30 stopni i sama tez jest spalona...

Katar nie odpuszcza Leo. Poprzednia noc co 1,5 h wlaczalam odkurzacz. Ciekawe jak bedzie dzis biedny maluszek sie meczy jak nie moze oddychac

W dodatku 27 stopni na poddaszu nie pomaga w zwalczaniu kataru. Odpaliłam oczyszczacz i mamy w sypialni nawilżanie wlaczone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 19:38   #4174
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas tez choroby, Natalia ma katar i stan podgoraczkowy a starsza miala dzis najpierw 39.5 wiec dalam ibuprofen forte a po 2 dosłownie dwóch gofzinach 40 stopni az mi się nogi ugiely. Płakałam razem z nią przy tych okladach bylismy prywatnie u pediatry naszego i uszy od infekcji... A i Natke odsłuchal od razu

Sent from my EML-L29 using Wizaz Forum mobile app
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 20:00   #4175
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ale przyznaj, brzmi lepiej niż kawa z kozą
Tz mi kupił kozie mleko. Doslowni smierdzi koza w Kawie nie czuć po za zapachem ale do cappuccino już takie sobie, jednak więcej mleka tak idzie i czuc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Dziewczyny zdrowia dla was i waszych dzieci! Jejku co robi się dzieje upały się zaczęły a wy tak chorujecie
Dzisiaj dosłownie zar się lał z nieba. Mała tylko spała i co chwile budzila się na mleko. Trochę pomęczyłam na brzuszku, pobosiłam, powietrzylam dupke i znowu zasypiala. Tak cały dzień na tarasie. Niby siedziałam na dupie ale nawet nie znalazłam chwili Shy się pouczyć bo jak spała t9 maks 30 minut i bujac musiałam. Głowa mnie teraz boli od tego upału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 21:50   #4176
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

No nie moge dzis.... wczoraj ładnie spał na noc od 7 i tylko obudził sie na cyca a dzis 10 a on nie śpi dalej... w łóżeczku nie ,
W wózku nie na rekach nie cyca nie ....
A mi łeb pęka....
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 05:31   #4177
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ojej ile chrowitkow kurujcie szybko dzieciaki bo sie piekna pogoda zrobila my wlasciwie caly weekend na dworze spędziliśmy wchodzilismy tylko na zmiane pieluchy.
Kupilismy pergole na taras to mozna siedziec traras mamy od zachodu wiec bez zadaszenia mozna sie ugotowac.
Piękna nocka za nami mogło by juz tak zostać padła po 19 pobudka po 1 no i teraz wstajemy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 05:48   #4178
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzien dobry
A co to za choróbska się przyplątały - oby szybko przeszły. Dużo zdrowia życzę wszystkim którzy potrzebują.
My też spędzaliśmy weekend na swieżym powietrzu. Między innymi kibicowaliśmy starszemu podczas biegów. Mały dobrze znosi hałasy i tłumy.
Niestety bardzo mi się maluszek łuszczy. Schodzi mu skóra z całego ciała wiec ciagle go smaruję maścią. Najgorzej jest na szyji. Skóra schodzi ale te miejsce bardzo się poci więc jest czerwono-żółte wygląda okropnie i bardzo muszę pilnowac żeby się ranki nie robiły. Nie wiem vo z tym robić żeby szybko przeszło.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 06:41   #4179
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My weekend z cycem i zabawa z laktatorem, serio wyglądało na kryzys laktacyjny choć u nas czwarty tydzień leci, więc nie książkowe ale u nas chyba wszystko może być poprzesuwane skoro tak późno się urodził. W nocy już lepiej
Do tego przez noc pępek w końcu (!) mu odpadł jedna pediatra mówiła, że teoretycznie teraz położne nie zalecają spirytusu ale ze można by spróbować i od piątku faktycznie traktowalismy go spirytusem i poszło, może przypadek ale problem z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 07:02   #4180
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja odpalilam właśnie laktator po 3 latach przerwy i stwierdzam ze nadal tak samo tego nie cierpię 🙄 Sciagnelam 130ml bo taka mam butelkę - styknie na jedno karmienie? Kompletnie nie wiem ile ona zjada teraz 🙈 I lecę zaraz do lekarza.
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 07:09   #4181
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Dzien dobry
A co to za choróbska się przyplątały - oby szybko przeszły. Dużo zdrowia życzę wszystkim którzy potrzebują.
My też spędzaliśmy weekend na swieżym powietrzu. Między innymi kibicowaliśmy starszemu podczas biegów. Mały dobrze znosi hałasy i tłumy.
Niestety bardzo mi się maluszek łuszczy. Schodzi mu skóra z całego ciała wiec ciagle go smaruję maścią. Najgorzej jest na szyji. Skóra schodzi ale te miejsce bardzo się poci więc jest czerwono-żółte wygląda okropnie i bardzo muszę pilnowac żeby się ranki nie robiły. Nie wiem vo z tym robić żeby szybko przeszło.
A swoim mlekiem probowalas smarowac szyje?
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My weekend z cycem i zabawa z laktatorem, serio wyglądało na kryzys laktacyjny choć u nas czwarty tydzień leci, więc nie książkowe ale u nas chyba wszystko może być poprzesuwane skoro tak późno się urodził. W nocy już lepiej
Do tego przez noc pępek w końcu (!) mu odpadł jedna pediatra mówiła, że teoretycznie teraz położne nie zalecają spirytusu ale ze można by spróbować i od piątku faktycznie traktowalismy go spirytusem i poszło, może przypadek ale problem z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas nadal polozna zalecala smarowac spirytusem nawet po odpadnieciu ale tylko lekko musnac patyczkiem do uszu zwilzonym.

