Przekąski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-02-24, 15:11   #1
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588

Przekąski


witam,
zadałam to pytanie w innym wątku, ale pomyślałam, że założenie oddzielnego będzie korzystniejsze i pewnie więcej osób z tego skorzysta.
na Wizażu od lat panuje kult białka. białko ma być, w każdym posiłku! co jeśli nie ma takiej możliwości choćby ze względu na wykonywaną pracę. ja pracuję na trzy zmiany w fabryce i w ciągu 8 godzin mam tylko jedną przerwę. co mogę bezkarnie przekąsić przy stanowisku pracy? nie mam możliwości zjadania co 3 godziny, pełnego, zbilansowanego posiłku.
wszędzie czytam, że owoc to nie posiłek! same cukry i nie ma białka! czy da się schudnąć nie mając białka w każdym posiłku? czy mogę zjeść jabłko lub wypić kefir czy jogurt pitny i nie bać się, że cała dieta idzie na marne?
jakie produkty można traktować jako zdrowe przekąski, które nie zrujnują diety odchudzającej?
bardzo proszę o odpowiedź. myślę, że wiele osób na nią liczy
pozdrawiam, agata.
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia


Edytowane przez Asilos Magdalena
Czas edycji: 2010-02-24 o 15:15
Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 15:43   #2
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Przekąski

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
witam,
zadałam to pytanie w innym wątku, ale pomyślałam, że założenie oddzielnego będzie korzystniejsze i pewnie więcej osób z tego skorzysta.
na Wizażu od lat panuje kult białka. białko ma być, w każdym posiłku! co jeśli nie ma takiej możliwości choćby ze względu na wykonywaną pracę. ja pracuję na trzy zmiany w fabryce i w ciągu 8 godzin mam tylko jedną przerwę. co mogę bezkarnie przekąsić przy stanowisku pracy? nie mam możliwości zjadania co 3 godziny, pełnego, zbilansowanego posiłku.
wszędzie czytam, że owoc to nie posiłek! same cukry i nie ma białka! czy da się schudnąć nie mając białka w każdym posiłku? czy mogę zjeść jabłko lub wypić kefir czy jogurt pitny i nie bać się, że cała dieta idzie na marne?
jakie produkty można traktować jako zdrowe przekąski, które nie zrujnują diety odchudzającej?
bardzo proszę o odpowiedź. myślę, że wiele osób na nią liczy
pozdrawiam, agata.
Mój dietetyk twierdzi, że białko powinno być w co najmniej 4 na 5 posiłków. Jeśli będziesz jadła owoc jako przekąskę (np. na II śniadanie), to powinno być dobrze. Jogurt/kefir itp. jak najbardziej możesz jeść. Zwracaj tylko uwagę na posiłki okołotreningowe i na dzienną ilość białka.
Ja bym nie przesadzała z tym, że ZAWSZE musi być białko do posiłku. Wg mnie najlepiej, jak by było, ale jak czasem nie zjesz to się świat nie zawali
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 10:01   #3
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Przekąski

Witam,
Zgadzam się z przedmówczynią. To nie jest tak, że żyjemy w krajach gdzie brakuje białka i jesteśmy niedożywieni. Owszem jest ono ważne, ale z doświadczenia jemy go zbyt dużo. Pamiętajmy, że dziennie powinniśmy zjeść 3 produkty mleczne, a to także jest źródło pełnowartościowego białka. Nie tylko czyste mięso.

Białko roślinne występuje także w produktach zbożowych. tak więc suma sumarum jemy go właściwie ciągle.
Z punktu widzenia dietetycznego dla nas, w Europie powinniśmy się zatroszczyć o duże spożycie błonnika pokarmowego oraz magnezu, wapnia i innych minerałów. Bo właśnie w tych składnikach diety mamy ciągle niedobory.
Źródła błonnika: pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce
Źródła magnezu: orzechy, kakao, kasza gryczana
Źródła wapnia: produkty mleczne

Pozdrawiam
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.