Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-05, 07:38   #4261
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas po szczepieniu wszytsko okey i noc bardzo dobra z pobudka o 3 wstala na chwile o 6 pociumkala dla picia i spi dalej matka nawet chate zdarzyla ogarnąć.
Ja mam parasol pod kolor wozka czyli szary.
Stwierdzilam ze do spacerowki zaszaleje i kupie ta wysciolke w innym kolorze i sobie mufki na jesień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 07:46   #4262
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Dobry! U nas znów przespana noc bez pobudki na jedzenie
Muszę kupić parasolkę do6 wózka i zastanawiam sie, czy kupić pod kolor wózka czyli popielatą, czy zaszaleć z kolorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdro

Ja trochę wymiekam, nie wiem czy z tym dzieckiem jest coś nie tak czy co.. Od wczesnych godzin porannych typu 4 do popołudnia co chwilę mu coś nie pasuje, poplakuje, powrzaskuje, kręci się, mało śpi, ogólnie jest niespokojny. A ja tylko noszę, karmie, przebieram, próbuję coś popowiadac, pokazac, odłożyć w spokoju. A jemu cały czas nie pasuje, trochę wymiekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 07:58   #4263
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Zazdro

Ja trochę wymiekam, nie wiem czy z tym dzieckiem jest coś nie tak czy co.. Od wczesnych godzin porannych typu 4 do popołudnia co chwilę mu coś nie pasuje, poplakuje, powrzaskuje, kręci się, mało śpi, ogólnie jest niespokojny. A ja tylko noszę, karmie, przebieram, próbuję coś popowiadac, pokazac, odłożyć w spokoju. A jemu cały czas nie pasuje, trochę wymiekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też są takie dni, więc nie jest z Wami nic nie tak. Wczoraj prawie nie spał w dzień, marudzil na spacerze, biegiem do domu, bo zaczął płakać...Albo śpi 10 minut.

A! Prawdopodobnie załapiemy sie na becikowe, do przekroczenia progu zabrakło 2 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:34   #4264
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajecie wodę dzieciom?

Wiem ze jest zalecenie ze do pół roku tylko mleko ale właściwie dlaczego?

Pare z Was pisało o herbatkach i nie wiem czy tylko ja się tak cykam ze zwykła wodą teraz w ten upał wola duzo częściej, widzę ze chce jej się pic a nie jeść, nie chce na spacerze co chwile cyca wyciągać ale przede wszystkim nie chce przekarmic. Niby na samym cycu się nie da, ale ona już taki pączuś ze mam wątpliwości w czym ta woda może zaszkodzić?
Nie daje. Częściej karmie ale zjada mniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajecie wodę dzieciom?

Wiem ze jest zalecenie ze do pół roku tylko mleko ale właściwie dlaczego?

Pare z Was pisało o herbatkach i nie wiem czy tylko ja się tak cykam ze zwykła wodą teraz w ten upał wola duzo częściej, widzę ze chce jej się pic a nie jeść, nie chce na spacerze co chwile cyca wyciągać ale przede wszystkim nie chce przekarmic. Niby na samym cycu się nie da, ale ona już taki pączuś ze mam wątpliwości w czym ta woda może zaszkodzić?
Chodzi o układ pokarmowy. Jego dojrzewanie. https://dziecisawazne.pl/dlaczego-wa...cia-wczesniej/
Zalecenia się zmieniaja. Pewnie będą jesCze inne za 10 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Ja zdecydowanie rozdzielam.Nie wiem jaką takim maluszkom bo nie dawałam, ale jeśli butelkową to tylko źródlaną, nie mineralną. To tak już na przyszłość nawet info

