Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-25, 22:33   #4591
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej
Wróciłam z zakupow . Byłam w zarze na wyprzedaży , kupiłam sukienkę i spodenki w sumie tylko. Nie moge patrzec na siebie w lustrze, takie mam ciało rozmemłane, nie podobam sie sobie !!

Głowa mnie boli , mały dostał katar męczył sie w nocy. Akurat jak mamy iść na szczepienie w czwartek!
Caly czas pod górkę przed tymi naszymi wakacjami ....bo teraz go nie zaszczepie bo przeziębiony a potem lecimy! Chyba to odwleke w czasie ... czy cos sie stanie jak zasZczepie go po 4 miesiącu pierwszy raz ? Robił tak ktoś ?



Bo ja nie facebookowa !!



Ja ostatnio oglądałam serial hiszpański i chciałabym hiszpanskiego sie nauczyć
A tak w ogole to jesCze polskiego !!! Ja wiem ze to głupie ale mam braki , jak chce cos powiedzieć to pierwsze mi sie po ang nasuwa a po polsku szukam w głowie !!!
Mamaszkrabka możesz popisać po angielsku ze mna hehe
Też mamy odroczone szczepienie z uwagi na katar, pediatra powiedziała, że 3 tygodnie odkladamy. Teoretycznie więc powinno być w tym tygodniu, ale nikt się nie odzywa z przychodni.Mieli dzwonić, ale mi się nie spieszy...
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Mamaszkrabka to sobie wyobraź, co ja mam po 3 latach w domu Czasem mi naprawdę głupio jak "dorośli rozmawiają" - ten dostał fajny rozwijający projekt, tamten awansował, a ja czym mogę błysnąć? Odkryciem, ze lupilu są lepsze niż dady?

My tez jeszcze bez szczepień, mi się nie spieszy
Śmiej się, śmiej. To wiedza tajemna, które pieluchy są dobre. Mi zajęło 4 tygodnie nim to okryłam U nas zdecydowanie Dada
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My mieliśmy dziś się szczepic ale przesunelismy o tydzień przez ta sytuacje z krwią i szpitalem. Już stresowala się że odwlekam o tydzień, ale jak was czytam to luzik

Dziś dzień nr 4 na diecie, już krwi prawie nie ma w kupce, czyżby już na stałe przechodziło? Cały czas nie wiem w sumie czemu u nas ta alergia się pojawiła nie mamy ani jednego czynnika, które niby zwiększają prawdopobienstwo, chyba poprostu pech. Ta dieta to chyba będzie kropka nad i do zakończenia kp u mnie, ale jeszcze chce trochę tygodni wytrzymać, żeby mały jak najwięcej był na moim mleku i żeby potwierdzić alergie.

Faktycznie coraz mniej tu się dzieje. Trochę szkoda bo na fb często gubię wątki, a tu jak nadrabiam to idę po kolei, więc wsyztsko czytam ale wiadomo na fb swoboda jest