Nocka calkiem niezla. Dwa razy sie na jedzenie budzil i wtedy tylko nos czyscilam. Od rana znow inahalcje, masc majerankowa, aromactiv, argentin i odkurzacz ale jest lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 07:09   #4182
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Ojej ile chrowitkow kurujcie szybko dzieciaki bo sie piekna pogoda zrobila my wlasciwie caly weekend na dworze spędziliśmy wchodzilismy tylko na zmiane pieluchy.
Kupilismy pergole na taras to mozna siedziec traras mamy od zachodu wiec bez zadaszenia mozna sie ugotowac.
Piękna nocka za nami mogło by juz tak zostać padła po 19 pobudka po 1 no i teraz wstajemy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj jak ja doceniam nasz taras od wschodu rano słoneczko jak jeszcze upałów nie ma, a później niech się dzieje
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My weekend z cycem i zabawa z laktatorem, serio wyglądało na kryzys laktacyjny choć u nas czwarty tydzień leci, więc nie książkowe ale u nas chyba wszystko może być poprzesuwane skoro tak późno się urodził. W nocy już lepiej
Do tego przez noc pępek w końcu (!) mu odpadł jedna pediatra mówiła, że teoretycznie teraz położne nie zalecają spirytusu ale ze można by spróbować i od piątku faktycznie traktowalismy go spirytusem i poszło, może przypadek ale problem z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O mamusiu, ale się bawiliście z tym pępolem...

Dobry dzień. Oby!
Jestem zła na moją córkę, zła matka ze mnie co? Wczoraj byliśmy na dniu dziecka z rodzinką i mała od którejś godziny praktycznie na mnie wisiala z przerwami a o 20 to non stop. Wyjechalismy po 21, rozwyła nam się w trasie w foteliku i musieliśmy zjeżdżać na karmienie. Biedna nie lubi fotelika, ma skrepowane ruchy, poci się. W domu zabawa od nowa do po północy nie wiedziała co chce a mnie szlag już trafiał...