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niektore źródła nie mają wysoka mineralizacje. Zaleca się nie więcej niż 500. Ale nie wiem jak z takim małym niemowlakiem jest. My wodę podawalismy od 6 miesiąca a za zaczela pić od 9. Nie wyschla i dała radę na samym mleku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Ja też dziś podałam wodę przegotowaną. Męczył siebie i mnie tym cycem bo jak mu podawałam to chyba robiło mu się za goraco, szarpał się przy ciąganiu jak nigdy. Jak mu podalam wodę to zaczął od zdziwienia, później się uśmiechnął, trochę pociągnął i jak zasną to śpi ponad godzinę.
Nie szczepię przeciw rota.
Maluszek już praktycznie nie ma krostek, ale skórę na ciele ma bardzo suchą.
Listopadowa - to Ty pisałas o Alantanie? Chyba dzięki niemu skóra na szyji wyglada lepiej. Kupiłam znowu te chusteczki water wipers i przecieram nimi szyję, zgięcia łokci i kolan kilka razy dziennie, szyję smaruję Alantanem i jakby widzę poprawę.
Ciesze sie że pomogła dla mnie najlepszy na wszystko i tani.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:48   #4265
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja się zgadzam ze wszystkim co tam piszą, ale to o jedzeniu, a w przypadku czystej wody nie ma przecież mowy o trawieniu, żuciu czy przyswajaniu składników odżywczych 🤔Raczej zostanę przy podawaniu, bo po wczorajszej próbie obie byłyśmy zadowolone oczywiscie małych ilości żeby i mleka wjeżdżało tyle, co trzeba.

Dobry. Upału ciąg dalszy, w końcu pogoda dla mnie 😍
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:07   #4266
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Coco u każdej dni nie odkladalnosci i marudzenia sa a dwa to twoj jest najmłodszy w stawce wiec to co ty przechodzisz my juz mamy czesto za sobą. I wiadomo ze kazda z nas dąży do bycia idealna matka żona i panis domu ale sa dni ze nic sie nie zrobi a sa dni ze wszystko i jeszcze czss zostanie. I gdzieś kiedyś czytałam ze dzieci zaczynają przesypiac noc jak mniej wiecej osiągną wahe 5kg
My juz spacerujemy i upal już duzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:19   #4267
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamy skierowanie do szpitala z młodszym. Antybiotyk nie zadziałał. Dostaliśmy sterydy do inhalacji i jak nie będzie lepiej to szpital. Starszy prawdopodobnie w domu do weekendu, od PN do żłobka. Nie wiem jak to ogarnę... Jestem przerażona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 10:09   #4268
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej
Wczoraj miałam usg piersi, wszystko Ok na szczęście. Okazało sie ze pod pacha mam mleczny kanalik który juz w ciąży pod wpływem hormonów sie uaktywnił i dlatego to miejsce było wrażliwe juz w ciąży a jak mleko zaczęło płynąc to sie wielka gula zrobiła. Jedno z głowy !

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Mamy skierowanie do szpitala z młodszym. Antybiotyk nie zadziałał. Dostaliśmy sterydy do inhalacji i jak nie będzie lepiej to szpital. Starszy prawdopodobnie w domu do weekendu, od PN do żłobka. Nie wiem jak to ogarnę... Jestem przerażona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O biedaczek ! Bądź dobrej myśli oby inhalator zadziałał i sie obyło bez szpitala . Kciuki
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:17   #4269
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jejku Mia 😔Kciuki żeby steryd zadziałał!

Ja skopałam ogródek 🌱Co będę po siłowniach latać jak mogę mieć 2w1 😬
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:26   #4270
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Mamy skierowanie do szpitala z młodszym. Antybiotyk nie zadziałał. Dostaliśmy sterydy do inhalacji i jak nie będzie lepiej to szpital. Starszy prawdopodobnie w domu do weekendu, od PN do żłobka. Nie wiem jak to ogarnę... Jestem przerażona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymaj się kochana! Będzie dobrze ☺
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Jejku Mia Kciuki żeby steryd zadziałał!

Ja skopałam ogródek Co będę po siłowniach latać jak mogę mieć 2w1
Spryciula Ale szacunek ludzi ulicy, w taki upał....

