Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63 - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-30, 20:59   #4141
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
3 raty gratis to ściema, bo musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie sprzętu, więc wcale nie są 3 raty gratis bez dodatkowego ubezpieczenia to nie działa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Zwłaszcza, że przy wypełnianiu wniosku przez internet nie mają jak go wcisnąć.
Zastanawiałam się nad tymi ratami, kiedy kupowałam telefon, ale ostatecznie stwierdziłam, że kupuję za gotówkę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 21:16   #4142
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89055800]Im mniej mąki się dodaje, tym delikatniejsze wychodzą. Zamiast całego jajka- samo żółtko, bo białko utwardza masę.



Dla mnie najlepsza baza to proteinowa od Indigo, top również. Semilac minimalnie gorszy.[/QUOTE]


Dziś miałam debiut w tym temacie. Na początek dałam 500g ziemniaków, żółtko 4,5 łyżki maki, łyżeczka soli. No i nie bardzo było zwarte. Na całość żeby się zlepilo dałam 200g maki. Bo te 4,5 łyżki to było po prostu gęste puree. Robiłam na 2 porcje. Wyszły 4. Może polecasz jakieś inne proporcje? Niby były miękkie, ale wolałabym jeszcze bardziej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;89055775]Treść usunięta[/QUOTE]



Dzięki za info. szukam czegoś innego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 21:31   #4143
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ale ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Zwłaszcza, że przy wypełnianiu wniosku przez internet nie mają jak go wcisnąć.
Zastanawiałam się nad tymi ratami, kiedy kupowałam telefon, ale ostatecznie stwierdziłam, że kupuję za gotówkę.
Żeby dostać 3 raty gratis jest obowiązkowe. Przynajmniej jest tak w sklepie- mój tata kupował 2 tygodnie temu w euro RTV AGD laptopa i tak było. W euro akurat były 2 raty gratis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 21:33   #4144
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
One są chrupiące jak np pieguski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Na mnie super działa taki krem z Lidla, czerwony z napisem SOS. Uratował mi dłonie, kiedy miałam okropnie suche, popękane i krwawiące. Grubą warstwę na noc i rękawiczki bawełniane.
Po trzech dniach ręce zaczęły się goić, po tygodniu nie było śladu teraz używam prewencyjnie, cienką warstwę na noc i nie mam problemu już.
O ten:
Załącznik 7765005
Dla mnie to jeden z najgorszych kremow
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 22:37   #4145
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Dzięki wszystkim za rady co do dłoni, poscreenowalam i jutro zobaczę co się uda znaleźć
Próbowałam rękawiczek gumowych z grubą warstwą kremu na noc i tylko mnie szlag trafiał a efektu brak, myślałam że to tylko o fakt że się nie wyciera krem chodzi. Jeśli to ciepło pomaga to faktycznie rozejrze się za bawełnianymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumowe raczej bez sensu, upocisz skórę i nic się nie wchłonie.
Są jeszcze żelowe, takie jak niżej. One są fajne przy potrzebuje lekkiego nawilżenia, na takie większe potrzeby mogą się nie sprawdzić.


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak interes ma sklep/bank w tym, żeby cena produktu na raty była niższa niż za gotówkę, bo np 3 raty są gratis? Poza kolejnym ludzikiem w bazie klientów, którego będą potem mogli gnębić o kredyt
Wykańczanie konkurencji przede wszystkim.
Raty zero procent, zwłaszcza przy na*****cej inflacji, nawet mają sens, bo z czasem pieniądz traci siłę nabywczą, więc nominalnie płacisz niby tyle samo, ale realnie mniej bo Twój pieniądz stracił na wartości.



Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dziś miałam debiut w tym temacie. Na początek dałam 500g ziemniaków, żółtko 4,5 łyżki maki, łyżeczka soli. No i nie bardzo było zwarte. Na całość żeby się zlepilo dałam 200g maki. Bo te 4,5 łyżki to było po prostu gęste puree. Robiłam na 2 porcje. Wyszły 4. Może polecasz jakieś inne proporcje? Niby były miękkie, ale wolałabym jeszcze bardziej.
Niech mnie jakaś ślązaczka poprawi, ale czy stosunek mąki do ziemniaków to 1:4? Objętościowo. Uczono mnie, że najpierw trzeba uklepać ziemniaki w garnku, potem wyjąć 1/4 ziemniaków, w to miejsce wsypać mąkę, wrócić z ziemniakami. Nie wiem, czy gatunek mąki ma znaczenie.
Tylko to wiedza teoretyczna, bo chodzę na łatwiznę i w pobliskim mięsnym mam bardzo dobre mrożone.
Załącznik 7765014

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-12-30 o 22:52
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 22:45   #4146
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Gumowe raczej bez sensu, upocisz skórę i nic się nie wchłonie.
Są jeszcze żelowe, takie jak niżej. One są fajne przy potrzebuje lekkiego nawilżenia, na takie większe potrzeby mogą się nie sprawdzić.