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jejku, ta dieta to jakiś koszmar! Co tu jeść? I jak trzeba uważać
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, to posiew więc niby może trwać. Chociaż jak tak długo to może coś tam jednak hoduja i będzie dodatni? No nic jutro zadzwonię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawa jestem, co wyjdzie. Niepodobno, że wyjdzie dodatni, skoro wcześniej wyszedł ujemny....Daj znać jak się dowiesz czegoś ☺
Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Super pomysł z tymi postami. My na tej grupie drugiej robimy tak że codziennie ktoś zakłada post i nazywa go data i dniem tygodnia i jak np nie mam czasu jakiegoś dnia nadrobić to wchodzę w konkretny dzień. Jak coś założę jutro taki post na próbę bo póki co też się gubię i nie wiem co czytałam a co nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się gubię, niby wyskakują powiadomienia, ale nie zmienia to faktu, że i tak trzeba szukać co kto napisał...
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja kupuje jak już to poradniki albo książki o gotowaniu a tak czytałam na kindlu. Ale oostatni rok co go naładuje to nim się wezmę za czytania to bateria już siada ja za dnia ma praktycznie godzine luzna kiedy starsza śpi. Ale często w tym czasie malutka się zajmuje. Albo lecę do domu coś robić. Mogłabym czytać wieczorem ale wolę po leniuchować z tz gdzie tego czasu i tak mamy za mało. Tęsknię trochę za takim wolnym czasem. Kiedy nigdzie się nie spieszyłam. Mogłam spokojnie usiąść nie martwiąc się o nikogo. Nie zastanawiając się co zrobić dziecku do jedzenia, czy jaki zrobić obiad na jutro. Co mam chwile to i tak z zegarkiem na ręku. Bo tego czasu jest jak lekarstwo. Teraz prąd siadł. Mała śpi o 19. Starsza usypia z tatą a ja siedzę z piwem. Ja nawet już nie mialabym siły czytać. Myślę ostatnio o czytaniu. Ciężko zacząć ale jak się wkręcę to pewnie będę każda wolna chwile wykorzystywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba tylko ja jestem taka niezorganizowana, że nie mam na nic czasu. Cały dzień z małym, który praktycznie w dzień nie śpi, a jak straci mnie z pola widzenia to marudzi. Jak wraca tż o 18-19 to dopiero mam czas na zakupy/ogarnięcie czegokolwiek, a potem przychodzi 20/21 kąpanie, usypianie i padam na gębę o 23.
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
My nadal do fizjo chodzimy bo szyja slaba i to napiecie jest ale efekty widze.
Przepuklina sie wchonela pieknie

A co u starszej zdiagnozowala?

Ty kp i juz okres bys dostala? Myslalam, ze dopiero po skonczeniu kp przychodzi.

Ja malo co odciagam juz. 2x 120 na dobe tylko. Chyba do kapieli mozna dodawac i chyba Hafija pisala o paru innych opcjach. Szkoda wylewac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę, ja jeszcze walczę co 3-4 godziny zazwyczaj, ale najchętniej bym to rzuciła w diabły
Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Możesz napisać jak te nerwy przy cycku wyglądają u was ?! Bo ja juz mam dość - mały zaczyna jeść i po chwili odrywa sie i drze sie strasznie ze cieżko go uspokoić i znowu powtórka i znowu . Tragedia !! W nocy tak nie robi tylko w dzień ! Mam juz dość .... gdzie te uśmiechy znad cyca ???