Ja lecę do fryzjera. Kupiłam sobie kolejną kieckę, ale nie czuję się w niczym dobrze, brzuch mam ciągle jak w 5 miesiacu

A! I chyba w sierpniu zrobimy chrzciny. Dostałam z jednej knajpy rozpiskę co i jak. Tak więc chcielismu podać obiad i potem kawa i tort. Msza o 18, więc chcemy załatwić część nieoficjalną przed kościołem. 85 zł za osobę, ale 2 kawalki miesa na łebka, to nie za mało?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Michacha1234
Czas edycji: 2019-06-05 o 10:31
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:40   #4271
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mia mam nadzieję ze inhalacje pomogą i obejdzie sie bez szpitala. Dużo zdrówka dla dzieciaczkow.
Michacha no jasne ze 2 kawalki na glowe wystarcza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 11:20   #4272
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Mia mam nadzieję ze inhalacje pomogą i obejdzie sie bez szpitala. Dużo zdrówka dla dzieciaczkow.
Michacha no jasne ze 2 kawalki na glowe wystarcza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz....ostatnio wyszłam z chrzcin głodna Ale to bylam jeszcze wtedy w ciąży, więc może dlatego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 11:35   #4273
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Właściwie u nas w knajpach najczesciej jest 1.5 kawalka na osobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 11:47   #4274
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Mamy skierowanie do szpitala z młodszym. Antybiotyk nie zadziałał. Dostaliśmy sterydy do inhalacji i jak nie będzie lepiej to szpital. Starszy prawdopodobnie w domu do weekendu, od PN do żłobka. Nie wiem jak to ogarnę... Jestem przerażona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki, zeby inhalacje pomogly!!!
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Zazdro

Ja trochę wymiekam, nie wiem czy z tym dzieckiem jest coś nie tak czy co.. Od wczesnych godzin porannych typu 4 do popołudnia co chwilę mu coś nie pasuje, poplakuje, powrzaskuje, kręci się, mało śpi, ogólnie jest niespokojny. A ja tylko noszę, karmie, przebieram, próbuję coś popowiadac, pokazac, odłożyć w spokoju. A jemu cały czas nie pasuje, trochę wymiekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tylko u Was tak jest
U nas tez dzis dzien marudy i nie wiem z jakiego powodu. Tylko w chuscie ok, na rehabilitacji placz prawie non stop. To normalka jest na poczatku... Czekam kiedy nam sie jakies pory snu ustabilizuja bo na razie to roz☠☠☠☠ziel w tym temacie mamy. Poza tym rytm jako tako mamy opanowany.

W dzien chyba za duzo bodzcow jest dla Leo bo nie moze zasnac. Wieczorem po kapieli i jedzeniu, odkladam go do lozeczka, leży i sam zasypia. W nocy po karmieniu to samo, zje i zasypia, ale w dzien to jakas masakra...

Glowa mi peka juz, w dodatku niedobrze mi sie zrobilo. Zjem chyba pierogi z owocami bo tesciowa zrobila tego duzo i w zamrażarce siedza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

U nas 2 kawalki miesa na glowe zazwyczaj sa ale ja dopiero po polowie czerwca bede do kobiety dzwonic bo chrzciny mamy 7.07

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 12:33   #4275
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość

Czyżbyś nie miała co na siebie włożyć ??
Otóż to!!!

Matka dziś uderza na brwi już żyją własnym życiem jak w sobotę na tym weselu będzie taki upał, to ja wysiadam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:32   #4276
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
U nas po szczepieniu wszytsko okey i noc bardzo dobra z pobudka o 3 wstala na chwile o 6 pociumkala dla picia i spi dalej matka nawet chate zdarzyla ogarnąć.
Ja mam parasol pod kolor wozka czyli szary.
Stwierdzilam ze do spacerowki zaszaleje i kupie ta wysciolke w innym kolorze i sobie mufki na jesień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przypomnisz na co szczepilas? Super, że dobrze zniosła malutka

Oj z mufkami i wyściółką też chcę zaszaleć
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Zazdro

Ja trochę wymiekam, nie wiem czy z tym dzieckiem jest coś nie tak czy co.. Od wczesnych godzin porannych typu 4 do popołudnia co chwilę mu coś nie pasuje, poplakuje, powrzaskuje, kręci się, mało śpi, ogólnie jest niespokojny. A ja tylko noszę, karmie, przebieram, próbuję coś popowiadac, pokazac, odłożyć w spokoju. A jemu cały czas nie pasuje, trochę wymiekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet cycek go nie uspokaja?