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Wykańczanie konkurencji przede wszystkim.
Raty zero procent, zwłaszcza przy na*****cej inflacji, nawet mają sens, bo z czasem pieniądz traci siłę nabywczą, więc nominalnie płacisz niby tyle samo, ale realnie mniej bo Twój pieniądz stracił na wartości.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

Niech mnie jakaś ślązaczka poprawi, ale czy stosunek mąki do ziemniaków to 1:4? Objętościowo. Uczono mnie, że najpierw trzeba uklepać ziemniaki w garnku, potem wyjąć 1/4 ziemniaków, w to miejsce wsypać mąkę, wrócić z ziemniakami. Nie wiem, czy gatunek mąki ma znaczenie.
Tylko to wiedza teoretyczna, bo chodzę na łatwiznę i w pobliskim mięsnym mam bardzo dobre mrożone.
Nie jestem ślązaczką, ale u mnie robi się tak samo. Wyjąć ćwierć, wsypać mąki, dorzucić wyjęte pyrki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 22:50   #4147
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Niech mnie jakaś ślązaczka poprawi, ale czy stosunek mąki do ziemniaków to 1:4? Objętościowo. Uczono mnie, że najpierw trzeba uklepać ziemniaki w garnku, potem wyjąć 1/4 ziemniaków, w to miejsce wsypać mąkę, wrócić z ziemniakami.Nie wiem, czy gatunek mąki ma znaczenie.
Tylko to wiedza teoretyczna, bo chodzę na łatwiznę i w pobliskim mięsnym mam bardzo dobre mrożone.
Tak, dokładnie
A mąka do klusek to tylko ziemniaczana.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-30, 22:56   #4148
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie
A mąka do klusek to tylko ziemniaczana.
Z proporcjami też się zgadzam. Ale z mąką to nie wiem, ja znam wersję, że do klusek śląskich ziemniaczana, a do kopytek zwykła
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 05:12   #4149
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89055942]Z proporcjami też się zgadzam. Ale z mąką to nie wiem, ja znam wersję, że do klusek śląskich ziemniaczana, a do kopytek zwykła [/QUOTE]

No ale kopytka to kopytka, nie kluski (choć możliwe, że do klusek się zaliczają)
Kwestia nazewnictwa, ja jak słyszę kluski to myślę śląskie białe/mieszane/tarte, ale śląskie. Dlatego użyłam sformułowania, że do klusek tylko ziemniaczana

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2021-12-31 o 05:17
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 06:13   #4150
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
3 raty gratis to ściema, bo musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie sprzętu, więc wcale nie są 3 raty gratis bez dodatkowego ubezpieczenia to nie działa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio tz patrzył bo mowi, o 2 czy wlasnie 3 raty gratis, jeszcze obnizka ceny, ulala, biere. A okazalo sie że albo 2 raty gratis i pełna cena albo promocja w sumie o tyle samo co te raty

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 06:22   #4151
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Jak to jest z tym polskim ładem i ulgą dla klasy średniej?

Zarabiam mniej niż te 68 tysięcy rocznie, mam składać wniosek? Pytałam w kadrach, rozkładają ręce
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-31, 06:35   #4152
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Jak to jest z tym polskim ładem i ulgą dla klasy średniej?

Zarabiam mniej niż te 68 tysięcy rocznie, mam składać wniosek? Pytałam w kadrach, rozkładają ręce
Dołączam się do pytania, bo totalnie nie wiem czy ja muszę składać jakieś wnioski, czy po prostu pracuję i nic więcej mnie nie interesuje oprócz zwyczajnego rozliczenia się?
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 06:39   #4153
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Jak to jest z tym polskim ładem i ulgą dla klasy średniej?

Zarabiam mniej niż te 68 tysięcy rocznie, mam składać wniosek? Pytałam w kadrach, rozkładają ręce
Jesli zarabiasz mniej i nie przekroczysz kwoty ani w skali miesiaca ani w skali roku to mozesz niczego nie skladac, bo pracodawca tak czy siak nie bedzie ci naliczal tej ulgi.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 06:44   #4154
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Jak to jest z tym polskim ładem i ulgą dla klasy średniej?

