Uprawianie czarnowidztwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-18, 10:19   #1
lucyinthesky_
Raczkowanie
 
Avatar lucyinthesky_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 44

Uprawianie czarnowidztwa


Hej wszystkim,

mam skłonności do czarnowidztwa. Zawsze sądziłam, że jestem optymistką, szklanka do połowy pełna i tak dalej, ale ostatnio zauważyłam, że zamartwiam się rzeczami na które kompletnie nie mam wpływu, a które dotyczą bezpośrednio mnie. Potrafię rozmyślać nad tym dłuższy czas i snuć czarne scenariusze "co jeśli" i po tym "jeśli" zazwyczaj następuje coś negatywnego zazwyczaj nie zamęczam tymi wątpliwościami innych, bo zazwyczaj znam ich odpowiedź - nie masz na to wpływu, daj spokój, negatywne myślenie przyciąga negatywne rzeczy i tak dalej

Jak to jest z wami? Do której grupy się zaliczacie - optymistów, pesymistów czy jesteście gdzieś pośrodku? Jak nachodzą was złe myśli to w jaki sposób je odpędzacie?

lucyinthesky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 15:46   #2
Yunlee
Raczkowanie
 
Avatar Yunlee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Uprawianie czarnowidztwa

Staram się nie mieć za dużo wolnego czasu.
Yunlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 16:16   #3
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Uprawianie czarnowidztwa

Cytat:
Napisane przez lucyinthesky_ Pokaż wiadomość
Jak to jest z wami? Do której grupy się zaliczacie - optymistów, pesymistów czy jesteście gdzieś pośrodku? Jak nachodzą was złe myśli to w jaki sposób je odpędzacie?

Optymiści, pesymiści albo gdzieś pośrodku... A może jest jeszcze inna perspektywa? Perspektywa, w której nie jest aż tak ważne, CO się myśli. W której nie musisz odpędzać złych myśli ani wabić tych miłych.
Żadna myśl nie opisuje Ciebie. Myśli po prostu przychodzą i odchodzą. Jeśli jednak dodaje się im wagi swoim oporem, przyklejają się, zaczynają ciążyć, budzić emocje.
Zobacz, że nie jesteś swoimi myślami, skoro każdą myśl słyszysz w głowie. I z tej perspektywy staraj się na nie patrzeć. I nie walcz z nimi. Skoro przyszły, to odejdą. Zawsze odchodzą.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 14:17   #4
msClaire
Raczkowanie
 
Avatar msClaire
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 78
Dot.: Uprawianie czarnowidztwa

Ja tam lubie rozważać wszystkie mozliwe scenariusze przy wielu decyzjach. To nie tak, ze najgorsze mnie pochlaniaja, ale wole rozwazyc wszelkie opcje niz sie potem rozczarować.
msClaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 13:27   #5
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Uprawianie czarnowidztwa

Z czarnymi myślami mam problem od kilku lat i niestety ale to są bardzo niebezpieczne rzeczy. Jak ktoś tu napisał nie jesteśmy naszymi myślami, nie jesteśmy nawet naszymi uczuciami, a różne rzeczy w głowie się pojawiają. Najważniejsze jest to jaką wagę im nadajemy i ile czasu posiwecamy. Większość ludzi miewa takie myśli, np. o śmierci rodziców, czy partnera, chorobie itd. Ja niestety długo żyłam bez wiedzy jak się z takimi myślami obchodzić, dlatego pozwalałam sobie na rozwijanie różnych scenariuszy w głowie co doprowadziło mnie do stanów depresyjnych. Teraz już to ogarnęłam i nauczyłam się sobie z tym radzić, ale łatwo nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-20 14:27:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.