Raczej wszystko z Olim jest ok bo moja też tak ma. Pocieszam się, że kiedyś minie - ja swojej daje czas do 3 mż

M. ma podobne aktywności dziś obudziła się po 5. Zjadla, zmiana pampka i się zaczyna zabawa bo heheszkuje a ja bym chciała jeszcze pospać. Humor ma wtedy wspanialy. Pobawi sie trochę i zaczyna marudzenie, nie wie czego chce. Jakos sie nam udaje na raty przespac jeszcze chwile. Pozniej drzemki w ciagu dnia są krótkie - często się z nich wybudza za szybko. Dzis spala od 11 przez 30 minut, a później 1.5h przy dźwięku suszarki (serio takich drzemek mamy bardzo malo). Dopiero od 19/20 włącza tryb nocny i jest w stanie przespać 3h ciagiem. W dzien mam wrazenie, że tylko by przy cycku byla.

Wczoraj mi zasnela po 20, obudziła sie po północy, po 3 i po 5. I wtedy bardzo efektywnie je i bardzo ladnie zasypia dalej.
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
U nas też są takie dni, więc nie jest z Wami nic nie tak. Wczoraj prawie nie spał w dzień, marudzil na spacerze, biegiem do domu, bo zaczął płakać...Albo śpi 10 minut.

A! Prawdopodobnie załapiemy sie na becikowe, do przekroczenia progu zabrakło 2 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że w tą stronę to 2 zł będzie na waciki
Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Coco u każdej dni nie odkladalnosci i marudzenia sa a dwa to twoj jest najmłodszy w stawce wiec to co ty przechodzisz my juz mamy czesto za sobą. I wiadomo ze kazda z nas dąży do bycia idealna matka żona i panis domu ale sa dni ze nic sie nie zrobi a sa dni ze wszystko i jeszcze czss zostanie. I gdzieś kiedyś czytałam ze dzieci zaczynają przesypiac noc jak mniej wiecej osiągną wahe 5kg
My juz spacerujemy i upal już duzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie ja już z tym nie walczę. Co zrobię to zrobię. Reszta poczeka na tż albo na lepsze dni ☺
Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Mamy skierowanie do szpitala z młodszym. Antybiotyk nie zadziałał. Dostaliśmy sterydy do inhalacji i jak nie będzie lepiej to szpital. Starszy prawdopodobnie w domu do weekendu, od PN do żłobka. Nie wiem jak to ogarnę... Jestem przerażona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej trzymam kciuki żeby obeszło sie bez szpitala...
Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej
Wczoraj miałam usg piersi, wszystko Ok na szczęście. Okazało sie ze pod pacha mam mleczny kanalik który juz w ciąży pod wpływem hormonów sie uaktywnił i dlatego to miejsce było wrażliwe juz w ciąży a jak mleko zaczęło płynąc to sie wielka gula zrobiła. Jedno z głowy !



O biedaczek ! Bądź dobrej myśli oby inhalator zadziałał i sie obyło bez szpitala . Kciuki
Ufff kamień z serca ☺!
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Trzymaj się kochana! Będzie dobrze ☺Spryciula Ale szacunek ludzi ulicy, w taki upał....