Zarabiam mniej niż te 68 tysięcy rocznie, mam składać wniosek? Pytałam w kadrach, rozkładają ręce
Zarabiasz mniej więc nic nie składasz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 06:50   #4155
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Jesli zarabiasz mniej i nie przekroczysz kwoty ani w skali miesiaca ani w skali roku to mozesz niczego nie skladac, bo pracodawca tak czy siak nie bedzie ci naliczal tej ulgi.
No raczej nie spodziewam się tak spektakularnych premii i podwyżek

Dzięki za odpowiedź

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Zarabiasz mniej więc nic nie składasz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za odpowiedź
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 07:13   #4156
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Czy mi się wydaje, czy to jest źle sformułowane? W ciąży zgłupiałam. Chodzi o to, że nie chcę tej całej ulgi dla klasy średniej, to wtedy mam to złożyć czy nie?IMG_20211231_081159.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 07:23   #4157
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Jak to jest z tym polskim ładem i ulgą dla klasy średniej?

Zarabiam mniej niż te 68 tysięcy rocznie, mam składać wniosek? Pytałam w kadrach, rozkładają ręce
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania, bo totalnie nie wiem czy ja muszę składać jakieś wnioski, czy po prostu pracuję i nic więcej mnie nie interesuje oprócz zwyczajnego rozliczenia się?
Jak zarabiasz mniej (lub więcej), to zasadniczo pracodawca nie powinien Ci naliczać ulgi (po jesteś poniżej / powyżej progu). Aaaaale... Może zacząć, jakby w którymś miesiącu pensja weszła w widełki (bo np. premia).
Widzę w ogóle sporo sianej dezinformacji o tym polskim ładzie, zwłaszcza na grupach. Najbardziej mnie rozwaliły pogłoski, że jak raz wpadniesz w ulgę, a na koniec okresu nie jesteś w widełkach, to zwracasz całą możliwą ulgę (5100pln), a nie za ten jeden m-c..
Na pewno warto złożyć, jeśli na przykład: 1) jesteśmy w widełkach i wiemy, że spędzimy dużo czasu na zasiłkach (np. chorobowym, macierzyńskim), bo planuje ktoś ciążę czy dłuższe leczenie; 2) pracujemy u dwóch pracodawców, żeby obaj nie naliczali.
Tak ogólnie uważam, że - przy inflacji zwłaszcza - warto z ulgi korzystać.

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Czy mi się wydaje, czy to jest źle sformułowane? W ciąży zgłupiałam. Chodzi o to, że nie chcę tej całej ulgi dla klasy średniej, to wtedy mam to złożyć czy nie?Załącznik 7765016

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze jest sformułowane. Oświadczenie potwierdzające, że nie chcesz ulgi należy złożyć do pracodawcy.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-12-31 o 07:24
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 07:43   #4158
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

To 68tys w skali roku to brutto czy netto? Ja też nic nie ogarniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 07:51   #4159
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To 68tys w skali roku to brutto czy netto? Ja też nic nie ogarniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brutto.
Tu jest to spoko opisane.
https://www.pit.pl/aktualnosci/ulga-...e-ulgi-1006394
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-31, 07:55   #4160
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Jak zarabiasz mniej (lub więcej), to zasadniczo pracodawca nie powinien Ci naliczać ulgi (po jesteś poniżej / powyżej progu). Aaaaale... Może zacząć, jakby w którymś miesiącu pensja weszła w widełki (bo np. premia).
Widzę w ogóle sporo sianej dezinformacji o tym polskim ładzie, zwłaszcza na grupach. Najbardziej mnie rozwaliły pogłoski, że jak raz wpadniesz w ulgę, a na koniec okresu nie jesteś w widełkach, to zwracasz całą możliwą ulgę (5100pln), a nie za ten jeden m-c..
Na pewno warto złożyć, jeśli na przykład: 1) jesteśmy w widełkach i wiemy, że spędzimy dużo czasu na zasiłkach (np. chorobowym, macierzyńskim), bo planuje ktoś ciążę czy dłuższe leczenie; 2) pracujemy u dwóch pracodawców, żeby obaj nie naliczali.
Tak ogólnie uważam, że - przy inflacji zwłaszcza - warto z ulgi korzystać.