Dziś póki co jest małym zgonikiem zobaczymy jak dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 07:13   #4183
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Niby nic no Leo ma właśnie ranki za uszami i ppod pachami, sama nie wiem czy to ta alergia czy może właśnie takie wrażliwe miejsca że się skóra ociera. Pójdę do lekarza to się dowiem. Też nie wiem co z tym robić na razie denzyfekuje ale nie wiem czy to smarować. Niby to od suchej skóry ale ja bym sobie rany kremem nie posmarowala <no nie wiem>

My byliśmy wczoraj u moich rodziców i na spacerku nad jeziorem. Leo był taki grzeczny, leżał sobie na plecach uśmiechał się, gadulił po swojemu aż z wrażenia mało spał w dzień. Dziś jedziemy do mojego brata. Tż ma parę dni wolnego to trzeba korzystać

Ja to ma wrażenie że wszystko co już nie jest zalecane wcale nie jest takie złe w końcu kiedyś się sprawdzalo i teraz pewnie jak cis nie idzie w dobrym kierunku też się sprawdza. Tak samo w szkole rodzenia sudokrem nie bo tlenek cynku wysusza a jednak na mocne idparzenia daje rade..

Zdrówka wszystkim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 07:53   #4184
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja też planuję max pół roku walczyć z laktatorem, ale czy mi się to uda? W sumie nie mam ciśnienia, wczoraj odciągałam chyba po 5 godzinach dopiero, jedyne co to mnie piersi uwierały po takim czasie. A ten domek macie nad jeziorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, 3 minuty do jeziora

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Listopadowa wyłączam mleko bo Leo ma zaczerwienienia i krostki pod pachami, za uszami, i pod kolanami. Dzwoniłam w piątek do lekarza i położna kazala odstawić do wizyty (w środę idziemy). Biedny ma aż ranke pod pachą jedna i za jednym uchem zrobiłam oceniseptem (czy jakoś tak) mogę na to emolientem posmarować? Bo miałam mu natłuszczac te miejsca.

Lisek kawa z ryżem nie dziękuję próbowałam jeszcze owsiane zostaje do spróbowania. Wiecie gdzie dostanę?

Pójdę za radą i będą odciągac codziennie jakieś porcje i mrozic mrożone ma podobno inny smak więc będę musiała sprawdzić jeszcze czy mu zasmakuje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W biedrze mają też, ja jeszcze nie próbowałam, bo sojowe bez cukru mi w miarę podeszlo

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 08:00   #4185
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Oj jak ja doceniam nasz taras od wschodu rano słoneczko jak jeszcze upałów nie ma, a później niech się dzieje O mamusiu, ale się bawiliście z tym pępolem...

Dobry dzień. Oby!
Jestem zła na moją córkę, zła matka ze mnie co? Wczoraj byliśmy na dniu dziecka z rodzinką i mała od którejś godziny praktycznie na mnie wisiala z przerwami a o 20 to non stop. Wyjechalismy po 21, rozwyła nam się w trasie w foteliku i musieliśmy zjeżdżać na karmienie. Biedna nie lubi fotelika, ma skrepowane ruchy, poci się. W domu zabawa od nowa do po północy nie wiedziała co chce a mnie szlag już trafiał...

Dziś póki co jest małym zgonikiem zobaczymy jak dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No zabawa z pepkiem przednia była, ostatnio z mężem stwierdziliśmy, że już zapomnieliśmy że ma odpasc tylko taka jego uroda

Nie jesteś zła matka, bo inaczej ja też bym była ja się wkurzam jak on zaczyna wrzeszczec, no nie mam cierpliwości do czegoś takiego... Jak nie wrzeszczy to taki kochany, słodki czlowieczek, ale jak wrzeszczy i wrzeszczy to naprawdę się nieraz zastanawiam po co człowiek tak sobie życie skomplikowal. Wkurza mnie ta wieczna zgadywanka o co tym razem chodzi. Mam nadzieję, że to przejdzie w końcu, i mi i jemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 08:39   #4186
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Niby nic no Leo ma właśnie ranki za uszami i ppod pachami, sama nie wiem czy to ta alergia czy może właśnie takie wrażliwe miejsca że się skóra ociera. Pójdę do lekarza to się dowiem. Też nie wiem co z tym robić na razie denzyfekuje ale nie wiem czy to smarować. Niby to od suchej skóry ale ja bym sobie rany kremem nie posmarowala <no nie wiem>