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------



Ooo u was tez akcje ?
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Idealnie opisalas jak to teraz u nas wygląda! Miedzy innymi dlatego to kp coraz bardziej męczące się robi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo jest przy karmieniu butlą ostatnio. Czasami się tak wygina, że nie mogę nad nim zapanować. Nie wiem czy brzuch czy o co chodzi...Zrobi dwa lyki i się wyrywa, po chwili znowu to samo. Wczoraj tłumaczyłam to brakiem kupy, ale dzis kupa była i nadal to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 23:17   #4592
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Ja jak mam karmić to jestem chora!! I poważnie jak to sie nie skończy po 3 miesiącu to kończę przygodę z kp. Ja sie denerwuje , mały cały upocony od placzu ...
Jeszcze w tej rozworce na nóżki niewygodnie go trzymać. Tez powoli wysiadam ... u nas to jakos z 3 tyg trwa
Ja jeszcze bo słyszę w trakcie jego jedzenia ze mu zaburczy w brzuszku i za chwile sie drze. Tak jakby go zabolało , moze powietrze łapie i dlatego... zaczęłam znowu mu dawać espumisan.
Listopadowa U nas żaden lekarz nie wskazał na problemy z napięciem ...
Moja łyka powietrze. I moim zdaniem stąd ten w☠☠☠☠. Bo beknie i dalej je. Ale czasami nie chce jeść a ja się chyba jej trochę narzucam ale skąd mam wiedzieć kiedy jest głodna, jak nie wie nawet czy się najadla bo się wkurza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Też mamy odroczone szczepienie z uwagi na katar, pediatra powiedziała, że 3 tygodnie odkladamy. Teoretycznie więc powinno być w tym tygodniu, ale nikt się nie odzywa z przychodni.Mieli dzwonić, ale mi się nie spieszy...Śmiej się, śmiej. To wiedza tajemna, które pieluchy są dobre. Mi zajęło 4 tygodnie nim to okryłam U nas zdecydowanie Dada Jejku, ta dieta to jakiś koszmar! Co tu jeść? I jak trzeba uważać Ciekawa jestem, co wyjdzie. Niepodobno, że wyjdzie dodatni, skoro wcześniej wyszedł ujemny....Daj znać jak się dowiesz czegoś ☺Ja też się gubię, niby wyskakują powiadomienia, ale nie zmienia to faktu, że i tak trzeba szukać co kto napisał...To chyba tylko ja jestem taka niezorganizowana, że nie mam na nic czasu. Cały dzień z małym, który praktycznie w dzień nie śpi, a jak straci mnie z pola widzenia to marudzi. Jak wraca tż o 18-19 to dopiero mam czas na zakupy/ogarnięcie czegokolwiek, a potem przychodzi 20/21 kąpanie, usypianie i padam na gębę o 23.Zazdroszczę, ja jeszcze walczę co 3-4 godziny zazwyczaj, ale najchętniej bym to rzuciła w diabły U mnie to samo jest przy karmieniu butlą ostatnio. Czasami się tak wygina, że nie mogę nad nim zapanować. Nie wiem czy brzuch czy o co chodzi...Zrobi dwa lyki i się wyrywa, po chwili znowu to samo. Wczoraj tłumaczyłam to brakiem kupy, ale dzis kupa była i nadal to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przejmuj się. Rozumiem.. Miałam podobnie ze starszą... Żeby spala musiałam ja bujać. Albo spać z nią. Ja wykorzystałam ten czas na odpoczynek i czytanie książek. W końcu się poddałam i oddałam się temu córka szczęśliwa a na resztę przyszedł czas później. Dzieci nie są takie zawsze. Szybko wyrastają i jeszcze będziemy tęsknić za tymi chwilami kiedy mogliśmy je takie małe tulic i nosić ☺ a teraz jako tako daje radę bo babcia nam pomaga ☺ byłabym w czarnej doopie gdyby nie ona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 10:35   #4593
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Moja łyka powietrze. I moim zdaniem stąd ten w☠☠☠☠. Bo beknie i dalej je. Ale czasami nie chce jeść a ja się chyba jej trochę narzucam ale skąd mam wiedzieć kiedy jest głodna, jak nie wie nawet czy się najadla bo się wkurza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:53 ----------

Nie przejmuj się. Rozumiem.. Miałam podobnie ze starszą... Żeby spala musiałam ja bujać. Albo spać z nią. Ja wykorzystałam ten czas na odpoczynek i czytanie książek. W końcu się poddałam i oddałam się temu córka szczęśliwa a na resztę przyszedł czas później. Dzieci nie są takie zawsze. Szybko wyrastają i jeszcze będziemy tęsknić za tymi chwilami kiedy mogliśmy je takie małe tulic i nosić  a teraz jako tako daje radę bo babcia nam pomaga  byłabym w czarnej doopie gdyby nie ona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam identycznie . Jak zapłacze wciskam mu cyca a on sie jeszcze bardziej złości bo nie chce. Ale ja mysle ze on głodny bo jaknplacze przy jedzeniu to nie najedzony.
Minęło 2 miesiące a ja dalej nie potrafię rozpoznać co on chce. On nie ma rożnych rodzajów płaczu - on na wszystko krzyczy jakby był koniec świata