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Dobrze jest sformułowane. Oświadczenie potwierdzające, że nie chcesz ulgi należy złożyć do pracodawcy.
Tu jest pismo wyjaśniające i napisane, że ci którzy są zainteresowani tymi ulgami mają złożyć ten wniosek, więc już nie wiem. Na razie ta ulga mi się należy, ale od maja będę na macierzyńskim i będę miała poniżej 5700 brutto.IMG_20211231_083930.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 08:00   #4161
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 08:04   #4162
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Tu jest pismo wyjaśniające i napisane, że ci którzy są zainteresowani tymi ulgami mają złożyć ten wniosek, więc już nie wiem. Na razie ta ulga mi się należy, ale od maja będę na macierzyńskim i będę miała poniżej 5700 brutto.Załącznik 7765017

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak w skali roku spadniesz poniżej 68.412 brutto to w picie będziesz musiała dopłacić ulgę, którą ci uwzględnili w wypłatach kiedy te 5,700 brutto miesięcznie przekroczyłaś
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 08:07   #4163
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Tu jest pismo wyjaśniające i napisane, że ci którzy są zainteresowani tymi ulgami mają złożyć ten wniosek, więc już nie wiem. Na razie ta ulga mi się należy, ale od maja będę na macierzyńskim i będę miała poniżej 5700 brutto.Załącznik 7765017

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zasiłki - na przykład zasiłek chorobowy, macierzyński - to nie są przychody z pracy, nie wliczają się do limitu. Pracując na etacie liczysz tylko zarobki, tj. pensję brutto za pracę. Prawdopodobnie w sali roku nie osiągniesz widełek z zarobków i tym samym ulgę będziesz musiała w przyszłym roku zwrócić.

"Ulgą dla klasy średniej objęte są przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej i spółdzielczego stosunku pracy, które podlegają opodatkowaniu zgodnie z art. 27 ustawy PIT (czyli na zasadach ogólnych). Oznacza to, że przy wyliczaniu kwoty omawianej preferencji podatkowej nie należy uwzględniać przychodów, które są kwalifikowane do źródeł innych niż te wymienione powyżej.

W efekcie, rzeczoną ulgą ustawodawca nie objął m.in. zasiłków z ubezpieczenia społecznego należnych w razie choroby lub macierzyństwa. Wynika to z tego, że zasiłki przysługujące za dni choroby, opieki, wypadku lub macierzyństwa (np. zasiłek chorobowy, macierzyński, wypadkowy czy opiekuńczy), jak również np. świadczenie rehabilitacyjne, zaliczamy do przychodów z innych źródeł (również wtedy, gdy są one wypłacane przez zakład pracy)."

https://serwiskadrowego.pl/2021/11/u...-macierzynski/

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-12-31 o 08:08
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 08:37   #4164
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Wiecie, gdzie kupię (koniecznie stacjonarnie) taśmę unoszącą do biustu?
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 09:24   #4165
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez AgaLk Pokaż wiadomość
Kremy do rąk z mocznikiem. Im większe stężenie tym lepsze. U mnie to było zalecenie dermatolog przy pękającej skórze na wierzchu dłoni. Kremy z mocznikiem ma np Ziaja albo w aptece kremy Cremobaza stężenie 30 i 50 procent mocznika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te Cremobazy ani nie mają takiego stężenia, ani mocznika - tylko coś innego niż mocznik Kiedyś na opakowaniach mieli wprowadzające w błąd konsumentów napisy.

Z tymi wysokimi stężeniami to trochę ogień na popękaną skórę

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Też polecam rękawiczki, mnie wystarczają tylko bawełniane, pod to najbardziej lubię mieszankę tłustej maści z kremem, na mnie działa Alantan Plus i kremy z mocznikiem na przykład Ziaja Med z serii Ultra nawilżającej. Jedynie przy moczniku i podrażnionej skórze będzie na początku bardzo piec. Lubię też krem z Natury Sibericy z rokitnikiem. Pewnie każdy inny krem czy maść jaki masz pod ręką da radę, tu głównie rękawiczki robią robotę.Dobrze Ci działa tak duże stężenie mocznika, nie ma ono już działania złuszczającego?No właśnie nie wiem czy ten krem nie ma w sobie mocznika, dlatego tak działa, podobnie jak taki czerwony z Rossmana. Edit: jednak chyba nie ma mocznika z tego co widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo lubię ten krem, również polecam
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 09:26   #4166
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Zasiłki - na przykład zasiłek chorobowy, macierzyński - to nie są przychody z pracy, nie wliczają się do limitu. Pracując na etacie liczysz tylko zarobki, tj. pensję brutto za pracę. Prawdopodobnie w sali roku nie osiągniesz widełek z zarobków i tym samym ulgę będziesz musiała w przyszłym roku zwrócić.