My byliśmy wczoraj u moich rodziców i na spacerku nad jeziorem. Leo był taki grzeczny, leżał sobie na plecach uśmiechał się, gadulił po swojemu aż z wrażenia mało spał w dzień. Dziś jedziemy do mojego brata. Tż ma parę dni wolnego to trzeba korzystać

Ja to ma wrażenie że wszystko co już nie jest zalecane wcale nie jest takie złe w końcu kiedyś się sprawdzalo i teraz pewnie jak cis nie idzie w dobrym kierunku też się sprawdza. Tak samo w szkole rodzenia sudokrem nie bo tlenek cynku wysusza a jednak na mocne idparzenia daje rade..

Zdrówka wszystkim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi, sudokrem jest nadal polecany, ale na odparzenia właśnie do codziennej pielęgnacji zalecane są maści bo tlenek cynku zdrową skórę mocno wysusza
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
No zabawa z pepkiem przednia była, ostatnio z mężem stwierdziliśmy, że już zapomnieliśmy że ma odpasc tylko taka jego uroda

Nie jesteś zła matka, bo inaczej ja też bym była ja się wkurzam jak on zaczyna wrzeszczec, no nie mam cierpliwości do czegoś takiego... Jak nie wrzeszczy to taki kochany, słodki czlowieczek, ale jak wrzeszczy i wrzeszczy to naprawdę się nieraz zastanawiam po co człowiek tak sobie życie skomplikowal. Wkurza mnie ta wieczna zgadywanka o co tym razem chodzi. Mam nadzieję, że to przejdzie w końcu, i mi i jemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hihi dobre

Nooo nasza mała nas nie oszczędza jak się drze to wniebogłosy
Uspokaja się przy cycu, chwała za to! Ale wczoraj to nie wiedziala czego chciala, zasnąć nie mogla, cycem sie bawila...tż jak mnie widzial wkurzona to mi tylko powtarzal ,,M. ci dziekuje, M. Cie kocha mamo" a ja dziekowalam sąsiadom, że od strony okna naszej sypialni ustawili trampoline dla swojego dziecka...to tak na wypadek jakbym sie zastanawiala ktora z nas przez okno wyleci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 09:48   #4187
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Oj jak ja doceniam nasz taras od wschodu rano słoneczko jak jeszcze upałów nie ma, a później niech się dzieje O mamusiu, ale się bawiliście z tym pępolem...

Dobry dzień. Oby!
Jestem zła na moją córkę, zła matka ze mnie co? Wczoraj byliśmy na dniu dziecka z rodzinką i mała od którejś godziny praktycznie na mnie wisiala z przerwami a o 20 to non stop. Wyjechalismy po 21, rozwyła nam się w trasie w foteliku i musieliśmy zjeżdżać na karmienie. Biedna nie lubi fotelika, ma skrepowane ruchy, poci się. W domu zabawa od nowa do po północy nie wiedziała co chce a mnie szlag już trafiał...

Dziś póki co jest małym zgonikiem zobaczymy jak dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam wkładkę do fotelika przeciw poceniu, super się sprawdza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 09:49   #4188
maltaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 270
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U Nas tez wreszcie pępek odpadl. Po 2 miesiacach!! Dopiero po drugim podwiazaniu przez chirurga. Uff co za ulga


Moja mała totalnie zmienila sie przez ostatni tydzien. Usmiecha sie, zaczela sie interesowac zabawkami, piastki ciagle w buzi, wiecej sie rusza, nawet na brzuchu z dnia na dzien polubila leżeć. Co prawda skończyły sie dlugie drzemki w dzien, ale przynajmniej teraz polezy chetnie sama w wozku lub na macie. Normalnie inne dziecko

Ja tez nie czuje żadnej magi jeśli chodzi o kp. Podjęłam decyzje o przejsciu na mm. Moje dziecko wcale blogo sie nie usmiecha po kp. Może raz na 8 karmien pojawia sie ten usmiech. Po butelce jest duzo bardziej zadowolona.Pewnie do końca miesiaca przejdziemy calkowicie na mm.