Jak sie urodziła Lily to wkurzało mnie to ze nie da rady jej odłożyć, zamiast leżeć z nia i mieć wszystko gdzies . Żałuje tego bo ten czas szybko minął !!
Teraz jak Franek na mnie śpi to sie nie ruszam i ciesze chwila. Jak widać rożnych rzeczy trzeba sie nauczyć !
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 11:07   #4594
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Przy starszej po 4 miesiącach dostałam okres przy KP może przyjść różnie ale najczęściej dziewczyny długo czekaja...
Starsza koslawi trochę stopy. I ma napięte mięśnie w udach. Tak samo jak mautka. No i siad do poprawy. Mamy masować te uda i pilnować siadu i ćwiczyć z nią. Jeszcze wyszło że prawdopodobnie nogę ma krótsza ale okaże się jak wyeliminujemy te napięcia. Bo może być tak że przez napięcie tak jest. Ale te stopy mnie martwia. Musimy buty wszystkie zmienić. Widziałam już że coś krzywo jest jedna nóżką ale obie źle stawia. Dobrze że zapisałam ja też na te wizytę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Ja też mało mleka odciągam już. I u nas są nerwy i szarpanie przy cycku dalej. Wczoraj dałam butle i spokojnie jadła jak ona się tak szarpie to nie wiem czy nie chce jeść, czy coś innego jej dolega i nie wiem kiedy jest najedzona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ah to calkiem szybko jak na kp.

Ja czekam.. owulke na pewno mialam jakis czas temu.

U nas Igor tez koslawi do srodka ale mi rehabilitantka powoedziala, ze wystarcza wkladki do butow. Fakt, ze kosztuja takie specjalne 300 zl ale jak sie zaniedbalo to od poczatku (gdybym wiedziala, ze slabe miesnie brzucha jak byl niemowlakiem spowoduja takie problemy teraz to bym jezdzila z nim na rehabilitacje ale nikt mi nie powiedzial :/) to teraz trzeba to prostowac.

Lepiej teraz dzialac niz, zeby w wieku dojrzewania doszly wieksze problemy jak beda rosnac.
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Dlatego jeśli chodzi o fb to ja jestem najbardziej za czatem grupowym. Tak jak to działa na mojej drugiej grupie. Wtedy jest wszystko liniowo jedno pod drugim jak tutaj i można nadrabiać od kiedy się chce. A w wątkach sa rozgałęzienia do których trzeba wracać i rozwijać znowu gdyby się chciało nadrobić. Ale to już jak wolicie. Tez mogę założyć na próbę.

Ja mam stosik książek o wychowywaniu do przeczytania A lista rośnie... a tez wole "po godzinach" mniej dzieciowe tematy
Ja tez na czacie bardziej bym sie orientowala...
Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Możesz napisać jak te nerwy przy cycku wyglądają u was ?! Bo ja juz mam dość - mały zaczyna jeść i po chwili odrywa sie i drze sie strasznie ze cieżko go uspokoić i znowu powtórka i znowu . Tragedia !! W nocy tak nie robi tylko w dzień ! Mam juz dość .... gdzie te uśmiechy znad cyca ???

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------



Ooo u was tez akcje ?
Ja zrezygnowalam z kp i przeszlam na odciaganie bo mnie takie same akcje wykanczaly...
Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Mam identycznie . Jak zapłacze wciskam mu cyca a on sie jeszcze bardziej złości bo nie chce. Ale ja mysle ze on głodny bo jaknplacze przy jedzeniu to nie najedzony.
Minęło 2 miesiące a ja dalej nie potrafię rozpoznać co on chce. On nie ma rożnych rodzajów płaczu - on na wszystko krzyczy jakby był koniec świata

Jak sie urodziła Lily to wkurzało mnie to ze nie da rady jej odłożyć, zamiast leżeć z nia i mieć wszystko gdzies . Żałuje tego bo ten czas szybko minął !!
Teraz jak Franek na mnie śpi to sie nie ruszam i ciesze chwila. Jak widać rożnych rzeczy trzeba sie nauczyć !
Tez sie ciesze kazda chwilka teraz i korzystam bo dzieci tak szybka rosna, a w dodatku w grudniu do pracy wracam wiec to za pol roku juz....