"Ulgą dla klasy średniej objęte są przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej i spółdzielczego stosunku pracy, które podlegają opodatkowaniu zgodnie z art. 27 ustawy PIT (czyli na zasadach ogólnych). Oznacza to, że przy wyliczaniu kwoty omawianej preferencji podatkowej nie należy uwzględniać przychodów, które są kwalifikowane do źródeł innych niż te wymienione powyżej.

W efekcie, rzeczoną ulgą ustawodawca nie objął m.in. zasiłków z ubezpieczenia społecznego należnych w razie choroby lub macierzyństwa. Wynika to z tego, że zasiłki przysługujące za dni choroby, opieki, wypadku lub macierzyństwa (np. zasiłek chorobowy, macierzyński, wypadkowy czy opiekuńczy), jak również np. świadczenie rehabilitacyjne, zaliczamy do przychodów z innych źródeł (również wtedy, gdy są one wypłacane przez zakład pracy)."

https://serwiskadrowego.pl/2021/11/u...-macierzynski/
Czyli jeśli bym tego wniosku nie złożyła, to i tak nie naliczyli by mi ulgi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 09:27   #4167
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;89056209]Te Cremobazy ani nie mają takiego stężenia, ani mocznika - tylko coś innego niż mocznik Kiedyś na opakowaniach mieli wprowadzające w błąd konsumentów napisy.

Z tymi wysokimi stężeniami to trochę ogień na popękaną skórę


Bardzo lubię ten krem, również polecam[/QUOTE]Aż sprawdziłam ta cremobazę i jest jak byk napisane,że ma mocznik+ że ma działanie złuszczające, wiec na popękane dłonie to chyba średnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 09:32   #4168
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Czyli jeśli bym tego wniosku nie złożyła, to i tak nie naliczyli by mi ulgi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wniosek skladasz jesli nie chcesz, zeby pracodawca naliczyl ci ulge przy przekroczeniu 5.700 w miesiącu. Jesli teraz przekraczasz to bez wniosku ulga zostanie naliczona. Potem pojdziesz na macierzynski i na koniec roku nie przekroczysz progu rocznego wynagrodzenia 68k ktore uprawnia do ulgi. Czyli od stycznia do kwietnia skorzystasz z ulgi, ktora ci nie przysluguje w ujęciu rocznym i bedziesz miala niedoplate podatku w picie za 2022 rok.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury

Edytowane przez PaulinciaKWC
Czas edycji: 2021-12-31 o 09:41 Powód: Literowki
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 09:34   #4169
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Czyli jeśli bym tego wniosku nie złożyła, to i tak nie naliczyli by mi ulgi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie złożysz oświadczenia, to pracodawca naliczyłby ci ulgę w miesiącach, w których osiągasz przychód w widełkach, czyli, jak rozumiem, od stycznia do kwietnia. Rozumiem, że w tym okresie nie planujesz pobytu na zwolnieniu lekarskim (bo to też zasiłek). W maju, jak mówisz, idziesz na macierzyński, więc nie będziesz już osiągać przychodu z pracy, a pobierać zasiłek. Tym samym zapewne nie wejdziesz w roczne widełki i nie będziesz się kwalifikować do tzw. ulgi dla klasy średniej, a więc w przyszłym roku będziesz miała niedopłatę podatku i będziesz musiała zwrócić ulgę.
Nie za bardzo Ci się opłaca korzystać z ulgi.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 09:34   #4170
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Aż sprawdziłam ta cremobazę i jest jak byk napisane,że ma mocznik+ że ma działanie złuszczające, wiec na popękane dłonie to chyba średnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy istnieją dwie różne wersje?
Na nowszych opakowaniach już nie ma napisu "30% mocznika", zastąpił go napis "30% formuły zawierającej stabilną pochodną mocznika".
https://www.hebe.pl/cremobaza-krem-d...000379140.html
Czyli nawet nie 30% jednego składnika, a 30% formuły. W skład formuły może wchodzić kilka składników, np. woda, ta pochodna mocznika, parafina itd. W zasadzie nie wiadomo co się kryje pod hasłem "formuła". No i ta pochodna mocznika nie jest mocznikiem. Kiedyś był napis wprowadzający w błąd, teraz po prostu taki trudny do zrozumienia zbitek słów

W składzie jest to:
Aqua, Hydroxyethyl Urea, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Ammonium Lactate, Disodium Phosphate, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.

Hydroxyethyl Urea to nie jest mocznik
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-12 16:38:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.