Uwaga wczoraj zaliczyliśmy pierwszy wieczór bez kolki ) zasnela sama w łóżeczku... niech juz tak zostanie <błagam>. Dla rownowagi starszak zrobil wieczorem awanture stulecia. Tak dla rownowagi :P<co jest?>


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maltaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 09:55   #4189
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My weekend z cycem i zabawa z laktatorem, serio wyglądało na kryzys laktacyjny choć u nas czwarty tydzień leci, więc nie książkowe ale u nas chyba wszystko może być poprzesuwane skoro tak późno się urodził. W nocy już lepiej
Do tego przez noc pępek w końcu (!) mu odpadł jedna pediatra mówiła, że teoretycznie teraz położne nie zalecają spirytusu ale ze można by spróbować i od piątku faktycznie traktowalismy go spirytusem i poszło, może przypadek ale problem z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ha, u nas też wczoraj odpadł, po 6 tygodniach
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ja odpalilam właśnie laktator po 3 latach przerwy i stwierdzam ze nadal tak samo tego nie cierpię Sciagnelam 130ml bo taka mam butelkę - styknie na jedno karmienie? Kompletnie nie wiem ile ona zjada teraz I lecę zaraz do lekarza.
U nas okolo 120 na karmienie, czasami mniej, ale je częsciej..

Dzień dobry!
Dziś wizyta kontrolna u gina.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 10:16   #4190
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Bardzo długo się u was te pepki trzymały ale dobrze że odpadły.
Myszka co to za cudo wkladka?
Coccinella jak będziesz skakac to przynajmniej będziesz miec miękkie ladowanie może była zbyt zmęczona i miała za dużo wrażeń.
Aaaa widziałam dziecko w wieku naszych w czapce masakra kuz chciałam matce ta czapkę włożyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 10:44   #4191
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ej laski bo regula ubieramy o jedna warstwe wiecej nie dziala przy takiej temp 25 i wiecej?

Bo ja Leo dzis ubralam w body z krotkim rekawem i spodenki.... A dzieci male tak poubierane, ze sie zastanawiam czy ze mna cos nie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 10:46   #4192
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Polecam wkładkę do fotelika przeciw poceniu, super się sprawdza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie miałam się tutaj pytać jaką polecacie czy jakiejś konkretnej firmy ;-)? Na co zwracać uwage przy zakupie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 10:47   #4193
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Aa to moja jest w rampersie. Zresztą ja mam zimny chów i moja nawet noca nie chce spac niczym przykryta wiecznie się odkopuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 11:11   #4194
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ej laski bo regula ubieramy o jedna warstwe wiecej nie dziala przy takiej temp 25 i wiecej?

Bo ja Leo dzis ubralam w body z krotkim rekawem i spodenki.... A dzieci male tak poubierane, ze sie zastanawiam czy ze mna cos nie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój tak samo ubrany. Do gondoli jak jest słońce tym bardziej sobie nie wyobrażam ubrać nic więcej. Przecież wózek się nagrzewa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 11:24   #4195
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Oj to u mnie body na dlugi i spodnie i czapeczka. Z resztą moja mama się opiekuje małym obecnie, ja mam wolne. Ale w sobote widziałam gondolę przykrytą tą "płachtą".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 11:45   #4196
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hi
Zazdroszczę pogody ! U nas niby słońce ale wieje - ten kraj mnie osłabia ... co ja robię tu ...