Goooooraaaaaco! Zaraz sie roztopie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 12:29   #4595
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzwoniłam do szpitala 2 z 3 próbek maja wynik ujemny, wynik trzeciej powinien jutro być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 13:38   #4596
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ah to calkiem szybko jak na kp.

Ja czekam.. owulke na pewno mialam jakis czas temu.

U nas Igor tez koslawi do srodka ale mi rehabilitantka powoedziala, ze wystarcza wkladki do butow. Fakt, ze kosztuja takie specjalne 300 zl ale jak sie zaniedbalo to od poczatku (gdybym wiedziala, ze slabe miesnie brzucha jak byl niemowlakiem spowoduja takie problemy teraz to bym jezdzila z nim na rehabilitacje ale nikt mi nie powiedzial :/) to teraz trzeba to prostowac.

Lepiej teraz dzialac niz, zeby w wieku dojrzewania doszly wieksze problemy jak beda rosnac.Ja tez na czacie bardziej bym sie orientowala...Ja zrezygnowalam z kp i przeszlam na odciaganie bo mnie takie same akcje wykanczaly...Tez sie ciesze kazda chwilka teraz i korzystam bo dzieci tak szybka rosna, a w dodatku w grudniu do pracy wracam wiec to za pol roku juz....

Goooooraaaaaco! Zaraz sie roztopie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój macierzynski Konczy sie 5 października
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 14:00   #4597
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Mój macierzynski Konczy sie 5 października
No tez bardzo szybko. Ja wykorzystuje jakies 30 tygodni z 52 mozliwych i urlop 24 dni.
W lipcu musze sie wybrac i pogadac z szefowa o konkretnej dacie powrotu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-26, 14:55   #4598
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Oj czytanie. Kocham czytać i jak nie przexzytam kilku stron dziennie to trudno ze mną wytrzymać. Staram się zaszyc gdzieś conajmniej na 15 minut i czytać. Zazwyczaj mi się udaje.

Miałam wracać do pracy w styczniu ale kierownik w koncy doszedł do wniosku że da radę bez takiej osobistości jak ja i mam roczny urlop.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 17:17   #4599
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Szybkie te powroty do pracy...Czy tylko ja nie znoszę swojej? Tak serio, ja chyba muszę szukać pracy na miejscu, bo nie wiem jak ogarniemy dziecko w żłobku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 18:40   #4600
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Szybkie te powroty do pracy...Czy tylko ja nie znoszę swojej? Tak serio, ja chyba muszę szukać pracy na miejscu, bo nie wiem jak ogarniemy dziecko w żłobku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile km i czasowovdojezdzasz do pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 19:58   #4601
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ah to calkiem szybko jak na kp.

Ja czekam.. owulke na pewno mialam jakis czas temu.

U nas Igor tez koslawi do srodka ale mi rehabilitantka powoedziala, ze wystarcza wkladki do butow. Fakt, ze kosztuja takie specjalne 300 zl ale jak sie zaniedbalo to od poczatku (gdybym wiedziala, ze slabe miesnie brzucha jak byl niemowlakiem spowoduja takie problemy teraz to bym jezdzila z nim na rehabilitacje ale nikt mi nie powiedzial :/) to teraz trzeba to prostowac.

Lepiej teraz dzialac niz, zeby w wieku dojrzewania doszly wieksze problemy jak beda rosnac.Ja tez na czacie bardziej bym sie orientowala...Ja zrezygnowalam z kp i przeszlam na odciaganie bo mnie takie same akcje wykanczaly...Tez sie ciesze kazda chwilka teraz i korzystam bo dzieci tak szybka rosna, a w dodatku w grudniu do pracy wracam wiec to za pol roku juz....