Ja lecę do fryzjera. Kupiłam sobie kolejną kieckę, ale nie czuję się w niczym dobrze, brzuch mam ciągle jak w 5 miesiacu

A! I chyba w sierpniu zrobimy chrzciny. Dostałam z jednej knajpy rozpiskę co i jak. Tak więc chcielismu podać obiad i potem kawa i tort. Msza o 18, więc chcemy załatwić część nieoficjalną przed kościołem. 85 zł za osobę, ale 2 kawalki miesa na łebka, to nie za mało?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się zastanawiamy nad chrzcinami w sierpniu. Na spokojnie. Musimy sie zmobilizowa i podejsc do ksiedza o wolne soboty na chrzciny, a pozniej zorientowac sie o sale i catering.

Mięsa nie braknie, spokojnie ! Poza tym moze wtedy beda upaly i nie bedzie sie tak chcialo jesc ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:37   #4277
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Przypomnisz na co szczepilas? Super, że dobrze zniosła malutka

Oj z mufkami i wyściółką też chcę zaszalećNawet cycek go nie uspokaja?

Raczej wszystko z Olim jest ok bo moja też tak ma. Pocieszam się, że kiedyś minie - ja swojej daje czas do 3 mż

M. ma podobne aktywności dziś obudziła się po 5. Zjadla, zmiana pampka i się zaczyna zabawa bo heheszkuje a ja bym chciała jeszcze pospać. Humor ma wtedy wspanialy. Pobawi sie trochę i zaczyna marudzenie, nie wie czego chce. Jakos sie nam udaje na raty przespac jeszcze chwile. Pozniej drzemki w ciagu dnia są krótkie - często się z nich wybudza za szybko. Dzis spala od 11 przez 30 minut, a później 1.5h przy dźwięku suszarki (serio takich drzemek mamy bardzo malo). Dopiero od 19/20 włącza tryb nocny i jest w stanie przespać 3h ciagiem. W dzien mam wrazenie, że tylko by przy cycku byla.

Wczoraj mi zasnela po 20, obudziła sie po północy, po 3 i po 5. I wtedy bardzo efektywnie je i bardzo ladnie zasypia dalej. Dobrze, że w tą stronę to 2 zł będzie na wacikiDokładnie ja już z tym nie walczę. Co zrobię to zrobię. Reszta poczeka na tż albo na lepsze dni ☺Ojej trzymam kciuki żeby obeszło sie bez szpitala...Ufff kamień z serca ☺!Też się zastanawiamy nad chrzcinami w sierpniu. Na spokojnie. Musimy sie zmobilizowa i podejsc do ksiedza o wolne soboty na chrzciny, a pozniej zorientowac sie o sale i catering.

Mięsa nie braknie, spokojnie ! Poza tym moze wtedy beda upaly i nie bedzie sie tak chcialo jesc ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczeoioam 5w1 zoltaczka i pneumokoki na rota sie nie decydujemy.
My olanujemy chrzciny 21.07 i tez licze ze bedzie ciepło to wystarczy im lemoniada i lody

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:51   #4278
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Otóż to!!!

Matka dziś uderza na brwi już żyją własnym życiem jak w sobotę na tym weselu będzie taki upał, to ja wysiadam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ej chyba klima bedzir na sali??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 14:29   #4279
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Mamy skierowanie do szpitala z młodszym. Antybiotyk nie zadziałał. Dostaliśmy sterydy do inhalacji i jak nie będzie lepiej to szpital. Starszy prawdopodobnie w domu do weekendu, od PN do żłobka. Nie wiem jak to ogarnę... Jestem przerażona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia kciuki aby Was szpital ominąła...




Moja mała też chora , katar i kaszel mokry, wczoraj lekarz pojedyncze szmery słyszał w płucach ale że ona bardzo charczała od kataru to mówił, że prawdopodobnie od tego je słyszał. Dał nam nebudose do inhalacji i jutro idziemy do kontroli więc proszę o kciuki . Ja też idę się zbadać bo jestem chora już 2 tyg, mam ropne, zółte gile plus kaszel. Starsza niby od niedzieli na antbiotyku ale dalej ma gorączkę co jakiś czas. ☠☠☠☠☠☠☠ca dostanę niedługo... 3 noce z rzędu ledwo śpię bo albo mała kaszle i się zrywam zobaczyć czy wszystko dobrze, albo dużej sprawdzam temperaturę, albo coś chce. Wczoraj mała zrobiła mi taką jazdę wieczorem że ☠☠☠☠owałam aż 2,5 godz leżała na cycu a i tak było jej mało... mąż wrócił o 23 do domu i ją przejął bo myślałam że zostawię ją w pokoju i wyjde z domu- dziś mi głupio za takie myśli ale wczoraj naprawdę tragedia była
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 15:14   #4280
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Trzymaj się kochana! Będzie dobrze Spryciula Ale szacunek ludzi ulicy, w taki upał....