Po wieczorze gdzie nie chciał spać jak zjadł o 21:30 to obudził sie uwaga uwaga o 3:45!!! Cant believe !!! Pierwsza taka prZerwa nocna !! Oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Oj jak ja doceniam nasz taras od wschodu rano słoneczko jak jeszcze upałów nie ma, a później niech się dzieje O mamusiu, ale się bawiliście z tym pępolem...

Dobry dzień. Oby!
Jestem zła na moją córkę, zła matka ze mnie co? Wczoraj byliśmy na dniu dziecka z rodzinką i mała od którejś godziny praktycznie na mnie wisiala z przerwami a o 20 to non stop. Wyjechalismy po 21, rozwyła nam się w trasie w foteliku i musieliśmy zjeżdżać na karmienie. Biedna nie lubi fotelika, ma skrepowane ruchy, poci się. W domu zabawa od nowa do po północy nie wiedziała co chce a mnie szlag już trafiał...

Dziś póki co jest małym zgonikiem zobaczymy jak dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A powiedz mi apropo tarasu od wschodu , czy salon tez masz od wschodu ? nie brakuje ci słońca w zimie..??
Pytam bo wlasnie wybraliśmy projekt domu a działka nie jest usytuowana dokładnie tak jak bym chciała. Bo ja chce słońce (bo mi go tu brakuje ) ale rzeczywiście w Polsce w lecie ludzie szukają cienia bo jest za gorąco ! Ale jak jest w zimie ?

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
No zabawa z pepkiem przednia była, ostatnio z mężem stwierdziliśmy, że już zapomnieliśmy że ma odpasc tylko taka jego uroda

Nie jesteś zła matka, bo inaczej ja też bym była ja się wkurzam jak on zaczyna wrzeszczec, no nie mam cierpliwości do czegoś takiego... Jak nie wrzeszczy to taki kochany, słodki czlowieczek, ale jak wrzeszczy i wrzeszczy to naprawdę się nieraz zastanawiam po co człowiek tak sobie życie skomplikowal. Wkurza mnie ta wieczna zgadywanka o co tym razem chodzi. Mam nadzieję, że to przejdzie w końcu, i mi i jemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez tego nie cierpię , do tego jak sie mały drze to córka tez sie drze zeby go przedrzeźniać ... wczoraj to juz mi w uszach dzwoniło !!

Cytat:
Napisane przez maltaa7 Pokaż wiadomość
U Nas tez wreszcie pępek odpadl. Po 2 miesiacach!! Dopiero po drugim podwiazaniu przez chirurga. Uff co za ulga


Moja mała totalnie zmienila sie przez ostatni tydzien. Usmiecha sie, zaczela sie interesowac zabawkami, piastki ciagle w buzi, wiecej sie rusza, nawet na brzuchu z dnia na dzien polubila leżeć. Co prawda skończyły sie dlugie drzemki w dzien, ale przynajmniej teraz polezy chetnie sama w wozku lub na macie. Normalnie inne dziecko

Ja tez nie czuje żadnej magi jeśli chodzi o kp. Podjęłam decyzje o przejsciu na mm. Moje dziecko wcale blogo sie nie usmiecha po kp. Może raz na 8 karmien pojawia sie ten usmiech. Po butelce jest duzo bardziej zadowolona.Pewnie do końca miesiaca przejdziemy calkowicie na mm.

Uwaga wczoraj zaliczyliśmy pierwszy wieczór bez kolki ) zasnela sama w łóżeczku... niech juz tak zostanie <błagam>. Dla rownowagi starszak zrobil wieczorem awanture stulecia. Tak dla rownowagi :P<co jest?>