Goooooraaaaaco! Zaraz sie roztopie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie niedopatrzenia, ignorowanie wad moze prowadzić do krzywdzi różnych niestety. U niej wyszła jedna nóżką krótsza o teraz mamy masować i zobaczymy czy to wina przy kurczy mięśni czy jednak nie. ..tak więc jakbyśmy jej nie diagnozowania to przecież mogłaby mieć jakieś skrzywienie ciala., kregoslupa. No i takie przykurcze prowadzą do układania nóg w X. A ile jest dorosłych z takim nogami...U nas zalecono inne buty bo ona ma coś ze ścięgnami Achillesa . Ogólnie stopa ok tylko u góry jej się krzywia więc musi mieć but z wysoka cholewka która będzie usztywnic stope. A ona kocha chodzić boso i wiemy że będzie dla niej to wielka krzywda a mamy zakaz boso. Teraz rozlgadmy się za butami ale tanie nie są... A tyle się mowi ze najzdrowiej to boso. Jednak trzeba dzieci diagnozowac. Bo ja widać różne są przypadki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-26, 20:12   #4602
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ile km i czasowovdojezdzasz do pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy tak naprawdę o której kończę. Jeśli 16-17 to jakieś 50 minut, bo korki. Jeśli później to około 30 minut. Ale np. jak pojadę do pracy na 9 to muszę wyjechac po 8, wtedy wracam przed 18 a co z dzieckiem jak tż wyjeźdża o 7 i wraca 18-19,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 21:51   #4603
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No tez bardzo szybko. Ja wykorzystuje jakies 30 tygodni z 52 mozliwych i urlop 24 dni.
W lipcu musze sie wybrac i pogadac z szefowa o konkretnej dacie powrotu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas macierzyński trwa tylko 26 tygodni.

Dziecko mi sie naprawiło i przestało płakać przy jedzeniu!! Oby tak zostało
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 08:46   #4604
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
U nas macierzyński trwa tylko 26 tygodni.

Dziecko mi sie naprawiło i przestało płakać przy jedzeniu!! Oby tak zostało
No u nas tez tyle bylo, Igor byl pierwszym rocznikiem, gdzie mozna bylo wziac roczny.

Brawo dla dziecia!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Zależy tak naprawdę o której kończę. Jeśli 16-17 to jakieś 50 minut, bo korki. Jeśli później to około 30 minut. Ale np. jak pojadę do pracy na 9 to muszę wyjechac po 8, wtedy wracam przed 18 a co z dzieckiem jak tż wyjeźdża o 7 i wraca 18-19,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze to caly dzien z glowy :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 10:15   #4605
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas też macierzuński trwa 26 tygodnie. Pozostała część to rodzicielski - mniej płatny
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 12:49   #4606
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
U nas też macierzuński trwa 26 tygodnie. Pozostała część to rodzicielski - mniej płatny
Aha ja za murzynami jeśli chodzi o przepisy w Pl . A wiec u nas nie ma rodzicielskiego . Można cos wziąć dodatkowo ale płatne €0 wiec to w ostateczności.

Dzięki mamaszkrabka ... No teraz to karmienie to przyjemność ...
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 19:39   #4607
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
U nas macierzyński trwa tylko 26 tygodni.