Ja lecę do fryzjera. Kupiłam sobie kolejną kieckę, ale nie czuję się w niczym dobrze, brzuch mam ciągle jak w 5 miesiacu

A! I chyba w sierpniu zrobimy chrzciny. Dostałam z jednej knajpy rozpiskę co i jak. Tak więc chcielismu podać obiad i potem kawa i tort. Msza o 18, więc chcemy załatwić część nieoficjalną przed kościołem. 85 zł za osobę, ale 2 kawalki miesa na łebka, to nie za mało?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze to u nas msza o 17 tej, zanim dotrzemy do lokalu to będzie pewnie 18.30, menu jakieś takie wypasione i dość drogo uważam, 140zł za osobę plus tort jak się chce to dodatkowy koszt, 3dania gorące co uważam jest za dużo kto to zje, co innego gdyby chrzest był np przed południem, wtedy można dłużej posiedzieć, musimy porozmawiać jeszcze z menadżerem i ciute zmienić (o ile będzie można)

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 15:45   #4281
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Przypomnisz na co szczepilas? Super, że dobrze zniosła malutka

Oj z mufkami i wyściółką też chcę zaszalećNawet cycek go nie uspokaja?

Raczej wszystko z Olim jest ok bo moja też tak ma. Pocieszam się, że kiedyś minie - ja swojej daje czas do 3 mż

M. ma podobne aktywności dziś obudziła się po 5. Zjadla, zmiana pampka i się zaczyna zabawa bo heheszkuje a ja bym chciała jeszcze pospać. Humor ma wtedy wspanialy. Pobawi sie trochę i zaczyna marudzenie, nie wie czego chce. Jakos sie nam udaje na raty przespac jeszcze chwile. Pozniej drzemki w ciagu dnia są krótkie - często się z nich wybudza za szybko. Dzis spala od 11 przez 30 minut, a później 1.5h przy dźwięku suszarki (serio takich drzemek mamy bardzo malo). Dopiero od 19/20 włącza tryb nocny i jest w stanie przespać 3h ciagiem. W dzien mam wrazenie, że tylko by przy cycku byla.

Wczoraj mi zasnela po 20, obudziła sie po północy, po 3 i po 5. I wtedy bardzo efektywnie je i bardzo ladnie zasypia dalej. Dobrze, że w tą stronę to 2 zł będzie na wacikiDokładnie ja już z tym nie walczę. Co zrobię to zrobię. Reszta poczeka na tż albo na lepsze dni ☺Ojej trzymam kciuki żeby obeszło sie bez szpitala...Ufff kamień z serca ☺!Też się zastanawiamy nad chrzcinami w sierpniu. Na spokojnie. Musimy sie zmobilizowa i podejsc do ksiedza o wolne soboty na chrzciny, a pozniej zorientowac sie o sale i catering.

Mięsa nie braknie, spokojnie ! Poza tym moze wtedy beda upaly i nie bedzie sie tak chcialo jesc ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Kciuki, zeby inhalacje pomogly!!!Nie tylko u Was tak jest
U nas tez dzis dzien marudy i nie wiem z jakiego powodu. Tylko w chuscie ok, na rehabilitacji placz prawie non stop. To normalka jest na poczatku... Czekam kiedy nam sie jakies pory snu ustabilizuja bo na razie to rozziel w tym temacie mamy. Poza tym rytm jako tako mamy opanowany.