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie moge sie doczekać ... wlasnie mi sie przypomniało ze jak córka miała tak 4-5 miesięcy to był super czas. Dzień wyglądał tak drzemka , jedzenie , zabawa na macie , w huśtawce albo patrzenie w ścianę i od nowa drzemka , jedzenie .... i tak dzień mijał a ja książki czytałam
U mnie tez nie ma uśmiechów znad cyca. Jak zje to zamiast sie ładnie uśmiechać i podziękować to sie drze ze juz nie chce
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 11:46   #4197
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ja odpalilam właśnie laktator po 3 latach przerwy i stwierdzam ze nadal tak samo tego nie cierpię 🙄 Sciagnelam 130ml bo taka mam butelkę - styknie na jedno karmienie? Kompletnie nie wiem ile ona zjada teraz 🙈 I lecę zaraz do lekarza.
Super wynik ja wczoraj chciałam ściągnąć na wyjście do kościoła i całe 30ml uciągnęłam


Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My weekend z cycem i zabawa z laktatorem, serio wyglądało na kryzys laktacyjny choć u nas czwarty tydzień leci, więc nie książkowe ale u nas chyba wszystko może być poprzesuwane skoro tak późno się urodził. W nocy już lepiej
Do tego przez noc pępek w końcu (!) mu odpadł jedna pediatra mówiła, że teoretycznie teraz położne nie zalecają spirytusu ale ze można by spróbować i od piątku faktycznie traktowalismy go spirytusem i poszło, może przypadek ale problem z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja położna kazała kupić gaziki nasączone spirytusem, potem od koleżanki się dowiedziałam, że u nich mówili, że absolutnie nie spirytus w każdym razie u nas raz dwa odpadł



Ja mam dziś tak wariacki dzień, że nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Dobrze, że chociaż mały śpi w chuście i nie wymyśla
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 11:55   #4198
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hi
Zazdroszczę pogody ! U nas niby słońce ale wieje - ten kraj mnie osłabia ... co ja robię tu ...

Po wieczorze gdzie nie chciał spać jak zjadł o 21:30 to obudził sie uwaga uwaga o 3:45!!! Cant believe !!! Pierwsza taka prZerwa nocna !! Oby tak dalej



A powiedz mi apropo tarasu od wschodu , czy salon tez masz od wschodu ? nie brakuje ci słońca w zimie..??
Pytam bo wlasnie wybraliśmy projekt domu a działka nie jest usytuowana dokładnie tak jak bym chciała. Bo ja chce słońce (bo mi go tu brakuje ) ale rzeczywiście w Polsce w lecie ludzie szukają cienia bo jest za gorąco ! Ale jak jest w zimie ?



Tez tego nie cierpię , do tego jak sie mały drze to córka tez sie drze zeby go przedrzeźniać ... wczoraj to juz mi w uszach dzwoniło !!


Nie moge sie doczekać ... wlasnie mi sie przypomniało ze jak córka miała tak 4-5 miesięcy to był super czas. Dzień wyglądał tak drzemka , jedzenie , zabawa na macie , w huśtawce albo patrzenie w ścianę i od nowa drzemka , jedzenie .... i tak dzień mijał a ja książki czytałam
U mnie tez nie ma uśmiechów znad cyca. Jak zje to zamiast sie ładnie uśmiechać i podziękować to sie drze ze juz nie chce
A w projekcie wszystkie okna z salonu beda na wschód?
My celowo wybraliśmy dzialke by bylo od zachodu salon z tarasem gdyz ciepłych/goracych mieaie y w oolsce jest max 3 a oozniej to sie szuka słońca a dwa to mam wysunięty okap dachu i teraz pergole plus w salonie i sypialni klimatyzacja i duzo ciepłej jest na górze bo od dachu niż w salonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 12:07   #4199
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
No właśnie miałam się tutaj pytać jaką polecacie czy jakiejś konkretnej firmy ;-)? Na co zwracać uwage przy zakupie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupilam jakas aeromoov i dopiero dzis wlozylam.

Uf to dobrze, ze nie tylko ja ubieram cienko dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 12:41   #4200
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Gdybyscie słyszały jaką z☠☠☠*kę dostałam od pediatry za ten pępek! Jak poszliśmy na wizytę patrożanową, to kazała smarować gencjaną, a że mi było szkoda ubrań, to smarowaliśmy spirytem. Zrównala mnie za to z ziemię, ale miała racje w sumie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.