Dziecko mi sie naprawiło i przestało płakać przy jedzeniu!! Oby tak zostało
Super! Ile u ciebie ten etap trwał? Bo u nas dalej bardzo słabo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 21:29   #4608
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Super! Ile u ciebie ten etap trwał? Bo u nas dalej bardzo słabo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakos tak 3-4 tygodnie. Dzis raz sie oderwał i płakał chwileczkę ale znowu jadł i było Ok . A wieczorem jadł przed spaniem i super spokojnie.
Mam nadzieje ze u ciebie tez zaraz to minie. Mój synek troszkę starszy
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-29, 10:26   #4609
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry

Zastanawiam się, czy to niespanie Poli nie wiąże się ze szczepionką, choć apka mi pokazuje 3 fazę rozwoju i to by się zgadzało. Pozostaje mi czekać, bo może trwać do tygodnia

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-29, 11:31   #4610
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Zastanawiam się, czy to niespanie Poli nie wiąże się ze szczepionką, choć apka mi pokazuje 3 fazę rozwoju i to by się zgadzało. Pozostaje mi czekać, bo może trwać do tygodnia

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Jakiej apki używasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-29, 14:21   #4611
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Jakiej apki używasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Preglife

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 21:09   #4612
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

A co tu taka cisza?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 21:23   #4613
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
A co tu taka cisza?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Weekendzik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 05:32   #4614
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dziewczyny, ktore nie maja fb bo tam sie toczy wiecej watkow niz tu. Mozecie zalozyc chociazby jakies fikcyjne konto i do nas dolaczyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 14:02   #4615
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
A co tu taka cisza?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wszyscy na facebooku i sama tu zostałam

Ja w weekend pakowałam paczke do pl I wyslalam wczoraj.

Dopiero sie chwaliłam ze mały ładnie zaczął jeść i nie zdziwia a w mocy zdecydował ze nie bedzie jadł wcale. Wył z głodu a cycka nie złapał na szybko robiłam mu mm. Rano powtórka z rozrywki ... cycki mi pękały. dałam mu ściągnięte i zjadł ( wiec nie chodziło mu o smak mleka ) , i od tej pory nie chwyci . Teraz tez sie darł ale nie wziął !!! To jest jakaś tragikomedia nie kp... cos czuje ze to początek końca
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 14:34   #4616
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Wszyscy na facebooku i sama tu zostałam

Ja w weekend pakowałam paczke do pl I wyslalam wczoraj.

Dopiero sie chwaliłam ze mały ładnie zaczął jeść i nie zdziwia a w mocy zdecydował ze nie bedzie jadł wcale. Wył z głodu a cycka nie złapał na szybko robiłam mu mm. Rano powtórka z rozrywki ... cycki mi pękały. dałam mu ściągnięte i zjadł ( wiec nie chodziło mu o smak mleka ) , i od tej pory nie chwyci . Teraz tez sie darł ale nie wziął !!! To jest jakaś tragikomedia nie kp... cos czuje ze to początek końca
Z butelki latwiej leci wiec mu wygodniej. Z Igorem bylo dokladnie tak samo niestety.

Dolacz do nas na fb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 17:15   #4617
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Wszyscy na facebooku i sama tu zostałam

Ja w weekend pakowałam paczke do pl I wyslalam wczoraj.

Dopiero sie chwaliłam ze mały ładnie zaczął jeść i nie zdziwia a w mocy zdecydował ze nie bedzie jadł wcale. Wył z głodu a cycka nie złapał na szybko robiłam mu mm. Rano powtórka z rozrywki ... cycki mi pękały. dałam mu ściągnięte i zjadł ( wiec nie chodziło mu o smak mleka ) , i od tej pory nie chwyci . Teraz tez sie darł ale nie wziął !!! To jest jakaś tragikomedia nie kp... cos czuje ze to początek końca
Właśnie chyba tylko Ciebie na fb brakuje

Ja obecnie karmie młodego z piersi tylko w nocy na spiocha, w dzień nie ma o tym mowy. Podaję mu moje odciągnięte z butelki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 11:34   #4618
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Zajrzałam z ciekawości a tu totalna cisza

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 14:22   #4619
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Zajrzałam z ciekawości a tu totalna cisza

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
No, jak makiem zasiał.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 19:31   #4620
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Na fb głośno to tutaj cichoa pasowałoby dobić do 500 i zamknąć wątek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.