W dzien chyba za duzo bodzcow jest dla Leo bo nie moze zasnac. Wieczorem po kapieli i jedzeniu, odkladam go do lozeczka, leży i sam zasypia. W nocy po karmieniu to samo, zje i zasypia, ale w dzien to jakas masakra...

Glowa mi peka juz, w dodatku niedobrze mi sie zrobilo. Zjem chyba pierogi z owocami bo tesciowa zrobila tego duzo i w zamrażarce siedza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

U nas 2 kawalki miesa na glowe zazwyczaj sa ale ja dopiero po polowie czerwca bede do kobiety dzwonic bo chrzciny mamy 7.07

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie a on w nocy niezbyt zasypia po jedzeniu tylko jest jazda, marudzenie, wiercenie się, stekanie, wypluwanie smoczka, więc rano ja już na starcie jestem zwlokami a dopiero dzień się zaczyna.. Dziś tż go przejął koło 5 i mi głupio bo wstaje po 6 do pracy
Ja mogę bez problemu karmić go co 3h w nocy, ale niech on śpi między tymi karmieniami.
Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Kurcze to u nas msza o 17 tej, zanim dotrzemy do lokalu to będzie pewnie 18.30, menu jakieś takie wypasione i dość drogo uważam, 140zł za osobę plus tort jak się chce to dodatkowy koszt, 3dania gorące co uważam jest za dużo kto to zje, co innego gdyby chrzest był np przed południem, wtedy można dłużej posiedzieć, musimy porozmawiać jeszcze z menadżerem i ciute zmienić (o ile będzie można)

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Toż to brzmi prawie jak wesele

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-06-05 o 15:48
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 16:51   #4282
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Lovelly no pewnie ze za dużo, program prawie jak na wesele a zakładam ze nie będzie całonocnych tańców zeby to wszystko spalić Jedna kolacja na ciepło, potem tort i przekąski słodkie i słone, i starczy.
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 17:16   #4283
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Mia kciuki aby Was szpital ominąła...




Moja mała też chora , katar i kaszel mokry, wczoraj lekarz pojedyncze szmery słyszał w płucach ale że ona bardzo charczała od kataru to mówił, że prawdopodobnie od tego je słyszał. Dał nam nebudose do inhalacji i jutro idziemy do kontroli więc proszę o kciuki . Ja też idę się zbadać bo jestem chora już 2 tyg, mam ropne, zółte gile plus kaszel. Starsza niby od niedzieli na antbiotyku ale dalej ma gorączkę co jakiś czas. ca dostanę niedługo... 3 noce z rzędu ledwo śpię bo albo mała kaszle i się zrywam zobaczyć czy wszystko dobrze, albo dużej sprawdzam temperaturę, albo coś chce. Wczoraj mała zrobiła mi taką jazdę wieczorem że owałam aż 2,5 godz leżała na cycu a i tak było jej mało... mąż wrócił o 23 do domu i ją przejął bo myślałam że zostawię ją w pokoju i wyjde z domu- dziś mi głupio za takie myśli ale wczoraj naprawdę tragedia była
Dorka, ja wiem co to jazda z jedną a też już miałam straszne myśli a Tu jeszcze masz dwie w komplecie, w dodatku chore
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
No właśnie a on w nocy niezbyt zasypia po jedzeniu tylko jest jazda, marudzenie, wiercenie się, stekanie, wypluwanie smoczka, więc rano ja już na starcie jestem zwlokami a dopiero dzień się zaczyna.. Dziś tż go przejął koło 5 i mi głupio bo wstaje po 6 do pracy
Ja mogę bez problemu karmić go co 3h w nocy, ale niech on śpi między tymi karmieniami. Toż to brzmi prawie jak wesele

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile Ci śpi w ciągu dnia? Moja w dzień nie śpi to w nocy padnięta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 17:48   #4284
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Dorka, ja wiem co to jazda z jedną a też już miałam straszne myśli a Tu jeszcze masz dwie w komplecie, w dodatku chore A ile Ci śpi w ciągu dnia? Moja w dzień nie śpi to w nocy padnięta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocno spi myślę że z 1.5h w czasie spaceru i popołudniu/wieczorem jeszcze drugie tyle czasem się uda. A tak to raczej kilku minutowe drzemki jeśli nie na rękach..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 18:32   #4285
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Lovelly no jasne ze za duzo jedzenia przeciez ile posiedzicie zeby az tyoe zjesc.
Coco to faktycznie trochę malo spi twardy zawodnik to moja w takim razie spi bardzo dużo ale mam nadzieję ze u was to chwilowe i zacznie spać wiecej a nie macie skoku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 18:38   #4286
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Mocno spi myślę że z 1.5h w czasie spaceru i popołudniu/wieczorem jeszcze drugie tyle czasem się uda. A tak to raczej kilku minutowe drzemki jeśli nie na rękach..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To podobnie jak u mnie, ale żeby w nocy nie był przez to zmęczony? Rzeczywiście twardy zawodnik na pewno taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie, musicie to przetrwać. Na pocieszenie dodam, że dzisiaj udało mi się dłużej zająć zagadywaniem, uśmiechaniem, te maluchy zmieniają się z dnia na dzień. Jeszcze chwila a obie będziemy się cieszyć kilkoma chociaż godzinnymi drzemkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 18:43   #4287
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

DORKA zdrowka dla Was!!
Co do takich mysli to kazda mama pewnie raz od czasu takie miewa wiec nie ma sie co obwiniac...

LOVELLY to Wy wesele robicie? mega duzo zarcia. My mamy o 11 chrzciny wiec przewiduje obiad o 13, zimna plyta i jedno cieple jeszcze.

COCO to faktycznie malo spi ale co zrobic... Najgorsze sa poerwsze 3 miesiace, a potem juz jest lepiej


Poszlismy dzis po Igora do pkola i w drodze powrotnej doslownie lunęło na nas. Szybko tylko Leo przykrylismy folia p/deszczowa i maz z nim szedl, a ja pobieglam z Igorem szybciej i zatrzymalismy sie w szkole. Prawie wpadlismy pod daszek, a tu do tego deszczu gradem zaczelo walic wiec maz doszedl juz caly mokry i zbity gradem... A Leo? Nawet sie nie zorientowal, ze cos bylo na rzeczy... Przespal cala akcje i spal jeszcze do 18...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:36   #4288
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Też liczę, że to chwilowe. Najgorsze jednak są dla mnie te godziny wczesnoporanne, nie wiem co się wtedy dzieje wokół mnie, może mogłabym coś więcej zrobić ale nie ogarniam

Ofelka co do skoku to ja już sama nie wiem.

Wyszedł mu chyba ten trądzik niemowlęcy. Wiem, że coś pisalyscie kiedyś na ten temat. Coś z tym się robi, smarujecie czymś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:37   #4289
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Też liczę, że to chwilowe. Najgorsze jednak są dla mnie te godziny wczesnoporanne, nie wiem co się wtedy dzieje wokół mnie, może mogłabym coś więcej zrobić ale nie ogarniam

Ofelka co do skoku to ja już sama nie wiem.

Wyszedł mu chyba ten trądzik niemowlęcy. Wiem, że coś pisalyscie kiedyś na ten temat. Coś z tym się robi, smarujecie czymś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nic z tym nie robilam. Samo zeszlo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:43   #4290
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja z jakimkolwiek krostkami nic nie robię samo schodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Mamaszkrabka tez sporo planujecie tego jedzenia
My mamy msze o 11 wiec pewnie kolo 13 obiad potem deser i tort i ewentualnie kilka rzeczy w formie zimnej plyty i spadac do domu a i tak ceny jakbym wesele robiła. Dzis za obiad lody kawalek ciasta na glowe i napoje zaśpiewali mi 120 zl z zimna plyta 145zl i to cena bez tortu. A pidajecie alkohol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.